Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Eşiniz Nasıl Biri Olacak?
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Eşiniz Nasıl Biri Olacak?
(11-11-2010 03:09 PM)tılsım Yazılan:  
(11-11-2010 01:40 PM)Félicé Yazılan:  
(11-11-2010 01:38 PM)tılsım Yazılan:  
(11-11-2010 04:18 AM)Daily Yazılan:  
(11-11-2010 04:08 AM)misnur Yazılan:  Çok özür dilerim,alakasız bir yönden konuya giriyorum ama Yıldırım (veya diğer yorumcu arkadaşlar),

- yada hayatına olgun , ciddi , güvenilir , yaş farkı olan , Satürnyen kişiler girip girmediğini soruyoruz bu dönemde ?

bu tür yorumlar için, haritadaki hangi unsurlara bakılıyor?Daily örneğiyle şu an 7. evine yaklaşan satürne mi?Bir de yaş farkı olayı neyle alakalı?Satürn mü?

evet ve evet gülücük

Yaş farkı derken; Satürn sadece yaşça büyük anlamı mı taşıyor yoksa kendimizden küçük yaş farkı da buna dahil mi?

Genç erkekleri, bizden küçükleri merkür, bizden yaşça büyük ve olgun olanları satürn temsil eder..

Transitlerle alakalı; 7. evde satürn transitinde bizden büyük kişiler hayatımıza giriyor(bu transit yaklaşık 30 yılda bir oluyor ve 2,5 yıl sürüyor) ama hızlı Merkür 2-3 hafta kalıyor ve sık sık 7. evimizi ziyaret ediyor. Bu durumda her Merkür transiti hayatımıza genç birilerini mi sokar.

Yoksa aramızda yaş fakı olan, ama küçük bile olsa akılca olgun, satürnyen, ciddi, güvenilir kişiler desek daha mantıklı bir yaklaşım olmaz mı? Bu dönemde başlayan ilişkiler de Satürn gibi ciddi ve uzun ömürlü olur desek???

Örneğin erkek arkadaşımla tanıştığımızda 2008 senesinin sonlarında tesadüfen(!) o tam asc derecesinde Uranüs ve tam dsc derecesinde Satürn zıtlaşmasını yaşıyormuş. O sırada hayatında başka biri var. Ben kendisinden 10 yaş küçüküm. Yükselenen Başak olarak natalda Merkür'üm Satürn ile sextile , Uranüs ile kare açıda. Dikkat edersen Satürnyen ve uranisyen özelliklerim var ve tanıştığım yaşça büyük kişi tam da Satürn Uranüs transiti yaşıyor. Ayrıca Güneş ve Ay'ım plutodan açı alıyor , plutonik yanlarım da var. Transit Pluto aynı dönemde onun için kadınları temsil eden Ay'ın üzerinden transitte. Aynı dönemde ve şimdi ben de 7. evimde Neptüm transiti yaşıyorum. o kişi Balık burcu (Neptün) ve doktor (neptün)
yanlış irdelediysem ya da Neptüne has yanılgı içindeysem uyarabilirsinizverygood

koyu harf seçeneğiyle işaretlediğim kısım evet daha mantıklı olacaktır ve sende bunu deneyimlediğini ifade etmişsin.

satürnün yaşça büyük ve olgun kişileri temsil ettiği bilgisi doğrudur.
oysa zaten olgun insanların satürn dönemlerinde yaşça kendisinden küçük kişilerle ilişki kurabileceğini + dahası doğum haritasında satürn ve oğlak etkileri olan kişilerin gençken yaşça büyüklerle ilişkilere kurabileceğini , yaşı ilerledikçe bu kez yaşça küçüklerle iyi ilişkiler kurabileceğini söyleyebiliriz.

Satürnün ifadelerinden biri ZAMAN kavramıdır ve hayatını biraz Benjamin Button tadında yaşar.

11-11-2010 03:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-11-2010 05:43 AM)ariess Yazılan:  dino paylaşımlar çok güzel. ama anlayabilene tabi

jupıter bu sene geldı gunese dokundu kactı seneye tam koçta hayırlısı ama uranuste bende bılemıyorum

bı bılen bakarmı şu benim güneşe.

mesaj hep aralarda kalıyor silip tekrar eklıyorum :D

Jüpiter transiti bu yaz güneşine dokunmamış bunu söyleyim. Çünkü Koç burcunun ilk derecelerine giriş yaptı sonra geri harekete geçti ve yine Balık burcuna döndü. Oysa senin Güneşin Koç burcunun 17.sokağında , Jüpiter ise 3.sokaktan geri döndü gülücük

2011 yılına gelince , doğum saatin net midir onu sorayım öncelikle ?

eğer net ise 2011 ilk aylarında özellikle finansal konularda gelişmeler olabilir

Jüpiterden ziyade , Uranüsün 2011'den itibaren Koç burcuna girmesi ve ilerledikçe senin gezegenlere dokunacak olması bence çok önemli değişimlerin olacağı 5-6 yıllık bir sürece işaret ediyor.

11-11-2010 04:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

(11-10-2010 10:25 PM)Félicé Yazılan:  
(11-10-2010 10:23 PM)Dinoo Yazılan:  Ufuk çizgisi yükselen çizgisi evet
güneşin yükselen çizgisinin üstünde ise gündüz haritasına sahipsin
altında ise gece haritasına

bişi daha eklim evlilik meraklılarına -ki ben hiç değilim-

evlilik ne zaman gerçekleşir dersek eğer?

-Güneş dönüşü haritasında ASC derecesi natalın 7. ev girişine 5 derece kaldıysa
-Robert zoller'de eğer 7. ev çizgisi progress ile 7. evin yöneticisinin olduğu eve gelirse
-Ay 2.cil progresste evlilik noktası üzerine düşmüşse
-Firdaria periyodunda, 7. evde ki gezegen veya 7. evin yöneticinin bulunduğu periyoda gelmişse
- Transit Jüpiter 7. eve veya 7. evin yöneticisinin üstüne geldiğinde

evlilik gerçekleşebilir

Haritamda erken evlilik belirtileri gözükmemesine rağmen, 19 yaşında evlenmiş bir safımhehee bunu neye bağlayabilirim?

Felice merak ettim, esinin burcu nedir ve hangi ay fazinda dogdu kendisi, senin icin özel olmayacaksa... sen dolunaydin tahminim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-11-2010 05:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-11-2010 05:16 PM)Mavisahram Yazılan:  
(11-10-2010 10:25 PM)Félicé Yazılan:  

-Robert zoller'de eğer 7. ev çizgisi progress ile 7. evin yöneticisinin olduğu eve gelirse
-Firdaria periyodunda, 7. evde ki gezegen veya 7. evin yöneticinin bulunduğu periyoda gelmişse

evlilik gerçekleşebilir

Haritamda erken evlilik belirtileri gözükmemesine rağmen, 19 yaşında evlenmiş bir safımhehee bunu neye bağlayabilirim?

Felice merak ettim, esinin burcu nedir ve hangi ay fazinda dogdu kendisi, senin icin özel olmayacaksa... sen dolunaydin tahminim...

Asc boğa, güneş yengeç, ay balık.. Küçülen ay fazında doğmuş..
11-11-2010 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-11-2010 04:20 PM)Yıldırım Yazılan:  
(11-11-2010 05:43 AM)ariess Yazılan:  dino paylaşımlar çok güzel. ama anlayabilene tabi

jupıter bu sene geldı gunese dokundu kactı seneye tam koçta hayırlısı ama uranuste bende bılemıyorum

bı bılen bakarmı şu benim güneşe.

mesaj hep aralarda kalıyor silip tekrar eklıyorum :D

Jüpiter transiti bu yaz güneşine dokunmamış bunu söyleyim. Çünkü Koç burcunun ilk derecelerine giriş yaptı sonra geri harekete geçti ve yine Balık burcuna döndü. Oysa senin Güneşin Koç burcunun 17.sokağında , Jüpiter ise 3.sokaktan geri döndü gülücük

2011 yılına gelince , doğum saatin net midir onu sorayım öncelikle ?

eğer net ise 2011 ilk aylarında özellikle finansal konularda gelişmeler olabilir

Jüpiterden ziyade , Uranüsün 2011'den itibaren Koç burcuna girmesi ve ilerledikçe senin gezegenlere dokunacak olması bence çok önemli değişimlerin olacağı 5-6 yıllık bir sürece işaret ediyor.

teşekkür ederim Yıldırım çiçek:D fınansal cok ıyı olur gözkýrpma

dogum saatım net 16.35.

buarada uranus transıtlerınde yazmıs olmalıyım kesınlıkle etkılerı başladı bende , gezegenlere henüz gelmese 7.eve girmesi bile değiştirdi . Nasıl biri olabilir sorusunun cevabını merak edıyorum gıttıkce cunku uranus ıyıce fikirsel dönüşümler getirdi bana :D

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
11-12-2010 03:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

evlilik gerçekleşebilir

güneş dönüşü haritasını nasıl cıkarıyoruzz ? nerden cıkarabiliriz..
01-03-2012 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-03-2012 07:41 PM)lacrimosa Yazılan:  

evlilik gerçekleşebilir

güneş dönüşü haritasını nasıl cıkarıyoruzz ? nerden cıkarabiliriz..

astro.com sitesinde natal chart yerine daha aşağıda solar return seçmen ve enter tıklaman yeterli verygood

01-03-2012 08:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

aynı konuları ben de merak ediyorum . güneşim ufuk cızgısının altında , Jüpiterim retro ve 7 . evimde saturn var :S

bun durumlar gec evllilik mi getirir..
01-04-2012 05:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DEMET Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

http://a1201.hizliresim.com/t/4/1kxyt.gif
bu dabenim evlenme ihtimalim olan kişinin haritası gülücük haritaya bakarak yorum yapamam ama nesini seviyorummm onu söyleyebilirim. Duygusal yönü çok kuvvetli ve çok iyi niyetli olması benim de kendimi iyi hissetmemi sağlıyor.

[Resim: ask.gif]
doğum saatim şüpheli yükselenim balık yada koç ama kendimce bir haritam var işte:
http://d1201.hizliresim.com/t/5/1lbzy.gif
01-04-2012 07:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

7.ev yöneticisi satürn , uranüs , neptün pluto ile sert açılar içindeyse , evlilik ve ilişkiler problemli olabilir.

gerçi yöneticinin asaletine de bakmak lazım ama iki bilginin kıyaslanması oldukça teknik bilgi gerektiriyor .

o bilgiyi de kurslardan almak gerekir , ben de bilmiyorum gülücük
01-05-2012 11:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir