Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Çoçuk Siparişi
Yazar Mesaj
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Çoçuk(siparişi)
Herkes çocuğunun doğum tarihini ayarlasa, bu işin cıvkı çıkar ... En azından bu fikirler aramızda kalsın, bizim çocuklarımız istediğimiz gibi olsun, astrosohbet kullanıcısı olmayanlar da cezasını çeksin dil çýkarma Mesela ben Hector'umsu bir çocuk istiyorum gülücük)

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
07-05-2009 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: Çoçuk(siparişi)
Nihal Yazılan:He ran anne misiniz değil mi bilmiyorum ama,
çok çok haklısınız, ancak tek bir farkla, çocuk eğitimi için anne baba eğitiminde anne eğitimi öne çıkarılmalı.benim düşünceme göre, en nitelikli çocuğu ancak en nitelikli anne yetiştirebiliyor..yani anne eğitimi çok çok önemli.

şefkat, anne sıcaklığı artı bilinçli-eğitimli anne kaliteli bir çocuk için en önemlisi.annelerin eğitimi en iyi yatırım. çünkü akıllı anne çocuğu nasıl biçimlendireceğini bilir, diğer önemli ayrıntı ise az ve nitelikli çocuk sahibi olmak. bir anne ancak bir çocuğa yetişebilecek kadar zaman ve enerjiyi ortaya koyabilir

inşallah ilerde olurum:D ama henüz 16 yaşındayım.

Bende aslında anneyi vurgulayacaktım sizin gibi.bir toplumun temelini kadınlar oluşturur.bilirsiniz toplumun gelişmiş-gelişmemiş olduğunu kadınların toplumdaki yerine bakarak yargılarlar.gülücük
07-05-2009 10:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ülkemizdeki saçma gelenekler yüzünüden.insanlar çok geç yaşta birey olabiliyor.aileyi sevmek ona bağımlılık olmamalı.
ülkemizde ebeveynler ,çocuklarının kişiliğini öldürmeyi kendilerine marifet zannediyor.gereksiz sevgi gösterisi var.bu da ;çocuğun hatalardan ders çıkarmasını engelliyor.küçük yaşta sorumluluk almak engelleniyor.bu da pratik hayatın gereklerinden yoksun,bağımlı kişiler yaratıyor.
atıyorum, adam kızı kaç yaşına gelmiş,dışarı çıkmasına izin vermiyor.kızını hala küçük kumrusu sanıyor.kız ilk fırsatı yakaladığında yapmadığı numara yok.
ortada bir yanlış var bu ebeveynlerden kaynaklanıyor.halbuki herşey şeffaf ve özgür olsa daha iyi olacak.
bu konuda biraz ''gavurları'' örnek almamız gerek.bence :D
07-05-2009 10:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

aeon Yazılan:ülkemizdeki saçma gelenekler yüzünüden.insanlar çok geç yaşta birey olabiliyor.aileyi sevmek ona bağımlılık olmamalı.
ülkemizde ebeveynler ,çocuklarının kişiliğini öldürmeyi kendilerine marifet zannediyor.gereksiz sevgi gösterisi var.bu da ;çocuğun hatalardan ders çıkarmasını engelliyor.küçük yaşta sorumluluk almak engelleniyor.bu da pratik hayatın gereklerinden yoksun,bağımlı kişiler yaratıyor.
atıyorum, adam kızı kaç yaşına gelmiş,dışarı çıkmasına izin vermiyor.kızını hala küçük kumrusu sanıyor.kız ilk fırsatı yakaladığında yapmadığı numara yok.
ortada bir yanlış var bu ebeveynlerden kaynaklanıyor.halbuki herşey şeffaf ve özgür olsa daha iyi olacak.
bu konuda biraz ''gavurları'' örnek almamız gerek.bence :D

dışarı çıkmak gece yarılarına kadar barlarda sürtmekse geri kafalı olarak kalmak isterim.insanlar neden özgürlüğü yanlış yargılıyorlar.ki ben bunu kastetmediğinizi umuyorumgülücük Gelenekler değişmeli kesinlikle!!! buna katılmadan edemiyorum.Ama bizi biz yapan değerleri sizinde tabir ettiğiniz gibi"gavur"laştırmaya ne gerek var:)koruyucu yapımızdan vazgeçmeliyiz haklısınız çocuğun aileden farklı bi birey olduğunu kavrıyamıyoruz.

Sözüm size değil.İlk cümlemde bahsettiğim özgürlüğü kirletenlere.Nefes almak yaşamak kimseye muhtac olmadan ben olmak ve beni anlatmak benim için özgürlük bu.Özgürlüğün ne olduğunu iyi biliyorum belki henüz gencim ama bunu öğrenicek çok olay yaşadım.Bizi değiştiren maddelere bedenlere tamah ettiren "gavur"lardan neden bilimle sanatla yarışmıyoruzda gençler olarak özgürlüğü acayip boyutlarda arıyoruz.....
07-05-2009 10:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

bence ,serbestlik konusunda toplumda büyük bir değişiklik olmalı.
bakın serbestliğin olmadığı heryer bir şekilde çürüyor ve kokuşuyor.örneğin iran ...
uyuşturucu ve seks partileri almış başını yürümüş.(bir iranlıdan öğrendim)
şimdi genellikle eski görüşe göre ; aile baskısı varsa ,herşeyin güllük gülistanlık olduğu gibi bir inanç var. çok saçma.bastırmak hiç bir zaman çözüm olmaz.çocuğu kısıtlarsan kişiliği oluşmaz.insan, ağaç misali sürekli budarsan gelişmez.
önemli olan( bence ) çocuğun sorumluluklarını yapması.toplumda bir birey olarak yaşayabilmesi.yoksa bırak çıksın dışarı(hatta geceyarılarına kadar).ama sorumluluğunu ihmal ederek zaten çok yapamaz.bizde ise; baskı ,baskı...sonra; genç daha ilk serbestlik deneyiminde saçma işler yapıyor.sudan çıkmış balık gibi oluyor.
07-05-2009 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

baskı ve sonunda yapılan yanlışlıklar yani sudan çıkmış balık deyimine katılmamak elde değilgülücük Benimde bahsettiğim tam olarak bu bir genç olarak birşeyleri değiştirelim isyan edelim ama kendimizi korumayı bilelim bunların bizi özgür yapmayacağını bilelim
07-05-2009 10:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Çoçuk(siparişi)
24 saat gırmedım cok hararetlı bır baslık olmus gülücük cok hassas ve onemlı konu secılmıs çiçek . konunun basına gore cocugu secerek ve bılınc yapmak ; bazı durumlara ve bundan hosnut olabılecek kısılere gercekten guzel .. Ama zaten bunuda secerek yparken Rabbım ıstemezse butun uygun ortamı hazırlayın 10 tane bılım adamı gelsın , öyle bır cocuk olmaz olamaz verygood bu sadece ınsanlıgın bır yanılgısıdır , kendı ıstedıgı gıbı yaptı zanneder gözkýrpma Konuyu agır noktalara getırmek ıstemıyorum ama bu kadarlı planlı ve bu kadar detaylı hazırlanan bır pastada bıle meyveler curuk cıkabılır , veya yaptıktan sonra lezzetlı bulmayabılırsınız. Cunku tasavvur edemeyecegınız bır nüve bu , ılk dunyaya geldıgınde kodlamaları dogru oldugunu sanıp yanılabılırsınız , sonrası mühim , kendı pastanızı begenmeyebılırsınız ..
Kendı gorusume gore cokta dogru bulmuyorum . Hayatın ve Allahın bana verecegı hedıyelerı aldıktan sonra onun kıymetını bılıp ona gore yasamayı tercıh ederım. Ama tıbbın ve teknolojının nımetlerıyle olası hastalıklara vs. önlem alabılmek cok guzel ve mutlu edıcı .. Cok ılgılenenlere de burcu asagı yukarı hesaplamaya calısmakta da sakınca gormuyorum , zaten sonuc ıtıbarıyle son yıllarda ınsanlar yasam tarzları dolayısıyla zamanını da kendılerı secıp cocuk sahıbı oluyorlar bu da asagı yukarı benzer bır durum .. Ama bu kadar planlı programlı cocuk degılde robot gıbı gelıyor bana gülücük Zaten hersey ıstedıgımız gıbı olsa herkes ıstedıgını yapabılseydı bu dunya daha da yasanmaz olurdu :D
cok fazla ahkam kesmısım ama son olarak ta bıldıgımız kadarıyla butun cocuklar asagı yukarı anne ve babalarının ve hatta kardeslerının horoskoplarından bırsey alarak dunyaya gelıyorlar yanı aslında bız begenmesek bıle BİRİNİN bızler ıcın sectıgı ve begendıgı bır duzen var gülücük

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-05-2009 11:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Çoçuk(siparişi)
ne kadar cok aşağı yukarı yazmısım , pardon heyecanıma verın utandım[/u]

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-05-2009 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

[/quote]

Nedense katılamıyorum size, bence eğitim asıl ailede başlar Tamam eğitim için gerekli diyelim ama ya sevgi bunu bize bir dadı verebilirmi?Ben hasta olunca annemin bana baktığı şefkatle hiçbir dadının bana vereceği şefkat aynı olmaz.Olamaz!!! Bence asıl önemli olan anne-babaların eğitimigülücük
[/quote]

Bana katılıp katılmanız önemli değil içerisinde çok az kısmında benim şahsi görüşüm vardır...
Bu bir söyleşi özetidir....

Babamın beli demek çok özür dileyerek anlatma zorunda olduğumdan söylüyorum...

Erkeğin yumurtalıklarıdır...VE eğitimin orda başlaması kelimesi bana ait bir cümle değildir.....
burada zaman olarak aileden çok önde aile yapısı oluşturulmadan başlayan zamandan bahsediyor......

İlginize tşk.lergülücük
07-06-2009 12:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

amine Yazılan:bence asıl soru toplum neden fakirleşmiştir gülücük bi dadı ne kadar eğitimli olabilir ki bi çocuğu doğru şekilde eğitsin doğru şekilde baksın bu durumda insanlığın yarısı dadılıkla meşgul olcak..yada fakirler zenginler diye iki tabakayamı ayırcaz insanlığı..yada özel robotlarmı yapılsın çocukların ihtiyaçlarını gidermek için..hangimiz bi çocuğun gülümsemesiyle mutlu olmaz ki..bi dadı çocuğa niçin bakcak hem..para için değilmi..sırf para için bakılan bi çocuk ,,, dünya paradan mı ibaret olsun..herşey para mı olsun..insanlık ölür böyle..yani bence bu dünyaya çocuk getirdiysen sorumluluğunuda yüklenceksin..arada bi ziyaret edip başını okşamakla anne olunmaz...

Toplumların fakirleşmesi tabiki tarih bilinçiler daha iyi bilir......

Savaş, göç,salgın hastalıklar ve akılsız adamlar yüzünden olmuştur...

Zengin olunduğu için köklü medeniyer oluşmaz medeniyet köklü olduğundan medeniyetler zenginleşir.......

Ve zenginleşme kelmesine maddesel bakma....geniş kapsamlı düşün ......gözkýrpma
07-06-2009 12:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir