Değerlendir:
  • 49 Oy - 3.2 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron ve Başak Burcu ??
Yazar Mesaj
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Şiron ve Başak Burcu ??
Benim siron acayip dominant sanirim haritamda, basakta ve 7. evde;

Siron 60 Gunes
Siron 90 Ay
Siron 90 Merkur
Siron 72 Venus
Siron 0 Mars
Siron 72 Jupiter
Siron 180 saturnus
Siron 120 Uranus
Siron 120 Neptun
Siron 60 Pluto.
Siron 72 Yukselen

Yani, her gezegenle aci yapmis oluyor.. Bende cok takinti var;

- Yazim herzaman derli toplu olmak zorunda, yoksa HERSEYI (nekadar uzun olsa da) yeniden yazarim.
- Insanlarin davranislari, mimikleri, haraketleri, bakislari, hepsini analiz ederim.
- Kapilar herzaman kapali tutarim.
- Herzaman bulundugum ortamda isigi acarim.
- Bir elimi acittiysam diyerinede zarar verebilecek kadar delirebilirim.
- En kucuk bir detay gozume batabilir ve o yuzden acayip sinirlenebilirim.
- Islanmaktan nefret ederim, esyalariminda islanmasi kabusumdur.
- Otobus/metro'da biryere tutunmam, yaslanirim.
- Yemegi cokcokcok secerek yerim.
- Asiri derecede mukkemeliyetciyim.
- Insanlarin her davranisindan bir anlam cikartma eglimim vardir.
- Yerimde asla sakin duramam, herzaman elim ayam oynar (mars kavusumundan kaynaklanabilir)
- Etrafimdaki dagininklik icimi acayip karartir, moralimi bozar, nefesim daraltir, ama temizligi cok yapmam xD

En iyisi ben artik duruyim, yazacak daha cooook sey var, ama abartmiyim ben en iyisi gülücük

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
01-29-2010 08:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Şiron ve Başak Burcu ??
öyleyse seni Şiron Vip yapalım ;)
zaten fotoğrafındaki bakışların da Başak burcu etkisini gözlemlediğimi belirteyim.

01-29-2010 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(01-29-2010 08:38 PM)miyase Yazılan:  Benim siron acayip dominant sanirim haritamda, basakta ve 7. evde;

Siron 60 Gunes
Siron 90 Ay
Siron 90 Merkur
Siron 72 Venus
Siron 0 Mars
Siron 72 Jupiter
Siron 180 saturnus
Siron 120 Uranus
Siron 120 Neptun
Siron 60 Pluto.
Siron 72 Yukselen

Yani, her gezegenle aci yapmis oluyor.. Bende cok takinti var;

- Yazim herzaman derli toplu olmak zorunda, yoksa HERSEYI (nekadar uzun olsa da) yeniden yazarim.
- Insanlarin davranislari, mimikleri, haraketleri, bakislari, hepsini analiz ederim.
- Kapilar herzaman kapali tutarim.
- Herzaman bulundugum ortamda isigi acarim.
- Bir elimi acittiysam diyerinede zarar verebilecek kadar delirebilirim.
- En kucuk bir detay gozume batabilir ve o yuzden acayip sinirlenebilirim.
- Islanmaktan nefret ederim, esyalariminda islanmasi kabusumdur.
- Otobus/metro'da biryere tutunmam, yaslanirim.
- Yemegi cokcokcok secerek yerim.
- Asiri derecede mukkemeliyetciyim.
- Insanlarin her davranisindan bir anlam cikartma eglimim vardir.
- Yerimde asla sakin duramam, herzaman elim ayam oynar (mars kavusumundan kaynaklanabilir)
- Etrafimdaki dagininklik icimi acayip karartir, moralimi bozar, nefesim daraltir, ama temizligi cok yapmam xD

En iyisi ben artik duruyim, yazacak daha cooook sey var, ama abartmiyim ben en iyisi gülücük

bir çok benzer özellik buldum kendimle:D ben de insanların ses tonunu, mimiklerini, konuşmalarını çok ayrıntılı incelerim. insanları çok detaylı gözlemlerim. suratlarındaki en ince detaylara kadar incelerim. yazıda imla kurallarına çok dikkat ederim. bana diken gibi batar imla yanlışları, konuşma hataları. :D allahım sen aklıma mukayet ol. alahtan bir tek aşırı temizlik takıntım yok. o da olabilirdi aslında ama üşengeç bir yapım var allahtan
(01-29-2010 02:48 AM)Yıldırım Yazılan:  
(01-28-2010 11:47 PM)Serena Yazılan:  haritamda hiç bir başak etkisi olmamasına rağmen inanılmaz derecede didiklemeyi ve eleştirmeyi seven bir yapım var. çok detaycıyım. hiç ara vermeden, gözlerim iflas edene kadar ve saatlerce çalışabiliyorum. çalışma hayatımda da kolay kolay beğenemiyorum. bazen delirecek gibi oluyorum. pladicus sistemde haritamı inceledigimde şironun kişisel gezegenlerimle sert açıları var, evet. whole sign haritamda şimdi farkettim ki, şiron 1. evde görünüyor. şiron gerçekten bu kadar gıcık bir başak etkisi verebilir mi ?

bu soruya EVET cevabını verebileceğim yüzden fazla örnekle karşılaştığımı söyleyebilirim.

hmm teşekkürler yıldırım verygoodgülücük

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
01-30-2010 12:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Sevgili Miyase,

Başak burcu Şiron ilişkisine şüpheyle yaklaşan bir insan olarak haritandaki diğer konumların ne anlama geldiğini yeterince iyi okuyup okumadığını sormak istiyorum(Astroloji bilginin ne safhada olduğunu bilmediğinden soruyorum kusura bakma lütfen)Listelediğin pek çok özelliğin 1. evindeki Satürnün ve açılarının eseri olabileceğini düşündüğümü de belirtmek istiyorum.

Nin.Me.Sar.Ra
01-31-2010 12:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Şiron-Başak ilişkisinin olduğunu varsaydığımızda , Venüs-Şiron bağlantısı , Venüse özgü konularda Başak burcu özellikleri taşıyabileceğinizi gösterir.
İlişkiler konusunda seçici olmak , detaylara önem vermek , ilişkide fadakarlık deneyimlemek vs.

02-02-2010 06:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

başkasını bilemem ama ben başak ve şironun doğrudan bağlantılı olduguna kendi adıma neredeyse yüzde yüz eminim.
bir arkadaşım var, ikizler bayanı kendisi. yedigine içtigine, sağlığına aşırı dikkat eder. insanı çileden çıkaracak kadar hastalık hastasıdır. aşırı titizdir. bir ara ellerini silme hastalığı vardı. nereye dokunsa silinirdi. ifadesi tam bir başak, ağzı yüzü aşırı temiz. bembeyaz artık, temizlikten derisi aşınıcak nerdeyse.
haritasında hiçbir başak etkisi olmamasına rağmen güneş, ay , mars şironla kavuşumda.

02-26-2010 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-26-2010 02:18 AM)Serena Yazılan:  başkasını bilemem ama ben başak ve şironun doğrudan bağlantılı olduguna kendi adıma neredeyse yüzde yüz eminim.
bir arkadaşım var, ikizler bayanı kendisi. yedigine içtigine, sağlığına aşırı dikkat eder. insanı çileden çıkaracak kadar hastalık hastasıdır. aşırı titizdir. bir ara ellerini silme hastalığı vardı. nereye dokunsa silinirdi. ifadesi tam bir başak, ağzı yüzü aşırı temiz. bembeyaz artık, temizlikten derisi aşınıcak nerdeyse.
haritasında hiçbir başak etkisi olmamasına rağmen güneş, ay , mars şironla kavuşumda.

güzel örnek için teşekkür ettim serena verygood

bugün aklıma düşen ve az önce Ura ile paylaştığım kıvılcımı ( fikri ) sizlerle de paylaşayım ama Medikal Astroloji bölümünde.

02-26-2010 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-26-2010 02:46 AM)Yıldırım Yazılan:  
(02-26-2010 02:18 AM)Serena Yazılan:  başkasını bilemem ama ben başak ve şironun doğrudan bağlantılı olduguna kendi adıma neredeyse yüzde yüz eminim.

güzel örnek için teşekkür ettim serena verygood

bugün aklıma düşen ve az önce Ura ile paylaştığım kıvılcımı ( fikri ) sizlerle de paylaşayım ama Medikal Astroloji bölümünde.

bunca örnekten sonra beni mutlu edebilecek sıkı bir örnek daha tespit ettim yani az önce bi kedi gördüm sanki gülücük

foruma eklenmişmiydi bilmiyorum ama astrolojidergisi.com sitesinde Başak burcunu anlatırken , Chironla ilişkisi olabileceği vurgulanmış..

linki veriyorum buyrun ; http://www.astrolojidergisi.com/saglik12.htm

02-26-2010 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

başak ve chiron hakkımda düşüncelerim biraz değişti. değişti demeyelim de fikrimi biraz daha dallanıp budaklandıran gözlemler yaptım., chiron ve başak; her ikisi de hizmetle alakalı ancak bazı konularda birbirlerinden ayrılıyorlar. başak, temel hizmet sahalarıyla ilintili ve hizmeti, yararlı olmayı seviyor.
herhangi bir duygusallık barındırmadan dünyevi fedakarlıktan ve hizmetten hoşlanıyor. genel güdümü ve yapısı bu yönde.
ancak chiron'da daha duygusal öğeler var. chiron, aldıgı deneyimlerden ve acılardan yola çıkarak danışmanlık ve hizmet sunuyor. daha felsefi ve derin bir görüşü var.
kendi acıları ve tecrübelerinden yola çıkıyor.
chiron'u yayın neşeli ve kibirli felsefi yaklaşımlarıyla hiç bağdaştıramıyorum. balığın içgörüsü, duygusal yapısıyla harmanlanmış bir başak profili var gibime geliyor

10-17-2010 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Öner Döşerin Chiron seminerine katılmıştım.. Foruma bir yere yazmıştım ama hatırlayamadım.. Wordde duruyormuş.. İlginç bi şekilde şironun uranüsyen bi yönü olduğundan da bahsetti.. Gerçi bunun da duygusallıkla uzaktan yakından alakası yok ama.. Sen bunları yazınca bende bu notları ekleyeyim dedim..

Alıntı:Seminerde şiron direk maneviyatla ilişkilendirilmedi. Fiziksel ve psikolojik şifacılık (yani tıp), eğitmenlik, güven, idealizm, inançlar, felsefeler, kişisel gelişim konuları, topluma hizmet etme,...ve haritada şironun ifade ettiği alanda yoğun bir yetenek, ama kendine acıma yüzünden kendine yardım edememe..herkese yardım edip, kendine çare bulamama..Aslında başkalarına yardım ettikçe psikolojik yaralarını iyileştirme yetisi...Kendini bilgisel anlamda sürekli geliştirme çabası..
Şironun Satürn ve uranüsün zıtlık kavramını dengeli bi şekilde bir araya getirme özelliği var (şironun uranüs-saütrn yörüngesine yer almasından ötürü)ve buna bağlı olarak=Başına buyruk, başkalarına benzemeyen, göze alan, rehber, anahtar, köprü, bağımlılıktan dengeli bi şekilde bağımsızlığa geçiş noktası, rölatif zaman, yani zamanın ötesine geçiş, çok farklı olan iki şeyden de bünyesinde barındıran bütünleyici özellik, terapist, güru..şifacı..

Bazı astrologlar satürn ve uranüs orta noktasında bir gezegen varsa, o gezegende şiron etkisi görüldüğünü yazmış kitaplarında..

Ayrıca şöyle de not düşmüşüm, \'Öner Döşer ve bazı astrologlar şironu yönetici olarak başak burcuna uygun görüyor..
Ve şiron değil, Kiron diye telaffuz ediliyormuş..

Şironun bulunduğu ev ve özellikle yaptığı açılar en çok nerede ve hangi konularda travma yaşandığına işaret ediyor..

Şiron sahibi kişi bireyselliğini koruyarak (uranüs) bilgisi ve yetenekleri ile hizmet etmeli (satürn)..
Şironun bulunduğu ev alanında iş seçilmesi psikolojik ve fiziksel hastalıkların üstüne gidilerek kendi kendini tedavi etmeyi sağlayabilir.

Gezegenlerin yörüngelerinin çatışması birbirine benzer özellikleri olduğunu gösterir..Bu yüzden şiron uranüs ve satürn yörüngesinde olduğundan bu gezegenlerin özellikleri ile paralel özellikler gösterir. Şironun yörüngesi bazen satürn ve jüpiter arasındada oluyormuş. Şironunuz hangisi ile açı yapıyorsa o gezegene has , şironsu özellikler göstermeniz olası..

Tam olarak ağzından çıkanlar değil tabi yazdıklarım..anlayıp, yetiştirebildiklerim..
10-17-2010 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 62,135 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,963 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron Hakkında Bilgiler Mavi 81 109,988 11-17-2017 11:06 AM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron’un Oluşturduğu Açılar Angel 60 151,039 11-06-2012 10:06 PM