Değerlendir:
  • 23 Oy - 3.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ÜYELERİN VEDIC HARİTALARI
Yazar Mesaj
shakti Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: ÜYELERİN VEDIC HARİTALARI
(07-26-2010 03:05 PM)misnur Yazılan:  
(07-26-2010 02:37 PM)shakti Yazılan:  şu sitede okumuştum ama anlayamamıştım da gülücük
http://www.astromistik.com/Vedic_system.htm#B

Boşver takılma bile,daha çok gençsin hayatına ,şimdiye odaklan.Ama illa ölüm ilgimi çekiyor dersen,ölüm vaktine değil,ölümden sonraki hayatına odaklanman daha karlı olur senin için, biliyorsungülücük
bende böyle düşündüm tabi gülücük
ölümü düşünene kadar hayatı yaşayamazsın...
fakat okudumm okuduum baştan sona kadar hiç birşey anlamadım anlamayamadım ürktüğümle kaldım :D
neyseki dediğin doğru boşvermek lazım gülücük verygood

hava ateşi canlandırır.
ateş havayı ısıtır.
su ateşi söndürür.
ateş toprağı yakar.
07-26-2010 07:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jyotish Çevrimdışı
Üye
**

Ben bu konuda uzman bir astroloğa vedic doğum haritamı çıkartmıştım, evlilik ve kariyer için baktırmıştım ben... evlilik zamanını da gezegenlerin transitlerine göre uygun olabilecek tarihi söylüyor, Dasha (hayat devreleri) adı verilen gezegen periyotları var, bu periyotlar aracılığıyla olayların ne zaman yaşanılacağı hakkında bilgi veriyor, her periyot kendi içinde alt periyotlara ayrılıyor.. Birde sadece tek bir haritaya bakmıyorlar, diğer alt haritalara da bakılıyor.. Vedic kolay değil, birsürü şeye bakılıyor, takımyıldızları da var...Hindular bu konuda çok iyiler zaten... Çok araştırdım ve gerçekten inanılır gibi değil, ağzımı açık bıraktırdı (kendi yaşadığım olaylardan da yola çıkarak baktığımda) Benimde çok ileri bilgim yok ama bazı şeyleri biliyorum, ilk vedicle başladım çünkü... Şimdi batı astrolojisini de öğrenmeye çalışıyorum, her iki sisteme de bakıyorum... Batı astrolojisi senin kimliğinle ilgili bilgiler veriyor, ama nasıl neden sorularına vedic astrolojisinde cevap buluyorsun... Birde biryerde okudum, Vedic sisteminde gezegenlerin şu anda gökyüzündeki konumlarına göre hesap yapıyormuş (Sideral Zodyak) Bu aradaki açı farkı her yıl yeniden hesaplanıyormuş, Batı astrolojisinde gezegenlerin binlerce yıl önceki konumlarına göre hesap yapılıyormuş (Tropikal Zodyak)
Bu arada ilgilenenler için, vedic astrolojisinde birden çok evlilik işareti varsa, ilk eş 7.evden, ikinci evlilik şansı varsa 7.evden itibaren 8 ev ilerliyorsun ve 2.eve geliyorsun ordan kontrol ediyorsun... 2.evden itibaren 10 ev saydığında 11.ev'e ulaşarak ikinci eş'in mesleği hakkında öngörülerde bulunabilirsin...
Vedic astrolojisiyle de kesinlikle tanışmanızı tavsiye ederim...

Doğum Haritam

Benim ve Onun Karma Haritamız
11-20-2010 09:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(11-20-2010 09:21 AM)Jyotish Yazılan:  Ben bu konuda uzman bir astroloğa vedic doğum haritamı çıkartmıştım, evlilik ve kariyer için baktırmıştım ben... evlilik zamanını da gezegenlerin transitlerine göre uygun olabilecek tarihi söylüyor, Dasha (hayat devreleri) adı verilen gezegen periyotları var, bu periyotlar aracılığıyla olayların ne zaman yaşanılacağı hakkında bilgi veriyor, her periyot kendi içinde alt periyotlara ayrılıyor.. Birde sadece tek bir haritaya bakmıyorlar, diğer alt haritalara da bakılıyor.. Vedic kolay değil, birsürü şeye bakılıyor, takımyıldızları da var...Hindular bu konuda çok iyiler zaten... Çok araştırdım ve gerçekten inanılır gibi değil, ağzımı açık bıraktırdı (kendi yaşadığım olaylardan da yola çıkarak baktığımda) Benimde çok ileri bilgim yok ama bazı şeyleri biliyorum, ilk vedicle başladım çünkü... Şimdi batı astrolojisini de öğrenmeye çalışıyorum, her iki sisteme de bakıyorum... Batı astrolojisi senin kimliğinle ilgili bilgiler veriyor, ama nasıl neden sorularına vedic astrolojisinde cevap buluyorsun... Birde biryerde okudum, Vedic sisteminde gezegenlerin şu anda gökyüzündeki konumlarına göre hesap yapıyormuş (Sideral Zodyak) Bu aradaki açı farkı her yıl yeniden hesaplanıyormuş, Batı astrolojisinde gezegenlerin binlerce yıl önceki konumlarına göre hesap yapılıyormuş (Tropikal Zodyak)
Bu arada ilgilenenler için, vedic astrolojisinde birden çok evlilik işareti varsa, ilk eş 7.evden, ikinci evlilik şansı varsa 7.evden itibaren 8 ev ilerliyorsun ve 2.eve geliyorsun ordan kontrol ediyorsun... 2.evden itibaren 10 ev saydığında 11.ev'e ulaşarak ikinci eş'in mesleği hakkında öngörülerde bulunabilirsin...

Bende merak ediyorum vedic astrolojisini. İlginç şeyler var. Normalde burcum başak ama vedic astrolojiye göre aslan, yükselen ikizler ay burcunun yay filan olması hoşuma gitti en azından daha eğlenceli burçlargülücük) Ben bu gezegen periyotları hakkında ayrıntılı yazılar arıyorum. Şu anda güneş/venüs dönemi yaşıyorum. Seneye mayıs ayında ay dönemine gireceğim bunların anlamı nedir bulmaya çalışıyorum.
11-20-2010 01:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jyotish Çevrimdışı
Üye
**

(11-20-2010 01:23 PM)Messa Yazılan:  
(11-20-2010 09:21 AM)Jyotish Yazılan:  Ben bu konuda uzman bir astroloğa vedic doğum haritamı çıkartmıştım, evlilik ve kariyer için baktırmıştım ben... evlilik zamanını da gezegenlerin transitlerine göre uygun olabilecek tarihi söylüyor, Dasha (hayat devreleri) adı verilen gezegen periyotları var, bu periyotlar aracılığıyla olayların ne zaman yaşanılacağı hakkında bilgi veriyor, her periyot kendi içinde alt periyotlara ayrılıyor.. Birde sadece tek bir haritaya bakmıyorlar, diğer alt haritalara da bakılıyor.. Vedic kolay değil, birsürü şeye bakılıyor, takımyıldızları da var...Hindular bu konuda çok iyiler zaten... Çok araştırdım ve gerçekten inanılır gibi değil, ağzımı açık bıraktırdı (kendi yaşadığım olaylardan da yola çıkarak baktığımda) Benimde çok ileri bilgim yok ama bazı şeyleri biliyorum, ilk vedicle başladım çünkü... Şimdi batı astrolojisini de öğrenmeye çalışıyorum, her iki sisteme de bakıyorum... Batı astrolojisi senin kimliğinle ilgili bilgiler veriyor, ama nasıl neden sorularına vedic astrolojisinde cevap buluyorsun... Birde biryerde okudum, Vedic sisteminde gezegenlerin şu anda gökyüzündeki konumlarına göre hesap yapıyormuş (Sideral Zodyak) Bu aradaki açı farkı her yıl yeniden hesaplanıyormuş, Batı astrolojisinde gezegenlerin binlerce yıl önceki konumlarına göre hesap yapılıyormuş (Tropikal Zodyak)

Bende merak ediyorum vedic astrolojisini. İlginç şeyler var. Normalde burcum başak ama vedic astrolojiye göre aslan, yükselen ikizler ay burcunun yay filan olması hoşuma gitti en azından daha eğlenceli burçlargülücük) Ben bu gezegen periyotları hakkında ayrıntılı yazılar arıyorum. Şu anda güneş/venüs dönemi yaşıyorum. Seneye mayıs ayında ay dönemine gireceğim bunların anlamı nedir bulmaya çalışıyorum.

Evet vedic astrolojisinde yükselen burcun değişiyor, mesela Akrep benim vedic'e göre ve akrep'in özelliklerini taşırım da, mistik yönlerim vardır gülücük Vedicte yükselen burç- ay burcu-ve hangi takımyıldızındasın bunlar çok önemlidir... Bende şuan AY DASHA periyotundayım gülücük ve 2015 yılına kadar sürecek...ve mesleğimle ilgili gelişmeler bu periyotta başladı, ve haritamda Ay zaten kariyer evimde gülücük Arkasından Mars periyotu geliyor bende 2022 yılına kadar sürecek, Rahu dönemimde 2025 yılında başlıyor ekilenlerin biçilme, kariyerin hasat zamanı, 43 yaşında oluyorum Rahu döneminde, ee tam zamanı hasat için gülücük
Ben girdiğim siteleri söyleyebilirim istersen, ordan bazı şeyleri öğrenebilirsin, örnek analizler var.. Benimde çok ileri bilgim yok ama bazı şeyleri anlayabiliyorum artık, 1 senedir vedicle uğraşıyorum gülücük Doğum haritamı bu sisteme göre çıkarttırdım astroloğa, ilerde eşleşim için çıkarttırıcam... Kesinlikle bakmanı tavsiye ederim vedic'e... insan sürekli periyotlara bakıyor ama bir süre sonra gülücük))

Doğum Haritam

11-20-2010 09:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jyotish Çevrimdışı
Üye
**

Messa, yalnız senin AY DASHA periyotuna gireceğin zaman, hangi gelişmeleri yaşayacağın haritandaki konuma göre yorumlanır.. Ay ve görünüm verdiği evlerle beraber değerlendiriliyor.. Mesela AY/VE yada AY/JU diye yazar haritanın altında ki dashalarda... Benim AY kariyer evimde, mesleğimin yükseğini okumak için üniversiteye Ay DASHA periyotu başladığında girmiştim, çok ilginç gülücük
Benim evlilik ile ilgili gelişmeler Ay/Merkür periyotunda evlilik evime Jupiter'in uygun transiti olucakmış, bunu da kendi harita analizimde okudum... sonra bende güzel jupiterimin evlilik evimden geçtiğini gördüm, yanında venüs-güneş de vardı gülücük Sormak istediğin birşey olursa ben sana yardımcı olurum, astrolojiye inanan ve seven insanlarız, insan daha çok cevap arıyor.. 4000 yıllık bir geçmişi var, o zamanlarda insanlar nasıl bu hesaplamaları yapmışlar ve nasıl bu kadar doğru çıkabiliyor, ben harita analizimi okuduğumda şaştım kaldım.. Vedic te yükselen burç'un olduğu ev 1.ev dir, diğer evlerde yükselenden itibaren saat yönünde sıralanır... Öz burcun değişmiyor, yükselen burcun değişiyor, yani senin öz burcun Başak, yükselenin İkizler... Ben sana yardımcı olurum vedic konusunda, özelden mesajlaşılıyor mu bilmiyorum ama öğrenebileceğin site adresleri veririm.. ilgin varsa zaten birçok şeyi öğrenirsin hemen

Doğum Haritam

11-20-2010 10:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(11-20-2010 10:01 PM)Jyotish Yazılan:  Messa, yalnız senin AY DASHA periyotuna gireceğin zaman, hangi gelişmeleri yaşayacağın haritandaki konuma göre yorumlanır.. Ay ve görünüm verdiği evlerle beraber değerlendiriliyor.. Mesela AY/VE yada AY/JU diye yazar haritanın altında ki dashalarda... Benim AY kariyer evimde, mesleğimin yükseğini okumak için üniversiteye Ay DASHA periyotu başladığında girmiştim, çok ilginç gülücük
Benim evlilik ile ilgili gelişmeler Ay/Merkür periyotunda evlilik evime Jupiter'in uygun transiti olucakmış, bunu da kendi harita analizimde okudum... sonra bende güzel jupiterimin evlilik evimden geçtiğini gördüm, yanında venüs-güneş de vardı gülücük Sormak istediğin birşey olursa ben sana yardımcı olurum, astrolojiye inanan ve seven insanlarız, insan daha çok cevap arıyor.. 4000 yıllık bir geçmişi var, o zamanlarda insanlar nasıl bu hesaplamaları yapmışlar ve nasıl bu kadar doğru çıkabiliyor, ben harita analizimi okuduğumda şaştım kaldım.. Vedic te yükselen burç'un olduğu ev 1.ev dir, diğer evlerde yükselenden itibaren saat yönünde sıralanır... Öz burcun değişmiyor, yükselen burcun değişiyor, yani senin öz burcun Başak, yükselenin İkizler... Ben sana yardımcı olurum vedic konusunda, özelden mesajlaşılıyor mu bilmiyorum ama öğrenebileceğin site adresleri veririm.. ilgin varsa zaten birçok şeyi öğrenirsin hemen

Çok teşekkürler. İlginç geldi vedic astroloji. Şu anda Su/ve dönemindeyim. Yükselenim ikizler görünüyor vedic e göre, ay burcu yay. Jupiter 7. evde marsla birlikte. Venüs 4. evde yengeçte. Site adreslerini verirsen çok memnun olurum. Merak ediyorum bakalım birşeyler öğrenirim belkigülücük
11-20-2010 10:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ereğli Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(11-20-2010 09:05 PM)Jyotish Yazılan:  
(11-20-2010 01:23 PM)Messa Yazılan:  

Evet vedic astrolojisinde yükselen burcun değişiyor, mesela Akrep benim vedic'e göre ve akrep'in özelliklerini taşırım da, mistik yönlerim vardır gülücük Vedicte yükselen burç- ay burcu-ve hangi takımyıldızındasın bunlar çok önemlidir... Bende şuan AY DASHA periyotundayım gülücük ve 2015 yılına kadar sürecek...ve mesleğimle ilgili gelişmeler bu periyotta başladı, ve haritamda Ay zaten kariyer evimde gülücük Arkasından Mars periyotu geliyor bende 2022 yılına kadar sürecek, Rahu dönemimde 2025 yılında başlıyor ekilenlerin biçilme, kariyerin hasat zamanı, 43 yaşında oluyorum Rahu döneminde, ee tam zamanı hasat için gülücük
Ben girdiğim siteleri söyleyebilirim istersen, ordan bazı şeyleri öğrenebilirsin, örnek analizler var.. Benimde çok ileri bilgim yok ama bazı şeyleri anlayabiliyorum artık, 1 senedir vedicle uğraşıyorum gülücük Doğum haritamı bu sisteme göre çıkarttırdım astroloğa, ilerde eşleşim için çıkarttırıcam... Kesinlikle bakmanı tavsiye ederim vedic'e... insan sürekli periyotlara bakıyor ama bir süre sonra gülücük))

vedic astrolojisine göre açıklamaları nereden bulabiliriz.yardımcı olursanız sevinirim.şu an jupiter dasa periyodundayım.jupiter birinci evimde.bana neler getirebilir

Kod:
[Resim: qweqweqweb.th.jpg]
11-21-2010 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

http://www.astrosage.com/freechart/Vimsh...Dasha.asp-

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-12-2010 06:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Avkahada Chakra

Paya (RasiBased) Rajat
Varna Bramhin
Yoni Gaja
Gana Rakshasa
Vasya Chatuspada
Nadi Middle

Balance Of Dasha VENUS 13 Y 6 M 11 D
Lagna Scorpion
Lagna Lord Mar
Rasi Aries
Rasi Lord Mar
Nakshatra-Pada Bharani-1
Nakshatra Lord Ven
Julian Day 2441942
SunSign(Indian) Leo
SunSign(Western) Virgo
Ayanamsa 023-29-21
Ayanamsa Name Lahiri Ayan
Obliquity 023-26-33
Sideral Time 08.42.15
Favourable Points

Lucky Numbers 5
Good Numbers 2, 7, 9
Evil Numbers 4, 8
Good Years 14,23,32,41,50
Lucky Days Thu, Sun, Tue
Good Planets Jup, Sun, Mars
Friendly Signs Can Leo Sag
Good Lagna Can, Lib, Sag, Aqu
Lucky Metal Copper
Lucky Stone Red Coral

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-12-2010 06:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Vedic astrolojisi son bir aydir ilgimi cekiyor hatta kurslari veriliyormus sanirim.... Ozellikle yoga adi verilen sistem var bir kalip olusturulmus cogunlukla ve kaliplari ogrenmek kanimca daha kolay bir ogreti geliyor... Siniflandirilmis bir sekilde istanbulda bir yerde egitimi veriliyormus ve sayfasindan ornek 33 tane yoga vermis aya gore... Ilginc yani.... Srilenkali bir arkadasim vardi kendisine ulasabilirsem konu hakkinda daha fazla bilgi edinebilecegimi dusunuyorum kendi konularla ilgiliydi ama ozamanlar astrolojiyi derinlemesine ogrenmek istemememden dolayi uzerine gitmemistim....
Numeroloji ile ilgili bilgilerinden ozaman tek su bilgiyi edinmistim sayin 1 demisti ve 14 unde doganlarla yani 5 sayisi ile iyi anlasirlar ama onlar icin 9 sayisi zor gelir demisti...dokuzlarin zor olacagini 1 ler icin soylemisti tuhaf olan su ki esimin de sayisi 9... Ve bir zorluk sozkonusu zaten.... Cok genel bir bilgi olarak...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
09-30-2012 02:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  üyelerin analizleri El Auria 127 199,348 04-12-2019 09:33 PM
Son Mesaj: merkür_yen
  MESSA NIN VEDİC HARİTASI VE ANALİZİ trend 41 58,691 11-29-2012 04:58 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Ayşe Özyılmazel Vedic Analizi Tuğçe 0 4,169 08-27-2010 09:51 PM
Son Mesaj: Tuğçe

Forum'a Git: