Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kızkardeşimin çocuğu olacak mı
Yazar Mesaj
nurbanu10 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Kızkardeşimin çocuğu olacak mı
evet jomaja..tahmini bir saat ama epey yaklaşık..yalnız bu tarihte ülkemizde yaz saati uygulaması vardı...astro.com sanırım bunu baz almıyor..yani 11 e göre çıkarınca satürn 11 eve düştü sanırım doğrusu budur..satürn kısıtlayıcı bir gezegen...güneş dönüşü haritasına bir bakabilir misin acaba..bu yıl olumlu mu bu konu..teşekkür ederim
11-06-2008 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Kızkardeşimin çocuğu olacak mı
Öncelikle çocukla ilgili kriterler olarak neleri ele alabiliriz :
Öncelikle 5. ev , bu eve yerleşen gezegenler , evin yöneticisi(ve almuteni)
Ay

Şu sınıflandırmayı bi bakalım
Kısır Burçlar : İkizler , Aslan ,Başak
Verimli Burçlar : Yengeç , Akrep ,Balık(su burçları)

Şİmdi tabi hemen panik yapmamak lazım ksır burçlarda kendimizle ilgili burç gördüğümüzde.Eğer her bu yerleşime sahip olan çocuk yapamasaydı dünya nüfusunun yarısı kısır kalmıştı gülücük Ama şöyle düşünebiliriz.Bu burçlar çocuk sayısında(yada sahip olma sürecinde) kısıtlamaya gider.

Evet ne diyorduk.5. ev yöneticisi Saturn verimli burçlardan olan Yengeçte.Bu bir bakımdan iyi ama diğer taraftan unutmamak lazımki Saturn yerleştiği burcun özelliklerini kısıtlar.Ve saturn yengeçte zararlıdır.Ve daha önce belirttiğim gibi Mars ile yaptığı partil kare açısı kötücül özelliklerini sivriltmekte ve mars doğasıda katmakta.(ki yine dediğim gibi bunu zararlı-8. evden yapmakta)

Ay kısır burçlardan başak burcunda ve kayıpların ve kontrol edilemeyen durumların evi 12. evde.Neptün karesi hayal kırıklıklarını yanında getirmekte.

Hımm içinimi kararttım?Önce en kötü ihtimalleri söylüyorum nurbanu işler biraz daha iyileşecek gibi bence.

Nurbanu Kardeş 2008 Güneş Dönüşü Haritası

[Resim: nurbanukardesreturnps7.th.jpg][Resim: thpix.gif]

Kızkardeşinin Güneş Dönüşü haritasında Yükselen Natalde olduğu gibi Başak bu sene yükslen durumunda .Yönetici merkür ikizlerde tepede hımm aslında genel olarak senenin güçlü bir etkileşimi var.Meslek kariyer yada anne temaları öne çıkabilir(açıkçası tanımadığım için bütün ihtimalleri arka arkaya yazıyorum)Ama etkiler genel olarak gelip geçici(yoğun değişken burç teması).Sene içinde seyahatler ve kardeşler ile ilgili konular öne çıkabilir.

Ayın verimli akrepte olması verimli bir burç olduğu için hafifçe olumlu düşünülebilir.Tabi yengeci yada balığı görmeyi tercih edebilirdim.Akrepte ay fazla rahat değildir.

5.evde yerleşen jüpiter umut verici.Çocukla ilgili girişimler için doğru bir zaman olabilir.Ama Jüpiter düştüğü oğlakta ve retro.Bu gücünü biraz azaltsada( daha fazla çaba gerekebilir arıca bazı şeyler daha geç olabilir-oldu/olmadı durumları yaşanabilir , bazı şeyler sonradan farkedilebilir) kötücül bir durumda değil.Jüpiter kötücül evlerin yöneticisi durumunda değil(Jüpiter 7. ev yöneticisi durumunda eşte destek olarak yanında) ve bariz kötü bir açısı yok.Sadece bir jüpiter için biraz daha fazla efor gerektiriyor o kadar.

Bu arada Jüpiter ve 5. evin hem yöneticisi , hem almuteni 12. evde yerleşmiş(mars ve saturn)Of of aslında 12. evle çok güzel psikolojik açoklamalar varda ben onların hiçbirini aklımda tutamıyorum.(ama forumda var okumanı tavsiye ediyorum)Klasik anlamda 12. ev kayıpların gizli işlerin , kontrol dışı durumların , kaderin evidir.Maalesef destekleyici durumların yanında psikolojik anlamda yıpratıcı bir sene olabilir.Ki 12. ev yanlış hatırlamıyorsam 12. ev hastehanelerle de ilişkilendirilirdi.

Hastahane deyince sağlık evindeki(6. ev) 3lü(KAD-Chiron-Neptün) dikkatimizi çekmekte.Bol bol hastahane ,sağlık mevzuları öne çıkmakta(saturn yine 6. ev yöneticisi)Tabi bu yerleşim çoğumuzun haritasında bu sene kendisini gösterdi.Ama ben bu üçlünün niyetlerinden çok emin değilim.Kuzey Ay Düğümü maddi dünyada insana getirisi olan bir gezegendir bu olumlu olarak düşünülebilir.Neptün beklenti ve hayale yol açar ve kendini feda etme hissi yaratabilir.Eğer çocuck sahibi olma bir arzuysa bile bu uğurda kendini çok fazla hırpalamamlı , enerjisini olumsuz harcamamlı , feda etme pozisyonuna girmemeli..Bununla birlikte Chiron genel olark yaralar , öğrenilen-öğretilen şeyler ile ilişkilendirilir.

Bencebu sene kardeşinin sebat etmesi gereken bir yıl .Geçecek.Bazı şeyleri kontrol edemeyebilir.Hatta zaman zaman kendi hayatını bir seyirci gibi sadece izlemek durumunda kalabilir.Ama rahatlayacak.

Haritada umut göz kırpıp duruyor ama önce biraz şu dikenli yoldan yürü diyor.

Not : Aslında bu sene değilde gelecek sene nin(yani haziran 2009 return-ama etkileri 1-2 ay önceden biraz hissedilebilir) haritası bana daha fazla ışık verdi.Ve yine çocuk - sağlık konuları önde.Ve iyimser.Bu sene daha çok geçiş senesi olabilir.

Şu anda aklımda başka birşey yok eğer başka birşey dikkatimi çekerse(ve zaman bulabilirsem) ekleme yapabilirim.
11-08-2008 02:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nurbanu10 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

çok teşekkür ederim jomaja...yüreğine kalemine sağlık..bu yılın güneş dönüşü haritasının etkileri yılın yarısına geldi zaten..dediğin gibi seneye yani hazirandan sonra etkiler daha yoğun olabilir.

..senden bir şey daha istesem..benim de 2009 güneş dönüşü haritamı yorumlar mısın acaba..natal haritam ekte var...1.1.1973 saat 1.00 rizede yaşıyorum..özellikle evlilik konusunda etkiler var mı..bu konuyu çok merak ediyorum...vaktin varsa bir göz atabilir misin acaba..yorumun için tekrar teşekkürler ..sevgiler
11-08-2008 08:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nurbanu10 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

güncel tutmalıyım gülücük
11-09-2008 01:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeze Çevrimdışı
Üye
**

merhaba

TÜM BUNLAR BENİM KENDİ FİKİRLERİM OLUP ÇOK CİDDİYE ALINMAMAISINI RİCA EDİYORUM
astro.com yaz saati uygulamalrını dikkate alıyor....
benim kızkardeşinin haritsaında gördüğüm 5. evin çizgisizin oğlakta olması ve satürnün -jüpiter ile uranüsten kötü etkiler alması.
uranus,saturn,jupiiter,güneş
bunlardan alınan kötü etkiler mutlaka ciddi problem yaratıyor.bişeyin sonu kötü olucaksa olmaması daha iyi.
malesef astroloji kesin bir şekilde bize iyi veya kötü potansiyelleri gösteriyor.AMA PROGRESS HARİTALAR BİZİ BU POTANSİYELLERDEN BİRAZ SIYIRABİLİR. mesela 5. evi oğlaktan kovaya kayar gibi...hepimiz biliyoruz ki ''20''sene sonra çocuğu olan insanlar war....olucaksa doğru zamanda olsunki bidaha elinden gitmesin...

BU AÇILAR;
evlikik evinin yönetcisine mi denk geldi? evlenemezsin yada boşanırsın
para evinin yöneticisine mi denk geldi? ömür boyu para sıkıntısı içinde yaşarsın
çocuk evinin yöneticisine mi denk geldi? çocuk vermez,versede daha büyük sıkıntılara yol açabilir.
(yani bu açılar getirsede ters bir transitte götüryüor...çünkü doğum haritasının potansiyeli bu şekilde)

FAKAT eger ilgili evin içinde bunlardan biri oturuyosa ozaman sorun olmaz.(tabi yine kötü açı almamsı gerekiyor)
mesela bir arkadaşımın haritasında çocuk evini mars yönetiyor...vw marsın tek açısı jüpiter karesi...
fakat jüpiterin kendisi 5.evde oturuyor...çocuğu oldu. çocuğun güneşi annenin 5.evdeki jüpiterine 120 atıyor.
we arkadaşım çocuğu doğruacağı zaman kendi jüpiterine transit jüpiter 120 derece yapıyordu

saygılar

Z.
11-18-2008 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nazenin
Kayıtsız

peki kardeşinin çocuğunun kız mı erkek mi olacağını görebilir miyiz?
11-18-2008 07:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeze Çevrimdışı
Üye
**

ooops

cinsiyet...hiç bilgim yok.

Z.
11-18-2008 08:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
esraa1
Kayıtsız

peki sence zeze hamile kalmayıda transitlermi etkiliyor?
11-18-2008 08:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeze Çevrimdışı
Üye
**

ewet
tüm iyi we kötü şartlar önceden haritlarda belirli zaten.
transitlerle bu olaylar ortaya çıkıyor.
mesela çocuk haritasında anne-baba boşanma potansiyeli var.
çocuk 1. yaşında satürn yada jüpiterden kötü açı alıyo diyelim...ama anne baba hala birlikte?neden çünkü anne ve babanın haritaları o sırada evlililk evlerine kötü transit almıyor.
çocuk 7. yaında yine satürn-yada jüpiterden kötü açı alıyo diyelim. anne- baba boşanıyor..?neden çünkü anynı anda anne-baba-çocuk haritaları ilgili evlerine kötü açı alıyorlar.

ewet hepimiz hatta tüm warlıklar haritalarımızla bağlıyız.komuşumuz bile haritaysıyla bize bağlı...
çocuk olayınıda tabiki transitler getiriyor. 5. evin yöneticisine yada 5. ev içindeki gezegene transit saturn yada transit jüpiterin yaptığı iyi açılar çocuk getirir.mesela evlisin 2000de çocuk için iyi transitler var...ama olmadıgülücük neden? belki eşinin haritası o sırada çocuk evine iyi açı almıyodu,ya da progress haritadan kaynaklanan bir şeydi.

offf çok konuştum.susim azcık

Z.
11-18-2008 09:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
esraa1
Kayıtsız

susma konusmaya devam et lütfen:)simdi benim 5.evim boga burcu var ve ben venüse jüpiter va satürn acılarınımı takıp edicem.satürnü ilk defa senden duydum cocuk acısı icin benim bildigim satürn geciktirir...
11-18-2008 09:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Haritayı yorumlamakta yardımcı olacak kişiler?? hhayal12 3 5,361 11-06-2011 03:55 AM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir