Değerlendir:
  • 45 Oy - 2.36 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

YOD Açı Kalıbı
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: YOD Açı Kalıbı
Şiron 'un diğer gezegenlerle bu açı kalıbından oluşturmasını dikkate alabilir miyiz ?
Örneğin bende Şiron ; Neptün ve Plüton ile 150 yaparken Ay dan sextil açı alıyor. YOD Kalıp tanımına uygun . Ancak Şiron astereodini ciddiye alabilir miyiz ?

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-15-2009 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: YOD Açı Kalıbı
Serena Yazılan:Şiron 'un diğer gezegenlerle bu açı kalıbından oluşturmasını dikkate alabilir miyiz ?
Örneğin bende Şiron ; Neptün ve Plüton ile 150 yaparken Ay dan sextil açı alıyor. YOD Kalıp tanımına uygun . Ancak Şiron astereodini ciddiye alabilir miyiz ?

şahsen ben Şironu çok ciddiye alıyorum hatta bir adım ileri gidip Şiron'un Başak burcunun yöneticisi olma ihtimalini mümkün görüyorum.

YOD açı kalıbı , hakkında en az bilgimiz olan açı kalıplarından biri gibi ve galiba çok dinamik açılardan oluşmadığı için ( 150 - 60 - 150 ) bizlerin hayatlarında belirgin bir vurgu yapmayabileceğini ancak hayatlarımızın bazı dönemlerinde aktive olduğunda etkisini hissettireceğini düşünüyorum.
yani Grand Cross gibi Stelyum gibi Grand Trine gibi özel açı kalıpları haritaya ve kişinin hayatına genel bir VURGU yaparken , YOD açı kalıbı belki transitlerle tetiklendiğinde harekete geçerek kadersel gelişmelere işaret eden bir kombinasyon olabilir.
ve tabii YOD kalıbının daha güçlü olması için gezegenlerden en az iki tanesinin kişisel gezegen olması daha belirleyici olacaktır fikrindeyim.
özellikle YOD'un TEPE bölümündeki gezegenin kişisel gezegen olması , o gezegenin önemini arttırabilir.

10-15-2009 11:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: YOD Açı Kalıbı
pares Yazılan:Pluto 28 derece Terazi 2. evde
Neptün 26 derece Yay 4. evde
Ay 22 derece Boğa 9. evde
Pluto 60 Neptün açısı var
Haritada gözükmüyor ama 8 derece orb kadar alabiliriz sanırım neptün ay 150 oluyor arada 4 derece fark var
Buda haritada görükmüyor Pluto 150 Ay arada 6 derece orb var.

Bunlar astrozoomun diğer hartasından pluto 150 ay,neptün 150 ay,neptün 60 pluto gözüküyor.İmzamdaki harilarda gözükmüyor.Tanıma uygun gözüküyor Yod açı olarak alabilirmiyiz.
Şironum 24 derece ayla kavuşumda şironlada aynı açılar oluşuyor.

birincisi ; 150 derecelik açı için ORB = 6 almak bana göre çok doğru olmaz

ikincisi ; Neptün ile Plüto arasında uzun yıllar süren 60'lık açı olmuştur , hemen herkeste vardır.
ve bu iki kollektif gezegene 150'lik açı yaparak YOD oluşturabilecek kişi sayısının en az 10'da 1 olacağını yani dünyada Neptün ve Plütonun dahil olduğu yüzbinlerce YOD sahibi olacağını yani çokta size özel bir konum olarak görmemeniz gerektiğini söyleyebilirim.

11-01-2009 06:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

pares Yazılan:Tamamteşekkürler

Peki kaça kadar alabilirz açılar arası orbitalleriyle ilgili yazı vardı baktımda bulamadım

dinamik açılarda ( kavuşum , kare , zıt + üçgen açıyıda dinamik olarak sayabiliriz ) orbu 7-8 derece almak idealdir.
Güneş ve Ay için 9-10 alınabiliyor.

60'lık , quintile , 45'lik , 135'lik , 150'lik gibi açılarda orb = en fazla 3-4 almak daha sağlıklı olacaktır diyebiliriz.
kişisel gezegenlerin 60'lık açıları için 5 orb alınabilir.
Güneş ve Ay için +1 ekleyebilirsiniz.

bu söylediklerim değişmez orb aralıkları değildir , Yorumcuya göre değişebilir.

11-01-2009 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

pares Yazılan:Anladım çok sağol.
Son bir soru sorabilrmiyim
Şiron 24 derece boğa pluto 28 terazi neptün 26 yay;
arada şironla pluto arasında 4 derece var bu durumda yod açı kalıbına uygun olabilirmi?
İlla bana özel durum gibi değilde bilmek açısından soruyorum:)değilse değildir gözkýrpma

evet çok ısrar ettin madem haydi olsun ;)

yinede o saydıklarının hiç biri kişisel gezegen değil yani seninle aynı dönemde doğan herkeste benzer bir Yod vardır mutlaka ok

11-01-2009 07:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Glogg Yazılan:http://www.astro.com/tmpd/c8kzfileJBaMW1...6.gif?7177

linki yeniledim, teşekkürler ilgiliniz için.

Yod açı kalıbının kişinin hayatında her zaman aktif olan ve karakterini ve seçimlerini sürekli etkileyen güçte olduğunu düşünmüyorum bunu belirteyim.

belki transit , progres gibi etkilerle TETİKLENEREK kadersel birşeylere işaret edebilme potansiyeli vardır ancak benim bu yönde çok fazla gözlemim olmadı.

arkadaşınızın Ay burcu ikizler , Yodun fokal gezegeni konumunda ve ilginçtir fokal noktanın tam karşısında Satürnü de görüyoruz.
yani arkadaşınızın Yod potansiyeline Satürnü de dahil edebiliriz ki böylece Ay-Satürn zıt açısının önemi biraz daha artmış oluyor.

ayrıca o AY , Mars ile 135'lik sert açı yapıyor..

arkadaşınız belki ANNE imgesiyle ilgili , belki sağlığıyla ( satürn 6.evde ) ilgili , belki ilişkilerinde düşmanlıklar deneyimlemesi gibi bir olasılıkla ilgili ilginç deneyimler yaşayabilir şimdilik bu kadarını söyleyebilirim.

11-02-2009 02:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
truva34 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Konuyu yanlış anlamadıysam bu açıdan bende 2 tane mevcut.
1.si ay-şiron 60 derece ve neptun her ikisine 135 lik açı yapıyor.

2.si Neptün-pluto 60 derece ve şiron bu iki gezegene 135 lik açı yapıyor.

Doğruysa burda dikkatimi en fazla yönelteceğim alanlar hangileri olabilir.çifte kriz mi yaşanıcak?=)yada bu açıları kuvvetlendiren yada zayıflatan durumlar var mı? örnek olarak güneş başak burcu şiron boğada gibi..(şiron her ikisindede etkin )..aklıma birsürü cevapsız sorular geldi.Biraz aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar.

http://imageshack.us/photo/my-images/834/hatra.jpg/
01-18-2010 08:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

(01-24-2010 05:22 PM)truva34 Yazılan:  Bu KoNuda yardımcı olabilecek bi arkadaş var mı?1 haftadır bekliyorum.mümkünse burayada bir gözatın lütfen=)

Ben göz atıyorum da , işin uzmanı değilim ne yazık ki gülücük Yorumcularımızı veya bu işi bildiğine inandığınız birini online gördüğünüz gibi yapıştırın soruyu buraya makara Ona rağmen ilgi çekici bulmuyorlarsa veya ilgilenmiyorlarsa sorununuzla, şansınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirin derim makara

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
01-25-2010 01:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(01-24-2010 05:22 PM)truva34 Yazılan:  Bu KoNuda yardımcı olabilecek bi arkadaş var mı?1 haftadır bekliyorum.mümkünse burayada bir gözatın lütfen=)
truva 34 evet sizde 2 tane yod açı kalıbı var.bu açılar sizin 2. evinizi, 4. evinizi, 7. evinizi, 9. evinizi etkilemekte.Gördüğüm kadarıyla yodun ana damarları 2. ve 9. ev akslarında, yani siz neptün ve chironla ilgili konulara özellikle dikkat etmeli ayrıca 2. ve 9. evin içerdiği konularla ilgili bir betimleme yapmalısınız. Şöyle ki; 2. ev sizin kazaç eviniz ve 9. ev eğitiminizi hangi alanda yapacağınızın tiyolarını veren ev yada seyahatleriniz, siz eğitiminizi dilediğiniz alanda yapamamış olabilirsiniz, çok yetenekli biri olmanıza rağmen engellere takılmışta olabilirsiniz,bunun sebebi aileniz 4. ev yada sizin erken evlenmenize sebep olan bir 7. ev söz konusu olabilir.Bunlar sadece tahmin tabi, ancak;chiron un 2. evde bulunması ve hem 7. eve hemde 4. eve yod açı kalıbıyla bağlanması sizin bu konularda yara aldığınızın habercisi.
01-25-2010 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
truva34 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

2. ve 7.ev de ki olaylarla alakalı durumlarda karşılaşılacak bir durumdan sonra hayatta nasıl bir yol izleyebileceğimizin habercisi diyebilirmiyiz venüs?Konunun başında tanrının parmağı sözü geçiyor.Kaderimizi çizerken bir dönüm noktası da olabilir sanırım.Bu açının olumlu yanlarının mı yada olumsuz yanlarının mı etkili olacağı konusunda nelere dikkat etmeliyim bir fikriniz var mı venüs?benim sorunum yorumda tabiki.İlgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim..Bu arada şans la ilgili açıya bakmama gerek kalmadı sanırım dark lord= )Bir haritada o kadar çok irdelenmesi gereken durumlar var ki kimi zaman içinde kaybolacaz hissine kapılıyorum=)

http://imageshack.us/photo/my-images/834/hatra.jpg/
01-25-2010 04:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  UÇURTMA AÇI KALIBI vivienleigh 67 102,153 07-18-2019 06:22 PM
Son Mesaj: Cancer61
  Boomerang açı kalıbı Félicé 20 32,269 11-08-2012 06:50 PM
Son Mesaj: deniz kaya

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir