Değerlendir:
  • 54 Oy - 2.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ruhun yolculuğu ve Karma
Yazar Mesaj
ayse Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Ruhun yolculuğu ve Karma
Sevgili nihan, ben ugrastım ama dogumdan once olmus olan tutulmamı bulamadım.Bu konuda yardımcı olursan sevınırım.21.08.1980 saat 05:30 izmir ay yayda yukselen aslan sımdıden tesekkurler.

http://img519.imageshack.us/img519/7857/...sehp80.gif
12-17-2008 04:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Cvp: pars hyleg hesabı
Nihan Yazılan:
Nihal Yazılan:
Nihan Yazılan:Arkadaşlar,kendi pars hylegimi nasıl hesapladığımı örnekle göstermek istiyorum.Belki yardımcı olur sizler hesaplarken.

Yükselen+ay-yeniay ya da dolunay

yükselen 9*14' ikizler=30*koç+30*boğa+9*14'ikizler=69*14'

ay 20*24' aslan=30*koç+30*boğa+30*ikizler+30*yengeç+20*24'aslan=140*24'

dolunay 19*14' aslan=30*koç+30*boğa+30*ikizler+30*yengeç+19*14'aslan=139*
14'

69+140-139=70 bu 70 sayısını şöyle değerlendiriyorum.Her burç 30 derece.Bu durumda 30*koç,30*boğa=60* yapar.İkizlere geldim.Sayı 70ti.Bu kalan 10* yi ikizlere katıyorum.Sonuç 10* ikizler çıkıyor.

Otomatik bir program bilen ya da daha kolay hesaplayabilen varsa,yardımcı olursa sevinirim.
Nihan, bu değerli emeğinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

notlarınızı okudum ve hesaplamaların altından kalkabileceğimden emin olmayarak doğumdan önceki son tutulmama baktım.

son tutulma 11.ağustos 1961 Aslan 18.31

forum bilgilerinden aldım.umarım doğru almışımdır. son 3 ayda annem-tr uranüs natal ay karşıtlığı-ve 4. ev uranüs transiti beni ezdi geçti.

bu tutulmayı nasıl yorumlamam gerekli?

Nihal,senin ay'ında haritanda küçülüyor.O yüzden seninde son dolunay derecen gerekli.Tutulma aslanda.Yöneticisi güneş incelenecek.Anahtar gezegenin ise ,29*aslandaki uranüs.

Evet Nihan, küçülen ay'a sahibim. dolunay derecemi araştırıyorum.

Doğumdan önceki son tutulma aslan'ın 18.31 derecesi ve bu derecede benim kuzey ay düğümüm var. Yıldırım'ın belirttiği girdap noktasında konumlanmış k.a.d.

Genlerimden bana ulaşan mirasımı Güneş yönetiyor. bu miras çok içaçıcı değil sanıyorum, doğru mu? bunun yorumunu kafamda toparlayamadım.

tutulma verileri ile haritam arasında uygunluk var mı?

Yaratıcılıkla ilgili bir alanda profesyonelim ve ulusal ölçekte ödüllerim var. bu bilgiler ışığında, seminer bilgilerinizden bir pratik yapmak isterseniz analizinizi bekliyor olacağım.
12-17-2008 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Cvp: Ruhun yolculuğu ve Karma
Yıldırım Yazılan:öncelikle şunu söylemeliyim , seminerde ruhun yolculuğu sözleri telâfuz edilmiş , ruhun bir yere gittiğini düşünmüyorum.
ruhun bizden içerde bizden ayrı ekstra bir yapı değil , aksine bizzat ''BEN'' DEDİĞİMİZ BİLİNCİMİZ olduğunu düşünüyorum.
kısaca bizler ruhu olan bedenler değiliz , emanet bedeni olan ruhlarız fikrindeyim.

şimdi bu fikri belirttim çünkü , bir konu üzerinde çalışma yapacaksak merdiveni nereye dayadığımızı bilmemiz gerekir diye düşünüyorum.
yoksa mutfağımızın ampülünü değiştirmek isterken , merdiveni oturma odasına koyup , o merdivene çıkmanın sonucu mâlumdur.
(yanlış anlaşılmasın , bu ve benzeri seminerlerde anlatılanları küçümsüyor ve yanlış buluyor değilim , sadece diyorumki son model bir ampülünüz , tam otomatik bir merdiveniniz ve araç-gereçleriniz olsa dahi , merdiveni yanlış duvara dayadığınız anda gerçek sonuçlardan uzaklaşabilirsiniz)

ben genetik bilimine inanırım..
ve biz insanoğlu , geçmişten (doğmadan önce) bişeyler getiriyorsak bunun sadece genetik bilimiyle açıklanacak türde şeyler olduğunu düşünürüm.
ruhsal getir-götür işlerine pek katılamayacağımı en baştan açıkladığımıza göre , diğer anlatılanlarla ilgili de az çok fikirlerimi paylaşayım müsadenizle.

doğumdan önceki güneş ve ay tutulmalarının önemini çok mantıklı ve doğru buluyorum.
benim kendi dilimin döndüğünce yapacağım açıklama şu olacak ; Güneş ve Ay tutulmalarında hangi burcun hangi derecesinde tutulma olmuşsa o noktada bir tür GİRDAP oluşur.. bu girdap , astrolojik enerji yoğunluğu olarak nitelendirilebilir.
ve bu girdapın etkisi en az 3-5 ay sürer.
yani siz doğmadan önceki güneş tutulmasının oluşturduğu girdap , siz doğduğunuzda etkisini sürdürmektedir. eğerki siz doğduğunuzda , natal gezegenlerinizden biri bu girdapın içinde kalırsa (tutulma noktasıyla kavuşum yapan gezegen) doğal olarak o natal gezegeniniz bu girdaptan etkilenecektir ve doğal olarak sizde o gezegenin özellikleriyle paralel olarak etkileneceksiniz.

Nihan kendi haritasını örnek vermiş ve bence çok güzel bir örnek ; girdap noktası 4 derece kova ve Nihan doğarken merkür girdapın içinde kalmış yani merkür-tutulma kavuşumu..

şimdi ben diyorum ki ( kendi fikrimdir , çok donanımlı değilim henüz bu konuda ama az bişi fikirlerime güvenirim o kadar gülücük ) ;
girdapın içinde kalan gezegen , seminerde sözü edilen kilit gezegenden daha önemli olmalıdır çünkü tutulmanın saat yönüne giderken ki ilk gezegeni kilit gezegen olacak ve bir önem arzedecekse , bizzat tutulmanın içinde kalan gezegen çok daha fazla önem arzetmelidir , ben bu fikirdeyim.

Nihan , yükseleni ikizler olan bir arkadaşımız. yükselen yöneticisi zaten çok önemlidir haritada ve ikizlerin yöneticisi merkür biliyorsunuz.
şimdi yükselen yöneticisi olan bu merkürü aynı zamanda kova burcunda ve girdapın içinde görüyoruz.
benim yorumum ; merkür kovasının ileri-geri tüm salınım hareketlerini yani tüm uçlarını yaşayabilme potansiyelinden sözedebileceğimizdir.
Nihan için , seminerin diğer notları kadar önemli bir gerçek , merkür kovasını derinlemesine incelemesi gerektiğidir diye düşünüyorum. ( açık konuşayım pars hyleg noktasından daha önemli ''bence'' bu )

Hocam, bir süredir böyle uzun yazılarda imzanızı göremediğim için bende etkilendim açıkçası gülücük

Benim tutulma derecesinde girdaba kapılmış bir kuzey ay düğümüm var -Aslan burcunda 18. derece- zamanınız olursa buna ait analizinizi öğrenmek isterim.
12-17-2008 04:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Arkadaşlar ,seminerde ay dereceleri, pars hyleg haritamla birlikte bana verildi. Hepiniz doğum öncesi güneş tutulmalarınız için,forumdaki son 50 yıllık tutulmalardan faydalanabilirsiniz.Yalnız harita durumunuza göre yeniay ve dolunay
derecesini hangi kaynaktan bulabilirsiniz bilmiyorum

arkadaşlar astrozoom dan haritanızı çıkardığınızda ayın o an ki evresi gözüküyor sağ altta ordan bulabilirsiniz
12-17-2008 05:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

TOPRAK;Maddi değerlerin,sahip olma arzusunun,doğal fiziksel yeteneklerin geliştirilmesinin,maddi yönden zenginleşmenin,madde üzerinde hakimiyet kurma,vücuda önem verme,güven geliştirme, sabırlı olma ve inşa etmenin gereğini vurgular

çok doğru bence ben maddeye hiç önem vermem mesela maddiyatın önemi yoktur benim için .Parayla hiç işim olmadı şimdiye kadar yani kendimi ve ailemi geçindirecek aç kalmayacak kadar istedim hep.evet sabrı deneyimliyorum galiba ve sabırlıyımdır . bende güneş tutulması 8 derece başak burcunda dokuzuncu evde geri gidildiğinde ki gezegen lilith ama geçerli olmassa plüyon var hemen arkasında . başak yöneticisi merkür 2.ev oğlakta para evinde yani buda garip.yükselenle tutulma 90 derece kare açı yapıyorlar zor bir sınav galiba benimkisi ifade edemiyorum kendimi bu nedenle galiba.. tutulma güney ay düğümüme yakın (23 derece aslan 9.ev). pars hyleg eğer doğru hesapladıysam 16 derece koç .4.ev ilginç olan lilith burdada çıkıyor karşıma tam bu noktaya 180 yapıyor lilith ...
12-17-2008 05:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: RE: Ruhun yolculuğu ve Karma
ayse Yazılan:Sevgili nihan, ben ugrastım ama dogumdan once olmus olan tutulmamı bulamadım.Bu konuda yardımcı olursan sevınırım.21.08.1980 saat 05:30 izmir ay yayda yukselen aslan sımdıden tesekkurler.

ayşecim senin
güneş tutulman doğumdan önce
10 ağustos 1980 aslan burcu 18.17 derece
ay tutulman
27 temmuz 1980 kova burcu 4.52 derece
12-17-2008 05:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

ayse Yazılan:Sevgili nihan, ben ugrastım ama dogumdan once olmus olan tutulmamı bulamadım.Bu konuda yardımcı olursan sevınırım.21.08.1980 saat 05:30 izmir ay yayda yukselen aslan sımdıden tesekkurler.

Ayse,doğumundan önceki güneş tutulman,18*aslanda.Yöneticisi güneşte aslanda.Anahtar gezegeninde merkür.Tutulmanla k.ay,düğümü ve merkür kavuşumu var.

Haritanda ay büyüyor.O yüzden geri kalan hesaplar için doğumundan önceki yeniay derecesini bulmak gerekiyor.Bende bunu bulan otomatik program ya da ephemeris yok.
12-17-2008 10:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayse Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Sevgili Nihan gunes tutulmaları yenı ayda olduguna gore 18 derecede aslan da ki gunes tutulması yenı ayın derecesını gostermez mi? tesekkur ederim.

12-17-2008 11:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

ayse Yazılan:Sevgili Nihan gunes tutulmaları yenı ayda olduguna gore 18 derecede aslan da ki gunes tutulması yenı ayın derecesını gostermez mi? tesekkur ederim.

Evet haklısın Ayse ama,mesela yukarıda verdiğim Atatürkün örneğinde 10*oğlakta güneş tutulması olmuş,ama yeniay derecesi 10* balıkta.Benim güneş tutulmam 4*kova,yeniay derecemde kova ama, benimde bu konuda kafam karıştı.

Sanırım Yıldırım bu konuda yardımcı olabilir:}
12-17-2008 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayse Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Tesekkur ederim Nihan ..

12-17-2008 11:59 PM