Değerlendir:
  • 11 Oy - 2.36 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Üçlülerin Klasik Astrolojide Kullanımı
Yazar Mesaj
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Üçlülerin Klasik Astrolojide Kullanımı
Hm ama tam asc üzerinde olunca ne olur acaba?Çünkü benim haritamdada buna benzer birşey var yani neyse yardımcı olduğunuz için yinede teşekkürler çiçek
07-13-2009 10:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Üçlülerin Klasik Astrolojide Kullanımı
He Ran Yazılan:Hm ama tam asc üzerinde olunca ne olur acaba?Çünkü benim haritamdada buna benzer birşey var yani neyse yardımcı olduğunuz için yinede teşekkürler çiçek

Sabah 05 - 06 civarı olabilir bendeki kitaba göre verygood
07-13-2009 10:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Lavinya Yazılan:
He Ran Yazılan:Hm ama tam asc üzerinde olunca ne olur acaba?Çünkü benim haritamdada buna benzer birşey var yani neyse yardımcı olduğunuz için yinede teşekkürler çiçek

Sabah 05 - 06 civarı olabilir bendeki kitaba göre verygood

Yordum sizide teşekkürlerverygood
07-13-2009 10:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

tam ASC üzerinde olan Güneş = Güneşin tam olarak sabah saatlerinde ufukta görüldüğü anda doğum gerçekleşmiş demektir.

yani sabahın ilk saatlerini düşünün. güneş doğmadan önce hafif bir aydınlık olur.

ve he ran'ın sorusu gayet güzel bence de..

klasik astroloji o durumda haritayı gündüz mü alıyor gece mi alıyor bende merak ettim.

benim bildiğim astrolojideyse gece gündüz doğumlarının öyle çok fazla önemi yok ve Güneşin ASC'nin tam üzerinde olmasının tek bir anlamı var , gayet basit ve net ;
o kişinin Güneşi oldukça dominant olacaktır hayatında.
gösterişli , umutlu , keyfine düşkün , enerjik , gururlu , ateşli vs..

07-13-2009 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

ben 16.30da dogmusum , 7.evde gunes, ama tam gunes batmısmıdır bılmıyorum ??

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-14-2009 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ariess Yazılan:ben 16.30da dogmusum , 7.evde gunes, ama tam gunes batmısmıdır bılmıyorum ??

doğum saatin net ise ve güneşin 7.evde ise gündüz doğumlu olursun aries çünkü güneş henüz batmamıştır.

güneşin battığı nokta DSC noktasıdır ve güneş 6.eve doğru indiğinde batmış demektir ok

07-14-2009 12:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Üçlülerin Klasik Astrolojide Kullanımı
Benim bildiğim, emin olmamakla beraber; horoskobun güneyindeki evlerde (7,8,9,10,11,12) bulunan güneş haritanın gündüz haritası olduğuna, kuzeyinde (1.2.3.4.5.6) bulunan güneş haritanın gece haritası olduğuna işaret eder.

Emin olamadığım, mantığıma yatmayan nokta ise, 1. evin geceyi, 12.evin gündüzü temsil etmesi.12. evi aydınlıkla, 1. evi karanlıkla uyuşturamıyorum çünkü.Şimdi Jomaja olsaydı, doğru bilgiyi öğrenebilirdik.
07-14-2009 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nihan Yazılan:Benim bildiğim, emin olmamakla beraber; horoskobun güneyindeki evlerde (7,8,9,10,11,12) bulunan güneş haritanın gündüz haritası olduğuna, kuzeyinde (1.2.3.4.5.6) bulunan güneş haritanın gece haritası olduğuna işaret eder.

Emin olamadığım, mantığıma yatmayan nokta ise, 1. evin geceyi, 12.evin gündüzü temsil etmesi.12. evi aydınlıkla, 1. evi karanlıkla uyuşturamıyorum çünkü.Şimdi Jomaja olsaydı, doğru bilgiyi öğrenebilirdik.

gülücük doğru biliyorsun Nihan , ASC & DSC çizgisinin altında kalan Güneş gece doğumu , üstünde kalan Güneş ise gündüz doğumu ifade ediyor.

12.ev ile 1.ev arasındaki soru işareti bende de var biliyorsun.
tatmin edici cevabı bulana kadar bilinen yoldan gitmeye karar verdim ben ;)

07-14-2009 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:
Nevrotik Yazılan:Benim bildiğim, emin olmamakla beraber; horoskobun güneyindeki evlerde (7,8,9,10,11,12) bulunan güneş haritanın gündüz haritası olduğuna, kuzeyinde (1.2.3.4.5.6) bulunan güneş haritanın gece haritası olduğuna işaret eder.

gülücük doğru biliyorsun Nevrotik , ASC & DSC çizgisinin altında kalan Güneş gece doğumu , üstünde kalan Güneş ise gündüz doğumu ifade ediyor.

12.ev ile 1.ev arasındaki soru işareti bende de var biliyorsun.
tatmin edici cevabı bulana kadar bilinen yoldan gitmeye karar verdim ben ;)
12. ev içsel düşünceler, gizli konular evi.bilinçaltının nasıl çalıştığı.başetmesi en zor ev...okült ve perde arkasındaki faaliyetlere bu alandan bakılır. kişiliğin açığa çıkarılması en zor parçasını gösteren alan burasıdır.12. evle ilgili konuları, bilinçdışı haldeyken veya yalnızken rahat ifade etmek mümkün olabilir.örn 12. evin yöneticisi Güneş olduğunda kişi teatral yeteneklerini yalnızken ve perde arkasında yani kapalı bir yerde sergileyebilir

görüldüğü gibi bu alana ait herşey son derece soyut ve psikolojik, bu nedenle geceye ya da gündüze yerleşmiş olması arasında birşey farketmez. 12. ev İçsel olduğu için ışıksızlıkla özdeşleştirilmiş olabilir ama böyle bir özdeşleştirme çok anlamlı değildir. yani soyut birşeyi zaten fiziksel düzlemde nereye koyabilirsiniz ki? elle tutulmayan, gözle görülmeyen?
09-27-2009 12:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Bu başlığı görmemiştim daha önce hayret...

Evet 3lü yöneticiler oldukça önemli... Ama sadece güneşin 3lüleri ile hayatın genel çerçevesi hakkında bilgi sahibi olmayız

her evinde kendi 3lü yöneticisi vardır ve bu sayede hayatının hangi döneminde kazanımları ile ilgili gelişmeler yaşayacağını tahmin edebiliriz.

Bir de bir soru vardı, kaç yıllarına tekamül ediyor diye

Bunun şöyle bir açıklaması var, -ben çok kanaat getirmesemde- eskiler kişilerin yaşam uzunluğunu hesaplayıp buna 3'e bölerek o 3lünün kaç yıl etkisi olacağını öngörürlermiş. Yaşam uzunluğu hesaplama %80 civarında genelde çıkıyor o bile tartışır aslında

ama şu an genel olarak her 3lü için 25 yıl alınıyor ortalama

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
11-13-2010 03:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrolojide Elementler salmakis 20 31,227 08-29-2012 08:30 PM
Son Mesaj: tiyatral_gitarist
  Klasik Astrolojide Harita Okuma Dinoo 7 18,491 05-14-2011 11:51 AM