Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.23 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor
(05-27-2010 02:06 PM)malice071 Yazılan:  Merhabalar
Öncelikle tesadüfi olmadığını düşündüğüm bir rota,bir vasıta ile buldum kendimi burada..Şu ana kadar hiç sorgulamadığım şeyleri sorgular oldum içimde. Neler oluyor, neden böyle oluyor bunlara bile fırsat verilmeden kendimi bir bilinmezin içinde buluverdim........Kafamda sorular, sorgulamalar ve bir ben kaldım....... Şu an umutsuzluğun , bekleyişin ve kaderin içerisindeyim sanırım...
Uranüs-Satürn kapışması durumu beni çok yormakta ve ben şu anda bir depresyonun içerisindeyim. 6.5 yıldır birlikte olduğum insan benden ayrıldı ve dinlemeksizin..Ortada benim bildiğim hiç bir sorun yokken ve ben ondan kilometrelerce uzak bir zamanın içerisindeyken onun yanına gelmeyi beklerken o birşeylerin onu tetiklediğini ve düşündüğünü söylemişti. 2 mayıs 2010 günü geri dönüşüm zamanlarında benden hırçın bir şekilde ayrılmak istediğini , bana karşı hiç bir şey hissetmediğini söyledi.Bunun nasıl bir duygu olduğunu yaşayanlarınız belki bilirsiniz.... Çok uğraştım ancak daha da hırçınlaştı ve gitti.....Bense şaşırmışbir ben olarak kaldım...Şimdi ben ondan kilometrelerce uzağım gene ve 2 temmuzda tekrar geleceğim.
Uranüs ahhhh uranüs .. Bu mudur acaba nedeni? Bilenleriniz varsa lütfen söylesin ne yapmam gerekli...............Bunun dönüşümü olmaz mıı? bu etki nereye kadar sürer ve ne yapmamgerekir. Lütfen bana yardımcı olunnn.Bunun yanında uranüs 28 mayıs 2010 koç burcuna girecekmiş ben bundan nasıl etkilenirim.......

BEnde serenanın güzel yorumuna ek olarak biraz vaaz veriyim... gülücük
Evet güzel kardeşim , lafa girmeden önce söyleyeyim ki bu yazacaklarım olmayan astroloji bilgimle , haritanın tümünü görmekten aciz oluşumun sonucunda çıkan sözlerdir. Kendi mantık süzgecinde değerlendir...

Asıl üst çizgimizi belirleyen pluto.Tr. pluto merkürüne kare yapmakta son 1-2 yıldır. 1-2 yıl daha sürecek etkisi heralde.. Onun dediği olacak. Ama ne ? Bunun ne anlama geldiği zaten malum -ki forumdan bakmışsındır ne olduğuna , az çok anlamışsındır. Seni zihinsel-idraksal konularda, iletişimde, eğitim, dil gibi konularda "derinleşme" bekliyor diyebilirzi heralde kısacası.

Pluto bu değişimi gizli ve derinden , diğer transitleri bekleyerek sinsice gerçekleştirirken burada asıl önemli olan , kendisi başlı başlıına ele alınabilecek olan satürn-uranus zıtlaşmasınında merkür üstünde gerçekleşmesidir...

Ben bu zıtlaşmayı "koparma" yada "kırılma noktası" olarak tanımlamanın doğru olacağını düşünüyorum. Aynı haltercinin , halteri kaldırırken belli bir noktaya kadar zorla getirip oradan , o noktadan "koparıp" kaldırması gibi...
Bunu, bu zıtlaşmayı 2 sevgilinin ayrılması manasıyla kısıtlamıyorum tabiki...

Tıpkı havada uzun süre gerilip (satürn) inmeyi bekleyen bir yumruğun aniden (uranüs) vurması gibi...
Eli tetikte bekleyen adamın , canına tak edip tetiği çekmesi gibi ...

Sevgilinden ayrılmanın bir anda sebepsiz olabileceğine inanmıyorum açıkçası. İlla ki birşeyler birikmiştir...hikmet sistemi gereği !...

Ama bu önemli değil... Önemli olan sonuçtur... Vesileye değil , vesile olunan gerçeğe bakmak lazım..

"Niye" sini açıklamadan önce söyleyeceğim şeyin kendisini söyuleyeyim , bence niye ayrıldığınızın güzel kardeşim...

Çünkü sana , yoluna ayak bağı oluyordu ! ...

Evet sana şaşırtıcı geldi değilmi ? Sen büyük ihtimalle onun aynen böyle düşündüğünü düşünüyordun... Belkide o gerçekten böyle düşünüyor ; senin onun yolunda bir engel olabileceğini!... Ama bu "SENİN İHTİYACIN" ı değiştirmez...

Evet neden böyle dedim ??

Güneşine ters bakan satürn ve marsın ile kare yapan ay ının ne anlam ifade edebileceğini sana söylemiştim. Sende bu yorumun gayet doğru olduğunu söylemiştin.. Buraya girmeye gerek yok. Atlayarak sonuca geliyorum..

HAritada görülen gerilimli açılar seni hayatta zorlasada bunun anlamı (sebebi) sende güçlü bir kişilik oluşturması için var olmuş olmalarıdır ! Demir dövülerek şekil alır !

İç burcun koç ve yükselen akrep. Artı haritanda yeteneklere işaretler var. Potansiyeli yüksek bir harita gibi görünüyor.

Velhasıl kelam.... Bu potansiyelleri gerçekleştirmek için tutunduğun dalın kırılması gerekti !...

Dal kırılacak... ayakların boşluğu hissedecek... kanatların olduğunu mecburen hatırlayacak ve uçacaksın...

Bu dalı kıran ne ? 4-10 ev ekseninde gerçekleşen uranus- saturn zıtlaşması... Ve merkur ustunde gerçekleşmesi ... Ki zaten heralde burada merkür odak noktamız oluyor...

4. evde uranus : Ailen yerine koyduğun , "tutunduğun dalı" , sığındığın yuvanı gösterir. ve burada gerçekleşiyor kırılma... Ne için...

...karşıya bakıyorz...

10. ev satürn : Kendini gerçekleştirmen için ! Bunu "kariyer" adı altında kısıtlamak doğru olmaz heralde diye düşünüyorum.... Kendindeki potansiyel yetenekleri gerçekleştirmek için... baskıdan dolayı farkında olmadığın ! (natal haritandaki satürn-güneş zıt açısı)

Evet odağımız merküre dönecek olursak...

Farkettim ki dönemicem . Sıkılmadan çok bile yazdım gülücük Merkürü iyi araştır. Belki ortaya eser (kitap vs) bile verebilirsin gülücük

Not -1 : Neptün- güneş karene hakim ol ve kendini aciz gösterme ! Seni aciz görmesinler diye mi ? Hayır... Sen kendini öyle görme diye... Ortaya koyduğumuz davranışlar bir müddet sonra "biz" olur , onları içselleştiririz. En azından öyle görünmeye bak..

Sen kendine acırsan , başkasının sana acımasına gerek kalmaz ! Bu lafımı iyi düşün...

Not -2 : Pluto transitleriyle ilgili seni korkutan şey ; senin şartlanmaların gereği cümlenin sadece ilk bölümünü okuman ve onu dikkate almandır güzel kardeşim... Devamınıda dikkate al...

"Eskiyi alır , ........"

"Öldürür, ......."

"Değişirir, ......."

AMA "YENİ"Yİ DE VERİR .

VE HATTA ÇOK DAHA İYİSİNİ...

"O" nun yaratıcılığından şüphe duyma sakın ...

Selametle gülücük

Not - 3 : Aprillos un eklediği şu yazıyada bakmanı tavsiye ederim...

(05-28-2010 04:23 PM)Aprilios Yazılan:  Bugün gökyüzünde çok önemli bir değişiklik var. 2003 yılının Mart ayından beri Balık burcunda hareketine devam eden sürprizler, ani değişiklikler, reformlar gezegeni Uranüs Koç burcuna geçiyor! Her ne kadar kısa bir süre sonra son kez Balık burcunu ziyaret edecek olsa da, biz bu büyük değişimin ilk ayak seslerini hissetmeye başlayacağız. Ben Uranüs’ü şöyle anlatıyorum derslerimde: Uranüs öyle bir gezegendir ki, önce ayağınızın altındaki halı çekilir ve yere düşersiniz, diziniz acır, bu aksiliğe sinirlenirsiniz, nerden çıktı bu şimdi diye düşünürsünüz, tam ayağa kalkarken bir de bakarsınız ki tam da düştüğünüz yerde para var! Sonra birden “iyi ki düştüm, yoksa göremeyecektim” demeye başlarsınız. İşte bizi geçmişteki kalıplarımızı aniden değiştirmeye zorlayan ve benim çok sevdiğim bu gezegen, şimdi son yedi yıla göre daha cesur ve pervasız hareket edeceği Koç burcuna geçiyor. Koç burcu atak, cesur, aklına eseni yapan ama bir o kadar da vizyoner bir burçtur. Yeni başlangıçları, taze enerjileri temsil eder. İşte bu iki dinamik giç bir araya gelince benim gözümün önüne kendi halindeki çiftçi Mel Gibson’un cesur bir savaşçıya dönüştüğü Braveheart filmi geldi. Hepimiz daha atak ve korkusuz olacağız. Epeydir beklettiğimiz projeleri hayata geçirme insiyatifini alacağız. Ancak dikkat etmemiz gereken şey bu iyimserlik ve cesaretle sonrasında pişman olabileceğimi ani kararlar vermemek.

Not: Bu yazıyı şu anda uçağımı beklerken havaalanında aniden yazmaya karar verdim, Uranüs benim yolculuklar evime geçti bile.

Meltem Tolunay
05-30-2010 07:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Uranüs Koç Burcunda - Luli - 05-28-2010, 04:04 PM
Braveheart: Cesur Yürek - Luli - 05-28-2010, 04:23 PM
RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor - tiyatral_gitarist - 05-30-2010 07:09 PM
RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor - tiyatral_gitarist - 08-15-2010, 10:42 AM
RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor - Félicé - 09-22-2011, 02:18 PM
RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor - Félicé - 09-22-2011, 03:41 PM
RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor - Félicé - 09-23-2011, 01:44 PM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Transitleri ve Çarpıcı Deneyimler astrosohbet 45 97,786 12-13-2019 04:50 PM
Son Mesaj: justicee
  Uranus Transitleri astrosohbet 155 209,017 07-10-2018 02:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Transit Uranüs' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 25 66,617 05-22-2018 11:50 PM
  Transit Uranüsün Açıları ginka 23 89,476 05-19-2018 03:40 AM
  Uranüs Karşıtlığı (MEŞHUR ORTA YAŞ KRİZİ) simya 7 15,571 01-14-2018 01:31 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Transit Uranüs' ün Evlerdeki Etkileri Yakamoz 26 51,829 12-01-2017 04:18 PM
Son Mesaj: tugsem_10
  Transit Uranüs kare N. venüs durumu eminesen 146 159,595 07-10-2016 03:40 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 8,253 04-30-2015 11:13 PM
Son Mesaj: yükselen ikizler
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 2 13,813 02-07-2013 03:28 PM
Son Mesaj: Kerim1S
  Uranüs Geri Giderken.. gullusutcu 14 20,501 07-09-2011 10:29 PM
Son Mesaj: salmakis

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir