Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.54 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
Yazar Mesaj
zeytin Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
güneşim 12.evde
geçmişte, benim açımdan gençliğin verdiği asilikler,düşüncesizlikler
babam için ise işlerinin tersliğinden kaynaklı sorunlar olabilir...ama ilişkimiz iyidir hep,arkadaş gibi konuşurduk hep.
sadece kendisi sağolsun biraz asabidir

haritam
02-01-2010 05:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
Benim Günesim de 12 evde ve Aslanda...junomda ayni sekilde...
Babamdan cok korkardim, buna sebepde annem, herzaman seni babana söyleyecegim diye korkutmustu... Cok sIKLIKLa olmasa da sinirlenince nadiren döverdi..ve bunlar hala hafizamda, beni zaten hic anlamamistir, ben de onu.
Severmiydim diye düsündüm de, iste babalik hakki oldugu icin, büyüdümde ise isyan bayraklarini cekmistim... bir nevi kendi hakimiyetimi kurmustum ona karsi...

Onu hic bir sey basaramamis bir birey olarak görüyordum ve hep ben diyalog kiziyim derdim, sanki bir sey istediklerinde güzellikle söyleselerdi canimi verirdim derdim...Baba Boga... :( Fazla Otoriter bir babaydi

Annemde benim icin güvenilmezdi..cok dönüyor.. Balik burcu kendisi..
Büyüdükten sonra cok sevilmeye basladim özellikle 23 lü yaslarda.. ama sevilmeyi sevmiyordum onlar tarafindan... itici geliyordu bana..gönülleri olsun diye sarilirdim geriye gülücük

Buyüzden midir bilmiyorum junomunda 12. evde aslanda olmasindan hep karsilikli aski yasayacagim ve onunla birlikte allah askina ulasacagim...bir es düslerdim... Asla babam gibi olmasini istemezdim...
Derken karsilastim o kisiyle ama görüsmeden tanisilan bir beraberlik oldugundan yanildim...ama asik olmustum bile, ruhumdan anlayan biriydi,ruh esi iste..inandigima kavusmustum... ama daha sonra ögrendimki aramizda 20 küsür yas farki var...tabi yine soklar yasadim... Kova burcuydu ve onunda günesi 12. evdeydi...Onsuz olamayacagimida düsünüyordum.. Suan evliyim esimin günesi 6. evde ikizlerde babasi 14lü yaslarda birakiyor aileyi...

Velhasil kelam... suan eskisinden daha olgun hissediyorum kendimi ama sonuc olarak suan sevgiden mahrum bir gönlüm var... istemedigim bir evliligi yasiyorum...istemeye calisiyorum bakalim...cok zor bu 12. ev...

Demekki Allah askina es olmadan gitmem gerek... Allah verdi ama olamazdi bu evlilik...aileyi silip atmak olamazdi, din buna el vermezdi...
Suan toparlanmaya calisiyorum, verilen manevi dersi anlamaya calisiyorum, umarim imtihanimi kaybetmemisimdir... Istemedigim bir evlilik yasayaraktan kendi nefsime zulmetmiyorumdur umarim... :(

Fazla uzattim kusur bakmayin..sevgilerimle...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
09-16-2010 02:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Acilari okumakta zayifim sanirim daha... haritami ekleyeyim oradan bakabilirsiniz..
son yazdiginizi anlayamadim desem
"sınır elbette gerekli ama sonuca ulaşırken sınırları aşmak olan bir alanı sınırlamak daha çok dağılmak ve bu alanı besleyememekle sonuçlanır. "

sinirlari asmak olan bir alan, Allah askindan mi bahsettiniz.. zaten böyle oluyor... ama illaki sevgimi yöneltmem gerek bir seye..yada öyle yapmam gerektigini ben düsünüyorum, diger türlü korkuyorum :( Allah askina yalniz varmak...
Hatta suan kendimi cocuklarim olsun onlari en güzel sekilde yetistirerek Allah'a bagli bir insan seklinde diye düsünerekten mutlu olmaya ya da bilemiyorum sevgiyi aramaya calisiyorum... Cünki allah icin baska bir sey yapamayacagimi düsünüyorum.. sadece dua edebiliyordm baskalarinin istegi ve dogrulugu icin... suan onu da edemiyorum zaten... kendim karistirmisim iyice..
Bakalim hayirlisi..

09-16-2010 03:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(09-16-2010 02:56 AM)Mavisahram Yazılan:  Benim Günesim de 12 evde ve Aslanda...junomda ayni sekilde...
Babamdan cok korkardim, buna sebepde annem, herzaman seni babana söyleyecegim diye korkutmustu... Cok sIKLIKLa olmasa da sinirlenince nadiren döverdi..ve bunlar hala hafizamda, beni zaten hic anlamamistir, ben de onu.
Severmiydim diye düsündüm de, iste babalik hakki oldugu icin, büyüdümde ise isyan bayraklarini cekmistim... bir nevi kendi hakimiyetimi kurmustum ona karsi...

Onu hic bir sey basaramamis bir birey olarak görüyordum ve hep ben diyalog kiziyim derdim, sanki bir sey istediklerinde güzellikle söyleselerdi canimi verirdim derdim...Baba Boga... :( Fazla Otoriter bir babaydi

Annemde benim icin güvenilmezdi..cok dönüyor.. Balik burcu kendisi..
Büyüdükten sonra cok sevilmeye basladim özellikle 23 lü yaslarda.. ama sevilmeyi sevmiyordum onlar tarafindan... itici geliyordu bana..gönülleri olsun diye sarilirdim geriye gülücük

Buyüzden midir bilmiyorum junomunda 12. evde aslanda olmasindan hep karsilikli aski yasayacagim ve onunla birlikte allah askina ulasacagim...bir es düslerdim... Asla babam gibi olmasini istemezdim...
Derken karsilastim o kisiyle ama görüsmeden tanisilan bir beraberlik oldugundan yanildim...ama asik olmustum bile, ruhumdan anlayan biriydi,ruh esi iste..inandigima kavusmustum... ama daha sonra ögrendimki aramizda 20 küsür yas farki var...tabi yine soklar yasadim... Kova burcuydu ve onunda günesi 12. evdeydi...Onsuz olamayacagimida düsünüyordum.. Suan evliyim esimin günesi 6. evde ikizlerde babasi 14lü yaslarda birakiyor aileyi...

Velhasil kelam... suan eskisinden daha olgun hissediyorum kendimi ama sonuc olarak suan sevgiden mahrum bir gönlüm var... istemedigim bir evliligi yasiyorum...istemeye calisiyorum bakalim...cok zor bu 12. ev...

Demekki Allah askina es olmadan gitmem gerek... Allah verdi ama olamazdi bu evlilik...aileyi silip atmak olamazdi, din buna el vermezdi...
Suan toparlanmaya calisiyorum, verilen manevi dersi anlamaya calisiyorum, umarim imtihanimi kaybetmemisimdir... Istemedigim bir evlilik yasayaraktan kendi nefsime zulmetmiyorumdur umarim... :(

Fazla uzattim kusur bakmayin..sevgilerimle...

Sevgili mavisahram kardeşim.
Anlattıklarının neredeyse hepsi haritanda açıkça görülüyor. Ay ve güneş , aldıkları açılar ve konumlarıyla ortada gibi..
Seni saf , temiz yürekli , iyi niyetli bir müslüman olarak görüyorum , şimdiye kadar yazdıklarından , okuduğum kadarıyla....Bildiğim kadarıyla tasavvufla da ilgilisin. BEnim kendimi tanıttığım yerede birşeyler yazmıştın bununla ilgili...

Şimdi ben sana anlattıklarından seni anladığım kadarıyla , haritandan yararlanarak ; tasavvuf ve islam penceresinden bakmaya çalışarak , "niye varız ?" - "amacımız ne ?" yönlerinden birşeyler yazmaya çalışacağım naçizane ... ilmim yettiğince... Ukalalık edersem affet..

Benim bütün burada , sende gördüğüm yegane temel problem : "İyi ama neden ? " , "Fakat ne yapmam doğrudur ?" , "Bütün bunların anlamı ne ?" ...

"Başıma gelenlerin hepsinin de anlamlı olduğuna iman ediyorum ... ama buradan çıkaracağım sonuç nedir ve nasıl Allah rızasını kazanabilirim ? "

sorularının çelişkiler dolu cevapları... benim OKUduğum kadarıyla ...

Bu sorularının cevaplarını (yada cevabını) ben ay ve güneş açıların + bunları tamamen destekleyen KAD nün tamamen açıkladığını görüyorum.
Ve hatta kısaca seninde belirttiğin ve bence sadece detaylandırılmaya , kavramlarının açılmasına ( belkide yeniden tanımlanmasına) ihtiyacı olan ve nasıl olduğunun açığa kavuşturulmasının gerektiği şu cümlen yetiyor gibi...

Alıntı:Demekki Allah askina es olmadan gitmem gerek...

Şimdi bunu birkenara bırakıp ben kendim islam ve tasavvuf deyince ne anlıyorum onu yazayım ilk önce.
İslam deyince ,kuranın ruhu diyince, bizden istenen nedir deyince benim çıkardığım sonuç şudurki : Doğduğun (yaratıldığın) anda sana verilen özelliklerini , kuvvelerini (yetilerini) ,sana kolaylaştırılanları en iyi şekilde maksimum ortaya koy...
YAni astrolojik olarak yazarsam , haritandaki potansiyellerini en iyi şekilde değerlendir ve ortaya koy ...

Tasavvuf deyince - yine astrolojik olarak söylersek - haritanda ilk doğduğun anda sende açığa çıkan , sana kolaylaştırılan özelliklerinin ,yetilerinin ötesine geç ve başta açılmayanıda açığa çıkar , yapacağın çalışmalarla, nasibindeki kadarıyla... Çünkü bunların hepsi sende mevcut.
Ve de en önemlisi bunun FARKINA VAR...

NEyse tasavvufu geçip islamın senden ne istediğine dönecek olursak.... Teorik gitmeyip direk harita üzerinden giderek devam edersem sanırım daha fazla uzatmamış olurum.

(Şimdilik bu kadar yazabildim. Çıkmam gerekti . Devam etmek mecburiyetinde kalayım diye yayınlıyorum bu kadarlık kısmı gülücük Devam edicem inşallah )
09-17-2010 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Tasavvuf deyince - yine astrolojik olarak söylersek - haritanda ilk doğduğun anda sende açığa çıkan , sana kolaylaştırılan özelliklerinin ,yetilerinin ötesine geç ve başta açılmayanıda açığa çıkar , yapacağın çalışmalarla, nasibindeki kadarıyla... Çünkü bunların hepsi sende mevcut.
Ve de en önemlisi bunun FARKINA VAR...

yazdigina cok sevindim... tsk ediyorum öncelikle... Farkina Var derken, simdiye kadar olan kararlarimin gercekten dogru oldugu ve pesinden mi gitmeliydim... Ama simdi söyle bir seyim var benim... Evet cok sükür Tasavvufla ilgilenen biriyim, yalniz abim de var ailem de diyebilirim... Abimde bilgilerini paylasir benimle..ona anlatsamda.. anlamadigini düsünüyorum bazen beni... önceden mertebesinin olduguna inanirdim tasavvufi acidan... ama suan bilemiyorum... (belki suan bir düsünce kaosunda oldugumdan böyle de düsünüyor olabilirim)

Devamini yazinin sabirsizlikla bekleyecegim...
EVet ve abime anlatamadim bazi seyleri ama bi nevi bu aska o vesile oldu onunla tanidim belkide... ama simdi ortada bir yanlis var... ve ben tüm simdiye ögrendigim düsüncelerimi degistirmem gerekiyor, öyle bir pozisyona soktum kendimi...
Farkina var derken kendi ic sesimi mi dinlemeliydim... Hep Allah'a havale ettigim ic sesimi, beni hep onun yönlendirmesi gereken ic sesimi...

Günes 12. evde juno 12. evde bildigim kadariyla söylüyorum sadece, Allah'a yakinlasacak esi göstermesi... ve suan benim bunun tersini düsünmek zorunda birakildigim belkide kaybettigim o Imtihan... :( Herseyin hayirlisi...

09-18-2010 12:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Orada o paragrafı tasavvufun ne olduğunu , amacını açıklamak için yazmıştım. gülücük Farkına var derken hitap kişisel olarak sana değildi. Genel olarak tasavvufun bize ne söylediğiydi.

Alıntı:Farkina Var derken, simdiye kadar olan kararlarimin gercekten dogru oldugu ve pesinden mi gitmeliydim... Ama simdi söyle bir seyim var benim... Evet cok sükür Tasavvufla ilgilenen biriyim, yalniz abim de var ailem de diyebilirim... Abimde bilgilerini paylasir benimle..ona anlatsamda.. anlamadigini düsünüyorum bazen beni... önceden mertebesinin olduguna inanirdim tasavvufi acidan... ama suan bilemiyorum... (belki suan bir düsünce kaosunda oldugumdan böyle de düsünüyor olabilirim)

Bütün bunları şimdilik boşversek iyi olur diye düşnüyorum. Çünkü abin sana ne demiştir , neyle ilgilenmiştir , ne anlamıştır bunları hem bilemem ve sende bilemezsin, hemde gerek yok . Zira tasavvuf çok derin bir mesele olup , şimdiki zamanda kişilerin tasavvuf dediği "tarikat üyeliği"yle alakası olmayan düşünsel bir nevi felsefik bir mesele. Sakın yanlış anlama sana yada abine değil genel söylüyorum.
Demek istediğim ben bunlardan bahsetmiyorum ve bahsetmiyeceğim. "Çünkü daha islam bizden (senden) ne istiyor" u anlamadan , temeli kavramadan bu çelişkiler içinde tasavvufi meseleler çok uzakta ve hatta imkansız.
Onun için onu boşverelim gülücük
Ben senin içinde bulunduğun "amacım ne , niye varım " sendromunu astrolojik olarak anladığım kadarıyla ,islami pencereden ,haritana yorum yapar gibi birşeyler söylemeyi düşünüyorum, Allah izin verirse...

Alıntı:EVet ve abime anlatamadim bazi seyleri ama bi nevi bu aska o vesile oldu onunla tanidim belkide... ama simdi ortada bir yanlis var... ve ben tüm simdiye ögrendigim düsüncelerimi degistirmem gerekiyor, öyle bir pozisyona soktum kendimi...
Farkina var derken kendi ic sesimi mi dinlemeliydim... Hep Allah'a havale ettigim ic sesimi, beni hep onun yönlendirmesi gereken ic sesimi...

Görüldüğü üzere herşey o kadar karışmışki... gülücük Düşüncelerin beynini durmadan kemiriyor olmalı diye düşünüyorum.
Şimdilik o "Farkına var" cümlesini unutalım lütfen olur mu gülücük
Ben bildiklerimi anlatacağım haritan üzerinden , gerisi sana kalmış. VE şu umutsuzluk sendromunuda bir müddet bir kenara koy ;)

Sürçü lisan ettiysem affola gülücük
09-18-2010 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Allah razi olsun... insallah daha da iyiye gidecek... bu yönde inancimi güclendirmeye calisiyorum... Rabbim beni birakmasin gerisi gelir diye düsünüyorum... Cünki önceden hep onunlaydim, demekki bir an gafletten simdi bu haldeyim... Mevlam hepimizin hakkinda herseyin hayirlisini ve önceliklede kamil bir iman nasip etsin.. Amiyn

09-19-2010 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Sevgili mavisahram kardeşim.
Birkaç gündür evde değildim kusura bakma şimdi yazıyorum. Ama iyide oldu çünkü bir miktar düşündüm ve kararımı değiştirmenin çok daha uygun bir fikir olduğu sonucuna vardım.
Yazacağım şeylerin sana hitap etmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü msjlarındanda gördğüm üzere belli seçenkler arasında düşünmen , başına gelenlere belli açılardan bakman vs ..
Daha doğrusu bakış açısının dışarıdan gelen bir bilgiyle , emek göstermeden değişmeyeceğini.. Burada emek göstermekten kastım soru sormak , "doğru" soruları sormak... Ve cevap peşinde koşmak , gerçekten istemek.

Ben sende şunu gördüm :

BEn zaten kurban olmuşum , en acısız şekilde nasıl ölebilirim... Ölmemek ve hatta öldürmek gibi seçenekler taşıdığını görmüyorum ... Tabiki burada öldürmek fiilini mecazi kullandım , yanlış anlaşılmasın gülücük

Haritandan benim anladığım ise bunun tam tersi bir tavır içine girmen gerektiğidir. Ama velhasıl kelam kuracağım "karmaşık" cümlelerle bir insanın var olan imanıylada oynamak istemem. Çünkü dediğim gibi gelen bilgiyi yada yazıyı okuyup değerlendirirken belli bir kalın filtreden geçiriyor ve öyle algılıyorsun. Bu gözündeki perdeyide başkası 20 sayfa yazsa değiştiremez. Şefaati Allah yapar. Sana "seni" ilham etmedikten sonra kim ne dese boş...

Şu linkte benim daha önce eylülmavi ye yazdığım 4-10 . ev ay düğümleri yorumum var. Sendede aynı konumda. (Burçları değişik sadece)
Sadece bu bile çok şey anlatır bana göre...

http://www.astrosohbet.com/showthread.ph...C4%9Frenin

Güneş ve ay açılarının gösterdiği istikamette başına gelen zorlukların sana ne getirdiği , ne anlamı olduğu , senin bunlardan ne "öğrenmen" gerektiğine girmiyeceğim...

Sonuç olarak ...
Yanlış anlama ama eğer "nokta atışı" soru sorarsan cevaplamaya çalışacağım naçizane , ilmim kadarıyla..
Ukalalık olarak algılama ama edindiğim tecrube bana böyle davranma sonucunu getiriyor.
09-20-2010 04:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Cok tesekkür ediyorum öncelikle tiyatral_gitarist, evet beni iyi tanimissiniz haritamda da oldugu gibi, kesinlikle yazdiklarinizi ukalalik olarak algilamiyorum, öyle bir izlenimim olmadi hic... yani yaklasimlarin bana bunu hic bir sekilde vermiyor... bilgiler edinmeye cok acik bir insanim göndermis oldugun linke biraz sonra bakacagim... Ama ay dügümleri ile ilgili dedigin gibi o evleri okumustum, suan aklimda kalmamis ama genelde evet olmam gerektigini düsündügüm seylerden bahsettiklerini farkettim..

Genelde de dediginiz gibi birileri bana bir sey dese de, kendi kafam o konuya yatmadigi zaman bir yarar saglayamiyorum... ama bu belki de suan icin, yani karisik bir ruh ya da zihin durumunda oldugum icin...

Ve Söyle söyliyeyim, yazilanlari okurum, kendime alirim redetmem hic bir sekil ama zamani gelmeyince Hz. Allah onun ne zaman olmasi gerektigi zamanini vermeyince de ya da yildizlari o sekile getirmeyince hic bir faydasi olmuyor -o an icin-. O yüzden belkide beklemeyi ögrenmeliyim... cogu bunlara sebep de zaten, beklemeyerek, acele etmemden de kaynaklaniyor olabilir... Artik benim deyisime göre -nefsim- hangi korkudan telasa giriyorsa ya da panige giriyorsa acele ettiriyor ve isin icine de seytan karisiyor gülücük.. "Acele ise seytan karisir" deyimi misali...

Sende sunu görüyorum demissin ya... ona da su sekil diyebilirim... Yani bunu genel olarak mi söyledin yoksa suanki durumum icin mi ?
Suan icinse söyle diyebilirim...genelde bu gibi durumlarla cok nadir karsilasirim... ama karsilasincada.. bundan hemen nasil kurtulabilirim gibi bir seyler gözlemliyorum kendimde... Hani genelde acaba nerede hata yaptim suan bu cezaya mahkum edildim diye... ve elbette bulurum neden bu halde oldugumu... Ama bu hemen düzelmeme bir katki saglamaz... gel-gitler yasarim...

Ama yavas yavas herseyin güzel olacagina inaniyorum sanirim zamanini gönderiyorum Rabbim... Yildizlarda o yönde ilerletiliyor sanirsam...
Yine de yazdiginiz icin tsk ederim... cünki bir cevap verilmesi bile belki de anlayan bir insan oldugunu düsünerekten beni, iyilesmeme yardimci olabiliyor diye düsünüyorum..

Hersey icin Allah razi olsun... Evet dediginiz gibi verdiginiz karara saygi duyuyorum ve bu sekil yaklastiginiz icin tsk ediyorum...

Ayrica sunu da söylemek istiyorum hani daha önceki yazinizda aslinda cevabi kendin bulmussun ve o yolda essiz olarak yürümen gerektigini söylemissin demistiniz, bu fikrede, forumda arkadasin biri yorum yapmisti sanirim bana, oda sonsuz olan ya da sinirlanmamasi gereken bir konuda sinir konularak o sinirin asilmasi nasil olur bilemem demisti, ve ben de bu yüzden bunu düsündüm, aslinda neden olmasin dedim...
Ama iste hep böyle bir düsüncem vardi, simdiden sonra bunu degistirmek zorunda kaldim, bunun dogruluk derecesini düsünüyorum sadece.. ama yardimci olmadi degil tabiki bu yazi... ama artik geri dönüp düsünmüyorum dogruluk payini düsünecegim diyerekten zaman kaybi ve kendimi yoruyorum, bu yüzden suan icin bu sekil devam ediyorum. Insallah dogru olan ilham edilir...

09-20-2010 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Güneş'in 12. evde olması "kayıp baba" ise Ay'ın bu evde olması da "kayıp anne" yi betimler mi?Ay'ım 12. evde sayılıyor ve annem çeşitli olaylarımda hep geri planda kaldı.Desteğini öle çok hissetmemişimdir.Yanımda değil arkamda oldu sanki.Bazen ben onun annesiymişim gibi hissettiğimde olmuştur.12. evdeki ay Satürn'den de zıt açı almış.Annem böyle hep despot,çok konuşan icraate gelince kendi yapamayan bizden bekleyen bir tip oldu.Küçük emraha daha fazla bağlamadan gülücük Ay'ın aldığı kötü konumlar ve açılar böyle algılamama sebep olmuş olabilir mi?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
11-12-2010 01:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir