Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.23 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor
(06-06-2010 03:41 PM)arzu Yazılan:  geometrimde fena değildir ama:D mesela natal haritama baktığımda merkürün niye 0 olduğunu anladım ama güneşin niye 23 ya da 24 olduğunu anlamdım bu mantığa göre 8 olması gerekmez miydi..hadi 30 dereceyi paylaştırmıştık ya..:D:D neyse beni tanıdığınıza siz daha fazla pişman etmeyeyim gülücük

venanın dediği gibi biraz alışkanlıkla kazanırsın.

mesela çemberde koçun bittiği yerde , boğa başlar .
mantıken koçun sonuna doğru , koçun dereceleri artar. zaten en fazla 30 derece var .
aslında merkürün balıkta bütünü görme özelliğin var.
haritaları inceleyerek daha iyi anlarsın.çünkü yazdıklarım metodik geliyor olabilir.

burçların sıralarını, elemntlerin ve derecelerine aşina olduğunda , kolayca gerisi gelir verygood

ya balık insanlarını kıramıyorum :D
06-06-2010 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-19-2010 05:53 AM)Yıldırım Yazılan:  Uranüsün Ayak Sesleri

Transit Uranüs önümüzdeki hafta Koç burcuna giriyor. Kollektif gezegenlerin burç değiştirmesi önemlidir ve ayrıca gezegenlerin Koç burcuna giriş yapmalarının ayrıca bir önemi vardır. Koç burcu başlangıçları temsil eder. Yeni doğumlar , atılan tohumlar ve bu tohumların HIZLA sonuç vereceği zamanlara geldiğimizi söyleyebilirim.
Uranüs bulunduğu bölgeyi tuhaflaştırır , elektrikle yükler , zig zaglı titreşimlere boğar ve sürpriz gelişmelere işaret eder.
Transit Uranüs 2003 yılından beri Balık burcundaydı ve Balık burcunun hep bilinen romantik özelliklerini değişime uğrattı , sarstı , farkındalık kattı diyebiliriz.
Şimdi Koç burcunu sarsmaya , yeni başlangıçların tohumlarını atmaya ve bizlere DEĞİŞME ( Uranüs ) Cesareti ( Koç ) vermeye hazırlanıyor.
Uranüs - Koç sürecinde yapılan başlangıçlar ne kadar istikrarlı yürüyecek burası tartışılır çünkü Uranüs enerjisi istikrarlı değildir aksine zig zaglar çizer yani iniş çıkışlıdır.
Öyleyse Uranüs Koç sürecinde yeni başlangıçlar yapmak isteyenlerin Satürn desteğine ihtiyacı olabilir.
Koç burcunda gezegenleri olan kişi ve kurumlar için hayat hızlanabilir. Hızlı yükselişler , âni düşüşler deneyimleyebilirler.

İlerleyen günlerde Yükselen burçlara göre Uranüs Koç Transitini inceleyebiliriz.

Eskisi kadar sık internete giremediğimden bu konuyla ilgilenemedim.

şöyle bir kısa ve öz çalışma yapmayı deneyeyim ;

Transit Uranüs ve Jüpiter ikilisi Koç burcuna girdi ve bu ikiliyi nasıl hissedeceğiz ?

Büyük ( Jüpiter ) Sürprizler ( Uranüs )

âni ve hızla büyüyen ( uranüs-jupi ) başlangıçlar ( Koç )

mevcut gelişmelerin hızlanması vs.

şimdi Koç burcu hangi evinize düşüyorsa o alanda büyük sürprizler , hızlı başlangıçlar deneyimleyebilirsiniz bu Yaz döneminde.

Yükselen Balık ve Başak => 2.ev ve 8.v yani finans konularında , kredi , vergi , ortaklık vb. maddi kazanç getiren deneyimler yada sert açı varsa maddi kayıplar

Yükselen Kova ve Aslan => öğrenim , yakın çevreyle ilgili ilişkiler , ulaşım konusu özellikle Mars tetikleniyorsa kazalara dikkat

Yükselen Koç ve Terazi => BEN & SEN aksı yani ilişkiler , ortaklıklar , evlilik vb. konularda sürprizler , yeni tanışmalar.

Yükselen Boğa ve Akrep => beklenmedik sıkıntılar , saklanılan şeylerle yüzleşme yada bilinçaltındakilerin farkındalığa ( bilince ) çıkması , sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili gelişmeler.

Yükselen İkizler ve Yay => arkadaşlar , flört , çocuklar , projeler , yaratıcılık vb. sürpriz deneyimler.

Yükselen Yengeç ve Oğlak => aile , yaşanılan ev , yuva , kariyer , toplumsal konum , ün ve başarı vs.

06-07-2010 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

Yükselen Boğa ve Akrep => beklenmedik sıkıntılar ,saklanılan şeylerle yüzleşme yada bilinçaltındakilerin farkındalığa ( bilince ) çıkması , sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili gelişmeler.
ya bu kadar olur uranüs koça girdiğinden beri sıkıntı çekiyorum birde 5. evimin sonunda çocukların biri iyileşiyo biri hasta oluyor

saklanılan şeylerle yüzleşme yada bilinçaltındakilerin farkındalığa ( bilince ) çıkması

hele bu okadar doğruki kendimde değişik düşüncele farkediyorum

birde benim natalda uranüs asc kavuşum bundanda çok etkileniyorum galiba

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
06-13-2010 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeRDaL Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

transit uranüs koç burcunda benim 6. ev oluyor, hey millet dünya da 1 evim bile yok diye üzülmeyin herkesin 12 tane evi var :D

bu şimdi kafadaki değişimi mi gösteriyor?

zaten elektrik yüklüyüm natal uranüs akrepte 1. evde, mars kovasına kare, bu fazla elektrik artık beynimde ne gibi etkiler yapar bilemiyorum

belki de çok fazla aktivite olan beyin yeni bir şey bulmama yol açar böylelikle iş değişimi gerçekleşir? yeni işim çok yorucu olup bu da sağlığımda olumsuz etki yaratabilir?

acaba beyin gücümü kullanarak matriks gibi mermileri havada durdurabilirmiyim :D

saat sabahın 3 ü oldu gidip uyumak en iyisi sanırım, yarın iş başı memurluk yapılacak iş değil aslında, ama görev kutsaldır, ülke benden hizmet bekliyor.

baştakiler bizi satsada, herşey vatan için, onlar için değil ülkem için çalışıyorum
06-21-2010 04:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

sanırım uranus koç transitinin süprizlerinden en iyi satürn transitlerinden başarıyla çıkanlar etkilenecekler,
asc ikizler olarak iş alanında süpriz gelişmeler beklemekteyim umarım satürnün bana öğrettiği sabır ve tevekkel ruh hali artık önümü açar, uranus ve jupiter de beni destekler , uzay mekiği modunda fırlamalaya ihtiyacım var

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
07-21-2010 02:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

uranus koca gırdıgınden berı yasadıklarımı yazmak ıstıyorum, hem onumuzdekı yıllarda ınceleme fırsatımızda olur, veya aynı transıtı yasayacaklara ılerleyen zamanlarda yol gosterır...

Koç burcu harıtamda 7 ve 8.evımde , 7. evimde koçta güneş venüs ve merkür stelyumum var... (yükselenım 24' başak , 1. evımın çoğu terazi...)

ben mayıstan berı 25 yıldır yasadıgım en hareketlı 2 ayımı yasadım , sosyal kelebek olarak yasıyorum durdurgum yerde duramıyorum evde duramıyorum sureklı telefonla konusuyorum sureklı bı organızasyon sureklı grup halınde aktıvıteler... aşırı konusuyorum , tam bır geveze oldum ( cok konusmayı sevmezdım ) sımdı susmuyorum ınsanların lafını kesıyorum hatta ... ıyıce patavatsız oldum ne dusunuyosam soluyorum, cok sulugozluydum ıkı aydır ıstesemde aglayamadım..

aile ve aşk ilişkilerine bakış acım degıstı.. daha dar görüşlüydüm eskıden , artık çok daha esnek bakıyorum.. evlılığe bakıs acım degıstı, aradıgım yada hoslandıgım erkek krıterlerım degıstı

hayatıma yenı yenı faarklı arkadaslıklar dahil oldu , eskiden tarzlarımızın uyuşmadıgı ınsanlardan keyıf almaya basladım..

son olarak bu aşırı aktıvıtelerımın getırısı olarak, hayatımın maddı acıdan zorlu zamanlarınıda gecırdım dıyebılırım...

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-21-2010 06:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

uranüs 12. evime geçtğinde 6. evimdeki pek çok gezegenle 180 yapcak sanrım..nedir ne olur acaba...

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
08-13-2010 07:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(08-13-2010 07:49 PM)arzu Yazılan:  uranüs 12. evime geçtğinde 6. evimdeki pek çok gezegenle 180 yapcak sanrım..nedir ne olur acaba...

uranüsün en önemli unsuru aniliktir.bu dönemde 6.evle ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsin.
uranüsü devrimle de bağlantılı olduğundan , işinde yenilikler sıradışı ve ani gelişmeler yaşayabilirsin.eski işinden aniden çıokmak veya kovulmak sonunda yeni bir işe başlamak , sağlıkla ilgili hesap edilemeyen şeyler yaşamak gibi.
kısaca 6.ev konularıyla ilgili sürpizlere hazılrıklı ol ve kontrol etmemeye çalış.
kollektif gezegen transitler kader gibidir.kontrol etmeye çalışmak nafiledir.yapacvaklarını zaten yaparlar buna engel olamazsın.aslolan , bu süreci en iyi şekilde kullanmaktır.bu da aniliklere hazırlıklı olmaktan geçer.bu dönemi iyi kullanırsan , uzun süredir değiştiremediğin pek çok konuyu ani şekilde değiştirebilirsin.
son olarak , 12.evden geçerken, yıllar boyu bilinçaltına süpürdüğün konular , aniden günyüzünüe çıkabilir.belki de uranyen bir kişiyi hayatına çekebilirsin ve 6.ve 12.evlerdeki saydıklarımı onun etkisiyle deneyimleyebilirsin.
08-15-2010 07:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(08-13-2010 07:49 PM)arzu Yazılan:  uranüs 12. evime geçtğinde 6. evimdeki pek çok gezegenle 180 yapcak sanrım..nedir ne olur acaba...

11. ev mi demek istedin acaba ?
12 ye geçmesine daha 8 sene var gülücük Ki oradaki ay ve jüpin ilede zıt açı yapması +4 5 = 13 sene daha var.
Şu anda en yakın gelecek transit bi 4-5 sene sonra yaşayacağın mars zıtlaşması 5-11. ev aksında..
Muazzam ve ani bir güç patlaması olabilir giib geliyor. gülücük
08-15-2010 10:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Bende uranus koç burcu 10. evde olacak. Balık burcundaki 9 evdeydi etkileri nasıl oldu. 10. evde kariyerle ilgili değişimler mi yaşanacak gibi görünüyor.
08-16-2010 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Transitleri ve Çarpıcı Deneyimler astrosohbet 45 97,024 12-13-2019 04:50 PM
Son Mesaj: justicee
  Uranus Transitleri astrosohbet 155 208,085 07-10-2018 02:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Transit Uranüs' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 25 66,129 05-22-2018 11:50 PM
  Transit Uranüsün Açıları ginka 23 89,034 05-19-2018 03:40 AM
  Uranüs Karşıtlığı (MEŞHUR ORTA YAŞ KRİZİ) simya 7 15,486 01-14-2018 01:31 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Transit Uranüs' ün Evlerdeki Etkileri Yakamoz 26 51,560 12-01-2017 04:18 PM
Son Mesaj: tugsem_10
  Transit Uranüs kare N. venüs durumu eminesen 146 158,635 07-10-2016 03:40 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 8,215 04-30-2015 11:13 PM
Son Mesaj: yükselen ikizler
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 2 13,721 02-07-2013 03:28 PM
Son Mesaj: Kerim1S
  Uranüs Geri Giderken.. gullusutcu 14 20,380 07-09-2011 10:29 PM
Son Mesaj: salmakis

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir