Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.72 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aile Lanetleri
Yazar Mesaj
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Aile Lanetleri
4. evdeki satürnle kavuşmuş 5. evdeki bir pluto var.
09-24-2010 01:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(09-24-2010 01:42 PM)aeon Yazılan:  biir noktada garip karşılııyorum.
örneğin suç işleyen bir adamın oğlunu hapse atamazsın ; çünkü suç ve cezalar kişiselleşmiştir.

insanlık bu düşünceyi , uzun zamanlar sonunda buldu.

şimdi , insanlık ve insanlar , sınırlı akıllarıyla bunu akıl edebilmiş ve bu değeri belli bir zaman diliminde geliştirmiş de , tanrı ,zamandan muaf olması ve her türlü sınırsızlığıyla , bunu akıl edemiyor mu ve insanlar kadar adil değil mi? gülücük

bence bunlar soyaçekim ve yetiştirilmeyle ilgili.

çok mucize aramaya gerek yok gülücük

Arkadaşım, herşeyi rasyonel akılla anlamlandıramaz ve çözemezsin..Allahın düşünce sistemini kendi beynimizle anlayamayız..Yani Allahla empati yapılmaz..Akıl erdirememesi diye bir şey söz konusu olamaz ve adaleti insanın ki ile paralel tutulamaz..Eee Allah gibi de düşünemeyeceğimize göre...Soyaçekim yetiştirilme tabiki de çok önemli...Ama bazı durumlar bununla açıklanamaz..Bence sen bilinçaltı dervişisin..İnkar ettiğin beğenmediğin herşey içindeki gölgende saklı..Aslında inanmaya, mucizelere açık bi gölgen var..Ve ölesiye her seferinde bu gibi durumlarda tepki veriyorsun..Rasyonel akıl her şey değildir...Yetersiz kalır...Rasyonel akla çok önem veren normal ve bilim insanları niçin alkol ve uyuşturucu gibi maddelerle, bir anlığına da olsa, rasyonel akıllarını saf dışı edebiliyorlar..Çünkü onların da bilinçaltında Allah aşkı ile yanıp tutuşan bi derviş-sufi var..İnkar etseler de, bünye bu manevi hissizlik durumlarını çakır keyf olarak yaşıyor..
09-24-2010 02:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

bak haklısın içinde derviş var kısmında (12.ev jupi ve yükselen yöneticisiyle kavuşum )
9.evide satürn etkilediğinden içgüdüsel bir tepki veriyorum.
doüğru tespiy verygood

ama bilemiyorum. bana yetiştirilmek daha mantıklı geliyor.mucizeler insanı hep hayalkırıklığına sokuyor gülücük
09-24-2010 02:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

örneğin suç işleyen bir adamın oğlunu hapse atamazsın ; çünkü suç ve cezalar kişiselleşmiştir.

şimdi , insanlık ve insanlar , sınırlı akıllarıyla bunu akıl edebilmiş ve bu değeri belli bir zaman diliminde geliştirmiş de , tanrı ,zamandan muaf olması ve her türlü sınırsızlığıyla , bunu akıl edemiyor mu ve insanlar kadar adil değil mi? gülücük

verdiğin örneği pek anlayamadım. hangi adam suç işlemişte oğlunu hapise atmışlar ve bunun olmayacağını insanlar akıl etmişte tanrı akıl edememiş.

anlayamadım gerçekten.

Sniper ve benim bahsettiğimiz o cezalar , bizzat suçu işleyen kişilerle ilgiliydi.

günümüz ceza sistemi yeterlimidir ?

eğer suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş biri , örneğin öfkelendiğinde eşini ve kızlarını öldüresiye döven bir adamın bu davranışı alışkanlık haline getirmişse ne gibi bir çözüm işe yarayabilir ?

kendi fikrimdir => bu adamın canının yanması gerekir. Plütonik bir zorbanın içindeki o zorbalığı ayıklamanın çözümü bence plütonik tarzda olmalıdır.

gerçi bu anlattığım Aile Lanetleri konusundan biraz farklı ama olsun yinede fikrimi paylaşmak istedim.

09-24-2010 02:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(09-24-2010 02:08 PM)aeon Yazılan:  bak haklısın içinde derviş var kısmında (12.ev jupi ve yükselen yöneticisiyle kavuşum )
9.evide satürn etkilediğinden içgüdüsel bir tepki veriyorum.
doüğru tespiy verygood

ama bilemiyorum. bana yetiştirilmek daha mantıklı geliyor.mucizeler insanı hep hayalkırıklığına sokuyor gülücük
Mucizelere bi dönem çok inandın da, ağır darbe aldın, ondan mı bu kadar acayip geliyor..Bende mucizeleri yaşayabilecek bir zihin ve duygusal dünyaya sahip değilim..ne su elementim var, ne de aktif bi neptünüm mesela..Ama sezgileri güçlü ve yüksek tipler, gerçekten mucizelere tanıklık ediyorlar..Bizim aklımız mucizeye anlam veremediği için, (merkür kova-rasyonel akıl) bu tarz şeyleri uzak buluyor ve uzak tutuyoruz kendimizden..Mübarek cuma saati dilerim ki, bir gün muhteşem bi dervişle takılır, rasyonel aklın sınırlarını aşar, nefsin katlarından nefs_i mutmaineye ulaşırsın.. amin ( kendime de ediyorum bu duayı))
09-24-2010 02:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(09-24-2010 02:09 PM)Yıldırım Yazılan:  

verdiğin örneği pek anlayamadım. hangi adam suç işlemişte oğlunu hapise atmışlar ve bunun olmayacağını insanlar akıl etmişte tanrı akıl edememiş.

anlayamadım gerçekten.

Sniper ve benim bahsettiğimiz o cezalar , bizzat suçu işleyen kişilerle ilgiliydi.

eğer suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş biri , örneğin öfkelendiğinde eşini ve kızlarını öldüresiye döven bir adamın bu davranışı alışkanlık haline getirmişse ne gibi bir çözüm işe yarayabilir ?

kendi fikrimdir => bu adamın canının yanması gerekir. Plütonik bir zorbanın içindeki o zorbalığı ayıklamanın çözümü bence plütonik tarzda olmalıdır.

gerçi bu anlattığım Aile Lanetleri konusundan biraz farklı ama olsun yinede fikrimi paylaşmak istedim.

Yani bu adamı kesecek miyiz? Nasıl ayıklayacağız?
09-24-2010 02:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

inşallah hep beraber tanıklık ederiz gülücük
09-24-2010 02:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

yıldırım ;

genellikle dini konularda sıklıkla bahsediliyor ve bu başlıktanda benim anladığım kadarıyla var ; veballeri çocuklar ödüyor.
bu bana biraz adaletsiz geliyor.

insanlar bile suç işleyenin çocuğuna değil , kendisine ceza verirken , tanrının babanın suçu i.çin evladı cezalandırmasını garip karşıladım.

tabi insan içini söndürmek istiyor .veirlen hiç bir ceza insanı tatmin etmiyor.bu konuda birşey diyemem gülücük
09-24-2010 02:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Baba tarafı sülalemde, en bilinecek kuşağa kadar gidildiğinde aşırı obsesifler söz konusu...temizlik manyakları..3 geri kuşaktan bi dayının kızı, evde kızartmayı küvetin içinde küçük tüpte yaparmış..ev kokmasın, yağ sıçramasın diye...Mutfak masası ve tezgahı ayrı bezlerle, çamaşır suları ile defalarca dezenfekte edilirmiş..Malesef en son, kendi b.ku ile oynuyordu..Sanırım bu lanet, bize de geçmiş..İnşallah b.kumla oynamam hehee
09-24-2010 02:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-24-2010 02:14 PM)Félicé Yazılan:  
(09-24-2010 02:09 PM)Yıldırım Yazılan:  verdiğin örneği pek anlayamadım. hangi adam suç işlemişte oğlunu hapise atmışlar ve bunun olmayacağını insanlar akıl etmişte tanrı akıl edememiş.

anlayamadım gerçekten.

Yani bu adamı kesecek miyiz? Nasıl ayıklayacağız?

problem şurda ortaya çıkıyor ,

suçu işleyen kişiyi kesmek cezasına EMPATİ kurmak.

peki niçin o adamın kendi eşini ve kızını kesmesine EMPATİ kurulmuyor ?

------

ben olsam ;

bu gibi suçları işlemeye eğilimli kişilere pembe kıyafetler giydirip hapiste tutardım , yok öyle içerde babalar gibi yatmak..
ve bu adamları haftada 1 gün sağlam şekilde dövdürür ve canını yakardım.
canı yanmalı ki , başkalarının canını yakmadan önce nasıl bir şey olduğunu anlamalı.

hayır hiç kimsenin bir tarafını kesmezdim ancak mutlaka canlarını yakacak türde bir ceza uygulardım.

ağır vakalarda diyelimki adam herşeye rağmen suç işlemeye devam ediyor.
diyelimki hapisten çıkar çıkmaz önceden dövmüş olduğu eşini ve kızını bu kez bıçakla kesmeye cüret ediyor ( varsayım yapıyoruz )

işte bu durumda evet o adamı bu hayattan ayıklardım.. kesmeye ve kan akıtmaya gerek yok , ip yada iğne gibi daha basit araçlar kullanırdım. ABD gibi..

en başında belirttiğim gibi , cezalandıralacak kişiye empati kurarken , o kişinin canını yaktığı asıl mâsum olan kişileri unutuyoruz gibi görünüyor.

bu arada şunu vurgulayım ; sözünü ettiğim ' suçlunun canının yanması ' durumu suçun büyüklüğüne göre değişecektir.
canı tatlı istedi diye pastaneden tatlı çalan bir çocuğa böyle yapılmaz tabii.
yada borcunu ödeyemeyen birinede böyle yapılmaz.
sözünü ettiğim plütonik ayıklama , plütonik zorbalığı yapma alışkanlığı kazanmış kişilere ( cinayet , tecavüz gibi ağır suçlar ) olmalı.

09-24-2010 02:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir