Değerlendir:
  • 52 Oy - 2.96 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lilith ve Kötülük
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Lilith ve Kötülük
Astrolojinin Kara Kedisi olarak tanımlanan Lilith üzerine çalışma yapmak istenirse bu konu içinden devam edebilir.

10-06-2010 04:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Lilith ve Kötülük
(10-06-2010 02:02 PM)aeon Yazılan:  lilithi kişinini şeytan olduğu alan olarak duymuştum.
özellikleri ,sanki dişilerde daha ön plana çıkacak gibi duruyor ve , pluto- akrebe yakın duruyor.(ihanet , kötülüğe geçiş , intikam ve şehvet)
dişi şeytan figürü olarak tevratta anlatılıyormuş.

ayrıca, erkeklerin korktuğu dişil bir enerji , tatmin olmayan , itaatsiz kadın tipi gibi bir tanımda duymuştum.
10-06-2010 02:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

arkadaşlar , lilith gibi konular veya astroidler gündeme geldiğinde , kişisel gezegenlerle veya asc ile olan kavuşumlara daha çok dikkat etmek gerekeceiğini düşünüyorum.
10-06-2010 06:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

(10-06-2010 06:24 PM)aeon Yazılan:  arkadaşlar , lilith gibi konular veya astroidler gündeme geldiğinde , kişisel gezegenlerle veya asc ile olan kavuşumlara daha çok dikkat etmek gerekeceiğini düşünüyorum.

Konu disi belki ama aeon alinmazsin umarim, senin bu avatarindan korkuyorum, icimdeki kötülükleri uyandiriyor gibi gülücük

Bu ara benim lilithim 8. evde ve balikta... Ask-i memnudaki bihteri cok iyi anliyordum :( bilmiyordum neden... kendimi o karakterde bulmuyorum ama, aski arayan bir kadindi sadece ve anlasilamayan... Behlül ise onu hic anlamadi, ona kiziyorum... tabi olayin diger tarafini da düsünmüyor degilim... Annesine inad o evliligi yapmasaydi... Tahminim beren saat de balik burcu bir aktör...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-06-2010 11:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(10-07-2010 12:19 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  etkilerini tam olarak bilmiyorum ama kendimi bildiğim için lilithin bu özelliklerini sanki bana başkaları benim gerçekleştiriyor gibi geldi. 3. ev(yakın çevrem)
Natal haritamızda var olan tüm potansiyelleri her zaman kendimiz uygulamıyoruz zaten..Bazı fonksiyonları kullanmadığımız zaman, sanki ilahi irade bu özellikleri diğer şahıslarda bize göstererek haritamızda kullanmadıklarımızı bi şekilde karşımıza çıkarıyor..
10-07-2010 12:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-07-2010 12:19 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  astrolojide iyi veya kötü açılar olmadığını, olumsuz durumları kendi irademizle; olumlu durumları da kendi tercihimizle değiştirebileceğimizi öğrenmiştik.
ama yine de genel kanılar vardı. üçgen, sekstil açıların rahatlık; kare ve karşıt açıların gerginlik vereceği gibi... bazı kavuşumların da (satürn gibi) kötü etki verebileceğiniz biliyoruz

peki bu lilith ne menem bir şeydir? kötü şöhreti olduğu için onun üçgen açılarını da olumsuz mu alacağız? ya da etkisi sadece kavuşumlarda mı ortaya çıkar?bende lilith:
balıkta. ceresle kavuşumda(3. ev)
akrepteki mars-pluto kavuşumuyla üçgende
ve yengeçteki ayla üçgende.
yani büyük üçgen var.

etkilerini tam olarak bilmiyorum ama kendimi bildiğim için lilithin bu özelliklerini sanki bana başkaları benim gerçekleştiriyor gibi geldi. 3. ev(yakın çevrem)

Olumlu açılar bazı özel durumlarda problemlere işaret edebiliyor.
6.ev ile 8.ev arasındaki 60 derecelik açılar gibi.
Lilith , Satürn , Plüto gibi zorlayıcı özellikleri daha belirgin olan potansiyellerin olumlu açıları da problem yüklü olabilir.

Bunlar büyük şans üçgeni içinde olduklarında , şans üçgeninin o akıcı enerjisinin negatif yönde çalışmasına ve dolayısıyla problemlere işaret edebilirler.

Ve felice'nin dediği gibi bazen içimizde olan ama farketmediğimiz potansiyeller , ilişkiler yoluyla başka insanlar vasıtasıyla bizlere farkettiriliyor.

10-07-2010 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-07-2010 12:52 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(10-07-2010 12:43 AM)Félicé Yazılan:  
(10-07-2010 12:19 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  etkilerini tam olarak bilmiyorum ama kendimi bildiğim için lilithin bu özelliklerini sanki bana başkaları benim gerçekleştiriyor gibi geldi. 3. ev(yakın çevrem)
Natal haritamızda var olan tüm potansiyelleri her zaman kendimiz uygulamıyoruz zaten..Bazı fonksiyonları kullanmadığımız zaman, sanki ilahi irade bu özellikleri diğer şahıslarda bize göstererek haritamızda kullanmadıklarımızı bi şekilde karşımıza çıkarıyor..

gülücük bunun sebebi ne olabilir?

Psikolojinin babalarından Jung bunu açıklıyordu.

İçimizde yüzleşemediğimiz ve çözemediğimiz problemler , dışımızda kişiler ve olaylar şeklinde karşımıza çıkar

benzeri bir saptaması vardı , kelimesi kelimesine nasıl diyordu şu an hatırlayamadım ama yukarda ki cümleye benzer birşey söylüyordu.

10-07-2010 12:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-07-2010 12:52 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(10-07-2010 12:43 AM)Félicé Yazılan:  

gülücük bunun sebebi ne olabilir?

Sen o özelliğini gör , öğren ve mecburen açığa çıkart diye... dir benim bu konudaki düşüncem, eğer bu kadar basit söylemek gerekirse...

Dövülen kişi bir gün mecburen en azından dayak yememeyi becerecek kadar kavgadan anlar...

Eğer sen "bilinçli" yada böyle astroloji gibi bir ilme sahip değilsen bu kavgaların sonunda dayak atan kişi olur , barbar olursun... Ama eğer bilinçliysen kendindeki potansiyelin farkına varır bu potansiyelini ancak dayak yemen kaçınılmaz olduğu zaman açığa çıkarırsın yada bir eser meydana getirmek gibi faydalı işlerde...

Umarım "dayak ve güç" temalı örneğim konuyu biraz aydınlatmıştır... gülücük
10-07-2010 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-07-2010 01:23 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  teşekkür ederim tiyatral...
belki uranüs belki yay etkisi çok fazla olduğu için gamsızlaşıyorum
ama içimde birikmişse de öfkemi, pişmanlıklarımı ( içimi negatif duyguyla bezenen her ne varsa) senin dediğin gibi o mecrada kusuyorum

Konu (genellikle) gerilimli açıları dış olaylarla fark etmemiz olduğuna göre , bu bahsettiğin şeyi hangi açı veya neyle bağdaştırmalıyım acaba çözemedim gülücük

Bu arada tamda konunun üstüne biri face de bir söz paylaşmışki az önce anlatmaya çalıştığım şeye uymuş gibi. Diğer başlıkta paylaşıyorum..
10-07-2010 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-07-2010 02:10 AM)Rüzgar Yazılan:  Benimki güneşin yanında kral koltuğuna oturmuşgülücük güneşle kavuşumda, jüpiterle kare açı yapmış, ben anlamam forumun kötü kahramanı benim.

ZAten "çatı"sını cebinde taşıyıp çekinmeden ani bir hareketle kurarak "etken" olanda sendin yanılmıyorsam. gülücük
10-07-2010 02:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Lilith açıları Yakamoz 17 151,562 05-01-2019 01:15 PM
Son Mesaj: cancer123
  Haritalarda Lilith (Sinastri de Dahil) BayanKararsız 0 56,747 12-07-2018 06:02 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  LİLİTH - Ev ve Bulunduğu Burçlar(ETKİLERİ) nev_bahar 44 338,631 07-13-2017 01:15 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Kara Ay Lilith yezda 11 63,296 07-13-2010 10:36 AM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir