Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1. Evinizde bulunan GEZEGENLER
Yazar Mesaj
venüsakrep Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: 1. Evinizde bulunan GEZEGENLER
benimde 1. evimde satürn uranüs ve neptün var ayrıca pallas ve ceres de 1.evimde bulunuyor ..... hayatımdaki herşeye uzun uğraş bekleyiş ve bir takım terslikleri yaşadıktan sonra ulaşabiliyorum bunun sebebi burada kısıtlayıcı bir görev üstlenmesi olabilirmi? beni bekletip sabretmeyi öğretip sonra ödüllendiriyor buda uranüs ve jüpiterdendn gelen 120lik açıların sebebimidir?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...r=1&nho2=1 natal

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=12&go=Go sinastri

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast= solar haritam
05-16-2011 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Cvp: 1. Evinizde bulunan GEZEGENLER
(11-09-2008 11:38 PM)Simurg Yazılan:  Jüpiter 1.evde ise; Neşe, bolluk yıldızı Jüpiter birinci evde ise bu kişiler talihli demektir. Talihlerini görünüşlerine, tipine veKişiliklerine borçludurlar. Daha olumlu şeyler düşünülmeli ve karamsarlıktan da kaçınmalıdırlar. Yanlarındakiler de onlara baktıkları zaman huzur duymakta ve neşelenmektedirler. Çevrelerindekileri çok iyi etkiliyor, neşelenmelerini, gülmelerini sağlıyorlar. Anlayışlı oldukları için pek çok kimse onlara dertlerini açıp, fikir soruyor. Sezme güçleri fazladır. Bu yüzden de çapraşık işlere bile kolaylıkla çareler bulabilirler. İçlerine doğan şeylere inanırlar talih onlara gülmektedir. Uğraşmalarına gerek kalmadan türlü bolluk olabilir. Ayrıca insanlara iyi davranmaları.sayesinde de başarıya erişebilirler İçlerinden geldiği gibi davranmalıdırlar. Onlara zevk vermeyen konulara el sürmemelidirler.
Sevdikleri konusunda sebat ederlerse para, ün ve başarıya kavuşabilirler. Ömürleri neşeli ve zevkli geçebilir. Yalnız jüpiter’in bu durumu Zamanla Şişmanlatabilir. Onun için besinlere dikkat etmelidirler. Bu eve düşen burçtaki yetenekler muhakkak değerlendirilmeli. Çok önemli
Bir duruma gelmeleri ve yükselmeleri mümkündür.

Satürn 1evde ise; Satürn kısıtlayıcı bir yıldızdır. Onun için de bu birinci yani kişilik evinde bulunuyorsa düşleri açıklamaları, kendilerini anlatmaları zor olabilir. En rahat olduğu çevrede bile ani bir çekingenliğe kapılabilirler. Yalnız oğlak veya akrepteyse bu durum değişebilir.Oysa Satürn, desteklemeyi ve ilerlemeyi sağlaması gereken bir yıldızdır. Bu çekingenlik çok şey kaybettirebilir. Ama yıllar geçtikçe bu etki Hafifleyecektir. Yirmi dokuz yaşına gelindiğinde yani Satürn tekrar on iki burcu dolaşarak doğduğumuz andaki yerine geldiği vakit,bu durum tamimiyle değişmiş olacaktır. Çünkü birinci burçtaki Satürn’ün ağır etkisine alışılmış olacaktır.O burcunu yimi dokuz yıl sonra ziyaret Ettiği zaman da bu kısıtlanmaları tamamıyla ortadan kaldıracak ve bazı olanaklar da vereceklerdir.Yirmi dokuz yaşınakadar olan devrede de Haritadaki Diğer yıldızlardan yararlanmaya çalışmak şarttır.Yaşamdan pek çok şey istenebilir bu da disiplin yıldızının dersi sayılabilir.Sabırlı davranılıp, cesaret gösterip ve sorunlar olduğu gibi kabul edilirse daha genç yaşta başarıya erişilebilir.Hele Satürn’ün ilk devresi tamalanıp yirmi dokuz yaşından itibaren başarı sınırsız da olabilir.Ayrıca ilk yirmi dokuz yıl içinde geliştirilen güç,cesaret,dayanıklılık, ve sabır daha sonra çok
Başarılı ve mutlu olmayı da sağlayacaktır. Mantık, sabır, ihtiyat ve dikkat istekleri elde etmek için güçlü silahlardır.

Uranüs 1.evde ise; Uranüs 1.evde ise insanın kişiliğini güçlü şekilde etkiler. Uranüs 1.evde yükselen burçta olabilir veya yükselen burcun hemen altında ve yine birinci evde birkaç derecesi bulunan ikinci burçta bulunabilir veya Uranüs harita dışında kalan bir burçtadır ve dolayısıyla birinci evin içine girebilir.Her üç şekilde de bu yıldız kişiliği fazla etkiler.Ama yükselen burçta daha etkili olduğundan da kuşku yoktur.
Ayrıca Uranüs birinci evde girdi burca göre de belirli özelliklerini ortaya koyar. Yıldız,Ateş grubu burçlarda daha sabırsızdır.Toprak grubu
burçlarda daha inatçı ve alıngan, Hava grubu burçlarda daha bağımsız, Su grubu burçlarda daha bencil ve sinsidir. Uranüs aslında 1.evde rahat
değildir.Yıldız haritasının birinci evine düştüğü kimseye de pek rahat vermez.Ancak Uranüs sevdiği bir burçtaysa ve diğer büyük güçlerden
bazılarıyla olumlu açılar yapıyorsa durum biraz değişebilir. Uranüs insanlara çılgınlıklar yaptırabilir.Uranüs insanınçekici,inatçı,bağımız,başına
buyruk,bilgili,kendini beğenmiş,kibirli,fazla yetenekli,alıngan,huzursuz ve sık sık karar değiştiren biri olmasına yol açar.

Neptün 1.evde ise; Neptün birinci evde ise insanı hem çok olumlu hem de olumsuz etkileyebilir. Çünkü 1.evdeki hayaller yıldızı insana büyük çekicilik, güzellik veya yakışıklılık verebilir.Daha doğrusu karşında böyle bir izlenim bırakır.Neptün’ün 1.evde olması ayrıca sanat gücü de verir.Doğum anında böyle bir neptünü bulunan kişi de yaratma gücü de vardır.Birinci evdeki neptünün güzellik,yetenek,başarı vb. verebilmesi için sevdiği bir burçta olması ve daha da önemlisi bazı büyük güçlerle tatlı açılar yapması gerekmektedir. Ahenksiz Neptün insanın kararsızlaşmasına, etki altında kalmasına neden olur.Ahenksiz bir hayaller yıldızı güvensizliğe, duraklamalara, çekingenliğe ve içe kapılmaya da yol açabilir

Plüton 1.evde ise;Plütonun birinci eve düşmesi bir hayli ilginç demektir.Çünkü birinci eve düşen yıldızlar daima dış görünüşü,tututmu ve bir dereceye kadar da kişiliğe etki eder.Birinci evdeki yıldızlar Venüs,Jüpiter gibi yumuşaksa o zaman insan güler yüzlü,neşeli,çekici vb. olur.Fakat birinci evdeki yıldız insana büyük çekicilk verebildiği gibi tam tersini de yapabilir.Kişinin içine kapanmasına,karamsarlaşmasına vb. yol açabilir.Doğum anında birinci evdeki Plüton insanı fazlasıyla etkisine alır.Onun her düşüncesinde,her hareketinde bu yıldızın izi bulunur.Plüton,bu durumda insanın kendisini sık sık değiştirmeye,yenilmeye kalkmasına neden olabilir.Yıldızın bu durumu ömrün çok hareketli geçeceğine işaret eder.Bu tüp devamlı hareket etmek,hamle yapmak ilerlemek zorundadır.Doğum anında Plüton insana güçlü bir vücut verir.Yine pluton sayesinde kafa çok iyi çalışır.Eğer doğum anında Akrep yükseliyorsa veya birinci evin altında akrep burcu varsa ve pluton da bunun içine Yerleşmişse durum daha iyi olabiir. Plüton sadece boğa burcunda rahatsızdır. Günümüzde boğa burcunda plutonu bulunup da sağ olan kimse yoktur.Bu durumda plutonun yengeç,aslan,başak,terazi, akrep ve yay burcunda değerlendirilmesi gerekir.Yıldızın bu burçlarda rahat olup olmadığından çok her birinde ne gibi koşullar yarattığına bakmak lazım.Pluton birinci evde bulunduğu zaman da hangi burçta olursa olsun sezgiyi güçlendirir. Medyumlarda, ünlü bakıcılarda, geleceği bilen kimselerde bu yıldızın güçlü olduğu biinir.Doğum anında Plüton büyük güçlerden bazılarıyla olumsuz açılar yapıyorsa insan huzursuz, mutsuz, kuruntulu, kuşkulu,kıskanç ve hatta kinci de olabilir.Plüton birinci evden akrepteki güneş,balıktaki uranüsle uyumlu açılar yapıyorsa insan idealist olur.Yardım derneklerinde çalışabilir,doktor olabilir,insana yardım
etmek ister.Bazen Plüton insana mutluluk da verebilir.Onun için eski koşulları öldüren,yerlerine yenilerini getiren bu yıldızın tehlikeli olduğunu
da iddiaya kalkmamalıdır.
Başarıya erişen, üne kavuşan dünyaca tanınan pek çok kişinin yıldız haritalarında Plüton birinci evde bulunmaktadır. Yine başarıya, servete,üne kavuşan çok kimsenin haritalarında bazı büyük güçlerle büyük üçgenler oluşturmaktadırlar. Birinci evdeki Plüton insana esrarlı bir çekicilikverir.Bu cazibeye kapılan kimsenin kurtulması da çok güçtür

buradan bu konu başlıgı altından 1. sayfasından kopyaladım bu forumdan dışarıdan alıntı yapadım ki asla dış kaynaktan alıntı yapmıycam kendime sözüm var bu bana büyük ders oldu asla tekrar etmem bunu ..

Yapmayın lutfen lutfen cok üzülüyorum boyle art niyetli bir insan degilim ben öyle bir düşünce icinde iseniz girmem foruma ama alıntı yapmadım bu konu baslıgı altında 1. sayfada idi bu kendime uıyanları kopyladım koydum forum dışşından alıntı yapmadım ..cok üzülüyorum ..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
05-16-2011 09:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

RE: Cvp: 1. Evinizde bulunan GEZEGENLER
Alıntı:Yapmayın lutfen lutfen cok üzülüyorum boyle art niyetli bir insan degilim ben öyle bir düşünce icinde iseniz girmem foruma ama alıntı yapmadım bu konu baslıgı altında 1. sayfada idi bu kendime uıyanları kopyladım koydum forum dışşından alıntı yapmadım ..cok üzülüyorum ..
Yok estafurlah, dün yaşadığım birşeyi hatırlattı benden de alıntı yapılmıştı dün ismim belirtilmeden bloğumdan henüz tam boşaltamadım, özür... h.g. tekrar
05-16-2011 09:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

off o szimisiniz ben de sizi arıyordum hatta blogunuza yazıp orada özür dileyecektim nolur artık bağışlayın beni lutfen .. cok eziliyorum karşınıuzda ve gercekten cok üzgünüm bilinclice yapımıs bir hareket degil bu ve forum kültrürüm yok ama siz bana öğrettiniz hak ettigim sekilde hak ettim bunu ben ama yineliyorum gercekten art niyetim yokk gökte ararken yerde buldum sizi bagıslayın artık lutfen bu gün icim rahat etsin.

HARİTAM

05-16-2011 09:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

estafurlah, yazdığınız gibi astrolog falan değilim, dillerle oynuyorum sadece. Neyse, hepimiz derslerden öğreneceğiz, sevgiler... Merak ettim, paylaşmadan nefes alamayanlardansınız, yay oldukça etkili gibi sizde verygood
05-16-2011 09:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Once elektrik kesildi cevap vermekte geciktim bunu belirteyim.. ve icim rahatladı size teşekkür ediyorum hem de cok yüzümdeki gülümsemeyi ve mutlulugumu görmelisiniz .. yay etkili mi bilmiyorum ki makara) yayda tek gezegenim var o da 9. evde ve neptün bilmem etkisi var mıdır haritam imzamda var zaten bakın isterseniz ben pek anlamıyorum ..

Ama ben de merak ettim 9. evimi yayı ve neptünü inceliycem.

HARİTAM

05-16-2011 09:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

off o szimisiniz ben de sizi arıyordum hatta blogunuza yazıp orada özür dileyecektim nolur artık bağışlayın beni lutfen .. cok eziliyorum karşınıuzda ve gercekten cok üzgünüm bilinclice yapımıs bir hareket degil bu ve forum kültrürüm yok ama siz bana öğrettiniz hak ettigim sekilde hak ettim bunu ben ama yineliyorum gercekten art niyetim yokk gökte ararken yerde buldum sizi bagıslayın artık lutfen bu gün icim rahat etsin.

öylesine bakınıyordum şu yazıyı okudum ''koçmu bu ya!'' diye geçirdim içimden ve baktım koç gülücük

yaşasın bana da astroloji bulaşmış puhaha3
05-16-2011 10:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

(05-16-2011 10:09 PM)nisan15 Yazılan:  
(05-16-2011 10:01 PM)sweatdroo Yazılan:  off o szimisiniz ben de sizi arıyordum hatta blogunuza yazıp orada özür dileyecektim nolur artık bağışlayın beni lutfen .. cok eziliyorum karşınıuzda ve gercekten cok üzgünüm bilinclice yapımıs bir hareket degil bu ve forum kültrürüm yok ama siz bana öğrettiniz hak ettigim sekilde hak ettim bunu ben ama yineliyorum gercekten art niyetim yokk gökte ararken yerde buldum sizi bagıslayın artık lutfen bu gün icim rahat etsin.

öylesine bakınıyordum şu yazıyı okudum ''koçmu bu ya!'' diye geçirdim içimden ve baktım koç gülücük

yaşasın bana da astroloji bulaşmış puhaha3

Ben bişi anlamadım bundan : ))
hayır zaten ben son 3*4 senedir hic koca benzemyiorum her sey degisti ne oluyor bende bilmiyorum sşz anladıyasanız anlatın : )

ben yazım tarzından çıkardım koç olduğunu, bütün mevzu bu gülücük
05-16-2011 10:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

ha iyi bari o benziyor en azından sevindim makara))

HARİTAM

05-16-2011 10:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Merkür 1.evde ise;Merkür'ün birinci evde bulunması insanın konuşkan ve neşeli olmasına yol açabilir. Doğum haritasında birinci evdeki Merkür ters durumda değilse ve ayrıca sevdiği ve rahat ettiği bir burçta bulunuyorsa parlak zekâ verebilir. Ayrıca konuşma ilginç ve zevklidir. İnsanda espri yeteneği de görünebilir. Merkür’ün bu konumu insanın düşüncelerini rahatlıkla ve etkileyici şekilde açıklamasını da sağlar.
Birinci evde Koç veya Aslan varsa sözler daha coşkulu ve daha zevkli de olabilir. Merkür ayrıca hava grubu burçlarda da kendini gösterir. Buna karşılık birinci evde Oğlakta bulunan Merkür insanın düşüncelerini dikkatle seçilmiş sözcüklerle anlatmasını sağlayabilir. Fakat bu konuşma pek de zevkli olmayabilir. Yani aşırı ciddilik biraz da can sıkabilir. Ama Merkür bu burçta bile tatlı açılar yapıyorsa durum epey değişebilir.

Venüs 1.evde ise; Birinci eve düşen Venüs insana büyük çekicilik verir. Bir kadını haritasında uygun burçla birinci eve düşen Venüs büyük güzellik anlamına da gelebilir. Erkekte ise yıldız bu durumda yakışıklılığa neden olur. Venüs’ü böyle sevdiği burçla birinci eve girmiş kimse daima beğenilir. Göz kamaştıracak kadar çekici de olabilir. Hareketleri ve sözleriyle de çevrelerindekileri etkileyebilir. Bu tip güzel sanatlardan hoşlanacaktır. Haritada diğer yıldızlar da uyumluysa iyi bir ressam, besteci vb. de olabilecektir. Yalnız Venüs’ün birinci evde olması erkekler için bazen tehlikeli sayılabilir. Çünkü parlak yıldız bu konumda erkeğin fazla çapkınlık etmesine neden olabilir.

Jüpiter 1.evde ise; Neşe, bolluk yıldızı Jüpiter birinci evde ise bu kişiler talihli demektir. Talihlerini görünüşlerine, tipine veKişiliklerine borçludurlar. Daha olumlu şeyler düşünülmeli ve karamsarlıktan da kaçınmalıdırlar. Yanlarındakiler de onlara baktıkları zaman huzur duymakta ve neşelenmektedirler. Çevrelerindekileri çok iyi etkiliyor, neşelenmelerini, gülmelerini sağlıyorlar. Anlayışlı oldukları için pek çok kimse onlara dertlerini açıp, fikir soruyor. Sezme güçleri fazladır. Bu yüzden de çapraşık işlere bile kolaylıkla çareler bulabilirler. İçlerine doğan şeylere inanırlar talih onlara gülmektedir. Uğraşmalarına gerek kalmadan türlü bolluk olabilir. Ayrıca insanlara iyi davranmaları.sayesinde de başarıya erişebilirler İçlerinden geldiği gibi davranmalıdırlar. Onlara zevk vermeyen konulara el sürmemelidirler.
Sevdikleri konusunda sebat ederlerse para, ün ve başarıya kavuşabilirler. Ömürleri neşeli ve zevkli geçebilir. Yalnız jüpiter’in bu durumu Zamanla Şişmanlatabilir. Onun için besinlere dikkat etmelidirler. Bu eve düşen burçtaki yetenekler muhakkak değerlendirilmeli. Çok önemli
Bir duruma gelmeleri ve yükselmeleri mümkündür.

1. evim kalabalık zaten gülücük venüs ve jüpiter balık burcunda sevdigi burctalar
merkür ise koc burcunda o da sevdigi bir burcta güzelmis 1. evim sevdim keske güneşte burda olsaydı daha koc olurdum o zaman gülücük

HARİTAM

07-10-2011 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir