Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.ev
Yazar Mesaj
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: 7.ev
Sert açı Yazılan:Sana katılmak isterdim sevgili Yıldırım; ancak hayal kırıklıkları iyi düşüncelere rağmen yaşandığında "düşünce gücü" safsata olarak hissedilebiliyor.
Sakın yanlış anlaşılmasın, ben her zaman mutlu ve şanslı hissettim kendimi, en kötü günlerde bile, o yüzden zaten hayat her zaman güzel benim için, mühim değil kötü bir evlilik yaşamam gerekiyorsa yaşarım, ne öğreneceksek onun için geldikgülücük

Sert açı, iyi evlilik, kötü evlilik yoktur.Paylaşılmayan duygular ya da, dibine kadar paylaşılan duygular vardır.Şimdi benim canım marsım koçta üstelik 7.evimde diye klasik astrologların öngördüğü kavgacı kocaya sahip olacaksam, oturup ağlayayayım mı!Mars sadece kavga değil ki, aynı zamanda hareket!Belkide bir Nasuh Mahruki gibi biri ile evleneceğim.Kıpır kıpır, heyecanı seven,hayatı dibine kadar yaşayan, zapt edilemeyen.(Bu süper olur yaaa!İnşa et Allahım!)Herşey düşünce ile başlar, bunu aklından çıkarma ömrün boyunca.İyi düşün, iyi olsun.Hatta oldu!Şu an, şimdi.:D
Seni de İptallere dahil etmek gerek diye düşünüyorum, ne dersin!Davetiye burada!gülücük
07-07-2007 11:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: 7.ev
Sana katılmak isterdim sevgili Yıldırım; ancak hayal kırıklıkları iyi düşüncelere rağmen yaşandığında "düşünce gücü" safsata olarak hissedilebiliyor. .....

Sevgili Sert Açı,

inan bana senin söyledigin gibi degil...."istemek" ne demektir? nasıl olusuyor.... tabii ki düşüncede olusur ilk önce... ama % 100 istemek diye bir sey vardır... şayet % 1 gibi bir şüphe varsa içinde o zaman gercekten istedigin olmaz.... ;(=akıl oyunları... ) sayısal loto oynarsın, bütün iyi niyetinle oynarsın ve cok istersin kazanmayı, ama içinde muhakkak bir suphe de vardır, acaba 27 mi 28 mi hangisini işaretlesem , diye ve sonucta kazanamazsın tabii, eger bunun gibi olaylarda hayal kırıklıkları yasarsan , gercekten cok normaldir... bu baska bir sey cünkü, ....mesela bir erkegi gözune kestirmişindir ve yahu keske benle ilgilense , arkadas olsak, evlensek filan dersin.... elinden geleni yaparsin ama içinde bir suphe vardır sen farkında olmadan ya da farkında olup, üzerini örttüğün bir sekilde gundemde kalan bir şüphe.... (=yureğinin sesi) sonra arkadas olursun filan ama en son arzuna ulaşamazsın, gelmez bir turlü evlenme teklifi, ve hayal kırıklığı....ya da bütün iyi niyetine ragmen suistismar edildiginin farkına varırsın ve , al sana baska hayal kırıklığı..... her hayal kırıklığında bir seyler öğrenebiliyor musun, sen ona bak asıl. neticede ne olacaksa o oluyordur, ve olusan olaylar hep, kişinin kendisini daha ileriye götürebilmesi icin verilmiş fırsatlardır...ve kimse de bunu değiştiremez....anlayan kazanır, anlamayan yerinde sayar.....
Fırsatlara gelince...kimse jupiterin konumuna aldanıp da fırsat beklemesin hayatında.... fırsatları yaratmayı bilmek lazım... hazırlık yaparsın, her türlü hazırlık, bedensel ve ruhsal...böylece fırsatını yaratmış olursun.... yani muhakkak bir seyler yapmak lazımdır, içsel arzuna ulaşmak için....

Sevgili Ay_se,
7. evde mars için söyle yazmışın: kişi beraber oldugu kişiden hep ilgi bekleyecek..ilgi görmedigi zaman kavga cıkaracaktır....
aslında ilgi beklemiyor, gerilim bekliyor... yani kişi marsı 7. evdeyse, kesinlikle suklüm püklüm, şööle herseye okey diyen bir partner istemez karşısında...muhakkak fikir aykırılığı olan ve kendisini, fiziksel enerjisini gösterebilecegi birisini arar.... koç burcundan birisini arar mesela... mars, fiziksel enerjiyi sembolize eder.... yani kişi 7. evin sahnesinde kendi fiziksel enerjisini gösterecektir, burcu niteliginde gösterecektir... 7. evin sahnesi "sen" sahnesidir... dolayısıyla kişinin fiziksel enerjisini gösterebilmesi için "sana " ihtiyacı vardır... nasıl bir "sen" , tabii ki kişiyi zorlayacak, ona kızacak, ona sert cıkacak biri olması lazım ki, kişi de ona tepki göstersin ve fiziksel enerjisini görunur hale getirebilsin.... ama bu demek değildir ki, bu kişiler anlaşamıyor...aslında içsel olarak cok guzel anlaşırlar, daha dogrusu marsı 7. evinde olan için bir sorun yoktur, cunku istedigi budur zaten.... ama partneri bu durumun farkında degilse, yani astroloji bilmiyorsa... gülücük) o zaman onun için problemler baslar....
ya da kurby nin dedigi gibi, cok hareketli bir ilişki de olabilir, dagcı, gezgin, sportif bir ilişki...neticede fiziksel enerjinin (marsın ) görunmesi gerekiyor....bu gözukemezse, yani kişi kısıtlanırsa, spor yapamazsa, gezemezse, ya da her dedigi okeylenirse, uslu , sessiz bir ilişkisi olursa...o zaman gercekten rahatsızlıklar baslar kişide....ve hassas organları neyse oralardan sinyaller gelmeye baslar....

Sevgili Lucifer,
çift karakterli burclar diye bir sey yok aslında.... ikizler için cok söylenir bu söz... aslında hic alakası yok, cift karakter diye bir sey yok cunku.... ikizlerin hava grubu olması ve mevsim sonuna denk gelmesi, yani hava sartlarının cok degisken olması, hava elementinin cok hızlı hareket etmesi ve merkurun de cok hızlı gunes etrafında dönmesi dolayısıyla, kişi cok cabuk hal degistirir, daldan dala atlar, cabuk sıkılır, cunku hareket lazım ona.... ama cift karakterli yapmaz.... dısardan öyle algılanması cok normaldir, ama gercekte tabii ki herkes gibidir, karakteri tektir, karakterini gösterecegi durumlar cok degisiklik gösterir.
Balık burcu ise yönetici gezegenlerinden kaynaklanan cok hayalperest, iyimser ama suyun gaz hali olması sebebiyle de cok cabuk etkilenen bir burctur, dolayısıyla cok cabuk depresyona girebilir, ya da sevincini kolay gösterir, ama paaat diye etkilenip aglar da hemen... bunlar da kişinin cift karakterli görunmesini saglayabilir, sokaktaki insanlar icin tabiii, ama bizler icin degil, cunku bizler sebeblerini biliyoruz, o yuzden balık, ikizler icin karakter analizleri yaparken , sokaktaki insandan biraz farklı olalım diyorum.... sokaktaki insan demek astroloji bilgisi olmayan demektir...yanlış anlamayın lutfen...yani onların cift karakterli...demesinin bir sakıncası yok bence....

Ayrıca,
Gunes 7. evde yorumların cok guzel ... ancak bir sey ilave etmek istiyorum...
"kadının haritasında gunes, ideal erkek figurunu sembolize eder," demişsin... aslında gunes, ideal baba, ya da ideal baba rolündeki kişiyi sembolize ediyor.... ideal erkek....biraz farklı geldi bana....
bir kadının haritasında mars, aşık olacagı erkegi ; bir erkegin haritasındaki venus de, aşık olacağı kadını tarif ediyor...

7. ev aslında evlilikle cok karıştırılıyor... 7. ev demek 1. evin zıttı demektir... 1. ev = BEN...7. ev = SEN demektir... ama "sen " demek "eş, evlendigin kişi" mi demektir? bence degil... kişinin partner, ortaklık anlayışını sembolize eder 7. ev... yani nasıl bir "sen" anlayısına sahip oldugunu gösteriyor.

Evlilik anlayışını ise 4. ev veriyor... kökler, bilincaltı, aile, yuva...evlilik anlayışı da buraya giriyor aslında.... cunku evlenmeyi saglayan bilincaltıdır, o kararı bilincaltın sayesinde verirsin.... ve sonuclarına da o yuzden katlanırsın... yengecin evi... yuva, korundugun yer.... ay ın evi... bilincaltı evi...

halbuki 7. ev daha yuzeysel.... .1. evde cok güçlüydü gunes,çünkü yeni doğuyordu. Ben vardı o evde.Fakat 7. Evde battığı için kendi dışındakilerle,”Sen” le ilgileniyor.Çok zorlayıcıdır,çünkü “ben”in dışındadır.Ama sonuç olarak Güneşin de =Ben in de başkalarıyla etkileşimlere ihtiyacı var.Başkaları tarafından “varsın” denilmesine ihtiyacı var.
O yüzden ilişkilere ihtiyacı var guneşi 7. evde olanların... ama bu evlilik anlayışı anlamını taşımıyor.. 4. eve baktığınızda onun evlilik anlayışını daha güzel tarif edersiniz....

sevgiyle kalın.....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
07-07-2007 03:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

genelde akıl oyunları düşürür bu yuzdeyi... akıl oyunlarını ise aklını özgur bırakamadığın zamanlar yasarsın.... akıl, beden ustunde hegomanyasını hep surdürmek ister... duygudan daha agır basmak ister .... halbuki aklı harekete geciren duygudur..... her sey duyguyla baslar..... duygu ürettiğinde tecrube kazanırsın mesela, duygu yoksa tecrube de yoktur...... o yuzden duyguları yonetebilirsen muthiş olursun.....
kurby nin dediği gibi "iptal" oyunu, esasında duyguyu yönetmenin baslangıcıdır....

mesela oruc tutarsın, ve karnın acıkır ve iftar yemeginde önunde muthis bir sofra kuruludur, ya da sana öyle gelir.... beklersin ezan okunmasını ve .....
sayet açlık duygusunun esiri olmus birisiysen, naparsın , saldırırsın hemen, ve tok olmak, doymak için hamleler yaparsın..... cabuk cabuk yersin....

sayet duygunu izleyebiliyor ve yönetebiliyorsan, o zaman önce yemegin bi tadına bakarsın, tuzunu, kekiğini ilave edersin ve baslarsın keyifle yemek yemege.....

arada cok buyuk fark vardır... her ikisi de açlık duygusunu aklına yukselten kişidir.... yani duygu senin bilinçaltında oluşuyor, midenin sinirsel hareketleri beynine sinyaller yolluyor ve diyorsun ki "acıktım" sonrası cok önemli işte..... şayet bu duyguya kaptırmışsan kendini, paaat diye saldırırsın yemege.... şayet midenin, hucrelerinin, sinirlerinin, onların urettiği duygunun farkındaysan o zaman keyifle hareket edersin, ...... amacımız nedir her zaman ??? hayattan keyif almak.... cünkü bir kere geliyoz bu dunyaya , 10 kere degil.... demek ki maximum keyif almak durumundayız.....almıyorsan sebebi sensindir..... her ne ortamda, her ne zamanda bulunuyorsan bulun....
astroloji de benim sahsen hayattan keyif almama yarayan en önemli bilgi kaynagımdır....
gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
07-09-2007 02:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

7.ev
Evlilik ya da ortak ilişkiler için Yıldız Haritasında 7. Eve bakılır. Öncelikle Kişinin bir başkasıyla olan uyumundan çok, kişinin kendi içinde Evlilik ilişkisine nasıl bir yaklaşım içinde olduğu önemlidir. Mesela Mars`ı 7.Evde olan biri, ikili ilişkilerde Mars gezegeninin sembolize ettiği özelliklerden etkilenecektir. Mars Savaşı, Kazanmayı, elegeçirmeyi gösterdiği için, kişide ikili ilişkilerde daima bir hararet, bir canlılık bir heyecan arayışı içinde olucaktır. Böyle biri genellikle beraber olduğu insanın devamlı kendisiyle ilgilenmesini, ilgilenmediğinde ise sudan bahanelerle kavga çıkartmaya sebeb olabilecektir. Eğer Mars 7. Evde ve Yükselen Burçla karşıt açı içindeyse, o zaman bu kişi genel anlamda kavga çıkartmaya, ahkam kesmeye, aşırı erkeksi tavırlar gösterme meyli içinde olucaktır. Bu açıya sahip biri, ben yaparım, ben ederim, ben kazanırım, ben sahip olurum gibi güçlü tavırlar sergiler. Aynı şekilde Uranüs`ü 7. Evde olan birisi, ikili ilişkilerde Uranüsün gösterdiği etkileri ikili ilişkilerde bilinçdışı arayacaktır. Mesela, Uranüs aykırılık, yenilik, farklı olma, asi olma, başkaldırma gibi konuları içine alır. Uranüs`ü 7. Evde olan biri ikili ilişkilerde özgürlük, modernlik, bağımsızlık arayışı içinde olur. Bu durum genellikle sık sık sevgili değiştirme ya da birisiyle uzun süreli bir ilişki kurma olasılığını düşürücektir.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
07-16-2007 07:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

pyramos Yazılan:7 nci evimde sadece İkizler bulunuyor.Yükselen Yay, Ay ise Boğa..

7. evde hiç gezegen yok, bir ikizler burcu bayanı çok ilginizi çekebilir,7. evinizde hiç gezegen olmadığı için Merküre bakıyoruz, İkizlerin yönetici gezegeni sizin haritanızda hep olumlu açılar mevcut buda ortaklık gibi işlerde iletişim yetenğinizin güçlü olacağını gösteriyor, yani iletişim yeteneğiniz ile bir bayanı etkileyebilirsiniz. Aynı zamanda yeteneği olan bayanlarda ilginizi çekebilir.

Lütfen sizde cevap yazın ki beraberce çözümleyebilelim.

MEVLANA
[i]
01-18-2008 10:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pyramos
Kayıtsız

Haritamda boğa kadını fazlasıyla belirgin. İkizlerin bazı özelliklerini taşıyan boğa kadını ile güzel bir birliktelik görünüyor.2008 için güzel bir başlangıç olabilir.Plutonun 2002 de başlayıpta bugünler kadar olan üzerimdeki etkisi ile bu hislerimin yanılmadıgının bir göstergesi.Ayımın boğada yükselmiş olması ve merkürün kovada oluşu iletişimi ilişkide güçlendiriyor.Olumlu açıların neticesinde güven yüklü,mutlu bir beraberlik olabileceği ve ay yüzlü güzel bir çocuğada aynı zamanda işaret ediyor diye düşünüyorum. Bu sene başlagıcı ile 3 yıl gibi bir süreç içerisinde imzalar atılabileceği ve 1 nci evimdeki üstünlük olumlu yada olumsuz başarı odaklı olacagından güneşimin de ayıma olan olumlu etkisi her konuda güzel bi gelecek belirtisi.Hayalcilikten kaçınarak gerçeği görmeli ve uygun adımlar atarak imparatorluk kurulmalı.7 nci ev tanıdık bi yüz ve aileye yakın biride olabilir. Başındada belirttiğim gibi sabit fikirli bir boğanın dahada kararlı olacağı, iletişimde bağlantı kesilmelerinde yaşanmayacağı sadık biri....
01-19-2008 10:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

VII. Ev diğer insanlarla kurduğunuz ilgili bir alandır. Haritada Venüs, sosyal değerler çerçevesinde kendinize çektiğiniz ve takdir ettiğiniz insanların tiplerini gösterir. VII. Ev ilişkilerde birlikte olduğunuz insanları ifade eder.

Kişiliğinizde nelerin eksik olduğunu, tamamlanması gerektiğini, dolayısıyla bir eşte ya da ortakta neler aradığınızı, tamamlayıcı ne gibi özelliklere ihtiyacınız olduğunu gösterir. Bu bakımdan, bu evde ilişki kurduğunuz insanlar sizin sahip olmadığınız özelliklere sahip olmak yoluyla, rakip olarak da tehlike taşıyacağı için, "açık düşmanlar" olarak da nitelendirilir.

VII. Ev işbirliği ve paylaşım gerektiren ilişkilerinizi ifade eder. İnsanın diğerleriyle işbirliği yapması, paylaşması için mutlaka bir sebebe ihtiyacı vardır. Para kazanmak için iş ortaklıkları ya da kişisel mutluluk için evlilik gibi olabilir.

Sevin ya da sevmeyin, mutlaka diğerleriyle paylaşmayı, işbirliği yapmayı öğrenmeniz gerekir. Hiç kimse tek başına bir ada değildir. Teoride son derece hoş gibi gözüken eylemsizlik, toplumun geri kalanında sağlıksız bir takım sonuçların doğmasına neden olur.

VII. Ev'de bulunan burç vasıtasıyla, ilişkilerinizde ne gibi kaliteler aradığınız, ne beklentileriniz olduğu söylenebilir. Eğer ikili ilişkilerinizde problemler yaşıyorsanız, çok büyük ihtimalle bu evin başlangıcındaki burcun negatif karakteristiklerini ilişkilerinize yansıtıyorsunuzdur. Dolayısıyla, bu burcun pozitif yanlarını ortaya çıkarabilmek için elinizden geldiğince çalışmanız gerekir.

Evlilik ya da benzeri ilişkilerde insanın tansiyonlar yaşaması kaçınılmazdır. Kimi zaman, bu tansiyonlarla başa çıkılması, çözüm bulunması imkansız olabilir. Ancak, bunların kişisel gelişme için son derece faydalı olacağını kabul etmeniz gerekir. Bu problemlerden uzaklaşmak, kendinizi toplumdan soyutlamanız ve izole yaşamanız halinde olabilir. Kendinizi izole ederek, her türlü acıdan, üzücü olaydan ve problemden uzaklaşabilirsiniz.

mynet astroloji

MEVLANA
[i]
02-17-2008 06:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

RE: 7.ev akrep
7. evle ilgili gezegenler baz alınarak yazılmış bazı yazılar var tavsiye edebilirim
http://www.astrozenith.com/AA1.htm
http://www.astrozenith.com/aa2.htm

neptün 7. evi burdan irdelemiştik güzel sonuçlar çıkmıştı , kendi palenetinize göre bilgi edinebilirsiniz

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
03-01-2008 08:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

hilal demir Yazılan:hımm benim eşimin mars koç 7.evde bu pek iyi bir konum değil galiba:(
mars, erkeğin haritasında kişinin eril gücünü nasıl ortaya koyduğunu, bunu nasıl kullandığını gösterir. Mars’ın 7.evde konumlanması kişinin kendi Mars enerjisini kabullenmemesine ya da bunu olumlu olarak kullanamamasına neden olur. Bu durumda depresyon gözlemlenecektir. Eğer kişi kendi iradesini, öfkesini ya da tutkularını karşı tarafa iletemezse bu hem onu hasta edecek hem de sürekli onunla zıtlaşan, öfkeli insanlarla yüz yüze gelmesine neden olacaktır. Bu konuma sahip kişi neden herkesin onun üstüne geldiğini, neden hiç bir şey yapmadığı halde eşiyle, ailesiyle, komşusuyla ya da patronuyla sorunlar yaşadığını, herkesin neden ona karşı bu kadar sinirli olduğunu merak edip durur. Kişi ne kadar pasif davranırsa durum o kadar vahim olacaktır. Çünkü karşılaştığı her öfkeli kişi ona, aslında kendi içinde hapsolmuş ama ifade bulamamış kendi öfkesini göstermektedir. Hatta bazen haklı olduğunu düşündüğü durumlarda bile ret edilme veya öfkeyle karşılaşacağını düşündüğü için kendini geri çekebilir. Bu durumda bu kişiler başkaları tarafından kolaylıkla yönetilebilirler. Karşılarındaki kişiler her seferinde üste çıkarak bu kişileri bastırıp kendi istediklerini yaptırabilirler. Halbuki bu konumdaki kişinin kendi iradesini ele alıp bireyselliğini ifade etmesi ve “Ben buradayım!” demesi gerekmektedir.

7.ev Mars için çok iyi bir yerleşim değildir. Burası Venüs’ün doğal evidir ve Mars burada kendine yabancı bir alanı deneyimler. Burada düşük durumdadır. Kişinin ilişkileriyle ilgili zorluklar, zıtlıklar yaşamasına neden olur. Kişi karşı taraftan hep muhalefet tepkiler alabilir ve sürekli dirençle karşılaşabilir. 7.ev kendi içimizde kabul etmediğimiz özelliklerimizi gösterdiği için Mars burada kabul etmek istemediğimiz ve bastırdığımız öfkeyi gösterir. Bu konuma sahip bir kişi görmezden geldiği tutkularını karşı cinsteki eşi sayesinde deneyimlemek ister. Bu yerleşime sahip kişi kendi içindeki mücadeleci, girişken, kavgacı, aktif ve atak tarafı bastırarak bu özelliklere sahip kişilerle ilişkiye girer. Bu sayede kendi içinde eksik kaldığını düşündüğü dürtüleri beraber olduğu kişiler sayesinde tamamlar.

Bu sebeple bu konuma sahip kişiler ilişkilerde heyecan arar. Oldukça hareketli ve kavgalı gürültülü ilişkiler yaşayabilir. Çoğu zaman ‘sinirli’ eşleri olur. Rekabeti, zıtlaşmayı seven kişilere çekim duyar. Kendi kavgacı ve rekabetçi taraflarını ortaya çıkaracak kişilerle beraber olarak dışarıya gösteremediği kimliğini arar. ....

http://www.astrozenith.com/AA1.htm

bu çıkarım yukarıdaki siteye ait ufak bi alıntı tamamını bu linkten okuyabilirsiniz

03-01-2008 10:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

hilal demir Yazılan:hımm benim eşimin mars koç 7.evde bu pek iyi bir konum değil galiba:(
hilalcim koçtaki mars cesur ve girişimcidir. bu konumda bütün gücünü gösterir. yöneticidir. Düşünmeden öne atılabilir. Harekete geçmek için uzun uzadıya düşünmez, böyle olunca kişi isteklerini gerçeklerştirmede kolaylık sağlar ama olumluysa , olumsuz isteklerde ise pişmanlık ve üzüntü sözkonusu olabilir.
Koçtaki mars saman alevi misalidir, bu bilgilerden yola çıkarak, adminimiz sevgili yıldırım askerde ama onun tarzıyla çıkarım yaparsak...
eksi noktayı tesbit ettiğimize göre öneri nedir yapılması gereken; yapılması gereken öğrenilmesi istenen yani haritanın bize sölediği şudur: " ÖFKESİZ TEPKİYİ ÖĞRENMELİDİR", marsı koçta olan birey heleki 7. ev de ilişkiler evinde bu öğrenme aciliyet kazanmaktadır , sevgiyle kal

03-02-2008 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir