Anket: Şiron Hangi Burçlarda Güçlüdür?
Aslan, Kova, Yengeç
Balık, İkizler, Akrep
Başak, Yay, Terazi
Oğlak, Boğa, Koç
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 42 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron Çalışmaları
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları
Akasya bu bilgiler yorumlarında yardımcı olur diye düşündüm.

Chiron-Kova birleşiminin temel yansımaları

Paul Mc Lean’ın, beynin evrimsel gelişimi ile ilgili teorisi “Üçlü kardeşler” olarak bilinir. Bu üçlü kardeşlerin astrolojik tercümesi şöyledir;

En altta R- Kompleks/ Sürüngen Beyin ( Akrep burcu- Mars-Pluto)-soğuklukla,

Ortada Limbik sistem/Memeli Beyin ( Yengeç burcu- Ay) – sıcaklıkla,

En üste Neo-korteks /Çiçeksel Beyin (Kova burcu-Uranüs)- ışıkla ilişkilidir.

Beynin bu üç katmanının işlevleri birbirinden farklı olmakla birlikte üçü de birbiriyle bağlantılı hareket ederler. Birbirlerine destek olabildikleri gibi köstek de olabilirler. Mc Lean, bu üç kardeşten en zekisinin Neo-korteks olduğunu belirtir. Duyusal verilerin işlemi bu alanda gerçekleşir. Bilim ve sanat yaratıcılığı buradan fışkırır. Dili iyi kullanır, karmaşık çözümlemelerde bulunur, soyut düşünme, hedef belirleme, geleceği planlama yönü güçlüdür. Tüm bu özellikler Kova burcu ve Merkür’ün bir üst oktavı olan Uranüs’le de gayet güzel örtüşür. Işığa karşı duyarlı olan bu bölge yüksek zihinsel yeteneklerle bağlantılıdır. Bilim adamlarının çoğu beyinin tümünün bir Ampule benzediği görüşünde hemfikirdirler. İşte Neo-korteks bu ışığın en kuvvetli aydınlatma sağladığı noktadır ve Kova burcu enerjisiyle titreşir.

Chiron Kova burcunda seyrederken beynin en zeki katmanı olan “Neo-Cortex” den fışkıran ışık huzmesi bizi bulunduğumuz seviyenin üstüne çıkmaya ve “Çiçeksel bilinç evresi” ne yükselmeye zorlar. Bu süreçte Chiron evrensel mesajları günlük dile tercüme etmeyi sürdürür. Her birey doğum haritasındaki Chiron’un konumu ( yer aldığı burç-ev ve açı bağlantıları) doğrultusunda bu mesajları anlamaya çalışır. Özellikle Chiron ile Kova’nın yöneticisi Uranüs’ün açıları doğum haritasında hızlı bir şekilde titreşmeye başlar. Chiron ile Uranüs’ün yörüngesi çakıştığından genelde çoğu kişinin doğum haritasında Chiron-Uranüs karşıt açısı bulunur. Bu da bu açının yer aldığı doğum haritalarının eş zamanlı titreşeceğine işaret eder.

Bu bağlamda zaman kavramını da biraz açmakta yarar vardır. Mitoloji de fırsat tanrısı olarak kabul edilen Kairos, Zeus’un en genç oğludur. Omuzlarında ve ayaklarında kanatları olup, başının arka tarafı tıraşlı, ön tarafı ise perçemlidir. Bu sebepten peşinden koşanlar değil, sadece karşısına çıkanların onu yakalayabildiği rivayet edilir. Kronos ise elinde öldürücü orağı ile sembolize edilen zaman tanrısıdır. Astrolojide Kronos; Satürn’e, Kairos da Chiron’a atfedilir. Satürn (Kronos) kronolojik zamanı ölçer yani nicelikseldir. Chiron (Kairos) ise zamanın kalite ve değerini ölçer yani nitelikseldir. Zamana Kairos penceresinden bakan Einstein zamanın izafi olduğunu bulmuştur. Görelilik kuramına göre tek ve mutlak bir zaman yoktur, bunun yerine herkesin nerede olduğuna ve nasıl devindiğine uyarlı kendi özel zaman ölçüsü vardır. Chiron’un Kova burcundaki yolculuğu boyunca doğum haritasında Chiron’u Kova burcunda yer alan kişiler başta olmak üzere Chiron-Uranüs bağlantısı kuvvetli olan tüm kişiler bu kendilerine özgü zaman ölçüsünü deneyimleyerek büyük bir farkındalık geliştirebileceklerdir.

Bu eş zamanlılığı daha iyi kavrayabilmek açısından Chiron’un astronomik konumunu göz önünde tutmak gerekir çünkü Chiron, Satürn (doğrusal zaman) ile Uranüs (uzay zaman) aralığında bir koridor vazifesi görür. Satürn’den Uranüs’e ancak Chiron vasıtasıyla bir “kuantum tünellemesi” yaparak geçebiliriz

Nazan Öngiden

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-11-2008 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: acmiya için
galaxia Yazılan:Şiron 1.evde ve koç burcunda

Koç burcu kişinin bizzat kendine dönük olmasıyla alakalı olduğundan koçtaki şiron kendini aramanı kendinle ilgili neden ve nasılları ortaya çıkarır yani sürekli kendini tanıma aşamasındasındır.

Şiron 1.evde bu zaten doğal zodyakta koçun evi ve zaten koçta
1.ev dış yüzümüz davranışlarımız ve kişisel gelişimizdi
Burada ki şiron kişinin kendini ikinci plana atmasına ve diğerlerini ve onlara ait olan hak ve isteklere öncelik vermesine sebep olabilir kişi önce başkalarını düşünür yani koçun ve 1.evin bencilliğinden uzak olabilirsin daha tavizkar ve fedakâr yapın olabilir ama kişisel serbestliğe düşkünsündür yani verici olurken bunu kendi kurallarınla ve kendi bildiğin yoldan destek almadan yapmak istersin bu bir nevi orijinal bir davranış yapısı verebilir sana

İyi öğretici eğitmen ve öğretmen olabilirsin bunu genelde ikili ve yakın ilişkiler söz konusu olduğunda kullanabilirsin hem kendini hem de karşı tarafı (7.evi) geliştirirsin ve ya katkıda bulunursun

Bunlar burç ve ev yerleşimine göre genel potansiyellerin

Açılara bakıyoruz

Ay kare: ay neydi duygularımız, hissiyatımız, annemiz ve hayatımıza giren kadınlar ve bilinçaltımızdı

Annenizin sizinle az ilgilendiğini veya duygusal isteklerinize yetersiz kaldığını düşünmüş olabilirsin ve bu noktada anneye daha yakın olma isteğiyle Anneye karşı aşırı derecede düşkün olabilirsin ve ya evlendiğinizde bu aşırı düşkünlüğü bu defa kendi eşinize çocuğunuza gösterebilirsiniz dikkat!!!

Ayınız 4.evde zaten ebeveynlerden biri hakkında onu yetersiz bulduğunuz istediğiniz ilgiyi aile ortamında göremediğinizi ve tatmin olmadığınızı gösterir.

Bilinçaltında sürekli birilerinin seni bir şeyler den sorumlu tutuğunu ve ya yetersiz gördüğünü düşünebilir duygusal acılar çekebilirsin

Kadın haritasında 4.ev baba denir ama ben sizde anneyi gösterdiğini düşünüyorum çünkü ay anneyi gösterir

Sevgili gizemde hataya düşmüştüm 4.ev konusunda baba olabilir demiştim (güneş kare Satürn de vardı onda) ama o anne demişti zira onunda 4ev ay vardı ve kironla açı yoktu ama aynı evdeydi 4.ev aile ve ay ise anne aslında gizemin kadınlarla bir sorunu yok ama babanın ilgisizliği anne vasıtasıyla yansımış ona )

Sizde aynı zamanda ay karşıt Venüs de var kadınlarla ve anneyle çatışmalar olabilir ve sizin 4.eviniz anneyi gösteriyor bana göre derim

Ve aşırı derece hassas ve sezgiselsindir

Venüs kare: Venüs ortağınız partneriniz eşiniz ve ya ilişki kurduğunuz diğerlerinin sorunlarını o kişilerin gözüne sokma huyunuz kesin var sana daha önce gam yüklü olduğunu ve pireyi deve yapan ve çok geren bir potansiyelin olduğunu birkaç defa (fizyonomi)söylemiştim işte bunun astrolojideki açısı bu ilişkilerinde hep sorunlu yanları görürsün hep hata yanlış ararsın olayların kötü yanlarını görmek sana kolay gelir
Kironun 10. evine kare açı yapıyor sosyal imajın sürekli görsel kusur arayan biri olabilir yine finansal ve iş konusunda da sürekli dürten biri olabilirsin (eşinin iş problemi gibi)(aslında dürtmekte haklısın bunları konuşmuştuk sana hak veriyorum devam)

Mars –Satürn-Neptün üçgen: ısrarcı, inatçı, agresif bir tutumun vardır 9.ev konularına karşı

2.evinde Satürn seni finansal noktada kasarken 8.eve karşıt açısıyla da biraz başıbozuk (disiplinsiz) yapar para tutma ve kazanma konusunda maddi sıkıntılar verebilir ki Venüs kare kironda hesapsız harcamalara işaret olabilir Satürn üçgen kiron ise bu maddi kaynaklar konusunda baskıcı ısrarcı ve yoğun olmanı gerektirir kironla iyi açısı maddi konularda fazla kasmamanı olayları seyrine bırakman gerektiğini çözümün bu şekilde geleceğini ifade edebilir

Hem Satürn karşıt 8.ev hem kiron üçgen Satürn açısı organizasyon ve disiplinden ve teşebbüsten korkan biri olabilirsin

Ama Neptün güzel açısı seni derin daha mistik ve daha ilahi olanı düşünmeye yönlendirebilir yani biraz kaderci olmakta her şeyde bir hayır vardır demekte çok güzel ne kadar kasanda bir noktada kendini bırakman kolay olabilir

Plüton karşıt açısıyla sert kırıcı bir yönlendirme yol gösterme ya da dönüştürme noktasında dürtükleme tarzın olabilir yani bezdirici şekilde baskıcı olabilirsin 7.evinde Plüton var zaten yakın ilişkilerinde baskıcı ve zorlayıcı olabilen bir yanın olabilir ve öyle insanlara çekilebilirsin Plüton açıların genelde olumsuz son derece baskıcı ve son sözü söyleyen olmak isteyebilirsin

Arkadaşlar çok mu negatif yorumlar yazıyorum yoksa açıklamalarınızı bekliyorum
teşekkür ederim galaxia tüm yorumların dogrudur,negatif yorumlar degil bana göre olan gerçekler ,söyledgin her cümle beni anlatıyor ,anemle oldum olası hiç anlaşamam ,diger yorumlarında gerçek arkadasım

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
01-12-2009 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: leda için
galaxia Yazılan:Gülşah kironun 9.evinde ikizler burcunda fazla açısı yok üstelik retro senin kironunun sadece 2 açısı var aktif olduğunu düşünmüyorum

Güneş karşıt: güneşin açısız kategorisinde sadece mars sextil var Uranüsle 9 derecelik orb var bunu güneş Uranüs kavuşumu gibi almıyorum(aralık uzak) bu şu demek güneş tek başına çalışır doğruyu yanlışı tek başına bulmak zorundadır kendini tek başına geliştirmek zorundadır ve tek başına mücadele vermek zorundadır böyle durumlarda kişi direkt kendine yönelebilir ( mesela kişi kendini çok sever aynada kendini seyretmeyi sever yani kendini fazlaca beğenme eğilimi olabilir sebebi ise kendi ancak bu şekilde keşfedebilir çünkü hiç yardımcısı yok) izah edebildim mi bilmiyorum

Karşıt kiron da ise kişi mükemmel olduğunu hatasız olduğunu düşünebilir ve eleştirilere çok sert karşılıklar verebilir açısız güneşin egosunu da dâhil edersek kişi kendine toz kondurmayan biri olabilir

Güneş aynı zamanda baba ve diğer otoriteleri temsil eder bu kişilere karşı bir tahammülsüzlük olabilir

Yine güneş açıları vücudun tümünün sağlığıyla ilgili olduğundan kendinde ki eksiklikleri ve belirtileri görmezden gelebilirsin ama aslında hassas bir yapı söz konusu olabilir maddi manevi

Şahsiyetinin kişiliğinin ve neden dünyaya geldiğinin sebebini kendi içinde çözebilmen maneviyatının miktarıyla(dini değerler) ilgilidir özüne döndükçe kendini daha net keşfedersin fakat sen bu işin öze dönme yönünü ihmal ediyor olabilirsin açısız güneş ve zayıf kalmış kiron seni mana noktasında zorlayabilir ama marsla güzel bir üçgen sana devam etme vazgeçmeme direnme gücü verebilir

*her türlü dini felsefi konuya ilgin vardır ama bir hercailik söz konusu yani daldan dala daldan dala(kaynana Semra gibi dermişim) şironun mucit yanı da vardır sen bu mucitliği fikir üreterek ve bunu paylaşarak gösteriyor olabilirsin esasen günaha sevaba dikkat edebilecek bir yapın varken belki de bazılarının seni eleştirmesinden çekindiğin için maneviyata mesafeli duruşun olabilir zira etki altında kalabilen başkalarının ne dediğini fazlaca umursayan veya belli çevreye uyma zorunluluğu duyan biri olabilirsin buda seni zorlar gerer.

*ikizleri Merkür yönetir ve Merkür sinir sistemiyle bağlantılıdır burada ki kiron sinir sistemini zorlayabilir dikkat her ne kadar ikizler paylaşımcı olsa da kiron güneş gerginliği seni manevi konularda konuşmaktan, ilgilenmekten, fikir beyan etmekten barakalarının gözünden düşme endişesiyle men edebilir.

*maneviyat konusunda bazen hırs yapsan da yetersiz kalabilirsin bu konuda hem kendine hem başkalarına yardımcı olmakta pasif ve yetersiz hatta ilgisiz olabilirsin.

Hayatta her işimi kendim görürüm, kendim hallederim. Kimseden beklentim yok, mücadelemde yalnızım yani. Kendimi beğeniyorum seviyorum gülücük bu doğru. Genelde kendimde pek hata bulamam. İnsanları eleştiririm ama çok fazla eleştiriye gelemem. Baba otorite kısmı uymuyor pek bana gülücük Hassas bir yapıya sahibim. İşin öze dönme yönünü ihmal ettiğim doğru ama telafi edicem inş gülücük Hala geç değil. Fikir üretme ve paylaşma mevcut. Her konuda daldan dala atlarım zaten. Başkalarının ne dediğini çok umursamam ben. Çevreye uyma zorunluluğu duymam onlar bana uysun :D manevi konularda pek fazla konuşmam bu doğru konuşulması taraftarıda değilim pek..

Güzel ve isabetli yorumlar için teşekkürler canım. Emeğine sağlık.. çiçek Şans noktamada bakcaktın ama unutma ask

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-12-2009 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

nuray esen için
Kiron koç burcunda 3.evde

Kiron koçta kişi kendine yönelir kendini bilmek tanımak ister cevaplardan tatmin olmazsa marsın savaşçı enerjisini kendi içine yöneltip kendine zarar verebilir bu konum sağlam duruş verir yani cesaret verir kişi geri adım atmaz tam tersine olayların sorunların üzerine gitme eğilimi gösterebilir dini ve manevi konularda baş olma çabası bazen bu uğurda kaba kuvvet uygulama dahi olabilir kişi doğru seçeneğin kendisi olduğunu düşünür

Kiron 3.evde hiç kardeşiniz olmayabilir ve bundan dolayı yalnızlık hissedebilirsin ya da erkek ve ya kız kardeşlerinden biriyle sürekli bir probleminiz olabilir mars karesi arada ki çatışmanın sertliğini gösteriyor olabilir

Mars 12 evde ve oğlakta burçta yücelmiş ama ev sebebiyle zarar görmüş, mars enerjisi, aktivitesi, tutkular, cesaret ve öfken, adrenalin vb. mars potansiyelleri pasif olarak açığa çıkar yani senin yücelmiş marsının enerjisini tam olarak boşaltamazsın ve içinde fazladan bir yük olarak kalır 6.evine karşıt açı yapmış bu da muhtemelen sağlığını olumsuz etkileyecektir yani bilinçaltında ki bir gerginlik stres kasılma kazaya meyil veya ateşli hastalık olarak su yüzüne çıkabilir bu olumsuz eve birde retro Satürn yerleşmiş buda senin hiç kaale almayacağın ufak tefek bir hastalığın seni uğraştırabileceği anlamına gelebilir öfkeni içinde tutma ki vücuduna hastalık olarak yansımasın

Şimdi senin mars kiron karesi bu içinde hissettiğin enerjini tutkunu fazlaca abartabileceğin kendi potansiyellerin hakkında fazlaca iddialı olabileceğin anlamına gelebilir normalde mars kiron açısında kişi yeterliliği hakkında sorunludur kendine güveni yoktur bunu kamufle etmek için mars karesinin saldırganlığını kullanır ama zaten senin mars 12.evde bu enerjiyi zaten açığa çıkaramıyorsun belki de

O halde bu enerji koç kironu karesiyle egosunu yücelten biri olarak görünebilirsin ya da içten içe öyle görünmek isteyebilirsin

Kısaca bilincin derinlikleri mars enerji yüzünden zaten gergindir kiron karesi de bu gerginliğe son vermek bu enerjiyi boşaltmaya yardımcı olmak yerine seni iyice kendine dönük ama farkında olmayan biri yapabilir ve yıpratıcı şekilde çalışabilir

Mars 12.ev, kiron 3.ev, mars bilinçaltı, kiron zihin evinde eğer kendini disiplin altına alabilir enerjini olumlu bir yöne kanalize edebilirsen kendi kendinin doktoru olabilirsin şimdi

Yukarıda söylediğim her şey dışarıdan görünmeyebilir kimse içinde kopan bu fırtınayı görmeyebilir çünkü her şey bilinçaltı ve zihinde yani kafanın içinde gerçekleşiyor ve soruları da cevabı yalnızca sen bilirsin

Satürn ün yengeçte Zaralıdır ve 6.evinde ki bu evde zararlıdır sağlığa olumsuz etkiler içerir evvela Satürn yengeç etkisi metabolizmayı yavaşlatır buda sağlığını bozabilir dolayısıyla günlük hayatının düzeni de bozulabilir zaten Satürn kısıtlayıcı bir gezegendir günlük hayatında diğer insanlardan daha fazla enerji harcamak ve çalışmak zorunda olabilirsin ve sürekli kendini eleştiren yetersiz gören biri de olabilirsin Plüton kare Satürn de var haritanda günlük hayatında kalıplarını kıramamanın verdiği sıkıntıları yaşıyor olabilirsin

Beklide bu sıkıntıların farkındasın hem bilinçaltının hem de 6. ev konularının durumundan zihinsel olarak haberdarsın ama Satürn kare kiron sebebiyle kendini serbest bırakmakta boş vermekte zorlanıyor hala kendini kısıtlamaya sıkmaya devam ediyor olabilirsin depresyona meyilli olabilirsin

Neptün üçgen: içinde hissetmiş olduğun manevi duyguların yoğunluğunu bu açıyla hissedebilirsin ilahi olana yönelirsin ama senin Neptün 11.evde yayda, yay da rahattır ama 11.ev rahat mı bilemem bu ilahi olanı paylaşma alanın özlem duyduğun hayalini kurduğun alan kalabalık ortamlar veya arkadaş ortamları yani mistik duyguları 11.ev alanında yaşaman yakalaman daha kolaydır senin için

Fakat güneşle kare Neptün’den dolayı fazla hayale kapılıp kendini kandırmaktan ya da arkadaş çevren seni kandırmasından sakınmalısın
01-13-2009 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

nihal için
Sevgili Nihal şiron 4* balık burcunda 3. evde

kiron balık burcunda ve 3.evde rahat değildir

Öncelikle şiron hangi eve düştüyse o ev bizim hassas kırılgan noktamızdır yani yumuşak karnımız burasıdır

3.evde şiron bu evin konularıyla ilgili durumlarda sopasını gözümüzün içine sokacaktır ta ki

Satürn gibi jeton düşünceye kadar meselenin hakikatini anlayıncaya kadar bizi ağlatacak, süründürecek acı çektirecek ve kendimizi kurbanlık koyun gibi hissettirecektir neden Satürn gibi çünkü yörüngesinin bir kısmı Satürn’ün yörüngesiyle çakışıktır ve acı çektirme ve eğitme yönünden Satürn’e benzer (kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan kapar hesabı yani) eğer açıların iyiyse gerçeği görürsün yani dersini alırsın göremediysen hala kurban olmaya, kullanılmaya, tatsız tuzsuz bir hayat yaşamaya devam eder kendine sürekli acı çektirirsin

Gerçeği gördükten sonra Satürn gibi sana direkt ödül vermez burada devreye Uranüs giriyor çünkü yörüngenin kalan kısmı da Uranüs yörüngesiyle çakışıktır farkında olduktan sonra radarlarını açık tutacaksın ve soruna çözüm arayacaksın bunun için de akılı (akılın en son sürümü yani Uranüs) kullanacaksın ve olabilecek en pratik ama en dâhiyane fikirler üretip kendini geliştirecek yenileyecek ve farkında lığını artıracaksın ki ödülü alabilesin

Buranın püf noktası şu Satürn’de engeli aşmak adına yoğun çaba gerekir ancak şironda bu çaba olayların iç yüzünü anladıktan sonra olmalı yoksa ne kadar uğraşırsan uğraş işin hakikatini çözemediysen o sıkıntı döner dolaşır yine seni bulur

3.ev senin nazik noktan olduğuna göre diğer insanlara en çok yardımda bulunabileceğin noktadır aynı zamanda

Bu kadar ayrıntıya şironu daha iyi anlayabilmek için giriyorum

Şimdi eğer kardeşler varsa aranız iyi olmayabilir (varsa tahminim erkek kardeşten yana) ya da hiç kardeşiniz olmayabilir bazen bu duruma sıkılıyor olabilirsin tabii burcundan dolayı hep alttan alan ya da geri adım atan siz olabilirsiniz

3.ev yazılı ve sözlü iletişim olduğundan bu konuda iyisindir konuşma ve sesle ilgili herhangi bir alanda uzman öğretmen olabilirsin hassas nokta olduğuna göre kendini bazen ifade edemediğini düşünüyor olabilirsin ya da başkaları seni bir şeyler anlattığın zamanlarda pek kale almıyor olabilirler

Ve 3.ev ilk yaşam dönemi olduğundan çocukken bile seni memnun edecek ölçüde kendini anlatamamış ya da sözünü geçirememiş olmanın sıkıntısı olabilir düşüncelerinde (ayrıca zihin evi de)

Bütün bu potansiyeller balık burcunda olduğundan yaşadığınız olumsuzlukların suçlusunun kendin olduğunu düşünebilirsin (aslında sen kendini ifade etmişsindir ama karşı taraf gerçekten dinlememiş ve bunu örf bas etmek için suçu sana atmıştır böyle durumlarda sen genelde kabullenici bir portre çizebilirsin oysaki orada otorite kurup hayır ben anlattım ama sen dinleme zahmetinde bulunmadın deyip suçun sende değil onda olduğunu ifade etmelisin)
Alttan alıcı ve üstlenici (aşırı fedakârlık=kurban olma) olmamalısın gereksiz suçluluk duygularına kapılmamalısın

Düşüncelerinde inançlı bir insansındır ve maneviyatın da oldukça güçlüdür ama belli edemezsin (3.ev-olay zihinde gerçekleşir)

Çok yardımsever birisindir ama bu yardımlar 3.ev dolayısıyla daha ziyada yol gösterme akıl verme ve çözüm bulma şeklinde olur

Güneş, Venüs, Satürn, mc 45

Hayatta belli bir beklentisi amacı olan ve bu amaç da başka insanlara yol gösterme çözüm bulma konusunda olan ama eleştirildiği vakit fazla belli etmese de içsel bir öfke duyan, ama kendisi tam tersi bir şekilde eleştiren kusur bulan öyle mi böyle mi deyip duran ama çok da duyarlı hatta bu noktada bile kendine kızan acaba suç bende mi diye düşünen ve yoğunlaşmaktan hamle yapmaktan çekinen depresif ve kendiyle ve sosyal hayatıyla ilgili öğrenmesi gereken çok şey olan ve bunu acı verici bir şekilde deneyimleyen biri olabilirsin

Bütün bu potansiyeller 2 ve 3. ev arasında oluyor yani bu ders ve deneyimlerin 2.ayağı 2 ev oluyor bu dersler maddi kaynaklar ve özgüven evinde gerçekleşiyor

Ayrıca şironunu güneş, Venüs gibi gezegenlere ve 2.eve açı yapması maddi kayıplar ve yönde ki sıkıntılar ve sorunlar demektir paranın elde kalması güçtür

Plüton, Uranüs karşıt - Neptün üçgen

Her şeyden önce şahsen şironun Uranüs ve Neptün açılarını çok seviyorum

Çünkü insanin dini yönden kemale erebilmesi için ikisi de çok elzem bana göre bir defa ilahi olanı koşulsuz sevebilmek için Neptün gerekir ki üçgen aşısı var sevmek ve vermek bu alanda problem yok

Diğer yandan ilahi olanın hakikatini anlamak için üstün bir akıl gerek buda Uranüs ve değişim için yenilenmek için Plüton gerek sende 3 de var

Ancak Uranüs sert açılı yüzünü hangi yöne dönmen gerektiği konusunda bocalarsın Uranüs üst akıl ise karşıt açı bu aklın karışmasıdır kafan karışıktır( 9.ev konusunda) ama Neptün sana bu konuda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum

11.evden bir topluluk cemaat ya da bir arkadaş grubu sorularına cevap olabilir
Neptün Plüton sextili de sana yardımcı olacaktır derinlere hayal gücünle dalabilirsin fakat Neptün açılarının hep kare olması kironun suçluluk duygusunu destekliyor aşırı derecede verici olan kendini hep arka plana atıp ihmal eden hep başkaları diyen sürekli kendinden taviz veren ve netice sürekli bir kırgınlıklar yaşayan biri olabilirsin
Jüpiter karesiyle de inanç konusunda olmak istediğin noktada olduğunu sanıp kendini kandıran aşırı iyimser biri de olabilirsin ama inanç konusunda dediğim gibi samimisindir

Plüton ise senin resmen içini dışına çıkartacak tecrübelerle ve sorularla karşına çıkar ve sen cevapları peşine düşersin ama memnun olmazsın dürtüsel olarak bu cevabın başka açılımları da olmalı dersin değişimleri şiddetli ve derinden olur yaşadığın yıkımların can yakıcı olur ve istemesen de olaylara çekilirsin bu dönüşüm düşüncelerinde ki din veya inanç konusunda olur

Sevgili Nihal bence Allah inancı konusunda çok yoğunsun maddenin içinde mana yı bulmak en zorudur sen bunları yoğun tecrübe ettin umuyorum ki gerçek mananın hakikatini anlamışsındır yada temenni ediyorum
01-22-2009 02:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları
almira Yazılan:Konuyu okuyunca aklıma şu soru geldi....

Balık burcu boğanın üst skalasıdır diye bir söylev geçiyor çeşitli yerlerde...

Venüs sanat güzelik vs (Neptün-Jüpiter) Derin sanat ve hayal tasarı yaratma....

Hal böyle iken Şironda Jüpiterin sadece zenginlik olarak değil de

bilgi ,eğitim ve ilim hakkındaki ününüde baz alarak....

Şiron'nun üst skalası oluyor diyemezmiyiz....

İnanç konuları ....bİlgiden geçmiyor mu..Hem şeklide bana yay burcunu anımsattı .....

Kontak varmı bu iki gezegen arasındahımm,,,

bağlantılı olabileceğini düşünenler var almira. hatta şironla yay burcunu özdeş görenlerde var.

benim fikrim , şiron en çok başak burcuna uygun görünüyor yani jüpiterle ve yayla alakası yok bence.

07-11-2009 10:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Bu konu kafamı çok kurcalıyor...Şiron konu bakımından direk inanç sistemleri ile alakalı...

Hatırlatmaya lüzüm yok...ama Şironun başak burcunda olması...Onu klasik inanç yapısımı veriyor...

Dindar derken burda dinleri kast etmiyorum...Akla gelebilecek her sistemi kapsayan bir etkimi...

Şunu düşünerek bu teori geldi aklıma ...9 evin yönecisi...Jüpiterdir...değilmi burcu yay...konusu...Düşünce felsefe...dinler...iNANÇ..bilgi bilgelik....merak uzak ülkeler öğrenmek için çıkılan uzun yolculuklar...hicret göç topluma yada mediniyete göre değişiyor isimleri....

Bu yüzden öyle düşündüm....Başağın yönetci gezegen konumlamasından ziyade bağını merak ediyorum...

Yay,balık,başak ikizler bunların arası iyi olmasada gece gündüz gibiler....

Şiron balıkta klasik dindar yapar yani tam teslimiyet ....diYE okumuştum...aklımı kurcalayan kısım şu...

Başakların inanç kavrayışı nasıl şiron nasıl etki veriyor onlara...Bu konu çok spesifik olduğundan yargıya düşmeme adına soramıyorum....

Bu konu ile alaka bir kitap duydum ...Sanırım onu okuyunca dahada içim rahatlayacak....

1000 sayfa sadece Şiron çalışmaları anlattan bir kitap tek sorun almanca olması gülücük

Mesala şöyleymiş kitap ...Şiron kavuşum satrün birinci evde balık burcunda....

tek tek yorum yazmışlar....Çok az kaynak var bu konuda çok :(
07-12-2009 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Phoenix Yazılan:bu yazı harika... benim şironla uranus zıt açı yapmış gülücük ama şiron ikizlerde ve güneş ve ayıma 120 derecelik açı yapıyor.
şiron ikizlerde... çok bilirim sözde. Çok yardımcı olmaya çalışırım ama gel gelelim bildiklerimi, hazmettiklerimi uygulamada uçlarda gezinirim. bir gün öylee bir gün böyleee ah bu haller!.. gülücük
manevi konularda şanslı olduğumu düşünüyorum jüpiterim de balık burcunda zaten.

şiron başağa çok yakın duruyor.
sanırım şiron mitindeki sentor,at görülünce belli bir şablonda düşünme hissi oluşuyor.
ben ilk olarak ay ile lilith ilşkisi gibi ; şiron ve jupiter ilişkisini düşündüm.
birbirlerinin zıttı gibi...biri bulunduğu araziyi genişletirken diğeri yaralıyor.ancak , başağa daha yatkın düşünüyorum.
çünkü sitede çok kapsamlı olarak , bir çok harita eklendi. haritalardan anladığmız kadarıyla başağa daha yatkın.
tüm bunların ötesinde bazı şüpheler barındırıyor.ancak, çevremde tanıdığım bir arkadaşımda inanılmaz başak özellikleri mevcuttu ve titizliğin suyunu çıkartmıştı.şironun sert açılarını görmüştüm.
iilede maneviyata yorulacaksa bence kapanmayan yaralardan farkındalık elde etmek şeklinde yorumlamak , şahsi fikrimie göre daha uygun.şiron da kendisine faydası dokunmazken , başkalarına yardım ediyor. sonunda , kendisinden yüksek bir otorite olan yaratıcıya sığınıyor.dikkat edilirse, açizliği ve (en önemlisi) kusursuz olmadığını kabul etmek gibi bir durum söz konusu.başakla ifade ediliyorsa ,( bence) kusursuzluk kavramı daha da önem kazanıyor.
haritamda kişisel gezegenlerimden sadece merkürle 120 derecelik açısı mevcut ve ikizlerde.
kendimi ifade ederken ve konuşurken yanlış anlaşılma olayım çok fazladır.bir şeyi yazarken 40 kere gözdeen geçiririm.cümlelerim , fakat ,lakin ancak gibi bir çok ifadeyle bölünür.çünkü bir şeyi doğru ve tam olarak (başak) ifade etmek gibi bir huyum var.
(gerçi merkürüm sadece şiron dışında zihinsel takıntı veren daha güçlü açısı var)
ama şiron etkisini azda olsa merkürümde hissediyorum.
11-04-2009 09:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

aeon Yazılan:haritamda kişisel gezegenlerimden sadece merkürle 120 derecelik açısı mevcut ve ikizlerde.
kendimi ifade ederken ve konuşurken yanlış anlaşılma olayım çok fazladır.bir şeyi yazarken 40 kere gözdeen geçiririm.cümlelerim , fakat ,lakin ancak gibi bir çok ifadeyle bölünür.çünkü bir şeyi doğru ve tam olarak (başak) ifade etmek gibi bir huyum var.
(gerçi merkürüm sadece şiron dışında zihinsel takıntı veren daha güçlü açısı var)

Sen 120'lik açı ile bu hassasiyeti yaşıyorsan, ben öleyim...Güneş-ay-şiron t- karem mevcut. Balığı bile kokusundan rahatsız olduğum için eldivenle yiyorum.
Ve daha neler neler...Uzun dönem obsesyon tedavisi gördüm. Taktım mı fena takarım. Takıntım hep var, sadece kimlik değiştiriyor.
11-04-2009 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Nevrotik Yazılan:
aeon Yazılan:haritamda kişisel gezegenlerimden sadece merkürle 120 derecelik açısı mevcut ve ikizlerde.

Sen 120'lik açı ile bu hassasiyeti yaşıyorsan, ben öleyim...Güneş-ay-şiron t- karem mevcut. Balığı bile kokusundan rahatsız olduğum için eldivenle yiyorum.
Ve daha neler neler...Uzun dönem obsesyon tedavisi gördüm. Taktım mı fena takarım. Takıntım hep var, sadece kimlik değiştiriyor.

pluto merkür 90 derecesi mevcut.bana takıntılı zihin yapısı vermiş.
ancak 120 olmasına rağmen , ikizlerde oluşundan ötürü inanılmaz yanlış anlaşılma olayım var.;)
11-04-2009 10:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,783 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,636 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron Hakkında Bilgiler Mavi 81 109,288 11-17-2017 11:06 AM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron ve Başak Burcu ?? astrosohbet 135 178,324 03-25-2017 11:23 PM