Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.36 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Etil Alkol
Yazar Mesaj
Aquar
Kayıtsız

RE: Etil Alkol
Sevgili Melancholic

alkollü bireyde duvar aşılmadıkça, dozunda tüketim olduğu durumlarda bir "eğlenme" hali göze çarpmaktadır. hayat çok eğlenceli değildir, dünyanın sorumluluğu...değindiğiniz gibi cesur haller, kimseyi takmayan tavırlar ortaya çıkmaktadır. bu ipleri uçlarından birleştirince Aslan-Kova aksına uzandığını düşünüyorum..." Eğlen, kimseyi takmadan, mümkün olduğunca kendin ol "

doz çok önemli
10-14-2009 09:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Etil Alkol
Ura Yazılan:Sevgili Melancholic

alkollü bireyde duvar aşılmadıkça, dozunda tüketim olduğu durumlarda bir "eğlenme" hali göze çarpmaktadır. hayat çok eğlenceli değildir, dünyanın sorumluluğu...değindiğiniz gibi cesur haller, kimseyi takmayan tavırlar ortaya çıkmaktadır. bu ipleri uçlarından birleştirince Aslan-Kova aksına uzandığını düşünüyorum..." Eğlen, kimseyi takmadan, mümkün olduğunca kendin ol "

doz çok önemli

Gerçekten de hayat , içince güzelleşiyor (Efkardan içmiyorsak) . Peki Aslan-Kova aksı güçlü olmayan kişilere dozajında içki daha çok yarıyor diyebilir miyiz ki =)

Koç-Terazi aksı da muhtemel gibi duruyor. Tabii bu durumu aks'lar ile sınırlandırmak ne kadar doğru onu bilemem.

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
10-15-2009 12:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

olsada içsek...

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
10-15-2009 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Olaya değişik bir bakış sunmak istiyorum.

Fransızların öve öve bitiremedikleri kırımızı şarap kültürü Le Cordon Bleu vb cins üzümler ve şaraplar...

Alası olmakla birlikte özellikle Ankara ve yozgat tarafında Öküz gözü ve Boğazkere'de fazlasıyla vardır.

Nitelikleri klasik şarap tüketicileri tarafından tescil edildi bir yerlerde birinci satışarında mevcut hal söz konusudur..

Her şeyin pazarlama ve alış-veriş(Ticaret kuralı) üzerine olduğu bu boyutta....

Fransızların iklim şartları ve savaş (uzun yıllar saklama gerekliliğ)...su içeceği ürettirmiştir....

Gelelim neden tüketilir...Sabah ayazında işçilerin çalışabilmesi için 1 şişe şarap baget ekmek adını şuan hatırlayamıyorum bacon yada buna benzer bir soğuk et( domuz,ve sığır karışımıdır sucuğa benzer çiğ tüketir)

Kırmızı her yiyecekte bulunduğu kadar kırmızı şaraptada antioksidan bulunur...

Mısırdan bu yana bir hayli gelişti kimya sanayigülücük) eczacılık

Daha etkili anti oksidanlar var artık....

Güne bir bardak kırmızı şarapla başlayın vs hikayesinin dayandırılmaya çalışıldığı yer burası ...

Sağlık gibi görünsede şatış politikası ( Normal bir şey)

Gelelim bir bardak şarap aldığımda neler olduğuna ....

Bedenin kendi akış mekanizması vardır..

Kendisi gerekirse alkol üretir....bazı kimyasal reaksiyonlar sonucu ester miktarda kreps döngüsü vs..gibi

Bunun dışında siz hazır aldığınızda...

Vucüt termostati sayılan karaciğerde toksit olarak algılanır alkol..inhibe etmek için ekstra enerji buda ekstra yorgunluğa eştir...

Norosimiter madde yani sinaps geçirgenliği sağyan horman dengesi alkol varlığında askıya alınır...

Kısaca beyini pause yaparsınız...bu yüzden omur ilik soğanı (denge merkezi) tek başına kontrolda yetersiz kalır)

Şaşkın tavuk gibi sallanırsınız...

Beyin offline olmuştur...

Madde oranı azalıncaya kadar devreye girmez..Bunun içinde bir şeyler dışarı çıkarmanız gerekir..

Sonra mide içi HCL alkolle sarmaş dolaş olup sizin midenizi alt üst edebilir....

Beyin tüm sistemlerin kontrol mekanizması olduğundan bütün mental hayvan vasıfları daha kolay yüzeye vurur...

İç güdüler gibi yemek istediği cinsellik..öfke,ağlama sinir nöbetleri,ağlama,...

Hepsi kutusundan ortaya çıkar ..

Kas kullanımı çok düşer bu yüzden akollu iken refleskleriniz eski hızında çalışmaz...freni boşalmış araba gibi....

Yeşil ay vs ...

Dozu yada uygun kullanımı ...

Bira ve türevleri ....

Hiç kullanmayan bir insan bünyesine neler yapabilir bunun örneği.....

Bir kutu bira ...50 ml sanırım ticari paketleme oaranı ansayamıyorum....

Kırmızı bira yani normal birada alkol oranı %5 iken kırmızıda oran % 9 kadar yükselebilir...Marka ve yapılış şekline göre...

Normal biradaki oran öksürüp şurubundaki yada gazozdakine hemen hemen eştir...

Hiç kullanmayan kullanması yada kullanmaması etken değil aslında bir fincan alkolden bile zehirlebilir...

Bu karaciğeri ile bağıntılı...

Alkolik tiplerin hepsinin alkol banyosu yaptığı idda edilemez... 1 ÇAY BARDAĞI ile bile küçük dağları yaratabilirler...

Dozu yok bu işin kendini kadırması var...

Gazetelerde 1 kutu kırmızı bira oda arkadaşını yaralayanları ....

Bunların yazılması 4.Murat düşüncesinde olunduğundan değil...

Sadece bu konun hassasiyetinden ....

Bunların yapımı saklanması üretimi bir iş konusudur...

Bedene etkileri tıpın konusu...

Topluma zararı rahatsızlığı güvenliğin....

Kişinin kendine zararı ise... kredi kart reklamındaki gibi hesaplanamaz :(

Neptün yenlik bu konuda yıldırım aslında demiş neptün ve ay ....evet su ike alakalı..

Biyokimya olarak baktığımızda ise karaciğer (yay) gizli olarak görünüyor....

Sonuçta karaciğer sorunu olan kişiler en az akli dengesini yitirilmiş insanlar kadar hassas olur.....

Doz kısmına hiç katılmadığımı ve bunun gerçeği yansıtmadığını söylemeden geçemeyeceğim ...

Sevgiler....
10-16-2009 04:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

almira Yazılan:Olaya değişik bir bakış sunmak istiyorum.

Fransızların öve öve bitiremedikleri kırımızı şarap kültürü Le Cordon Bleu vb cins üzümler ve şaraplar...

Alası olmakla birlikte özellikle Ankara ve yozgat tarafında Öküz gözü ve Boğazkere'de fazlasıyla vardır.

Nitelikleri klasik şarap tüketicileri tarafından tescil edildi bir yerlerde birinci satışarında mevcut hal söz konusudur..

Her şeyin pazarlama ve alış-veriş(Ticaret kuralı) üzerine olduğu bu boyutta....

Fransızların iklim şartları ve savaş (uzun yıllar saklama gerekliliğ)...su içeceği ürettirmiştir....

Gelelim neden tüketilir...Sabah ayazında işçilerin çalışabilmesi için 1 şişe şarap baget ekmek adını şuan hatırlayamıyorum bacon yada buna benzer bir soğuk et( domuz,ve sığır karışımıdır sucuğa benzer çiğ tüketir)

Kırmızı her yiyecekte bulunduğu kadar kırmızı şaraptada antioksidan bulunur...

Mısırdan bu yana bir hayli gelişti kimya sanayigülücük) eczacılık

Daha etkili anti oksidanlar var artık....

Güne bir bardak kırmızı şarapla başlayın vs hikayesinin dayandırılmaya çalışıldığı yer burası ...

Sağlık gibi görünsede şatış politikası ( Normal bir şey)

Gelelim bir bardak şarap aldığımda neler olduğuna ....

Bedenin kendi akış mekanizması vardır..

Kendisi gerekirse alkol üretir....bazı kimyasal reaksiyonlar sonucu ester miktarda kreps döngüsü vs..gibi

Bunun dışında siz hazır aldığınızda...

Vucüt termostati sayılan karaciğerde toksit olarak algılanır alkol..inhibe etmek için ekstra enerji buda ekstra yorgunluğa eştir...

Norosimiter madde yani sinaps geçirgenliği sağyan horman dengesi alkol varlığında askıya alınır...

Kısaca beyini pause yaparsınız...bu yüzden omur ilik soğanı (denge merkezi) tek başına kontrolda yetersiz kalır)

Şaşkın tavuk gibi sallanırsınız...

Beyin offline olmuştur...

Madde oranı azalıncaya kadar devreye girmez..Bunun içinde bir şeyler dışarı çıkarmanız gerekir..

Sonra mide içi HCL alkolle sarmaş dolaş olup sizin midenizi alt üst edebilir....

Beyin tüm sistemlerin kontrol mekanizması olduğundan bütün mental hayvan vasıfları daha kolay yüzeye vurur...

İç güdüler gibi yemek istediği cinsellik..öfke,ağlama sinir nöbetleri,ağlama,...

Hepsi kutusundan ortaya çıkar ..

Kas kullanımı çok düşer bu yüzden akollu iken refleskleriniz eski hızında çalışmaz...freni boşalmış araba gibi....

Yeşil ay vs ...

Dozu yada uygun kullanımı ...

Bira ve türevleri ....

Hiç kullanmayan bir insan bünyesine neler yapabilir bunun örneği.....

Bir kutu bira ...50 ml sanırım ticari paketleme oaranı ansayamıyorum....

Kırmızı bira yani normal birada alkol oranı %5 iken kırmızıda oran % 9 kadar yükselebilir...Marka ve yapılış şekline göre...

Normal biradaki oran öksürüp şurubundaki yada gazozdakine hemen hemen eştir...

Hiç kullanmayan kullanması yada kullanmaması etken değil aslında bir fincan alkolden bile zehirlebilir...

Bu karaciğeri ile bağıntılı...

Alkolik tiplerin hepsinin alkol banyosu yaptığı idda edilemez... 1 ÇAY BARDAĞI ile bile küçük dağları yaratabilirler...

Dozu yok bu işin kendini kadırması var...

Gazetelerde 1 kutu kırmızı bira oda arkadaşını yaralayanları ....

Bunların yazılması 4.Murat düşüncesinde olunduğundan değil...

Sadece bu konun hassasiyetinden ....

Bunların yapımı saklanması üretimi bir iş konusudur...

Bedene etkileri tıpın konusu...

Topluma zararı rahatsızlığı güvenliğin....

Kişinin kendine zararı ise... kredi kart reklamındaki gibi hesaplanamaz :(

Neptün yenlik bu konuda yıldırım aslında demiş neptün ve ay ....evet su ike alakalı..

Biyokimya olarak baktığımızda ise karaciğer (yay) gizli olarak görünüyor....

Sonuçta karaciğer sorunu olan kişiler en az akli dengesini yitirilmiş insanlar kadar hassas olur.....

Doz kısmına hiç katılmadığımı ve bunun gerçeği yansıtmadığını söylemeden geçemeyeceğim ...

Sevgiler....

Waaooww etkilendim ...

Bu tıbbi şeylere olan aşinalığın beni şaşırttı. Bir makaleden veya köşe yazısından alıntı mı yaptın diye düşündüm. Ama yazının içerisinde yazım hataları var (de-da eklerinin ayrı yazılması gerekenlerin, ayrı yazılmamış olması gibi vb.) , ayrıca tıbbi terimlerinde de hata var ( "Norosimiter" değil, " Nörotransmiter" olacak vb...) . Sonuç olarak copy+paste değilse, yazdıklarının ve içerisindeki emeğin takdire şayan olduğunu gösteriyor -alkış

Yazının içeriğine gelince,

Söylediklerinin doğru olduğuna şüphe yok. Ama ne kadar doğru olduğu şüpheli bence. Sadece alkol için konuşmuyorum, çok manipüle ediliyoruz. Mesela hatırlarım bir zamanlar, kokulu silgiler kanser yapıyor deniliyordu. Ebeveynlerin aşırı bir tepkisi vardı bu kokulu silgilere karşı. Ama ne kadar etkili bir kansorejen olduğu hakkında bir bilgimiz var mıydı ?! Hayır yoktu ... Belki, bulaşık detarjanımız daha kansorejen , belki de kışın sokaklarda soluduğumuz kömür dumanı daha kansorejen... Aynı şekilde, alkolü de irdelemeliyiz... Gündelik hayatımızda kullandığımız koladan ne kadar daha zararlı veya zararsız ?? Aslına bakılırsa, bir yanlış diğerini doğru yapmaz. Tamam alkolün de bünyeye zararı olabilir (ki muhtemelen bazı durumlarda yararlıdır) . Peki olaylara sadece fiziksel açıdan mı bakılmalı? Mental olarak da bakmak lazım.

Hemen kendimden örnek vermek istiyorum... Pangastrit'im var (gastiritin tüm mideye yayılmış hali) . Bunu tetikleyen 4 ana neden var;

-stres
-alkol
-sigara
-düzensiz uyku ve beslenme

Zaten midem fazlasıyla asit üretirken, üstüne alkol almak saçma bir fikir gibi görünebilir. Ama sizi yanıltmasın... Arada sıcak şarap yaparım ( işin sırrı sıcak şarapta değil, çok sert olmayan başka bir alkol de olur).. Onun zevki ayrıdır, hafifte içiniz ısınırken yüzünüz gülümser falan filan .... ve dolayısıyla stres katsayımdaki azalış, aslında midemi rahatlatıyor. Bir bakımı, ateşe ateşle karşılık vermek ...

Alkol karaciğerimizi zorluyor olabilir, ama psikolojik olarak daha fazla yıpranmamıza engel olup olmadığını da bilemeyiz. Tabii ki alkolün psikolojik olarak yararlı olduğunu ve baş vurulması gereken bir kaçıs olduğunu savunmuyorum. Ama durumdan duruma değişeceğini düşünüyorum. Kesinlikle yanlış yönlendirmelerde bulunuyor olmak istemem =)

Ama topluma olan zararına gelince, söyleyebilecek hiçbir şeyim yok... Kesinlikle toplum için zararlıdır. Herkes kendine hakim olamaz ve bazıları sınırı aşacaktır. Ne yazık ki toplum bundan negatif etkilenecektir.

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
10-16-2009 05:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Melancholic Yazılan:Waaooww etkilendim ...

Bu tıbbi şeylere olan aşinalığın beni şaşırttı. Bir makaleden veya köşe yazısından alıntı mı yaptın diye düşündüm. Ama yazının içerisinde yazım hataları var (de-da eklerinin ayrı yazılması gerekenlerin, ayrı yazılmamış olması gibi vb.) , ayrıca tıbbi terimlerinde de hata var ( "Norosimiter" değil, " Nörotransmiter" olacak vb...) . Sonuç olarak copy+paste değilse, yazdıklarının ve içerisindeki emeğin takdire şayan olduğunu gösteriyor -alkış

Yazının içeriğine gelince,

Söylediklerinin doğru olduğuna şüphe yok. Ama ne kadar doğru olduğu şüpheli bence. Sadece alkol için konuşmuyorum, çok manipüle ediliyoruz. Mesela hatırlarım bir zamanlar, kokulu silgiler kanser yapıyor deniliyordu. Ebeveynlerin aşırı bir tepkisi vardı bu kokulu silgilere karşı. Ama ne kadar etkili bir kansorejen olduğu hakkında bir bilgimiz var mıydı ?! Hayır yoktu ... Belki, bulaşık detarjanımız daha kansorejen , belki de kışın sokaklarda soluduğumuz kömür dumanı daha kansorejen... Aynı şekilde, alkolü de irdelemeliyiz... Gündelik hayatımızda kullandığımız koladan ne kadar daha zararlı veya zararsız ?? Aslına bakılırsa, bir yanlış diğerini doğru yapmaz. Tamam alkolün de bünyeye zararı olabilir (ki muhtemelen bazı durumlarda yararlıdır) . Peki olaylara sadece fiziksel açıdan mı bakılmalı? Mental olarak da bakmak lazım.

Hemen kendimden örnek vermek istiyorum... Pangastrit'im var (gastiritin tüm mideye yayılmış hali) . Bunu tetikleyen 4 ana neden var;

-stres
-alkol
-sigara
-düzensiz uyku ve beslenme

Zaten midem fazlasıyla asit üretirken, üstüne alkol almak saçma bir fikir gibi görünebilir. Ama sizi yanıltmasın... Arada sıcak şarap yaparım ( işin sırrı sıcak şarapta değil, çok sert olmayan başka bir alkol de olur).. Onun zevki ayrıdır, hafifte içiniz ısınırken yüzünüz gülümser falan filan .... ve dolayısıyla stres katsayımdaki azalış, aslında midemi rahatlatıyor. Bir bakımı, ateşe ateşle karşılık vermek ...

Alkol karaciğerimizi zorluyor olabilir, ama psikolojik olarak daha fazla yıpranmamıza engel olup olmadığını da bilemeyiz. Tabii ki alkolün psikolojik olarak yararlı olduğunu ve baş vurulması gereken bir kaçıs olduğunu savunmuyorum. Ama durumdan duruma değişeceğini düşünüyorum. Kesinlikle yanlış yönlendirmelerde bulunuyor olmak istemem =)

Ama topluma olan zararına gelince, söyleyebilecek hiçbir şeyim yok... Kesinlikle toplum için zararlıdır. Herkes kendine hakim olamaz ve bazıları sınırı aşacaktır. Ne yazık ki toplum bundan negatif etkilenecektir.

Bazı eklerde olan durum yazdığım saat ve neptünyen uykummdurgülücük

Bunlara 'ı,ş,ç,ü' harflar olmayan yazılarıda eklersek türkçe gramerle bağım bir hayli soğumuş oluyor:(

Nörosimiter maddeleri yada içeriğini yazmak ne kadar akılcı olurdu bilemiyorum.

Bazen ben bakteri olduğunu bildiğim halde direç kazanmak için orta steril düzeyde olan bir şeyi tüketiyorum.

Bu bana has bir yöntem kendi şartlanmamı kırıyorum con con olmama adına hehee

Ama söyleneni yap yaptığını yapma demişlerverygood

Bilimin ölçülerinde göreliği bulamazsın. dünyada çekimle ayda çekimi de karşılaştırmıyoruz...

Ama öznel yorumlarda hata mutlak vardır.. adı üzerinde yorum...

Yazının özetinde öneri yada önermeme duygusu yok...

Veri var ister bunu alıp içersin sifa olur ister cebinde taşırsın hoş seda olur...

Bu kısmı benim haddim değil....

Bu işin sertikalı uzmanı değilim....

Bilinçi davranma adına akılıcı değerlendirmek gerekiyor....

Taraftarya olunduğunda pekmezle nar ekşisini bile ayıramazsın....

Sadece mudillerinden haberdar olmak gerek...

Amaç medikal astroloji adına veri bulmak...

Kulak aşinalığıa gelince belgeselleri çok severim gülücük
10-16-2009 05:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

benimde ay neptun kavusumum var bi izmirli olarak saglam icerim rakiyi filan genetikte önemli sanirim bizimki dedelerden geliyor haha limitini bildikten sonra gayet keyif verici ve stresten uzaklastirici ama tabi agizla icenlere... ;D
10-17-2009 06:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Cvp: Etil Alkol
benimde ay neptün karem var hatta neptünyenim ve bende izmirliyim ama içkiyi hiç sevmem 40 yılda bir içersem içerim o da fazla içemem zaten kola her zaman tercihimdir.
(neptünyenliğim sanırım sigara konusunda çok severek içiyodum 2 sene önce bıraktım daha doğrusu o sıralarda geçirmekte olduğum bi rahatsızlık nedeniyle dr içme dedi mecburen içmedim hala içmiyorum :S ama aramıyorum desem yalan olur.)
10-17-2009 06:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

derin sende kare bende kavusum ay neptun ondna sanirim :D
10-17-2009 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Cvp: Etil Alkol
Ay_Neptün Karesi(90)

Haritadaki yerleşimler ne kadar olumlu olursa olsun bu yerleşime sahip olanların kendilerine güvenleri çabuk zedelenir. Mantıkla duyguları arası sürekli çelişir. Olayları kafalarında büyütme eğilimleri, mantıklarıyla değil duygularıyla analiz etmeleri, olmamış olayları olacakmış gibi değerlendirmelerine neden olur. Bu yüzden kuruntulu oldukları söylenebilir. Durumun düşündükleri gibi olmadığını anladıklarında gerçeklerle yüzleşmek yerine kaçmayı ya da reddetmeyi tercih edebilirler. Karasızlıkları ve şüpheciliklerinden dolayı ayaklarına gelen şansları değerlendirmeyebilirler. Başarılı olabilmek için ayaklarını yere daha sağlam basmayı öğrenmelidirler. Kendi hayal dünyalarında yaşamayı tercih ederler. Sorumluluk altında büyük strese girebilirler. Güvensizliklerine rağmen yumuşak ve hassas yapıları onları başkalarının gözünde çekici kılar. Alkollü içeceklere karşı düşkünlükleri olabilir.

:D

ama itiraf ediyorum benim alkolü sevmemem babamın alkole olan düşkünlüğünden kaynaklanıyo
10-17-2009 07:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir