Değerlendir:
  • 37 Oy - 2.7 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş - Neptün Açıları
Yazar Mesaj
mili Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Güneş - Neptün Açıları
sevgili reinruba , güneşin 11 . evde ve neptün karesi var sanırım arıza insanlar beni buluyor demişsin , benim de guneşim 11. evde neptün ile kare açım var , demek bu yerleşim böyle bir etki yaratıyor ........son yıllarda bunu çok fazla yaşadım ve artık arkadaş dost kapılarının bana kapandıgını düşünmeye başlamıştım , problem bendemi acaba dıye çok sordum kendıme ama işin içinden çıkamadım , astrolojının aanahtar sözcükleri kıtabındakı güneş 11. evde bölümünde yazan " gururlu bir inzivaya çekilir " durumundayım şuan , hiç kimseyle merhabalaşmak konuşmak ya da tanışmak istemıyorum , çünkü ardından mutlaka bir süzmelık çıkıntılık yapacak dıye endışe eder oldum ,( sütten ağzı yanmak misal . )

haritam:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?lang=...=s=outs=24
05-14-2012 02:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zorlamak Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

güneş-neptün kare
güneş-uranüs kare
güneş-pluto 180

olan biri hayatının sonunda akıl hastalığına yakalanmış..bu kişi clara schumann

ve güneş-venüs kavuşumu onu kurtarmaya yetmemiş

haritam
http://bit.ly/1Ba0i6W

Eğer anahtarları sendeyse bütün kapılar sonuna kadar açık.Eğer bakmayı bilmiyorsan açık olsa da kapılar göremezsin .
Hergün aynı şeyleri yaptığın için boş bakmaya başlarsın işte o zaman detayları kaçırırsın.Kaç kişi senle aynı yere bakıyor
her gün.Kaç kişi geçiyor farketmeden.sen de onlardan biri olursun eğer göremezsen.
09-13-2012 11:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(09-13-2012 11:59 AM)zorlamak Yazılan:  güneş-neptün kare
güneş-uranüs kare
güneş-pluto 180

olan biri hayatının sonunda akıl hastalığına yakalanmış..bu kişi clara schumann

ve güneş-venüs kavuşumu onu kurtarmaya yetmemiş

Plutonun ay ve güneşle sert açıları hastalıkların belirtisi diye biliyorum. Ay ile olumsuz açısı kanser, güneş ile sert açıları akıl hastalığı verebilir. Güneş akıl temsilcisi değil mi? Venüsün kavuşumları baba gezegenlere karşı etki yaratmaz bence.
Benim güneş neptün kare: bütün olumsuzlukları taşıyorum gerçekten. Plutonun satürnle karesi var onun etkisini pek çözemedim.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
09-13-2012 02:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Esimin Günes-Neptün zitligi var, bazen onun hastaliklarini ben yüklenmisim gibi gelir.. Artik bu acidaki kisiler mi yanlis insani cekiyor yoksa kendileri mi bu konuda düzen kuramiyorlar, tartisilir!!! Ya da etrafinda ki insanlarin bu acidaki kisiyi gördüklerinde kafalarinin karisma ihtimali yüksek.. Etkiye Tepki misali...
Ya da bu zitlik kavusum gibi mi calisiyor acaba? günes neptün birlesimi gibi, ne de olsa ayni cizgi üzerindeler...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
02-17-2013 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Açı türü ne olursa olsun, Güneş-Neptün kişisi genellikle bir tür ideal yaşam sürmek ister, özel biri olmayı çok arzular, yaşamında ilahi olana bir şekilde dokunmayı özler. Bu durum, iki gezegen arasında dar-orblu açısı olan kişilerin çoğunlukla arzuladığı bir niteliktir, Charles Carter'ın tanımı bu açıyı mükemmel açıklar: İncelik ya da sıradan, elle tutulur ve somut olana uzaklık.

Neptün, haritada dokunduğu her şeyi daima yüceltmek ister. Fakat bir deneyimi yüceltirken, bizi içinde bulunduğumuz durumun gerçekliğinden uzaklaştırır. Neptün Güneş'e dokunduğu zaman, kişi kendisiyle ilgili deneyimlerini yüceltmek istediği kadar cazip hale getirmeyi de istiyor gibidir. Bunu, çoğu zaman benlikle ilgili bir tatminsizlik, kayıp veya karmaşa duygusu izler.

Özel biri olmayı isteme tuzağı, özellikle gerilimli açılarda derhal fark edilir. Eğer bir insan her zaman sıradanın dışında bir şey olmak istiyorsa, kişinin hayatındaki veya kendisindeki sıradan olanı kabul edebilmesi çok zor olabilir. Bu nedenle, bu kombinasyonun, kendinden kuşku ve hoşnutsuzlukla ilişkili olması şaşırtıcı değildir. Kişi sürekli daha fazlasını ister, daha fazlası olmak ister. Bu durumda, çok defa, kendisinin ve güdülerinin etrafına fanteziler örer. Güneş-Neptün açıları, haklı nedenlerle, kendini aldatmakla ilgili bir üne sahiptir. Kuşkusuz bu kombinasyon en uç noktada kişinin kendisi ve güdüleriyle ilgili aldanmalarla ilişkilendirilebilir. En kötüsü, Güneş-Neptün kişisinin bir fanteziye tutunabilmek için kendi kimliği veya belirli bir durumun karakteri hakkında herhangi bir şeyi çarpıtabilmesidir.

Güneş-Neptün açısı olanlar için, bu güçlü egonun gelişimi çocukluk yıllarında elde edilemeyebilir. Bu açılara sahip kişiler, hayatlarında bir biçimde çoğunlukla ruhu ararlar ve bu arayışta belki de gerçekte kendilerini arıyorlardır.

Güneş-Neptün kişisinin ebeveynlerinden biri, genellikle baba, çocuklukta çoğu zaman psikolojik olarak kayıptır. 4.Evde tersi yönde bir vurgu olmadıkça fiziksel olarak mevcut olabilir, fakat çocuk için kanlı canlı, ego gelişimine örnek olacak bir kişi olarak bulunmaz. Buna rağmen, Güneş-Neptün tipleri genellikle babalarını idealleştirirler (özellikle gerilimli açıları olanlar). Bu ebeveynin gerçekte ulaşılmaz olduğunun farkındalığı oluşuncaya kadar çoğu kez bir hayli zaman geçer. Bu fark edildiğinde veya başka durumlarda Güneş-Neptün kişisi çoğu zaman kendisini babasının kurbanı olarak görür. Kişinin, hayatının başlangıç yıllarındaki baba imajı, onun şimdiki ve geçmişteki gerçek kimliğinden çok farklıdır. İmge lehte veya aleyhte çarpıtılabilir, fakat, hangi nedenle olursa olsun, bu imge kişinin gelişimi için çok gerekli görünmektedir. Babanın kurgulanmış imgesi onun fiziksel mevcudiyeti ile yer değiştirir. Belki de bunun böyle olması gerekmektedir.

Güneş-Neptün kişisi, daha gerçek bir seviyede baba figürünü tanımlamak, özdeşleşilebilir herhangi bir yolla onu kavramak için ne yapacağını bilemez. Benzer şekilde çoğu zaman yıllarca kendini bulmakta da güçlük çeker.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-26-2017 11:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Bir sanatçı veya bir tür mistik olarak Neptün cisimleştirebilir. Fakat aynı kolaylıkla bir iş adamı, sokak çöpçüsü veya alkolik de olabilir. Sorun daha çok, çocuğun babayı belirli bir vizyonu veya düşü takip etmek isteyen, özellikle de daha dünyevi bir yaşam biçiminden kaçan veya onu aşmaya çalışan biri olarak algılamasıdır. Bu, çocuk tarafından çok çeşitli biçimlerde deneyimlenebilir. Çocuk onunla ilgili romantik hayaller kurabilir, veya onun kim veya nerede olduğunu pek de bilmeyerek, yalnızca hep denizde olduğu algısını geliştirebilir.

Bazen, çocuk babanın düşleri veya kaçış rotasının, bunlar her ne ise, babası için ondan daha önemli olduğunu düşünür. Çoğu zaman baba, başarılı biçimde veya değil, ruhsal terimiyle ifade edilenin peşinde olarak algılanır ve herhangi bir durumda, Neptün'e özgü yaşam tarzını takip etmek için bir model olarak rol oynayabilir. Bir vizyonun peşinden gitmeyi veya kendini sıradan gerçeklerin ötesine taşımayı içeren bir model. Yine de çoğu zaman yalnızca bir kurban olarak görülebilir. Belki baba büyük yetenekleri ve potansiyeli olan bir adamdır, ancak kendisini dünyevi ihtiyaçlar içinde tuzağa düşürülmüş ve çoğu zaman çeşitli zorluklar ve sorumluluklar altında eziyet çeken biri olarak görmektedir. Genellikle bir şekilde ruhu takip etmeye bağımlıdır, düşük bir seviyede ise yalnızca alkol ve uyuşturucu bağımlılığı yüzünden ulaşılmaz olabilir.

Kurallar yoktur ve çoğu zaman otorite figürü eksiktir (ancak haritadaki Satürn bu durumu tersine çevirmek için çok şey yapabilir). Bu durum, özellikle bu gezegenler arasında gerilimli açıları olan kişilerin, hayatta neyin 'doğru', normal veya mümkün olduğu algısına sahip olmamalarının nedenini açıklayabilir. Bu açılara sahip olan kişiler bu denli aldanırlar, çünkü, çoğu zaman, hayattan, kendilerinden veya belirli bir durumdan ne beklemeleri gerektiğini bilmezler. Mesleğin, ilişkinin, evin veya başka bir şeyin gerçekten feci mi yoksa oldukça kabul edilebilir mi olduğuna karar vermekte zorluk çekerler. Güneş-Neptün kişisi hayatının gerçekliğini değerlendirmek için bir ayar tutturmakta sanki güçlük çekiyor gibidir. Ayar tutturmada eksiklik ve yaşam kurallarının olmayışı son derece yararlı veya yoldan çıkartıcı olabilir.

Eğer neyin normal veya kabul edilebilir olduğuna ilişkin bir kavram yoksa, o zaman her şeyin imkân dahilinde olduğu açıktır. İnsanlığın geriye kalanı tarafından konulmuş standartları kabul etmeye ihtiyaç da yoktur. Eğer standartlar, idealler yaşam için ve kendimiz için çok yüksek konulursa, o zaman üzerinde tartışılan gerçek hayat durumu neye benzerse benzesin, her zaman yeterince iyi olmayacaktır. Bu çok da yararlı olabilir. Bu gezegenler arasındaki gerilimli açılarda temel problem çoğu zaman her şeyi olduğu gibi kabul etmemekle ilgilidir. Bir şeyleri olduğu gibi kabul etrnemekle, durumu değiştirip geliştirme dürtüsü doğar. Güneş-Neptün kişisi çoğu kez kendisiyle ve dünyanın nasıl olması gerektiğiyle ilgili çok yüksek standartlara sahiptir. Sıradan gerçekliği mükemmelleştirip üstün kılmak ister. Buradaki meydan okuma, yanılgıların ondan tamamen kaçış arzusuna veya öyle olmadığı açıkça ortada olduğu halde her şeyin kabul edilebilir olduğu yanlış inancına götürmesine izin vermektense, bu mükemmelleştirmeyi gerçekleştirmektir.

Güneş-Neptün açıları olan kişiler, Güneş'i Balık burcunda olanlar gibi, çoğu zaman dünyadaki tüm zorluklara ve ıstıraba öylesine duyarlı ve bunların öylesine farkındadırlar ki, onların bazen dış dünyadan kaçma isteği duyması şaşırtıcı olmaz.

ALINTIDIR.

02-26-2017 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Belirli bir yönde gitmeye, belirli bir kişiyle takım oluşturmaya veya belirli bir işin peşinden gitmeye karar vermek bazen onlar için zordur. Çünkü ya beklentiler çok yüksektir veya kişi eğer o fırsatı kabul ederse gelecekteki diğer olasılıklara kapıyı kapatmış olacağını hisseder. Güneş-Neptün kişisi gerçekliği kabul etmekle, kendisiyle veya hayatıyla ilgili belirli bir tür vizyonu çoğunlukla ucuza satıyor olacağını hisseder. Oysa kişi bazen bir durumun gerçekliğini kabul ederek ve onunla uğraşarak, düşlerinin realiteye dönüşmesini gerçekten sağlayabilir.

Bu açıların zorluklarının ve potansiyelinin çoğu bir tür kendini kabul etme sorununa gelip dayanır. Fakat bu sorunlar farklı yolların geniş çeşitliligi içinde su yüzüne çıkabilir. Güneş-Neptün kişisi, bazen bir durumu kabullenmeye fazlasıyla hazır, onunla ilgili bir şeyler yapmak için ise fazlasıyla edilgendir. Başka bir zaman ise, çoğunlukla eşzamanlı olarak, ya kendisini ya da durumu kabul etmekte bir yeteneksizlik söz konusudur. Şöyle ki; dıştan kabul varsa da içten kabul yoktur.

Neptün'le temasa geçildiğinde çoğu zaman net bir kimlik duygusu yoktur, kişinin kendisiyle diğerleri arasında çok az farklılık vardır. Güneş-Neptün kişisi ve aslında haritasında Neptün'ü güçlü konumda olan herkes, aşağı yukarı seçtiği herhangi bir kişi olabilir. Bu açılarda kişinin benliğiyle diğer her kişi arasındaki sınırlar flu görünür. Bu tip bir bukalemun gibi, birlikte olduğu kişilerin veya durumların rengine bürünebilir. Benlikle ilgili bu netlik eksikliği, kendinden kuşkuya ve cesaretin kırılmasına neden olabilir. Güneş-Neptün tipinde yalnızca kimlik elle tutulur olmamakla kalmaz; erken dönemde kim olmayı istediklerine karar verirken de güçlük olabilir. Bir kişi olmak için, gösterişli ve özel bir kişi olmak için özlem duyarlar. Fakat kim olacaklardır?

Güneş-Neptün kişisi belirli türde bir kimlik için bu denli arzu duyduğundan ve sınırlardan baştanbaşa habersiz olduğundan, çoğu zaman başka birinin kimliğini ödünç alabilir ve kendi hayatını başkası olarak yaşayabilir. Benlik ile benlikdışı arasında çok ince bir sınır olduğu için, bu açılara sahip kişiler, insanlara ve durumlara gizlice sızabilirler. Kendilerine ait bir kimliğin böylesine özleminde olan Güneş-Neptün kişisi, bazen, başka birine daha yakın olmaya çalışır. Fakat bu yakınlaşma sevgi duygularından kaynaklanmaz. Gerçi bunlar da işin için de olabilir, ama asıl neden kişinin hayranlık duyduğu kişiye benzemeyi istemesidir. Mürit her zaman mürşit gibi olmayı ister. Güneş-Neptün kişisi temelde belki de başkalarıyla bir olmayı, evrenle bir olmayı ve en sonunda da Tanrı'yla bir olmayı arzulamaktadır. Bu şüphesiz her iki yönde de işler: Güneş-Neptün kişileri başkalarına açık olup, kolaylıkla taciz de edilebilirler.

ALINTIDIR.

02-26-2017 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Bu kişiler sağlık kurumlarında çalışmaya meyillidirler(tabi diğer açıları göz ardı etmemekte fayda var)
Meselaa ben :D güneş neptün karem var, ki seviyorum bu açıyı, kuzey düğümüme olummu etksii var çünkü 9.evdeki kad bana sezgisel davranışlar sergilememi isterken güneş neptün karem bunu direkt ortaya koyabiliyor. O yüzden her kare/karşıt açı kötü değildir. Bunu da belirtmek isterim.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-10-2017 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Cvp: Güneş - Neptün Açıları
Güneşin boğa mıydı Ahmet? Terazi miydi yoksa? gülücük Yani kaç yaşındasın hangi burçlar için kare mevcut?

Benim de var bu açıdan ve hiç sevmiyorum. Yükselen yöneticim olan güneşe kare yapınca senden daha fazla hissediyorumdur belki ondandır. Ne güzel böyle bakman. Tabii eksik bilgi oluyor, benim 9. evimde Jüpiter/Güneş/Kad kavuşumum var koçta, ona tümden kare yapıyor, hatta gad Terazi ile t-kare oluyor. Balıkta içsellerim de var, gittikçe balık hissediyorum kendimi. Çok içerliyorum kendime bu konuda gülücük

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
03-10-2017 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Güneşim boğa, ayım terazide gülücük İçselleştirme o kadar gerek yok, sevilmeli bu açı
Nisanda 18'ime gireceğim inşallah

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-10-2017 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Güneş - Satürn Açıları astrosohbet 31 67,507 12-26-2020 03:45 PM
Son Mesaj: Rosa
  Güneş - Venüs Kavuşumu astrosohbet 44 67,769 12-26-2020 03:34 PM
Son Mesaj: Rosa
  Güneşin Açıları Angel 118 204,564 01-03-2019 07:16 PM
Son Mesaj: say24
  Güneş - Merkür Kavuşumu astrosohbet 9 21,807 06-17-2018 02:52 PM