Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Çoçuk Siparişi
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Çoçuk(siparişi)
yezda Yazılan:Sevgili almira yüzde 10.kova olduğun için bence annelik yapmaman doğru olabilirgülücük Bende yüzde 90 (ay,güneş,merkür,yükselen) kova olduğum için senin gibi düşünmüyorum... Çocuğumu kendim eğitcem,ona eğitimini kendim vericem,bir anne olarak en iyi eğitimi kendim vereceğimi düşünüyorum.. Bir dadı ne kadar çocuğa sevgi verebilirki,bir ailenin eksikliği olduğu sürece o çocuk ne kadar topluma uyumlu bir çocuk olarak yaşayabilir... Yanlış anlama ama bu düşüncene kesinlikle katılmıyorum,çocuk bakmanında fakirlikle bence hiç bir ilgisi yok,ne yanii çocuğuna ilgi göstermek belli bir yaşa gelene kadar onunla ilgilenmek geri kalmış bir toplumun göstergesimi oluyor gülücük ozaman hepimiz geride kalmışızda haberimiz yokmuş...

Forumda okuduğum kadarı ile hamilesiniz galiba doğan çocuğun hakikat bilincine ermesini temenli ederim öncelikle...

Konuya gelince bence harika zamanlama sizin ki jüpiter kovada iken...

Ben yüzden 10 kova demem kendime kendimle olan hicivimdir...

Bende en az sizin kadar yüksek kova özelliğine sahip bir anne tarafından yetiştildim...Hata cevremde sadece kova insanı vardı büyürken ve hala....

Çok sağlam bulurum onları....

Sizinde hassasiyetinizi anlıyorum.....haklısınız ama bu tercih ben diğer yazıdada söyledim....

Kimi kendi bakar kimi baktırır...ama istediğini yapmış olur ikiside durumdaki sonuç aynı çalışan anneden söz etmiyorum...Çalışmadığı halde bilinç bir öğretici tutan insandan söz ediyorum burada müzik öğretmeni dil öğretmeni....adap öğretmeni.....

Hangisini bir insan tek başına yapabilirki.....

Size çocuk büyütmede başarı dilerim...Mutlu bir bebeğiniz olur inşallahgözkýrpma
07-06-2009 12:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Nihal Yazılan:[

He ran anne misiniz değil mi bilmiyorum ama,
çok çok haklısınız, ancak tek bir farkla, çocuk eğitimi için anne baba eğitiminde anne eğitimi öne çıkarılmalı.benim düşünceme göre, en nitelikli çocuğu ancak en nitelikli anne yetiştirebiliyor..yani anne eğitimi çok çok önemli.

şefkat, anne sıcaklığı artı bilinçli-eğitimli anne kaliteli bir çocuk için en önemlisi.annelerin eğitimi en iyi yatırım. çünkü akıllı anne çocuğu nasıl biçimlendireceğini bilir, diğer önemli ayrıntı ise az ve nitelikli çocuk sahibi olmak. bir anne ancak bir çocuğa yetişebilecek kadar zaman ve enerjiyi ortaya koyabilir
[/quote]

Evet benzer fikriyattayız anne eğitimli olursa sorun çözülüyor ya anne bir care bilgisizse durum ne olacak,,,
07-06-2009 12:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

melancholic Yazılan:Herkes çocuğunun doğum tarihini ayarlasa, bu işin cıvkı çıkar ... En azından bu fikirler aramızda kalsın, bizim çocuklarımız istediğimiz gibi olsun, astrosohbet kullanıcısı olmayanlar da cezasını çeksin dil çýkarma Mesela ben Hector'umsu bir çocuk istiyorum gülücük)

Bunu yaptırmaya ne her insanın bilgisi yeter nede parası gülücük)

Bilgiyi kullanmaktan söz ediyoruz seninde yazdığın gibi gözkýrpma
07-06-2009 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

aeon Yazılan:ülkemizdeki saçma gelenekler yüzünüden.insanlar çok geç yaşta birey olabiliyor.aileyi sevmek ona bağımlılık olmamalı.
ülkemizde ebeveynler ,çocuklarının kişiliğini öldürmeyi kendilerine marifet zannediyor.gereksiz sevgi gösterisi var.bu da ;çocuğun hatalardan ders çıkarmasını engelliyor.küçük yaşta sorumluluk almak engelleniyor.bu da pratik hayatın gereklerinden yoksun,bağımlı kişiler yaratıyor.
atıyorum, adam kızı kaç yaşına gelmiş,dışarı çıkmasına izin vermiyor.kızını hala küçük kumrusu sanıyor.kız ilk fırsatı yakaladığında yapmadığı numara yok.
ortada bir yanlış var bu ebeveynlerden kaynaklanıyor.halbuki herşey şeffaf ve özgür olsa daha iyi olacak.
bu konuda biraz ''gavurları'' örnek almamız gerek.bence :D

Mutafa Kemal Atatürk'ün sözü ilim cinde olda gidin alın diyor gavur türk yok bu konuda beynimde şükür.....gözkýrpma
07-06-2009 12:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: Çoçuk(siparişi)
ariess Yazılan:24 saat gırmedım cok hararetlı bır baslık olmus gülücük cok hassas ve onemlı konu secılmıs çiçek . konunun basına gore cocugu secerek ve bılınc yapmak ; bazı durumlara ve bundan hosnut olabılecek kısılere gercekten guzel .. Ama zaten bunuda secerek yparken Rabbım ıstemezse butun uygun ortamı hazırlayın 10 tane bılım adamı gelsın , öyle bır cocuk olmaz olamaz verygood bu sadece ınsanlıgın bır yanılgısıdır , kendı ıstedıgı gıbı yaptı zanneder gözkýrpma Konuyu agır noktalara getırmek ıstemıyorum ama bu kadarlı planlı ve bu kadar detaylı hazırlanan bır pastada bıle meyveler curuk cıkabılır , veya yaptıktan sonra lezzetlı bulmayabılırsınız. Cunku tasavvur edemeyecegınız bır nüve bu , ılk dunyaya geldıgınde kodlamaları dogru oldugunu sanıp yanılabılırsınız , sonrası mühim , kendı pastanızı begenmeyebılırsınız ..
Kendı gorusume gore cokta dogru bulmuyorum . Hayatın ve Allahın bana verecegı hedıyelerı aldıktan sonra onun kıymetını bılıp ona gore yasamayı tercıh ederım. Ama tıbbın ve teknolojının nımetlerıyle olası hastalıklara vs. önlem alabılmek cok guzel ve mutlu edıcı .. Cok ılgılenenlere de burcu asagı yukarı hesaplamaya calısmakta da sakınca gormuyorum , zaten sonuc ıtıbarıyle son yıllarda ınsanlar yasam tarzları dolayısıyla zamanını da kendılerı secıp cocuk sahıbı oluyorlar bu da asagı yukarı benzer bır durum .. Ama bu kadar planlı programlı cocuk degılde robot gıbı gelıyor bana gülücük Zaten hersey ıstedıgımız gıbı olsa herkes ıstedıgını yapabılseydı bu dunya daha da yasanmaz olurdu :D
cok fazla ahkam kesmısım ama son olarak ta bıldıgımız kadarıyla butun cocuklar asagı yukarı anne ve babalarının ve hatta kardeslerının horoskoplarından bırsey alarak dunyaya gelıyorlar yanı aslında bız begenmesek bıle BİRİNİN bızler ıcın sectıgı ve begendıgı bır duzen var gülücük

verygood
07-06-2009 12:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Çoçuk(siparişi)
bır de son bır ekleme yapmak ıstıyorum sadece anne kesınlıkle yeterlı degıl , baba da eksıkler varsa erkekte rolmodelde problemler , kızda ıse erkeklerle ılıskılerde sorunlar oluyor.( istisna durumlar dısında tabı ; ölum , hastalık vs. ) Bence bır cocugun sorumlulugu sadece annede olmamalı olusumunda buyuk rol oynayan babalar gelısımde de etken olmalılar. Cok sınırlendıgım bır konu bu benım kusura bakmayın gülücük herseyı kadın yapsın erkek pışpışlasın , sonra sevılmeyen anneler ve cocukların bayıldıgı ama onlara katkısı olmayan babacıklar .. veya korkulan paylasım eksıklıgı yasanan dolayısıyla cokta sevılmeyen babayla , super anneler.. ıkısıde bırbırınden kotu . Bır cocuk annenı mı babanımı cok sevıyorsun sorusuna '' ne kadar sacma bır soru bu ? ıkısınıde esıt '' dıyebıldıgı zaman yetıstırılebılmıs demektır .

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-06-2009 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

ariess Yazılan:bır de son bır ekleme yapmak ıstıyorum sadece anne kesınlıkle yeterlı degıl , baba da eksıkler varsa erkekte rolmodelde problemler , kızda ıse erkeklerle ılıskılerde sorunlar oluyor.( istisna durumlar dısında tabı ; ölum , hastalık vs. ) Bence bır cocugun sorumlulugu sadece annede olmamalı olusumunda buyuk rol oynayan babalar gelısımde de etken olmalılar. Cok sınırlendıgım bır konu bu benım kusura bakmayın gülücük herseyı kadın yapsın erkek pışpışlasın , sonra sevılmeyen anneler ve cocukların bayıldıgı ama onlara katkısı olmayan babacıklar .. veya korkulan paylasım eksıklıgı yasanan dolayısıyla cokta sevılmeyen babayla , super anneler.. ıkısıde bırbırınden kotu . Bır cocuk annenı mı babanımı cok sevıyorsun sorusuna '' ne kadar sacma bır soru bu ? ıkısınıde esıt '' dıyebıldıgı zaman yetıstırılebılmıs demektır .

Yazının içerinde anne kadar babadanda söz eldiyor benim bu altındır ki konun başı bana ait bir yazı çalışması değildir...

Çevrede yetişen çocukların anne ve babayı soktukları kötü durumlar sorumsuzlukları hatta ...bu kısmını yazıp aynı enerjiyi tekrar oluşturmak istemiyorum evren bir enerji yumağı bir az önce sanırım arkadaşlar yazıları yazarken çok öfkelenmiş benim başım çok ağrıdı...Ama niyet asla ulakalalık asla bilinçlik değildir...

Her bilgiye veri tabanım yettiği kadar açığım....

Maksat mutsuz anne ve babadan çocuktan oluşan bir toplumda yaşamamak.....!!!!
07-06-2009 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

aeon Yazılan:bence ,serbestlik konusunda toplumda büyük bir değişiklik olmalı.
bakın serbestliğin olmadığı heryer bir şekilde çürüyor ve kokuşuyor.örneğin iran ...
uyuşturucu ve seks partileri almış başını yürümüş.(bir iranlıdan öğrendim)
şimdi genellikle eski görüşe göre ; aile baskısı varsa ,herşeyin güllük gülistanlık olduğu gibi bir inanç var. çok saçma.bastırmak hiç bir zaman çözüm olmaz.çocuğu kısıtlarsan kişiliği oluşmaz.insan, ağaç misali sürekli budarsan gelişmez.
önemli olan( bence ) çocuğun sorumluluklarını yapması.toplumda bir birey olarak yaşayabilmesi.yoksa bırak çıksın dışarı(hatta geceyarılarına kadar).ama sorumluluğunu ihmal ederek zaten çok yapamaz.bizde ise; baskı ,baskı...sonra; genç daha ilk serbestlik deneyiminde saçma işler yapıyor.sudan çıkmış balık gibi oluyor.

dışarısı, TECRÜBESİZ BİR GENÇ İÇİN ÇOK TEHLİKELİ!!!!!!!!!!!
07-06-2009 12:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Çoçuk(siparişi)
tecrübeyi de dışarı çıkarak öğrenecek. :D
07-06-2009 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

aeon Yazılan:tecrübeyi de dışarı çıkarak öğrenecek. :D

O TECRÜBELER KİMSEYE FAYDA SAĞLAMADI BUGÜNE KADAR. KİŞİNİN KENDİSİNE ZARAR VERİR ,ANCAK, OYUNCAĞI OLDUĞU TECRÜBELİ ADAMLARA FAYDA VEREBİLİR.
07-06-2009 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir