Değerlendir:
  • 62 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron Hakkında Bilgiler
Yazar Mesaj
Derin
Kayıtsız

RE: Şiron Hakkında Bilgiler
büyük karem yakında chiron tarafından tetiklenecek sürprizzz
03-23-2011 10:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

onun arkasından neptün tarafından tetkilenecek sürprizzz sürprizzz
03-23-2011 10:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(03-23-2011 09:57 PM)marskovası Yazılan:  Şiron moraldir, moralimizle ilgilidir. Şiron’umuzun bulunduğu burç ve ev konumuyla başkalarına verdiğimiz zararların farkındalığını yaşamayız. Düşünülmeden ve kasıtsızca veriyoruzdur. Şiron ya da Satürn’ümüzle hareket ettiğimizde başkalarına umulmadık acılar verebiliriz ama neden yaptığımızı bilmeyiz hatta acı verdiğimizi bile bilmeyiz yaptığımızla.

Benim okuduğum kaynaklarda, şironun bulunduğu burç ve ev konularında kendimize kör, ama başkalarına bu konuda davamlı bilgece yardım eden biri olacağımızdan bahsediyor.. Başkalarına yardım ettikçe de, kendi sorunlarının farkına varıp bunları düzeltmek, anlamak farketmek ve bu konuda uzmanlaşmak gibi pozitif getirileri oluyor..
03-23-2011 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Ben kolektif olduğuna bile rastlamamıştım hiçbir yerde, şaşırdım. Böyle hiç düşünmemiştim ve bunu çevirdiğimden beri kolektif ne olmuş olabilir ateş elementi koç diye düşünüyorum. Hemen aklımdan şu an transitte yoksa yine bir ateş elementinde mi diye geçti japonya atom ve libya füzeler hep ateşli ateşle ilgili şeyler ancak balıkta çıktı. Çözemedim, ama yazmanın bana iyi geldiğini kızgınlığımı kağıda dökünce en azından böylelikle insan kırmadığım için rahatlıyorum buradan biraz bağladım.
03-23-2011 11:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

İçimdeki dinmeyen öfke ,bazen çatlayacağım sanıyorum:S
Mars -şiron karesi hatta 9 orbu sayarsak venüs-mars-şiron t-karesi çözüyorum çözeceğim yani galiba sanırıııııımsürprizzz
03-23-2011 11:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Benim Şiron da Placidus'a göre 10. Whole signs sisteme göre 11.evde.
Güneş'le kare,Uranüs ve Neptün'le karşıt açı yapıyor.

Alıntı:GÜNEŞ ŞİRON SQUARE
Hakketmediğiniz suçluluk duygusundan kurtulmak için ekstra bir çaba göstermeniz gereklidir. dünyada kurtarılması gereken insanları aramayın, ilk önce kendinizi kurtarmadığınız sürece. Kurban rolünü oynamamaya çalışın ya da bir kurban olmayın. Başkalarına yardım etmek için iyi planlanmış ve yaratıcı bir yeteneğiniz var.bunu uygulamak negatif tarafına oldukça iyi bir panzehir olabilir.başarıyla ilgili düşüncelerin diğer insanlardan farklıdır başarılı olmak için kullandığın yöntemlerde farklıdır diğer insanlar senin yaşam tarzını seni tehdit olarak görebilirler sağlığınla ilgili sorunların olabilir.

Alıntı:AY ŞİRON SEKSTIL

İyi bir psikolog olabilirsin insanları iyileştirme konusunda yeteneğin vardır diğer insanlara olgunlaşmaları konusunda yardımcı olabilirsin merhametlisindir sezgilerin güçlüdür ama diğer insanalrın enerjilerini sünger gibi çekersin onların negatif enerjilerinide kendine çekebilirsin anlayışlısındır diğer insanalrı anlarsın ve kolay affedersin.

Şahsen sezgilerimin güçlü olduğuna inanmıyorum..

Alıntı:JÜPİTER ŞİRON KAVUŞUM

Bütün cevapların kendilerinde olduğunu düşünen tipler ortaya çıkarabilir. Bazıları kendi içsel sorunlarıyla yüzleşmemek adına kendilerini aşırı dinci bir tavırla dışarı vururlar ya da sürekli din propagandası yaparlar. Tam aksine kişiler inanç ve iyimserlikten tamamen yoksun kimselerde olabilirler. İki durumda da yapılması gereken, dışarı yansıtılan bu tip davranışların altındaki içsel yaralarla yüzleşmektir. Bu yerleşimdeki büyük tehlike kişinin popüler bir guru ya da geleceği gördüğünü iddia eden bir şarlatan haline gelmesi olasılığıdır başladığı işe olan tam inancı yepyeni bir tarz ve sistem getirmeye heveslidir.

URANÜS ŞİRON OPPOSITE

Uyuşturucu kullanabilir aidsli bir çok insanda doğuştan bu açı vardır kendi üzüntülerini görmemezlikden gelirler bu yüzden uyuşturucu gibi maddeler kullanarak gerçek dünyadan kaçmak isterler kararsızlardır.

Bu açıların etkileri bu kadar mı kötü?sürprizzz
03-24-2011 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Chiron ve şifa
Kadim öğretilerde bilinmesine rağmen, astronomlar tarafından ancak 1977 yılında tespit edilen sönmüş bir yıldızın yaşamımızdaki etkisinden bahsetmek istiyorum sizlere...
Terkedilmiş bir çocuktu Chiron. Babası, zamanın efendisi yüce Kronos, güzelliğiyle nam salmış bir peri kızını baştan çıkarmayı aklına koymuştu. Çapkın tanrının ihtirasından kaçan Philyra kılık değiştirerek, rüzgâr gibi koşan bir kısrağa dönüşmüştü. Ama Kronos isteğinden vazgeçmiyordu. Anında at olup, güzel kısrakla çiftleşmenin yolunu bulmuştu.
Bu birleşmenin ürünü Chiron; yarı at, yarı insan, yani bir Santor olarak doğmuştu. Annesinin utancı öylesine derindi ki, Olympos'daki tanrılara yalvararak yok olmayı dilemiş; genç periye kıyamayan tanrılar da onu hüzünlü bir ıhlamur ağacına döndürmüşlerdi. Kronos'un oğluna karşı takındığı ilgisiz tavrı gören Apollon, çocuğu evlat edinerek ona şifacılık, müzik, şiir ve gizli ilimleri öğretmişti.
Işık ve adalet tanrısı Apollon'un sevgisiyle yetişip, krallara ve tanrılara öğretmenlik yapan Chiron, engin bilgisiyle irfanı, şifayı, ahlâk kurallarını ve doğa bilimlerinin başlangıcını temsil ediyordu. Onun yüzyıllardır anlatılan ve değişik versiyonları olan hikayesindeki yaralanma olayı zehirli bir okun baldırına saplanmasıyla son bulur. Acılar içinde kıvranan Chiron, bildiği tüm yöntemleri denemiş ama yarasını iyileştirememişti. Gücü tükenip, kırgın ve küskün mağarasına çekildiğinde, ıstırabından kurtulmanın formülünü ölümsüzlüğünü Prometheus'a devretmekte bulmuştu. Tanrı oğlu bilge Chiron, bir fani gibi yaşama gözlerini yummuştu...
Ama öykü burada da bitmiyor... Tanrıların tanrısı Zeus, ölümünden dokuz gün sonra onu Santor takımyıldızının başına oturtarak yine ölümsüz kılmıştı...
Oldukça önemli bir arketiptir Chiron. Onun yıldız haritasındaki konumu ruhumuzun nerede yara aldığını, hangi haksızlıklara uğradığını; neyi, niçin reddedip nasıl direndiğimizi gösteren bir işarettir. Ondan insanlığa akan enerji, ruhun Tanrı'dan kopuşunun yarattığı yalnızlığı, yoksunluğu, terkedilmişliği ve çaresizliği simgelediği gibi; ruhsal sancılarımızı tedavi etmenin ve bize meydan okuyan şartlarla başa çıkabilmenin yöntemini de bulmamıza yardımcı olur. Zira onun en önemli fonksiyonu karmalarımızla birlikte gelen acıları hatırlatarak bastırılmış duyguları, içinden çıkılamayan çelişkileri, geçirilen travmalardan kaynaklanan psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıkları anlayarak kabullenmemizi sağlamaktır. Bu kabullenişin armağanı şifa bularak, şifa vermektir...
Astrolojik sembolü anahtar olan Chiron'un transitleri kişisel planetlerle açı yaptığında sevgi ve para problemleri, küçük sağlık sorunları (alerjiler, tikler, sürekli tekrarlanan apseler, kekemelik vs.) birilerine muhtaç olma endişesi ortadan kalkarken, yaşamın her alanında mucizevi olaylar gerçekleşir. İlişkiler düzelir. Kısır döngüler sona ererken, algılarımız, bakış açımız değişir.
Pür şifacı Chiron'un tavsiyelerini duymamakta ısrar ederek kabullenmeleri gereken olgulara sırt çevirenler, sürekli sızlanan, acz içinde kıvranan, insanları maniple etmek için duygu sömürüsü yapan, kurban olmanın mazeretine sığınan enerji vampirleridir. Yakındıkları her şey, büyük pişmanlıkların ürünüdür. Egoyu şişiren bu yapı kibre dönüştüğünde, acılar acımasızlığa bürünür.
Evrimin çağrısını duyuran Chiron, çarenin çok basit bir yaklaşımda gizlendiğini, acılarla yüzleşmenin özgürlüğe giden yolu buldurduğunu söylüyor bizlere. Ruhunuzda derin bir çalkantı, onarmakta güçlük çektiğiniz bir yara hissettiğinizde Santor takım yıldızındaki bir tanrının tüm şefkatiyle sizi izlediğini, şifasını ve irfanını esirgemediğini anımsayın, olur mu?

Işık Menderes

(Yazıyı aradım iste içinde bulamadım eklendiyse daha önceden silebilirsiniz. )
08-21-2011 11:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Ben bu chironu hiç sevmiyorum. Etkilerini, özelliklerini de sevmedim.
08-21-2011 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-22-2011 01:31 AM)URANJÜP Yazılan:  JÜPİTER ŞİRON KAVUŞUM

Bütün cevapların kendilerinde olduğunu düşünen tipler ortaya çıkarabilir. Bazıları kendi içsel sorunlarıyla yüzleşmemek adına kendilerini aşırı dinci bir tavırla dışarı vururlar ya da sürekli din propagandası yaparlar. Tam aksine kişiler inanç ve iyimserlikten tamamen yoksun kimselerde olabilirler. İki durumda da yapılması gereken, dışarı yansıtılan bu tip davranışların altındaki içsel yaralarla yüzleşmektir. Bu yerleşimdeki büyük tehlike kişinin popüler bir guru ya da geleceği gördüğünü iddia eden bir şarlatan haline gelmesi olasılığıdır başladığı işe olan tam inancı yepyeni bir tarz ve sistem getirmeye heveslidir.

Hiç uymuyor bu sebeple takılıp kalmayalım bu açılara ve yorumlara.

evet internette bu gibi alıntı yorumları okurken direkt kabul edici bir yaklaşımla değil , o yorumu sorgulayıcı bir yaklaşımla okumanız daha sağlıklı olacaktır.

jüpiter-chiron bağlantıları konusunda ; öğretmenlik potansiyelinden söz etmiştim ( gerek jüpiterin gerek chironun ortak buluştuğu noktalardan biri bilgelik )

* Doğum haritasında Chiron vurgusu olan kişilerin usta-çırak ilişkisi deneyimlemesinin iyi olacağını düşündüğümü ilave edeyim.

08-22-2011 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Şiron'un hakimiyetini sorgulayan burçlar Yay ve Başak'tır.Çünkü Başak burcunun iyileştirici etkisi ve hizmet aşkı Şiron gezegeniyle baş başa gider.Şiron'un ikiliklerin ve yarı insan yarı at biçimindeki mitolojik canlıların akıl hocasıolması da Yay burcunun Şiron'la rekabetinin nedenidir.

Yönetici burç:Başak ve Yay
Yönetici ev:Altıncı ve dokuzuncu ev.

Şiron gezegeni ''yaralı şifacı'' olarak da bilinir.Şiron'un hakimiyetindeki alanlar genellikle çocukluk döneminde oluşmuş deri bir yaranın yarattığı davranışları ortaya koyar.

Engellerle karşılaşıp onları aşarak edinilen içgörüler daha sonra insanlara yardım amacıyla kullanılır.Şiron'un size kattıkları arasında bilgelik,kılavuzluk ve olgunlaşma vardır.Şiron'un tecrübelerinizden kaynaklanan duygularınızı gün yüzüne çıkarma ve iyileştirme kabiliyeti bütünlük hissi ve merhamet sağlar.

Şiron'un konumlandığı burç şifalandırıcı yöntem ve yaklaşımları açığa çıkarır.Şiron'un evlerdeki pozisyonuysa kendinizi yetersiz hissettiğiniz ve bu durumun üstesinden gelmeye çalıştığınız yaşam alanını temsil eder.Etrafınızdaki insanlara yardım etme becerileriniz ve bu konudaki tutkunuz da Şiron'un bulunduğu evle belirlenebilir.

Şiron'a ilişkin olumlu açılar üstesinden gelmeniz gereken engellere karşı yapıcı bir yaklaşımı ve başkalarının iyiliği için kullandığınız bilgeliğin gelişimini temsil eder.Şiron gezegeniyle ilgili zorlayıcı açılarsa tecrübelerden kaynaklanan üzüntüyü ve duygısal yaralanmalarınızı inkar ettiğiniz veya sakladığınız alanları gösterebilir.

Lisa Tenzin-Dolma Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin adlı kitabından..
11-29-2011 07:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,839 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,746 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron ve Başak Burcu ?? astrosohbet 135 178,799 03-25-2017 11:23 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Şiron’un Oluşturduğu Açılar Angel 60 150,486 11-06-2012 10:06 PM