Değerlendir:
  • 44 Oy - 2.59 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

UÇURTMA AÇI KALIBI
Yazar Mesaj
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

UÇURTMA AÇI KALIBI
bil tierneye göre bu açıya büyük üçgenin tamamlanmış halidir diyebiliriz.büyük üçgen artık karşıt açının ve altmışlık açıların motivasyonunu kendisine katmıştır.
bu motivasyon içerirdiği yeteneğin ortaya çıkması için itici bir güç oluşturacaktır.özellikle karşıt açı yapan gezegenin doğum haritasındaki fonksiyonu ve içinde bulunduğu ev bu konuda kişinin büyük üçgenle kazandığı yeteneği doğal olarak aktivitesine dökeceği alanı ve fonksiyon tarzını belirler.yani uçurtmanın uç noktasındaki gezegen bir çeşit hzlandırma görevi üstlenmiştir.yaptığı karşıt açı da kişiye belli bir ölçüde bir farkındalık verecektir..astroloji dersleri barış ilhan
08-14-2007 12:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: UÇURTMA AÇI KALIBI
UÇURTMA

bizim örneğimizdeki uçurtmayı içinden seçebilirsem yorum yapıcam hala burda uranusun yardımı gerek veya başka bir bilenin gülücük
08-14-2007 12:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

UÇURTMA

Uçurtmada bir büyük üçgen vardır, ama büyük üçgenin bir noktası bir başka gezegenle karşıt açı yapar. Eğer bunlar arasında bir çizgi çizerseniz, karşıt açı yapan gezegenin kuyruk gibi durduğu bir uçurtma şekli elde edersiniz.

Karşıtlık, ben-sen açısıdır ve haritanın doğu-batı ve kuzey-güney noktalarını bağlayan bir köprü gibidir. Başkalarıyla bağlantıya veya alış-verişe girmek karşıtlığın sembolizminin doğasıdır. Uçurtma durumunda karşıtlık yapan gezegen, büyük üçgenin enerjisinin çıkış kapısı gibidir. Uçurtmanın kuyruğu konumundaki gezegen aynı zamanda vurgulanan gezegendir ve kişilikte aşırı bir biçimde önemli olan ayırt edici bir tür davranışı sembolize eder.

Irene Cara şarkıcı, söz yazarı ve aktristir. Pek çok ödül ve alkış alan sanatçı, Flashdance (What a Feeling) şarkısı ile hem Oscar hem de Grammy ödüllerinin sahibi olmuştur.

Cara Ay, Neptün ve MC’nin yer aldığı bir büyük su üçgenine sahiptir. Yedinci evdeki ve Yengeç’teki Satürn Ay’a karşıt açı yapmaktadır. Burada Neptün-Ay üçgeni ile yüksek seviyede duyarlılık ve o ölçüde yaratıcılık bekleyebiliriz; aynı zamanda bu ikisi MC’ye üçgen yaptıklarına göre belki sanat yoluyla veya avukat ya da bir çeşit konuşmacı olarak toplumun dikkatini çekeceğini söyleyebiliriz. Hayal dünyası çok zengin, iyileştirici, muhtemelen çok sezgisel bir insandır diyebiliriz. Ve Uçurtma nedeniyle bu özelliklerini toplumsal yoldan ifade etmeye eğilimlidir. Ay-Satürn karşıtlığı yüksek duygusal seviyesine rağmen Cara’nın çok kontrollü ve disiplinli olduğunu gösterir. Aynı zamanda onun zaman zaman başkaları tarafından yeterince yüreklendirilmediğini düşünerek kendini sevgisiz ve tatminsiz hissedebileceğini de gösterir. Veya belki ebeveynleri ile ilgili konular söz konusudur. Ama sonuçta Cara dışsal onaylama ihtiyacında olan bir kadındır ve bunu da, yaptıkları ve müziği kanalıyla almaktadır. Şarkısının alt başlığına dikkat edin - What a Feeling.. Gerçekten duygularını ifade etmek ve aktarmak için Allah vergisi yeteneği olan biridir..

Uçurtmanın kuyruğundaki Satürn güçlü sınırları olan, eylemlerinin sonuçlarını somut olarak görmek isteyen ve hayatın bir noktasında kolaylıkla akıl hocası, otorite veya rol model olabilecek birini gösterir. Onun özel hayatı hakkında hiçbir şey bilmiyorum, ama hak ettiği teliflerle ilgili davaları olduğunu biliyorum. Belki sonunda bu alanda avukat olur - kim bilir? Her durumda onu daha çok görmeyi ve daha çok dinlemeyi umuyorum.

arkadaşlar oya vulaşın bir çevirisini ekledim buraya.umarım bu kalıp üzerine yapacağımız yorumlarda yardımcı olacaktır.uçurtma açı kalıbı hakkında fazla bilgim yok.umarım bu konuda ilerleriz ve aydınlanırız.elimde bu kalıba uygun harita varmı çevremde bunuda inceleyeceğim.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
08-14-2007 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

aysecim bilgiler için sağol uranusten örnek inkteki uçurtmaların nerede olduğunu öğrendim
1. ay - neptun - venüs - saturn
2. neptun - pluton- saturn - venus

ayrıca zarf diye tabir ettigimiz baska seyler de var , ama simdi onlara pek girmeyelim....

ucurtmalarda dikkat edecegin önemli seyler var yorum yaparken...
en uzak nokta enerjinin acıga cıkısı, ucurtmanın hedefi olur genelde... ufak ücgendeki uc nokta roketleyici, ya da atesleyicidir. her iki tarafındaki gezegenler ise ucurtmanın yani enerjinin dengesini saglarlar.....
yazmış uranus

1. ay - neptun - venüs - saturn arasındaki uçurtmanın yorumu için enerjinin açığa çıkacağı nokta satürndür..satürn 1. evde ve neptünle ve venüsle üçgen yapmışlar... 1.evdeki satürn aslan ;7. evdeki ay kovaya zıt bakıyor...
dengeleyici unsurlar tabiki venüs ile neptün olcak çünkü onlar satürnle güzel açı yapmışlar..
demek ki kişinin en zorlanacağı alanlar ya da motivasyonun oluşacagı alanlar 1. evdeki satürndür ve 7. evdeki ay da kişiyi bu sebeple sıkıştırır..satürnün zor açıları için zaten motivasyon ve hırs oluşturacağını biliyoruz..
satürn aslanda 1. evde ise kişinin erkenden sorumluluk altına sokulabileceğinden ,fiziksel görünümü ve kişiliği hakkında birşeyler söylenebilir..ciddi ve kemikli bir dış görünüm verebilir ;aslan özelliklerini satürnle disipline etmiş ..lider olmak ya da gözönünde olmaktan hoşlanan ,kişisel maske olarak kullandığı aslan özellikleri satürn ile kendine yetersizlik hissi taşıyacaktır..
satürnün ,uçurtmanın kısa ucu venüsle yaptığı güzel açı üçgen kişinin sosyal alanda güçlü bir kişiliği olduğunu sanatta yaratıcılığı olabileceğini belirtir..
venüsünün neptünle üçgeni sanatsal faaliyetlerde kolayca ilham alabileceğini ;

satürnün 7. evindeki ay ile zor açısı yani karşıtlığı sosyal maskenin de kısıtlandığını ilişkilerinde aşırı ciddi ve olumsuz tutumlar içine girebileceğini göstermektedir..
7. evindeki ay kova kişinin kova bilgilerini içsel olarak bildiğini ,özgürlük ,insan sevgisi, orijinalliğini kullanabileceğini ve aynı şekilde huzuru ve rahatlığı da 7. evde bulmak istediğini yani evlilik ve ikili ilşkilerinde paylama ihitiyacı içine girebileceğini gösterir..fakat satürnle karşıt açı içinde olması kişinin bu isteğine sorumluluklar basamaklar ve zorluklar yükleyebilir..
ayrıca tepedeki 10. evdeki venüsün ayrıca MC kavuşumu onu sanatsal faaliyetlere çok yakın kılar öyle bir meslek seçimi içine girebilir..
venüsün ve neptünün ay ile yaptığı 60 lık ona grup faaliyetlerinden ve popülerlikten fayda sağlamasını kolaylaştırır sanat yapmak için ay iki gezegene de ilham verir üstelik ayının kovada olması uğraşacağı sanatın biraz farklı olmasını da sağlar değişik ve orijinal bir sanat anlayışı olabilir...
ay ve satürn karştlığına burada devamlı dikkat etmek gerekir çünkü bu durum kişiyi devamlı baskı altına sokacak kendinde yetersizlik hissi oluşturacak belki de anne ile olan acısı --annenin kaybı,anne ayrılığı veya anne ile geçinememe tüm hayatında bir motivasyon oluştursa da kişi kolayca depresyona eğilimli olacak ...

kovadaki ayın neptün ile olan altmışlığı onu idealist guplar içine itebilir, kişinin ortak amaçla hareket edebileceği aynı amaçtaki insanlarla birarada bulunmaktan hoşlanmasını sağlar ,grup adına fedakarlıklar yapabilir ve kişinin 7. evindeki ayına zıt bakan ve onu yalnızlığa itmeye çalışan satürnle devamlı bir savaşa iter..gülücük
08-14-2007 04:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Astro Log Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: UÇURTMA AÇI KALIBI
ay fokal + güneş-mc-asc uçurtuyorum gülücük vurmasınlar uçurtmamı gülücük
08-15-2007 01:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: oğlumun uçurtmaları :))
Revenge Yazılan:arkadaşlar bu oğlumun haritası.ve benim kafam karıştı..sanırım hem mistik dikdörtgen hemde bi kaç tane uçurtma var.ama ben sayamadım gülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast=

ilginç ;)

haritada 3 uçurtması var gibi görünüyor ama bence 1 tanesini saymayabiliriz çünkü orb aralığı fazla yani çok zayıf.

oğlunuzun doğduğu dönemde Dünyada neler olup bitiyordu merak ettim =)

10-15-2009 02:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Yıldırım Yazılan:
Revenge Yazılan:arkadaşlar bu oğlumun haritası.ve benim kafam karıştı..sanırım hem mistik dikdörtgen hemde bi kaç tane uçurtma var.ama ben sayamadım gülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast=

ilginç ;)

haritada 3 uçurtması var gibi görünüyor ama bence 1 tanesini saymayabiliriz çünkü orb aralığı fazla yani çok zayıf.

oğlunuzun doğduğu dönemde Dünyada neler olup bitiyordu merak ettim =)

gerçekten ilginç bi haritası var.1996 doğumlu pek hatırlamıyorum diyebilirim.ama şu varki oğlum çok kabiliyetli diyebilirim.bu yaşına rağmen elektroniğe mekaniğe büyük ilgisi var.ve çalışmayan makinaları açıp tamir ediyogülücük ve dikkatimi çeken tv de yaşıtları gibi çisgi film yerine discovery kanallarını izliyo :D

ama şu da var okumaya pek meraklı olduğunu söyliyemicempek anlamadım zaman kaybı gibi görüyo.pek anlamadım

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
10-15-2009 02:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet özel ve az bulunur türden bir haritası var oğlunun ,

kısaca şunu söyleyim , ilgi olurda anlatımı yaparsak orada da vurgulayacağım ;

Büyük Şans Üçgenleri kişiye bir tür hüner vermekle birlikte rahatlık ve gevşeklik verebiliyor.
Uçurtmanın kilit gezegeni ise o kişiyi zorlaması gerekiyor , Braddock örneğinde göreceğiz.
yani oğlunuzun kendi sınırlarını zorlaması halinde başkalarından daha kısa sürede daha büyük işler yapması mümkündür diyelim ve şahsi fikrim bunun için üniversite eğitimi şart değil.
tabii sizleri yanlış yönlendirmek istemem.

10-15-2009 03:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

ilgin için tşkler.her ne kadar derslere katılamasamda yinede bu dersi(özel açı kalıplarını) incelemenizi bende çok isterim.
şimdilik 8. sınıfta ben onu mekanik ve elektrik veya elekronik okuması konusunda yönlendirmeye çalışıyorum bakalım hakkında hayırlısı.ama şu var ve eminimki okumasada gayet becerikli ve iş beceren biri olacağına eminim.ayrıca sporada aslında çok yatkın.kaç kere okulda seçildi voleybol için gitti ama sevmedi.çevik bir vücudu var ve zayıf.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
10-15-2009 03:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: oğlumun uçurtmaları :))
Okumayı zaman kaybı olarak gören burçlardan biri bence ikizler ve merkür etkisidir güneş başak ay ikizler.Neden diye sorarsanız hızlı öğrenmemiz ve bir kaç işi bir arada yapabilme becerimiz acayip bir özgüven veriyor ama merak etmeyin bir kaç seneye öğrenir öyle olmadığını ben öğrendim:D Bende derdim istemiyorum ya ne gerek var diye:utandım:

Kovalar derler ama bence kovanın aklı biz ikizlerinkinden daha bütünsel ve geleceğe yönelik uzun vadelidir,biz anı kurtarırız:D Ve bu nedenle aklı başında uranüs etkisi ve kova etkisi almış biri okulun ne demek olduğunu anlar.Misal benim bir arkadasım var kova etkisi olan, diploma hiçbirsey okuyarak bir sey olunmaz ama üniversite bir çok imkanı ayaklarımıza getirir diyor, öyle olduğunu düşünmese uğraşmazmış:D
10-15-2009 03:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  YOD Açı Kalıbı Angel 90 130,993 04-08-2019 06:28 PM
Son Mesaj: Rosa
  Boomerang açı kalıbı Félicé 20 32,248 11-08-2012 06:50 PM
Son Mesaj: deniz kaya

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir