Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Eşiniz Nasıl Biri Olacak?
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

RE: Eşiniz Nasıl Biri Olacak?
(11-10-2010 10:23 PM)Dinoo Yazılan:  Ufuk çizgisi yükselen çizgisi evet
güneşin yükselen çizgisinin üstünde ise gündüz haritasına sahipsin
altında ise gece haritasına

bişi daha eklim evlilik meraklılarına -ki ben hiç değilim-

evlilik ne zaman gerçekleşir dersek eğer?

-Güneş dönüşü haritasında ASC derecesi natalın 7. ev girişine 5 derece kaldıysa
-Robert zoller'de eğer 7. ev çizgisi progress ile 7. evin yöneticisinin olduğu eve gelirse
-Ay 2.cil progresste evlilik noktası üzerine düşmüşse
-Firdaria periyodunda, 7. evde ki gezegen veya 7. evin yöneticinin bulunduğu periyoda gelmişse
- Transit Jüpiter 7. eve veya 7. evin yöneticisinin üstüne geldiğinde

evlilik gerçekleşebilir

Haritamda erken evlilik belirtileri gözükmemesine rağmen, 19 yaşında evlenmiş bir safımhehee bunu neye bağlayabilirim?
11-10-2010 10:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

-Robert zoller'de eğer 7. ev çizgisi progress ile 7. evin yöneticisinin olduğu eve gelirse
-Firdaria periyodunda, 7. evde ki gezegen veya 7. evin yöneticinin bulunduğu periyoda gelmişse

evlilik gerçekleşebilir

sağol dinoo. ben seni yormayayım hehe.
"Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır.” puhaha3

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
11-10-2010 10:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(11-10-2010 10:25 PM)Félicé Yazılan:  

evlilik gerçekleşebilir

Haritamda erken evlilik belirtileri gözükmemesine rağmen, 19 yaşında evlenmiş bir safımhehee bunu neye bağlayabilirim?

Eğer haritam imzanda ki gibi ise;

Kadınlar için evlilikle ilgili önce güneşin durumuna bakıyoruz.
Senin güneşin Ufkun üstünde, ve doğusal bir çeyrekte; güneşin doğusal çeyrekte olması bayana erken yaşta evlilik verir.. Devam edelim;

Güneş Sabit burçlardan birinde, yine bir evlilik ihitmalini gösterir ama devam edelim emin olmak için;

Güneş-Ay irtibatı ay sabit bir burçta ve batısal bir tarafta (eyvah 2. evlilik mi yoksa? devam edelim..)

Güneş-Mars irtibatı. Mars öncü ve tek vücutlu bir burçta. (burdan yırttın tek evlilik 2. kez vurgulanmış) yalnız eşinin sevgi konusunda problemleri olabilir, ya göstermekte zorlanabilir, ya da çocukluğu, ilk gençlik yılları sevgi ilişkilerinde problemlerle karşılaşmış olabilir. Sinirli kızgın biri son söylenmesi gerekeni ilk anda söyleyen, ilişkilerinde bu yüzden sıkıntılar yaşayan biri olabilir.

Güneş-Jüpiter irtibatıda eşini düşünceli, sana karşı kibar, gönlü zengin biri olabilir

Güneş-Satürn irtibatı, eşinin çalışkan, azimli, gayretli ama mesafe problemi olabilir

Devam edelim;

Venüs'e geldi sıra;

Venüs oğlak ve batısal çeyrekte, ya senin ya da eşinin ticari zekası var, parayı nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda bilgi ve deneyim sahibi. Gerçi sen biraz problematik görünüyorsun, tek başına haraket etmen zor ama bir o kadar özgürlükçü yalnız kalma arzuzunda.

Venüs-Mars irtibatı= Hadi biraz özele girelim;cinsel anlamda tutkulu fakat enerjiyi sürekli yukarı da tutmakta zaman zaman zorlanan, erkek tarafı aldatmaya meyilli. (Ayh şimdi kıyamet kopacak, kafama inecek bişi biliyorum)

Venüs-Satürn = Evin erkeği sen misin diye merak ettim? biriniz aşırı kontrollü sanırım sen?

Ay'a bakalım birazda;
Ay-Güneş --) Sen beni anlamıyorsun, zaman zaman güç-iktidar-otorite savaşı. İncir çekirdiğini doldurmayacak şeyler muhteşem bir şekilde büyüyebilir

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
11-11-2010 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rica ederim, herkese yaparım diye söz vermiyorum şimdiden sölim :D
Yalnız burada bir şeye dikkat çekmek stiyorum (Yıldırım duy sesimi, eğer geldiysen tık tıkla 3 kere)

bu evlilik göstergesi çalışması sadece klasik göstergelerle ile yapıldı ki, aslında daha da detaylandırılabilirdi.

Modern olarak bakılsa eşin ve ilişkiniz hakkında bu kadar bilgi sahibi olunamazdı. ki ortada hem eşinn haritası yok hem de sinastri tekniğide yok...

Klasiğin gücü diyorum ve yıldırımı şiddetle klasiğe davet ediyorum :D verygood dansy

Haritam

11-11-2010 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-11-2010 01:18 AM)Dinoo Yazılan:  Rica ederim, herkese yaparım diye söz vermiyorum şimdiden sölim :D
Yalnız burada bir şeye dikkat çekmek stiyorum (Yıldırım duy sesimi, eğer geldiysen tık tıkla 3 kere)

bu evlilik göstergesi çalışması sadece klasik göstergelerle ile yapıldı ki, aslında daha da detaylandırılabilirdi.

Modern olarak bakılsa eşin ve ilişkiniz hakkında bu kadar bilgi sahibi olunamazdı. ki ortada hem eşinn haritası yok hem de sinastri tekniğide yok...

Klasiğin gücü diyorum ve yıldırımı şiddetle klasiğe davet ediyorum :D verygood dansy

pardon yeni gördüm davetini gülücük

Klasiğin gücüne bakalım şimdi ( beni davet ettiğine pişman olacaksın gibime geliyor gülücük )

demişsinki => Sinirli kızgın biri son söylenmesi gerekeni ilk anda söyleyen, ilişkilerinde bu yüzden sıkıntılar yaşayan biri olabilir.

Felice ne cevap vermiş => Susar, susar, susar patlayınca da ne dediğini bilmez..

-------

demişsinki => Güneş-Satürn irtibatı, eşinin çalışkan, azimli, gayretli ama mesafe problemi olabilir

Felice ne cevap vermiş => Ama tembel, ay balık ne de olsa..

-------

demişsinki => Venüs oğlak ve batısal çeyrekte, ya senin ya da eşinin ticari zekası var, parayı nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda bilgi ve deneyim sahibi.

Felice ne cevap vermiş => Eşim para harcamayı çok iyi bilir sadece.. Ayranı yok içmeye, atla gider..... misali

-------

demişsinki => erkek tarafı aldatmaya meyilli.

Felice ne demiş => Öyle bi şey yaparsa, umarım haberim olur.. Boynuzlanmış, hödük bi kek gibi dolanmam ortalıkta haberim olursa..

yani yaklaşık 9-10 senedir evliler ama aldatmaya dair bir ışık olduğundan söz etmemiş Felice ;)

-------

şimdi Klasiğin gücüne daha yakından bakalım ,

Felice'nin eşiyle tanışma imkanım oldu ama tabi sadece 15 dakika kadar görüştük. Bildiğim kadarıyla oldukça duygusal ve bağlı biri ama bunu ifade etmekte zorlanıyor olabilir.

Yaklaşık 10 senedir evliler.

Ya bu insan Feliceyi hiç aldatmamışsa hatta aksine aldatmak kelimesini bile duymaktan nefret eden biriyse ?

Ya durum böyle iken yani eşinin hiç aldatmamasına rağmen Felice Klasiğin gücünü ciddiye alırsa ?

Ya ortada küçük sorunlar varken birbirini idare eden bu çiftin , ASLINDA OLMAYAN BİR KONU hakkında ikisine de ŞÜPHE tohumu girerse ?

vesaire..

Not => alıntıladığım yanlışlarını ortaya çıkarmak gibi bir niyetim yok , sen yada başka biride çıkıp benim yanlışlarımı bulabilir bu çok doğaldır.

fark şurada ; modern astroloji bu yanlışları daha az yapar çünkü iddialı şekilde tek ihtimale kilitlenmez , SEÇENEKLERE odaklanır.

modern bir yorumcunun yukardaki yorumlarından daha fazlasını söyleyeceğine eminim.

2.Not => Klasik Astrolojiye senin ve Jomaja'nın paylaşımları sayesinde daha sıcak bakıyorum evet verygood

yalnız şu SEÇİMLERİ kenarda tutup KESİNLİK ifade eden TARZA asla sıcak bakmayacağımdan emin olabilirsiniz.

Yoksa Klasik Astrolojinin tekniklerini merak etmeye başladım bunu itiraf edeyim , ortada bi rekabet yok gülücük

11-11-2010 02:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

sevgili Yıldırım ve sevgili Dino isterseniz biriniz klasik diğeriniz modern astroloji ile evliliğimi yorumlarsanız hangisinin daha başarılı olduğunu anlayabiliriz :D

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-11-2010 03:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-11-2010 03:09 AM)Daily Yazılan:  sevgili Yıldırım ve sevgili Dino isterseniz biriniz klasik diğeriniz modern astroloji ile evliliğimi yorumlarsanız hangisinin daha başarılı olduğunu anlayabiliriz :D

bi rekabet olmadığını söylemiştim gülücük

her iki astroloji alanıda sizlere faydalı olacaktır.

11-11-2010 03:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım herhalde farklı metinleri okuyoruz seninle, bir de açıklamaya geçmeden önce ben kesin öledir gibi bir ifade hiç kullanmadım aksine her cümlem farkındaysan -abilir,-ebilir ile bitiyor. Olasılık. ki bunu da tepki çekmemesi için özellikle yapıyorum...

ben demişim ki;

Güneş-Jüpiter irtibatıda eşini düşünceli, sana karşı kibar, gönlü zengin biri olabilir

Fellice demiş ki; Bana karşı maddi manevi elinden gelen imkanları kullanan, cömert biri.

ben dedim ki; Güneş-Satürn irtibatı, eşinin çalışkan, azimli, gayretli ama mesafe problemi olabilir

F ; Mesafe manyağı zaten.. Aşırı mesafeden ötürü bi duvar oluşacak önünde yakındahehee

diye işimize gelen yerleri alıntılayabiliriz daha, ama bu bir uzlaşma temeli sağlamaz

Fellice eşinin tembel olduğunu söylemiş, ama belki işinde çok çalışkandır ama evinde tembeldir?

Bir de algı meselesi var yıldırım, 2 kardeş bile ay burçları farklı ile annelerini farklı algılar. Fellice eşinin çok para harcadığını düşünüyordum ama neye ne için harcadığını bilmiyoruz?

Aldatma meselesine gelince, elbette umarım olmaz! ve elbette yanılıyorda olabilirim ve hatta diyelim yanılıyorum. Peki bir de şu yönden bakalım bir de (Senaryo yaratıyorum yanlış anlaşılmasın)

Eşi çatır çatır aldatıyordur, flört ediyordur ama karda yürüyüp izini belli etmiyordur belki? Nerden bileceksin?

Ve ortada bir yanlış yok ki ortaya çıkarasın? gülücük

ve katılmıyorum, modern astrolojide harita sadece o kişiye özeldir, onun yetenekleri ve potansiyelleri, psikolojisi hakkında bilgi verir. Modernin savunduğu zaten bu. Bu yüzden daha fazla bir şey söyleyemez... Eğer söylüyorsa o işte klasiğe girer. En büyük ayrımda burada yatıyor

Haritam

11-11-2010 03:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(11-11-2010 03:09 AM)Daily Yazılan:  sevgili Yıldırım ve sevgili Dino isterseniz biriniz klasik diğeriniz modern astroloji ile evliliğimi yorumlarsanız hangisinin daha başarılı olduğunu anlayabiliriz :D

Yıldırımın da dediği gibi ortada bir rekabet veya bu daha iyi tartışması yok
her ikisinin bakış açısı, yaklaşımları ve kullanım şekilleri farklı sadece

yani şöyle örnekliyeyim;

Klasik astroloji Kişi Trafik kazası geçirecek der ve susar, kişinin psikolojik yapısına çok girmez, irdelemez

Modernde kişi trafik kazası geçirdikten sonra bununla psikolojik olarak nasıl mücadele eder, tepkisi ne olur bunu açıklar

her ikiside önemli, her ikiside kullanılmalı

klasiğin çok katı yönleri var, benim 1. evimde satürn olduğundan dolayı bu kuralları hoşuma gidiyor tatmin oluyorum ama insan dediğimiz canlının geçirdiği psikolojik evrelerde önemli buna da kessinlikle katılıyorum

Haritam

11-11-2010 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(11-11-2010 03:20 AM)Yıldırım Yazılan:  

bi rekabet olmadığını söylemiştim gülücük

her iki astroloji alanıda sizlere faydalı olacaktır.

şansımı denedim :D

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-11-2010 03:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir