Değerlendir:
  • 36 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür - Satürn Açıları
Yazar Mesaj
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: Merkür - Satürn Açıları
(02-19-2012 12:47 PM)nisan15 Yazılan:  merkür satürn karesi düşüncelerini ifade etmede kısıtlanma, karamsar düşüncelere takılı kalma

merkür mars karesi aklından geceni pat diye söyleme açık sözlülük patavatsızlık

merkür pluto karştlığı zihinsel gerginlik, şüpheci yaklaşım

merkür pluto zıtlığına T kare yapan satürn ve mars

merkürün bayağı dinamik acıları var ama huzursuz acılar hepsi.

Bende hem merkür-mars karesi, hem de merkür-satürn karesi vat. Karamsarım ama açıksözlüyüm. Güneş burcum da ikizler. Nasıl bir karışımsa artık gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
05-14-2012 02:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
deniz kaya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Dinamik denecek açılar var güneş burcum ikizler,
merkür venüs kavuşum,
merkür uranüs kare,
merkür satürn kare,
merkür neptun karşıt
merkür mars kare
merkür asc sekstil
ancak 2 tanesi dışında hepsi olumsuz. konuşurken R harfi ni çok iyi söyleyemiyorum. Bazen sorun çıkartıyor. merkür satürn karesinden mi kaynaklanıyor bu sorunum bilemiyorum.

http://a1210.hizliresim.com/12/m/f2y65.gif
08-29-2012 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Merkür satürn zıtlığım var. Diğer insanlarla aram bozulmasın diye bazen kendi düşüncelerimi söyleyemiyorum veya düşündüğüm şey yüzünden herkes bana cephe alır ya da dalga geçer düşüncesiyle. Bir de küçükken çok yavaş konuşurmuşum. Annem sen birşey söylerken oturup beklerdik demişti :D

=>Haritam<=
07-21-2015 04:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

0 orbluk harika bir merkür - satürn kavuşumum var koç burcunda . 11. Evde harika. Neden harika olsun ??

İlköğretime başladığımda dikkat eksikliği tedavisine başladım. Yaklaşık 11 senedir ilaç kullanıyorum. O meşur konsantrasyon haplarından. Bu açıdan bunu yakalayabildim ilk olarak.

Sürekli konuşurken bir yandan kafamda söyleyeceklerimi dizerken insanlar sürekli konuyu saptırdığımı yani anlatırken baya uçtuğumu söyler ki doğru gercekten ..

İnsanlar beni dinlemediği zaman aşırı sinirleniyorum. Yani o yüzden dinlenilmicem umursanmayacağım korkuları var yok değil. Konuşup da dinlenilmiyorsam üzülüyorum o daha kötü.

İş aşkım ay oğlak desteğiyle birlikte bu açıyla katlanmış olucak ki sürekli kariyerimi düşünürüm. En iyisi olmak için her şeyi yaparım mesleğim ne olursa olsun. O tarz bi yaklaşıma sahibim.

Konuşmak bazen çok zor geliyor cidden ...

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
05-14-2016 03:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Satürn 1. evimde Başakta , Balıktaki Merkürle zıt açı yapıyor.Başarılı bir öğrenciydim,genelde zeki olduğum yönünde bir algı vardır etrafta hatta bu yüzden Yıldız haritamı çizemediğim zamanlarda şöyle ahenkli bir Merkürümün olduğunu düşünürdüm.Ama hiç olumlu açısı yok maalesef.

@Alejandro: Senin aksine ben çok iyi konsantre olabilen bir insandım.Böyle durumlarda da okuduğum izlediğim bir şeyi bant gibi çekerdi zihnim.Ama sinirlerim bozulduğu için artık konsantre olamayıp herşeyden hemen sıkılıyorum ve öğrenme yeteneğim zayıfladı.
05-18-2016 03:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Cvp: Merkür - Satürn Açıları
(05-18-2016 03:41 AM)Ninsianna Yazılan:  Satürn 1. evimde Başakta , Balıktaki Merkürle zıt açı yapıyor.Başarılı bir öğrenciydim,genelde zeki olduğum yönünde bir algı vardır etrafta hatta bu yüzden Yıldız haritamı çizemediğim zamanlarda şöyle ahenkli bir Merkürümün olduğunu düşünürdüm.Ama hiç olumlu açısı yok maalesef.

@Alejandro: Senin aksine ben çok iyi konsantre olabilen bir insandım.Böyle durumlarda da okuduğum izlediğim bir şeyi bant gibi çekerdi zihnim.Ama sinirlerim bozulduğu için artık konsantre olamayıp herşeyden hemen sıkılıyorum ve öğrenme yeteneğim zayıfladı.

Merkürüm satürnle birlikte Marsla da kavuşuyor ayrıca venüs sektili var. Küçükken daha ilaç tedavisine başlamadığım zamanlarda IQ mum 149 olduğunu hatırlıyorum ancak hiçbir zaman başarılı olamadım. Şu şekilde yani çalışmadığım oldu ancak çalıştığımda asla karşılığını tam olarak aldığım nadirdir. Satürn dokunduğu yeri törpülüyor gerçekten. Şuanda ölçsem o kadar uçuk çıkacağını sanmıyorım. Ama şögle bir şey var ben ilkokulda duvarlara tırmanan biriydim ayrıca 3 farklı eylemle uğraşabilen bir beynim vardı , vardı cünkü şuanda bir işe odaklanırken çok zorlanıyorum. Belki yalnızken bir odada hiç uyaran olmadan çalışabilirim. Oğlaksı bir etki sanırım satürnün işi

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
05-18-2016 09:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Satürn kombinasyonlarının çoğu gibi, Merkür'le Satürn arasındaki gerilimli açılar iki farklı türde kişisel geçmiş ve davranışı ve bunlar arasında her türden olasılığı ortaya çıkarır.

Merkür-Satürn açıları, bir yandan ciddi ve etraflı düşünen, vicdanlı, öte yandan düşünmekten korkan insanlarla ilişkili olabilir.

Genel olarak, Merkür-Satürn kişisi konuşmadan önce düşünür ve ne söylemek istediğini kesin biçimde netleştirmeden bir iletişim içine girmez. Kendini ifade ederken tedbirli olmak bazen okul veya evle ilgili bir geçmişle bağlantılıdır. Kişi söylediklerinin bir bakımdan yeterince iyi olmadığını hissetmiştir. Çoğu zaman erken dönemde, söylediklerinin dinlenmeye değer ya da yeterince değerli olmadığına ilişkin ipuçları algılamıştır veya daha basit olarak, belki de kimsenin hatası olmadan, çevresinde zamanı olup ta onu dinleyecek biri gerçekten olmamıştır. Merkür-Satürn kişisi, çoğunlukla minik bir sesin işitilmesini engelleyen, hep bir ağızdan konuşulan, çok sayıda insanın bulunduğu geniş bir aileden gelir. Bazen dinleme sorunu okul ortamıyla ilişkilidir. Bazen okulda kişiye aptal olduğu hissi aşılanır ve hâlâ kendi entelektüel donanımının kendini göstermeye uygun olmadığından korkuyordur. Bu korku, onu, kendisini ifade etmekte tedbirli ve kendini aptal durumuna düşürme riskini aimaya gönülsüz kılar.

Erken dönem öğrenme ortamları bazen ezberleyerek öğrenmeyi ve katı disiplini içerir. Böylece kişide öğrenmenin neşesi yok edilir. Çocuğun kendi düşünceleri, kanıları ve belki yalnızca gevezelik etmek, laklak etmek eğilimi baskılanrmş olabilir. Merkür-Satürn kişisi hayatın akışı içinde çoğu zaman da dil engelleriyle karşılaşır. Öyle ki kendisini genellikle dil veya diyalekt kaynaklı nedenlerden dolayı anlaşılır kılamadığı ortamlarda bulur. Bazen farklı bir dilin söz konusu olduğu durumdaki gibi gerçek bir engel yoktur. Fakat genellikle kişinin eğitiminin, yetişme terbiyesinin ve toplumdaki konumunun bir göstergesi olarak, bir oranda, bilinçli olmasa da, dikkate alınabildiği bir sınıfsal engel vardır. Bu, Merkür-Satürn çocuğu için klasik durumdur. O, her birinde çocukların farklı biçimde konuştuğu bir bölgeden diğerine taşınır durur. Çocuk söylediklerinin içeriğinden çok söyleyiş biçimi nedeniyle kendini bir tür sürgünde hisseder.
Ya sözel ya da yazılı olarak sıra kendi fikirlerini ifade etmeye geldiğinde, Merkür-Satürn kişisi, kendinin sınav ortamında olduğunu düşünür ve genellikle imtihana tabi tutulduğunu hisseder. Bazen, özellikle kare açısı olanlar, korkularıyla kendilerini sınav ortamlarına sokarak uğraşırlar. Merkür-Satürn kişileri iyi akademisyenler olabilirler, yollarında ilerlerken sertifikaları da biriktiririer. Bununla beraber rekabet ve hızlı düşünme gerektiğinden güçlü bir Merkür-Mars açısının varlığı da düşünülebilir. Merkür-Satürn kişisi, esas olarak, bir otorite biriminden zekasını, bilgisini ve kendini ifade etme yeteneğini teyit edecek bir kağıt parçası ister. Benzer şekilde, adınızın önünde bir dolu ünvan olmadıkça sizin bilgili olduğunuzu düşünmeyen bir kişi için Merkür-Satürn oldukça tutarlı bir kombinasyondur. Yine bu, otorite tarafından onaylanmamış bilgiye güvensizliği yansıtır.Bazı Merkür-Satürn tipleri sınav ortamlarından korkup kaçarlar. Başarısızlık korkusu çok fazla olduğundan kendilerine sınanma izni vermezler. Satürn'ün bulunduğu yerde kendimizi ve o an içinde bulunduğumuz durumu daima aşırı ciddiye alırız.

Kişinin bir sertifika toplayıcısı mı yoksa sınav ortamlarından korkup kaçan bir kişi mi olacağı, büyük ölçüde kişinin geçmişine, haritanın tamamının eğilimine ve genelde kombinasyonun özelde de Merkür'ün konumunun önemine bağlıdır.
Bu ileride her öğrenim ve iletişim ortamıyla ilgili bir korkuya dönüşebilir. Kişinin üstesinden gelebileceği veya hepten kaçınmayı seçeceği bir korku. Kaçınma tavrı, genellikle, kişinin otorite konumundakilere fazlasıyla güvenip kendi içsel sesinin ve fikirlerinin değerini azımsayacağı anlamına gelir. Bu durum, örneğin; doktorunuzun size söylediklerinin kesinlikle doğru olduğuna, sizin kendi bedeninizle ve tedavinizle ilgili sahip olabileceğiniz her düşünce veya duygunun saçma olduğuna inanan eski düşünceye oldukça benzerdir. Öte yandan, Merkür-Satürn kişisi hiçbir otorite sesini kabul etmeyen kişilik tipiyle de oldukça tutarlıdır. Bu kişi, kendisine ne anlatılırsa anlatılsın kuşkucu olacaktır. Olumlu haliyle bu durum, kişiye, her konuda kendi otoritesi olabilmenin önünü açar.

Merkür-Satürn çoğu zaman, bir yandan yavaş ve budala görünenlerle, öte yandan da istisnai entelektüel armağanlara sahip olanlarla ilişkilidir. Bu iki gezegen arasında kavuşum açısı olan Einstein şüphesiz ikinci kategoriye girecektir. Elbette ki bu kombinasyona sahip bazı kişiler yavaş ve dar düşünüyor görünebilir. Fakat daha yakından bir inceleme, genellikle, gerçek bir entelektüel fonksiyon bozukluğundan ziyade büyük bir kendini ifade etme ve düşünme korkusu olduğunu ortaya koyar. En üstün haliyle işlev gördüğünde, Merkür'e açı yapan bir Satürn, konu dışı tüm düşünceleri uzaklaştırıyor gibidir. Öyle ki, düşünce anında daha az dağınık, daha berrak, daha ölçülü, kapsamlı ve tam olur.Esasen Merkür-Satürn daima her şeyin dikkatli biçimde tanımlanıp açıklanmasını ister. Maddenin özüyle yetinmeyen tipik Merkür-Satürn kişisi, 't'lerin sürgülerinin ve 'i'lerin noktalarının ihmal edilmemesini ister. Bu insanlar en çok, bir şeyi tam olarak anlamadıklarını hissettiklerinde sinirli olurlar. Onlar, her şeyin sonunda yerini bulacağı olasılığına kolaylıkla güvenmezler ve çeşitli öğretmenlerin ve ders kitaplarının benimseyebileceği birbirinden farklı görüş ve yaklaşımlarla çoğunlukla daha fazla sorun yaşarlar.

Merkür-Satürn, eğer Kur'an gibi tüm otoritelerin belirli bir konu üzerinde uzlaştığı, baş-vurabileceği bir tek yetkin metin veya kitap varsa en fazla güven duygusu hisseder. Aynı öğrenciler, çoğu zaman hesaplama işinde, formülleri takip edip benzer konularda özgüven hissetmekte yeteneklidir. Klasik olarak, Merkür-Satürn kişileri matematik ve fen bilimlerinde iyidirler. Çünkü burada doğru yanıt tektir. Fakat yorumlama işinde, daha az kesin olan kuralların olduğu, risk almanın zorunlu olduğu yerde, mantıkdışı zihnin kullanımına ihtiyaç duyulan yerlerde, Merkür-Satürn çoğu zaman bocalar. Bu durum, kişinin tamamen akla yakın veya 'doğru' bir yanıta veya gözleme varamamasından değil, 'yanlış' yapma riskinden dolayı sinirli olduğu için ortaya çıkar. Bu tip, konuyu geriye doğru bilmeye ihtiyaç duyar ve çoğu zaman muazzam bir uygulama kapasitesi ve öz disiplini vardır. Derinlemesine ve kapsamlı olarak bir konu üzerinde uzmanlaşır. Bu iki gezegen arasındaki gerilimli açıların amacı budur.Fakat her ne kadar özüyle çatışıyor gibi gelse de, Merkür-Satürn, genellikle bu tür bir spontanlığı elde etmek için çabalamak zorundadır. Bunu başarmış bir kişi, bu gezegenler arasında tam bir karesi olan yazar ve şair Maya Angelou'dur. Rutin olarak tek kişilik şovlar sergilemekte ve spontan olarak radyoda en mizahi biçimde konuşmaktadır. Ona bu bakımdan şüphesiz Koç'taki Güneş-Jüpiter kavuşumu yardım etmektedir. Onun spontanlığının diğer bir nedeni belki kendi deneyimleri hakkında konuşuyor olmasıdır ve bu da kitaplarda bulunabilen bir şeyle ilgili değildir. Ve bu belki de Merkür-Satürn açısının bir amacıdır : Deneyimlerden zor yolla öğrenmek. Oyun yazarı Tom Stoppard'ın da bu gezegenler arasında bir tam karesi vardır. Yazma elbette kişinin söylemek istediklerini çok dikkatle tanımlamasını da içerir. Müsvedde prova edilir.

Genellikle öğretmenlerin ve konferansçıların bu iki gezegen arasında açıları vardır. Bu açıya sahip kişilerin, her şeyden önce bilgilerinden ve bu bilgileri ifade etme kapasitelerinden dolayı saygı duyulmayı çok arzuladıklarını anlamak şaşırtıcı değildir. Bu kişiler, çok kapsamlı biçimde hazırlık yaparlar. Belki söylemeyi amaçladıkları her sözcüğü not eder, ardından konuşmaları sırasında notlarına sadık kalmaya çalışırlar. Şansa hiç yer bırakmayan inceden inceye planlanmış bir konuşmadır bu. Böyle bir öğretmen işini çok ciddiye alır ve harcadığı çaba genellikle semeresini verir. Çünkü çalışması çoğu zaman öğrencilerin diş geçirebileceği gerçek malzemeye dayanır. Ama en kötüsü, yavan ve katı biçimde geleneksel akademisyenlerdir. Konunun hayatiyetini öldürür, tüm bunların gerçekte ne anlama geldiğinin görüşünü kaybederler.Tipik bir Merkür-Satürn, her şeyden önce, söylediklerinin ciddiye alınmasını ve fikirlerine saygı gösterilmesini ister.
Bazı Merkür-Satürn tipleri ise, tersine, konuşmayı asla bitiremezler. Belki de bu onların diğer insanları konrrol etme ve seslerini duyurmayı garantileme yollarıdır. Aksi gibi diğer insanlar çoğu zaman bu tür durumlarda, kendileriyle konuşulduğunu değil kendilerine empoze edildiğini hissederek, dinlemezler. Kişi duyulacağını, dinleneceğini anlarsa, konuşmayı bu denli baskılamaya ihtiyaç duymayabilir. Bu açıya sahip durmaksızın konuşan insanlar vardır. Belki kısmen konuşmaya ve dinlenmeye ihtiyaçları vardı. Fakat kısmen de konuşma yoluyla insanları kontrol ediyor, böylece hiçbir şey söyleyememenizi garantiliyorlardır. Merkür-Satürn en kötüsünü düşünmeye yatkındır. Olumsuz düşünüp üzülmeye yatkındır. Bu kombinasyonun işitme sorunlarıyla ilişkili olduğunu düşünmek pek de zor değil. En kötüsü; kişinin işiteceklerinin olumsuz olacağı beklentisinde olması ve belki bu nedenle kulaklarını tıkamasıdır. Aşırı konuşma eğilimi yararlı da olabilir. Çünkü kişinin gerçekte ne düşündüğünü tanımlamasına yardım eden bir yol olabilir.
Bir çok kişiye kolay gelen gündelik gevezelikler ve bildik günlük fikir alışverişleri bir Merkür-Satürn tipine bu kadar kolay gelmez. Fakat bu tipin telafi edici başka yetenekleri vardır. Merkür-Satürn kişileri mantıksal ve sistematik düşünmede çoğu zaman fazlasıyla başarılıdır. Ender ve oldukça belirgin bir odaklanma kapasiteleri vardır. Kişi modellerle düşünebilir ve söylediğiniz her şeyi hatırlar. Çoğu zaman muazzam bir odaklanma kapasitesi ve her şeyi fazla dikkatli olarak planlama ve uzunca düşünme yeteneği vardır. Bu kombinasyon düşüncelerin ve verilerin organizasyonunu gerektiren her durum için idealdir. Mimarlar ve heykeltıraşlar gibi biçim veya yapı hakkında düşünmeye ihtiyaç duyanlar için idealdir.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-27-2017 12:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

Merkür Satürn karşıtına sahip tanıdığım iki kiş var. Aynı zamanda jüpiter merkür karesine de sahipler. Merkürleri terazide olmasına karşın kırıcı uslüblarıyla dikkatimi çektiler. Farklı görüşlere kapalı, aşırı eleştirel insanlar. Kendi düşüncelerini en doğrusu gibi görüp başka insanların düşüncelerine hakaret dahi edebiliyorlar. Merkür Satürn karesi bence doğrucu davutculuk veriyor. Yazdıklarım kesinlikle kişisel görüş değil. Etrafarında bu özellikleriyle tanınıyorlar ve kendileri de bu durumun farkındalar.
07-29-2017 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: Merkür - Satürn Açıları
Merkur saturn 45'ligine sahibim. Zaten bilmedigi bir alana, boga burcuna dusmus olan zavalli merkurum iyice topraklanmis. gülücük. Hal boyleyken, semisquare soz konusu olsa da square etkisi hissediyorum.

Kolay odaklanabilen biri degilim ki saturn kocta zaten; ayri bir fecaat...

Gulsen'in dile getirdigi "Kendi düşüncelerini en doğrusu gibi görüp başka insanların düşüncelerine hakaret dahi edebiliyorlar" saptamasina sahsim adima katiliyorum.
Yine kendi haritama bakinca, jupiter terazi/venus etkilerini de dikkate almaliyim diye dusunuyorum.

07-29-2017 12:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Keşke satürnüm terazide olsaydı da karşıtlığım olsaydı..

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
07-30-2017 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür - Neptün Açıları astrosohbet 30 76,529 12-26-2020 03:41 PM
Son Mesaj: Rosa
  Merkür - Uranüs Açıları astrosohbet 48 63,307 04-22-2020 03:25 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) astrosohbet 63 80,716 12-13-2018 06:47 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Merkür - Mars Açıları astrosohbet 58 69,536 12-16-2017 12:17 AM
Son Mesaj: Merau
  Merkür - Jüpiter Açıları astrosohbet 19 32,101 12-14-2017 03:59 AM
  Merkür - Plüto Açıları astrosohbet 82 101,218 11-27-2017 08:40 PM
  Merkür Açıları Angel 104 178,716 09-27-2012 04:00 PM
Son Mesaj: Büşra
  Pluto Merkür Karesi aeon 11 29,043 08-18-2010 02:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git: