Değerlendir:
  • 48 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Yazar Mesaj
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
(05-16-2012 07:43 PM)amethyst23 Yazılan:  Placidus ev sistemine göre 10. evimde Güneş ve Satürn var,

Equal ev sistemine göre 10. evimde Merkür Venüs ve Plüto var,

Koch ev sistemine göre ise 10. evimde sadece Güneş var acaba

Ben şimdi Placidus ev sistemini mi dikkate alıp değerlendirmeliyim?

Şu anda hangi mesleği yapıyorsunuz/yapmak istiyorsunuz bu uygun ev sistemini belirleyecektir. gülücük
05-16-2012 07:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
amethyst23 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(05-16-2012 07:50 PM)Mahinur Yazılan:  
(05-16-2012 07:43 PM)amethyst23 Yazılan:  Placidus ev sistemine göre 10. evimde Güneş ve Satürn var,

Şu anda hangi mesleği yapıyorsunuz/yapmak istiyorsunuz bu uygun ev sistemini belirleyecektir. gülücük

ben memur olmak için atama bekliyorum, onu da istiyorum Fakat gönlümde yatan aslan sanat alanında (seramik,cam,vitray) özellikle mesleğim ne olursa olsun sanatla uğraşma tutkum var, mezun olduğum alan da dekorasyon-tasarım alanında zaten..

Sinastri:

http://imageshack.us/photo/my-images/84/...zmavi.gif/

D. Haritam:

http://imageshack.us/photo/my-images/823...thyst.gif/
05-16-2012 07:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(05-16-2012 07:58 PM)amethyst23 Yazılan:  

ben memur olmak için atama bekliyorum, onu da istiyorum Fakat gönlümde yatan aslan sanat alanında (seramik,cam,vitray) özellikle mesleğim ne olursa olsun sanatla uğraşma tutkum var, mezun olduğum alan da dekorasyon-tasarım alanında zaten..

Güneş de yaratıcılıkla ilgilidir.
Merkür+Venüs de el sanatlarını çağrıştıran yerleşimler.Koch ve Equal alabileceğinizi düşünüyorum.

Satürn Oğlak yöneticisi.
http://www.burclar.gen.tr/oglak-burcu-uy...z1v36TtMjS
Burada da Oğlak meslekleri var memurluğu ve sizin ilgi alanınıza yakın meslekler var.

O yüzden sırf 10.ev anlamında üç ev sistemini de alabilirsiniz bence. gülücük
05-16-2012 08:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
amethyst23 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(05-16-2012 08:03 PM)Mahinur Yazılan:  
(05-16-2012 07:58 PM)amethyst23 Yazılan:  

Güneş de yaratıcılıkla ilgilidir.
Merkür+Venüs de el sanatlarını çağrıştıran yerleşimler.Koch ve Equal alabileceğinizi düşünüyorum.

Satürn Oğlak yöneticisi.
http://www.burclar.gen.tr/oglak-burcu-uy...z1v36TtMjS
Burada da Oğlak meslekleri var memurluğu ve sizin ilgi alanınıza yakın meslekler var.

O yüzden sırf 10.ev anlamında üç ev sistemini de alabilirsiniz bence. gülücük

gülücük teşekkürler, dedektiflik, adli tıp gibi mesleklere de hep ilgi duydum o da plüto dan kaynaklanıyor sanırım gülücük

Sinastri:

http://imageshack.us/photo/my-images/84/...zmavi.gif/

D. Haritam:

http://imageshack.us/photo/my-images/823...thyst.gif/
05-16-2012 08:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

10.evim boğa, bu evde ay ve chiron yerleşmiş. Mühendislik eğitimi aldım, bir süre de mesleğimi isteksizce de olsa yaptım. Ama şu anda başka bir iş yapıyorum. Ha bu arada çok iş değiştirdim.

Haritama bakarak 10.evimi yorumlar mısınız?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
05-17-2012 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-17-2012 03:14 AM)Reinarubia Yazılan:  10.evim boğa, bu evde ay ve chiron yerleşmiş. Mühendislik eğitimi aldım, bir süre de mesleğimi isteksizce de olsa yaptım. Ama şu anda başka bir iş yapıyorum. Ha bu arada çok iş değiştirdim.

Haritama bakarak 10.evimi yorumlar mısınız?

Doğum saatin net ise 2014 - 2015 yıllarında Transit Uranüs MC noktasına dokunacak ve mesleki alanda sürpriz gelişmeler, değişim, iniş-çıkışlar deneyimleyebilirsin.
Beklenmedik fırsatlar ile karşına çıkabilir.

05-17-2012 03:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(05-17-2012 03:11 PM)NSK Yazılan:  Mars-mc kavuşumu ne gibi mesleklere uygundur?

Askerlik, pilotluk, operatörlük, cerrahlık gibi meslelere yatkınlık ve başarı verir diye biliyorum.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-18-2012 12:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-17-2012 09:40 AM)zeynep_muteal06 Yazılan:  Yıldırım Bey,
Benim 10. evim yay (26 derece) İçinde kuzey ay düğümü ve lilith var. Yöneticisi jüpiter de 11. evde kovada. MC'nin açıları güzel, sadece satürnle zıt ve satürn 4. evin girişinde. Ben milletvekili adayı oldum, kazanamadım. politikayla uğraşmak istyorum, sosyal çevrem de geniş. Devlet memuruyum, yönetici statüsünde. ne dersiniz böyle bir potansiyel var mı haritamda.
(haritayı eklemeyi bilmiyorum. doğum bilgilerim 26/08/1973 19.35 Ardahan)
teşekkür ederim.

Selamlar

Önce potansiyel varmı ona bakalım

* Ay Aslan burcunda = Liderlik etme hüneri, organizasyon becerisi.

* Toprak elementinde Güneş-Mars üçgeni = Kararlılık, irade, hevesleri konusunda sebat eden

* Güneş-Satürn açısı = Yöneticilik potansiyeli

* Güneş-Neptün açısı = İdealizm

Bu kadarı yeterli , zaten milletvekili olmasanız bile yaptığınız işin yöneticilikle alakası olduğunu düşünürsek doğum haritanıza uygun sayılabilecek bir yolda yürüdüğünüzü söyleyelim bu çok güzel.

Siyasete dair nacizane bir iki düşüncemi paylaşayım, sonra bağlayayım

Gerek ülkemiz gerek ABD dahil dünya ülkeleri ( dünya halkları ) demokrasi denen ağızlara sakız olmuş bir sistemle yönetilmiyor

Demokrasi bir tür ambalaj

GÜCÜ elinde bulunduran elit kesim kendi sözünden çıkmayan-çıkmayacak olan siyasetçileri MEDYA benzeri araçlarla destekleyip halkın önüne sunuyor ve bizlerde sanki koca ülkede başka insan yokmuş gibi hep aynı profillerin ülkeyi yönetmesi için sandıklara koşuyoruz

Oysa realite şu ki Obama'yı besleyen elit grup ile G.Bush'u desteklemiş olan grup AYNI.
Benzer realite ülkemiz içinde geçerli.

Siz Güneş-Neptün açınızın verdiği İDEALİST bir kimlikle siyasi arenada birşeyler yapma ateşini içinizde taşıyorsanız , stratejinizi yukarda ifade ettiğim realiteye göre ince bir ayardan geçirmeniz iyi olabilir.

AKP hükümeti sözünü ettiğim GÜÇ tarafından desteklenirken siz mesela MHP adayı olursanız , elbette kazanma şansınız da olmakla birlikte bu şansın AZ olduğu realitesine hazırlıklı olmanızı önerebilirim

* Bu sadece bir örnekti , AKP milletvekili olsanız bile içinizdeki idealist tarafınızı besleyecek görev ve eylemleri milletvekili olarak yapabilecek misiniz daha doğrusu siz yapmaya hazır olsanız bile sizin önünüzü açarlarmı orası tartışılır ( bahsi geçen gücün kriterlerine uymayan hedefleriniz varsa muhtemelen birileri sizi frenleyecektir )

Kısaca siyaset yolunda astrolojik göstergelerin dışında başka faktörlerin de çok önemli olduğunu düşünüyorum.

SOLAR ARC MC noktanız geçtiğimiz seçimlerde doğum haritanızdaki Jüpiterin üzerindeymiş.

Kaybetmiş görünsenizde önemli bir deneyim olmuştur sizin için

Solar Arc MC noktası birkaç yıl sonra doğum haritanızdaki Venüs ile üçgen açı yapacak ve bunu olumlu bir gösterge olarak kabul edebiliriz.
Yani Polyannacılık etmek istemem ama Venüs Terazinin MC ile hoş bir bağlantı kurmasıda gayet güzel bir görünüm.

Transit Satürn önümüzdeki 5-6 yıllık süreçte doğum haritanızın üst bölgesinde görülecek.
Transit Satürnün klasik ifadesi DARALTMA prensibidir yani sosyal konumunuzla ilgili sıkıntıyı ve daralmayı işaret etmesi OLASILIĞI var.

Satürnün olumlu yanı da var, bir diğer Satürn prensibi '' ne ekersen onu biçersin ''

Siz sosyal olarak ve mental olarak önümüzdeki 5-6 yıllık periyodu İYİ HAZIRLANIP bir amaca odaklanırsanız ( bugüne kadar yaptığınız emekleriniz de dahil ) ürünlerini alabileceğiniz bir döneme de işaret edebilir.

Doğum haritanıza kahve fincanında fal bakar gibi basit mantıkla baksaydık şunu söyleyebilirdik (yazmam gerekiyor )

Satürn transitinin sosyal evlerde yükselecek olması (9. 10. ve 11.evler ) / Transit Jüpiter ve Uranüsün ise Asc-Dsc aksının altında kalması durumunu düşünürsek

Önümüzdeki 5-6 yıllık süreçte GELİŞMENİN BİREYSEL ALANDA OLUP, DARALMANIN SOSYAL ALANDA OLACAĞI yorumunu yapabilirdik.

Dolayısıyla siyaset benzeri sosyal hedefleriniz GECİKMEYE uğrayabilir

Şu da var siz siyaseti SEVEREK YAPARIM diyorsanız olası gecikmeler yaşasanız bile küçük adımlarla da olsa sahneden inmeyin derim ve Satürnün sosyal evlerden çıkıp Jüpiterin sosyal evlere giriş yapacağı yıllarda beklediğiniz GELİŞMELER olabilir.

Çok bilmişlik yapan bir Yay insanı olarak bir de tavsiye niteliğinde fikrimi ifade edeyim gülücük

Siyaset sabır işidir, beğenirsiniz beğenmezsiniz Ecevit çook uzun yıllar kenarda durmuştu ve halk 1990'ların sonlarına doğru onu Başbakan yaptı.
Benzer durum diğer bilindik siyasetçiler içinde geçerli ( erbakan, demirel vb.)

Şu önemli : severek yapmak ( işin içindeyken keyif almak )

Yoksa sırf statü bir adım daha yükselsin gibi bir hevesle siyasete girip ilk seçimde kaybedince VAZGEÇEN insanlar çook sayıda bu ülkede

tüyo : vazgeçmemek , sabırla beklemek , tabii beklerken hep aynı şeyleri yapmamak , gerektiğinde manevra değişikliği yapabilmek

diyorum.

05-19-2012 06:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-19-2012 06:47 AM)Nafiye Yenigün Yazılan:  neptunian yıldırım ben bir ara da benimle ilgilen mc kavuşum kovada venüs mars kavuşumu var satürn 10. evde kovada yukarda harita bilgilerimi yazmışdım sormak isdediklerinize de bi sürü bişey yazdım tuğçe arkadaş biraz yorumladı sağolsun ben uni okuyorum fizyoterapi ve rehabilitasyan bölümü haritama bakarak bu alanda ne kadar ilerleyebileceğimi yorumlarmısın astroloji temelim var temel paraetreler evler açılar bilgim var sormak isdediklerinizde kendi haritamı anlattım astrosohbet sitesinin admini olarak seni kutluyorum ücretsiz bir hizmet ve çok gelişmiş bir site yeni üye oldm ana şimdiden çok faydalı oldu çok meraklıyımgülücük

şimdi çıkmam lazım, kısaca şunları söyleyim

* Okuduğun bölüm için nasıl astrolojik göstergeler gereklidir bilmiyorum, sadece Balık ve Ay Akrep olduğun için SU elementi etkisinin o alan için uygun olabileceği tahmininde bulunabilirim.

* Ay Düğümleri bölümünde Kuzey Ay Düğümü Oğlak Burcunda adlı konuyu güzelce incelemeni öneririm. Faydalı bilgiler ve tavsiyeler bulabilirsin orada.

05-19-2012 07:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-19-2012 08:14 PM)By Ceykp Yazılan:  Önceki mesajlarda, haritanın altı için içsel gelişim... üstü içinse toplumsal gelişim denilmiş..

İçsel gelişim derken, ne tür bir gelişim bu merak ettim...

Asc - Dsc aksının alt tarafı BEN ile alakalı içsel deneyimlerle daha çok ilgili.

1.ev = benim davranışlarım, görünümüm

2.ev = benim param, sahip olduklarım

4.ev = benim evim, ailem, geçmişim-köklerim

vb.

aksın üst bölümü daha ziyade sosyal deneyimlerle alakalı

05-19-2012 08:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kariyer MC memati 15 27,500 06-30-2012 04:14 AM
Son Mesaj: Reinarubia