Değerlendir:
  • 56 Oy - 2.45 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: 7.EV YÖNETİCİSİ EVLERDE
(08-21-2011 08:18 PM)zingas Yazılan:  Yedinci evimin yöneticisi Merkür, 10. evde MC ile kavuşumda. Bu konuma sahip olan var mı aranızda? Eşiniz nasıl biri? Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yorumlarını duymak isterim gülücük Çok teşekkürler

kariyer odaklı ve/veya toplum önünde eş veya ortak verir.

merkürün olması, otoriteyle iletişim halinde veya fikirleriyle yahut elleriyle toplumsal alanda yer almaya çalışan bir kişiyi gösterebilir.

daha çok zihinsel odaklı işlerle yapılan bir kariyer olabilir. belki bir kariyeri yoktur ama toplum tarafından iletişimiyle veya zekasıyla öne çıkan ibr insan olabilir.
08-21-2011 09:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zingas Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

(08-21-2011 09:43 PM)aeon Yazılan:  
(08-21-2011 08:18 PM)zingas Yazılan:  Yedinci evimin yöneticisi Merkür, 10. evde MC ile kavuşumda. Bu konuma sahip olan var mı aranızda? Eşiniz nasıl biri? Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yorumlarını duymak isterim gülücük Çok teşekkürler

kariyer odaklı ve/veya toplum önünde eş veya ortak verir.

merkürün olması, otoriteyle iletişim halinde veya fikirleriyle yahut elleriyle toplumsal alanda yer almaya çalışan bir kişiyi gösterebilir.

daha çok zihinsel odaklı işlerle yapılan bir kariyer olabilir. belki bir kariyeri yoktur ama toplum tarafından iletişimiyle veya zekasıyla öne çıkan ibr insan olabilir.

Açıklaman için çok teşekkür ederim, gerçekten de çekildiğim kişiler hep kariyer açısından benden üstün olan kişiler olmuştur. Ve ben öğretmenlik yapıyorum, tamamen iletişimle alakalı.
Merak ettiğim birşey var, internette bu konumu çok araştırıyorum ama bulamıyorum..7. ev yöneticisi MC ile tam kavuşumda olan birileri var mı aramızda ve partnerleri nasıl kişiler?
08-28-2011 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

(12-03-2011 07:15 PM)vatansever Yazılan:  benim şöyle bir sorum var ayım 2.evin son derecesinde 3.evle 2 yada 3 orbla kavuşuo 2yimi yoksa 3.evde diemi bakıyım
ben whole sign kullanıyorum bu gibi problemler olmuyo zaten senin yönetici de o zaman 4.eve düşüyor
12-03-2011 07:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ELF
Kayıtsız

(12-03-2011 08:38 PM)By!Ceykp Yazılan:  Benim 7. yönetici 1. evde bu ne demek oliyi gülücük Eşim bana çok yakın mı olacak yoksa gülücük

Gezegenler evlerin son 5 orbuna düşerlerse bir sonraki eve göre yorumlanırlar...
Umarım eşin sana çok yakın olur ama bu duruma güvenmegözkýrpma
Eşin veya partnerlerin senin odağın olacak demek oluyor,kimliğindeki değişimlerde(ilerleme veya gerileme) etkili olacak demek oluyor en azından bende 16 senedir böyle:D
12-04-2011 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(12-04-2011 01:48 AM)ELF Yazılan:  
(12-03-2011 08:38 PM)By!Ceykp Yazılan:  Benim 7. yönetici 1. evde bu ne demek oliyi gülücük Eşim bana çok yakın mı olacak yoksa gülücük

Gezegenler evlerin son 5 orbuna düşerlerse bir sonraki eve göre yorumlanırlar...
Umarım eşin sana çok yakın olur ama bu duruma güvenmegözkýrpma
Eşin veya partnerlerin senin odağın olacak demek oluyor,kimliğindeki değişimlerde(ilerleme veya gerileme) etkili olacak demek oluyor en azından bende 16 senedir böyle:D

Tecrübe :D Eşim benim kişiliğimi değiştirecek yani... ( iyi yada kötü )

Bu tür astrolojik yaklaşımları bizim gezegenleri kendimize çekmemizle bağdaştırıyorum. Eşimizin bizi değiştirmesini biz sağlıyoruz heralde farkında olmadan. Yoksa kontrol edemediğimiz evrensel bir güçmü.
12-04-2011 02:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

gülücük Arkadaslar cok ilgimi cekti.. simdi 7. evin yönetici gezgeni uranüs 4. evde ve yay burcundaysa.. bu ne anlama gelir.. evden aniden uzaklasmak olabili rmi evlilik icin gülücük aniden yok olmak gibi gülücük ... ya da evdeyken mi tanisacagim anlaminda gibi... teknik olarak yani teknoloji üzerindne...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-04-2011 05:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

inanamıyorum ya, sevgili yonca bana yorum yapmış ve nerdeyse 1,5 yıl olmuş.. ben şimdi gördüm.. geçde olsa teşekkürler..çiçek

neptünün bu halleri başa belagülücük)

(08-17-2010 07:03 PM)Venüs Yazılan:  eylül mavi için;
Sevgili eylülmavi;
sizin 7. eviniz yengeç burcunda, 7. evinizde gezegen göremiyoruz, ancak, astroidlerden pallas bu eve yerleşmiş durumda ve 7. ev yöneticisi olan ay balık burcunda 3. evde konumlanmış. . vde ki pallas analizler dahil edilemiyor çünkü haritanızda hiçbir açısal oluşuma sahip değil, bu durumda sadece ay burcunuzdan yola çıkarak eşiniz olabilecek kişiyi tahlil etmeye çalışacağım. Ay burcunun balık burcunda olması ve 3. eve yerleşmiş olması ilk etapta duygusal, fantastik eğilimleri olan, inandıklarını idealize edebilen yakın çevrenizden, hatta akraba olabilecek birinden bahsedebiliriz..
Eşiniz veya eş adayınız, zihin alışverişinde rahat bulunabildiğiniz, sizinle diyalog kurabilen biri veya kardeşinizin bir tanıdığı olabilir, 3. ev duygularımızı, hayallerimizi, düşüncelerimizi, nefretimiz veya sevgimizi, entellektüel paylaşımlarımızı deneyimlediğimiz öğretici bir okul gibidir.. Bunlarıda unutmadan ay burcunun açılarını ele aldığımızda, ay burcunuz olan balık burcundan 10. ev terazide yerleşmiş olan 3. ev asıl yönetici gezegeni olan merküre biquintil açının olduğunu görüyoruz, bu açısal oluşum sizinle diyalog kurmaktan hoşlanan, duygusal ve zihinsel paylaşımlarınızda hemfikir olan birine işaret edebilir, biquintil açılar bizim yeteneklerimizi hangi alanda kullandığımızın işaretlerini gösterir, bu açıdan bakarsak siz ve eşiniz olabilecek kişi entellektüel düzlemde aynı noktadan hareket eden duygusal bir anlaşma düzlemindesiniz diyebiliriz.
NOT;(Sizin analizinizde bu açıklamaları yapmamın sebebi, astrolojide henüz yeni olmanızdan kaynaklanıyor, aksi taktirde diğer arkadaşlara bu denli açıklama yapmadığımı belirtmek isterim)..gözkýrpma
3. ev aslında ikizlerin öz evidir, bu yüzden merkürü ev sahibi olarak ele alıyoruz... Ancak; sizin 3. evinizde balık burcu olduğundan, ev sahibi olarak balık burcunun yönetici gezegeni olan Neptünü, 2. olarakta ikincil yöneticisi kabul edilen jüpiteri yönetici gezegen olarak kabul ediyoruz..
Evet Ay balığınızın diğer bir açısı, yine biquintil açı ile terazi burcunda yerleşmiş olan Mars planetine, bu açısal oluşumdan yola çıkarak diyebiliriz ki, agresif enerjisini tam olarak gösteremeyen, terazinin uysallığıyla sakinleşmek zorunda kalan bir Mars söz konusu, sizin Mars karekteriniz ile etkilendiğiniz eş profilinin karekteri terazi özellikleri ile donanmış diyebiliriz, terazi burcu, hak, hukuk konularına önem veren, sanatsal her türlü akımı destekleyen ve bu alanda yetenekleri olan bir burçtur.
Ay balığınız, ikincil yönetici gezegeni olan Jüpiter ile kare açı yapmış, bu durumda jüpiterin genişleten, abartan yapısı sizin ay balığınızda zor işler durumda, Jüpiter 3. evin asıl burcu olan ikizlerde ve ikizler enerjisi ile donanan Jüpiter size duygusal ve idealist yaklaşımlarınız konusunda daha mantıklı olmanızı öneriyor gibi, sizin hoşunuza gitmeyen ama gerçekte olması geren bu durum eş profilinizlede aynı noktada bütünleşiyor.. Yani eş olabilecek kişi sizin abartılarla yoğrulmuş bir duygu dünyanız olmamasını istiyor ve o kişide idealleri ve duyguları konusunda mantığı tercih edebilen biri diyebiliriz..
Ay balığınız, Uranüs ile üçgen açı yapmış, Uranüs 11. evde ve akrep burcunda yerleştiğine göre sizin eş adayınız veya eşiniz, yakın çevreden, arkadaş çevresinden biri olabilir, bu kişi sizi, oldukça etkileyici ve hoş görüyor olacaktır, sıradışı bir dişi ile yapmış olduğu paylaşımlar cinsel ve duysgusal alışverişede sebebiyet verebildiği için, sizden oldukça etkilenen biri diyebiliriz, farklılığını gizlemeyi tercih eden biri ve sizinle ilgi alanları aynı düzlemde olan bir karekter..
Ay balığın yönetici gezegeni olan Neptün ile olan kare açısı, eş adayınızın daha öncede belittiğim gibi idealler konusunda bartıya kaçlmasını tasvip etmeyen bir yönü olduğunu belirtiyor, Neptün 12. evde yay burcunda yerleşmiş durumda, siz kendi inançlarını duygusal boyutta yaşayabilen ve bunu iç dünyasının mahseninde hapseden biri olabilirsiniz, neptünün karekterini tam olarak yaşayamayan bir yönünüz olabilir, bu bastırılmış Neptün palaneti, eş karekteri ile zorlanıyorda olabilir, ideallerinize ve inançlarınıza baskı yapan biri gibi algılıyor olabilirsiniz o kişiyi..verygood

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-19-2011 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

7. evimi kesen burç başak başağın yönetici gezegeni merkür 2 . evimde plutoyla karesi neptün ile ise üçgeni var ayrıca 7. evime yerleşem bir de pluto var ne kadar inkar icin whole sign kullansam da var onunda ay ile sextili neptünle üçgeni var

bir kere 2. evime yerleştiğinden 7. evin yönetici gezegeni başarılı paralı biriyle evlenmis olmam lazımdı hayır bu olmadı,ı ee kendim hukuk ya da iyi ücretli bir işte calışmalıydım o da pek dolgun sayılmaz ben bir bağ kuramadım..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
01-27-2012 03:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
callisto Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(01-27-2012 03:02 AM)nisan15 Yazılan:  7. evimi kesen burç başak başağın yönetici gezegeni merkür 2 . evimde plutoyla karesi neptün ile ise üçgeni var ayrıca 7. evime yerleşem bir de pluto var ne kadar inkar icin whole sign kullansam da var onunda ay ile sextili neptünle üçgeni var

bir kere 2. evime yerleştiğinden 7. evin yönetici gezegeni başarılı paralı biriyle evlenmis olmam lazımdı hayır bu olmadı,ı ee kendim hukuk ya da iyi ücretli bir işte calışmalıydım o da pek dolgun sayılmaz ben bir bağ kuramadım..

placidusa göre merkür senin 1. evinde, 2. evinde olma ihtimali de yok, 2. ev çizgisine yakn bile değil

eğer 7. ev yöneticisini merkür alırsak:
mars ve satürn ile karesi var ki satürn maddiyatı kısıtlar, mars gideri arttırır
merkür neptün ile üçgen, romantizm ve aşk..
pluto zıt açısı, kıskançlık, güç savaşları vs vs.

senin 2. evinde güneş ve şiron var, belki bi süre sonra daha fazla kaznmaya başlarsın,o kadar karamsar olma bence, bazen bazı transitler haritadaki potansiyelleri bi dönem için kısıtlayıp engelleyebiliyor.

placidus;
http://imageshack.us/f/705/gergergeg.jpg/

whole sings;
http://imageshack.us/f/51/sdfghjkid.jpg/
01-27-2012 08:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
callisto Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(01-25-2012 04:19 PM)zorlamak Yazılan:  [font=Verdana, Arial, sans-serif]
[highlight=#e6e6e6]7.EV YÖNETİCİSİ 12. EVDE :Ne kadar mutlu bir evliliğiniz olursa olsun her zaman kendiniz için yere ve zamana ihtiyaç duyarsınız.İlişkide arka planda olan birisini.. devamı yok mu acaba bunun?[/highlight]
[/font]
[font=Verdana, Arial, sans-serif]
[highlight=#e6e6e6]
[/highlight]
[/font]
[font=Verdana, Arial, sans-serif]
[highlight=#e6e6e6]7. evin yöneticisi 12. evde nin anlamını bilen var mı?[/highlight]
[/font]

bazı yerlerde eşin ölümü, düşmanlık vs gibi kötü yorumlar var ama iyi tarafından bakmak lazım
yardımsever ve hayatını kolaylaştıracak bir eş..
idealist bir eş..
yurt dışından yada deniz aşırı ülkelerden bir eş..
balık burcu bir eş..

placidus;
http://imageshack.us/f/705/gergergeg.jpg/

whole sings;
http://imageshack.us/f/51/sdfghjkid.jpg/
01-27-2012 08:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir