Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.77 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Görsel & İşitsel Sanatlar
Yazar Mesaj
Glogg Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Görsel & İşitsel Sanatlar
Joel Peter Witkin, benim en sevdiğim sanatçılardan biri olmakla birlikte enteresan bir haritası var gerçekten. Yorumlama konusunda pek fikir sunamiycam henüz çok yeniyim, ama siz incelemek istersiniz belki.

Kendisi küçüklüğünde bir kazaya şahit olmuş ve ölenlerden birinin kafası ayağına yuvarlanmış... Bunun etkisi altında kalan ve ölü ya da engelli insanların fotoğraflarını çekmeye başlayan Witkin, üzerinde durduğu sanat anlayışını daha sevecen ve daha az bencil bir insan olmak için kullandığını söyler.

Doğum saati bilinmiyor ama haritasına burdan bakabilirsiniz;
http://www.astrotheme.com/portraits/5Pm57N6e4KBv.htm

Burda da eserleri ve biyografisi var;
http://www.fotografya.gen.tr/issue-10/witkin/index.htm

[Resim: rhea1.th.gif]
11-02-2009 01:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
antigone Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

arkadaşalar bende kendimi bildim bileli resim yapıyorum şu anda da tasarım okuyorum. Çok çaba sarfetmeden iyi derecelerle istediğim yere gelebildim (gerçi artık çaba sarfetme dönemindeyim) merak ediyorum haritamda sanata dair işaretler nerelerde?

[Resim: werwerwerwerwer.th.jpg]
11-02-2009 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Cvp: RE: Görsel & İşitsel Sanatlar
antigone Yazılan:arkadaşalar bende kendimi bildim bileli resim yapıyorum şu anda da tasarım okuyorum. Çok çaba sarfetmeden iyi derecelerle istediğim yere gelebildim (gerçi artık çaba sarfetme dönemindeyim) merak ediyorum haritamda sanata dair işaretler nerelerde?

farkettiğim tek şey 9. evinde bulunan jupiter ... Aynısı bende de var ve öğrenim hayatım boyunca yata yata da olsa bir yerlere geldim =)

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
11-02-2009 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
antigone Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Yani 9. evdeki jüpiterin torpiliyle bende yetenekli olduğumdan sanıyodum :P

11-02-2009 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

antigone Yazılan:Yani 9. evdeki jüpiterin torpiliyle bende yetenekli olduğumdan sanıyodum :P

Off aslında bu önermeyle kendi egoma da darbe vurmuş oldum. Aslında jupiteri yok sayarak marifeti kendimize mal edebiliriz gülücük)

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
11-02-2009 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pdust Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Glogg Yazılan:Joel Peter Witkin, benim en sevdiğim sanatçılardan biri olmakla birlikte enteresan bir haritası var gerçekten. Yorumlama konusunda pek fikir sunamiycam henüz çok yeniyim, ama siz incelemek istersiniz belki.

Kendisi küçüklüğünde bir kazaya şahit olmuş ve ölenlerden birinin kafası ayağına yuvarlanmış... Bunun etkisi altında kalan ve ölü ya da engelli insanların fotoğraflarını çekmeye başlayan Witkin, üzerinde durduğu sanat anlayışını daha sevecen ve daha az bencil bir insan olmak için kullandığını söyler.

Doğum saati bilinmiyor ama haritasına burdan bakabilirsiniz;
http://www.astrotheme.com/portraits/5Pm57N6e4KBv.htm

Burda da eserleri ve biyografisi var;
http://www.fotografya.gen.tr/issue-10/witkin/index.htm

biraz rahatsız edici :u
11-02-2009 02:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Glogg Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Ben de resim yapıyorum aslında ama buna dair kendi haritamda güneş-neptün kavuşumu dışında bir şey bulamadım :D ayın 5. evde olması da bununla ilişkilendirilebilir belki.

[Resim: rhea1.th.gif]
11-02-2009 02:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
antigone Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Melancholic Yazılan:
antigone Yazılan:Yani 9. evdeki jüpiterin torpiliyle bende yetenekli olduğumdan sanıyodum :P

Off aslında bu önermeyle kendi egoma da darbe vurmuş oldum. Aslında jupiteri yok sayarak marifeti kendimize mal edebiliriz gülücük)
Çok iyi fikir -alkış

11-02-2009 02:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

antigone Yazılan:arkadaşalar bende kendimi bildim bileli resim yapıyorum şu anda da tasarım okuyorum. Çok çaba sarfetmeden iyi derecelerle istediğim yere gelebildim (gerçi artık çaba sarfetme dönemindeyim) merak ediyorum haritamda sanata dair işaretler nerelerde?

Doğum saatin tam doğruysa...
Asc aslan ve asc ile kavuşan ay, kendini yaratıcı bir biçimde ifade etmenin bir göstergesi. Ay'ın kovadaki venüsle zıtlığı da güdüsel olarak, doğuştan getirdiğin
sanatsal yeteneklerin olabileceğini gösterir.
Çekildiğin kişiler de orjinal, farklı, sanatla uğraşan(ressam,müzisyen vs) tipler olabilir.
Güneş-neptün kavuşumu ilhamla yüklü, sanatsal yönü kuvvetli özellikler katmış sana. Bu kavuşumun oğlakta olmasıyla da, zihnin de canlandırdığın, hayalini kurduğun tüm şeyleri somut ve pratik(oğlak) olarak rahatlıkla resme yada tasarladığın objeler aktarıyor olabilirsin.
Mc boğa' da kariyerinin sanatsal konularla alakalı olabileceğini, sosyal imajının kalıcı ve sağlam(boğa) eserler bırakmak olduğunu ve 6. ev vurgunla da çalıştığın işi, hedeflediğin 10. ev sahasına yönlendirmeni kolaylaştırırsın.
Ayrıca 5. evde yaratıcılık konularını ifade eden bir ev ve gayet kalabalık.
Sanırım geçim kaynağın da bu olabilir. Şahsen gayet sanata dair işaretli olan bir haritan var.
Merak ettim, geleneksel ve orjinal şeyleri bir aradamı harmanlıyorsun? Tarzın ne?
11-02-2009 02:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
antigone Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Çok teşekkür ederim nevrotik gülücük sahne dekor tasarımında okuyorum ben. Genelde çalışmalarım pek anlaşılamayan ama gerçekçi biraz sürreal diyebilirim tespitlerinde haklısısn :D

11-02-2009 03:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir