Anket: Şiron Hangi Burçlarda Güçlüdür?
Aslan, Kova, Yengeç
Balık, İkizler, Akrep
Başak, Yay, Terazi
Oğlak, Boğa, Koç
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 42 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron Çalışmaları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları
Aprilios Yazılan:28 Derece 12 ' İkizler
II. Ev

Şiron'un Açıları:

60 Derece Güneş ve Merkür
180 Derece Satürn ve Uranüs
135 Derece Plüto
90 Derece K. Ay Düğümü

Güneş ve Merkür'üm 12.evde, Koç.
Satürn ve Uranüs'üm 8. Evde, Retro / Oğlak.
Plüto 6.evde, Retro / Akrep.
K. Ay Düğümü, 11. ev, Retro / Balık.

- Karşıt açının özellikle Satürn ile yapılmış olması, Şiron'un gücünü olumsuz anlamda etkileyip, bu gezegenin etkisini nötr hale getirebilir mi?

Einstein'in olması lazım , Fizik yasasını hatırlayalım ; enerji hiç bir zaman kaybolmaz , dönüşüme uğrar

yani sevgili Aprilios şiron yada başka gezegenlerinin zıt açıları vb. sert açıları oların enerjilerini nötr hale getiremez hiç bir zaman ok.
belki daha pasiftir ama transitlerle aktifleşir ve hayatında bir kaç döneminde mutlaka etkisini gösterir.
bunu genel bilgi olarak söyledim , enerjilerin nötr olması mantığı yanlış olur bilinsin istedim ok.

satürn zıt açıları kısıtlayıcı ve karamsar enerjiler taşırlar diyebiliriz.
aynı zamanda yapılandırıcıdırlar..
şiron eğerki maneviyatla bağlantılıysa , stelyum konusunda verdiğim Dinle ilgili geçmişle geleceği bağlama örneğini sana uygun bir şekilde düşünebiliriz. tabii bu sadece olasılıklardan biridir , şiron başka etkilerede sahiptir.

08-26-2008 06:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Yıldırım Yazılan:Einstein'in olması lazım , Fizik yasasını hatırlayalım ; enerji hiç bir zaman kaybolmaz , dönüşüme uğrar

yani sevgili Aprilios şiron yada başka gezegenlerinin zıt açıları vb. sert açıları oların enerjilerini nötr hale getiremez hiç bir zaman ok.
belki daha pasiftir ama transitlerle aktifleşir ve hayatında bir kaç döneminde mutlaka etkisini gösterir.
bunu genel bilgi olarak söyledim , enerjilerin nötr olması mantığı yanlış olur bilinsin istedim ok.

satürn zıt açıları kısıtlayıcı ve karamsar enerjiler taşırlar diyebiliriz.
aynı zamanda yapılandırıcıdırlar..
şiron eğerki maneviyatla bağlantılıysa , stelyum konusunda verdiğim Dinle ilgili geçmişle geleceği bağlama örneğini sana uygun bir şekilde düşünebiliriz. tabii bu sadece olasılıklardan biridir , şiron başka etkilerede sahiptir.
Açıklayıcı noktalara değindiğiniz için teşekkür ediyorum sevgili Yıldırım, yorumlarınızdaki bu altı çizili detayların ben ve benim gibi astroloji'nin amatör öğrencileri için çok faydalı olacağını biliyorum, ilginiz ve dikkatiniz için minnettar olduğumu da eklemek istiyorum öncelikle...

Fakat alıntıladığınız iletimde bir yanlışımı fark ettim sonradan, Şironla, Şans noktasının eş anlamlı olduğu konusunda...

Astrozoom'daki harita bilgilerinde sadece ''Part Of Fortune'' kısmı var, Şironla alakalı hiçbir şey belirtilmemiş...

Yanlışımı fark ettikten sonra, düzenlediğim iletimde de belirttiğim gibi;
Alıntı:imzamdaki haritamda ( astro.com'dan çıkardığım haritaya göre ) iki adet simge var.

Birisi Şiron, diğeri ise Şans Noktasına ait.
İkisi de İkizler burcunda ve II. Evde.

İlk yazdığım iletimdeki bilgiler (sizin de alıntılamış olduğunuz) Şans noktasına ait.
Şironun açılarını ise (astro.com'dan) çözemedim.

Yorumlarınızla yardımcı olursanız sevinirim.

08-26-2008 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

MALCOLM X
[Resim: 180pxmalcolmxnywts2aee8.th.jpg]

Malcolm X (Malcolm Little ve daha sonrasında El Hac Malik el-Şahbaz) (Omaha, 19 Mayıs 1925 – New York, 21 Şubat 1965), ABDli siyaset adamı,mücahid ve siyah hakları savunucusudur. 1952'de Malcolm X adıyla Black Muslims hareketine girdi. Elijah Muhammad'ın yolunu izledi ve ona ABD içinde tümüyle bağımsız olacak bir siyah cumhuriyetinin kurulması fikrini benimsetti. Ancak Mart 1964'de iki önderin arası açıldı; Malcolm X, Afrika - Amerika Birliği örgütünü kurdu ve 1964'de Afrika ile Ortadoğu'ya (Mekke'de hacc için bulundu) iki gezi yaptı. Dönüşünden 1 yıl sonra da öldürüldü.

MALCOLM X HARİTASI

[Resim: malcolmxgf5.th.png]

Burcu boğa kararlı, rahat ve en azından standart bir hayat isteyen insancıl, orjinal görüşlü, yardımsever ve dürüst ve dindar, kısmen dönüştürücü, dengeli ve sevecen bir kişilik

Ayrıca malcolm x in güneş Venüs birleşmesi onun standart hayatın üstünde bir hayat istemesine sebep olmuş daha fazla hak ve özgürlük ayrıca kitlelere hitap ederken karşındaki topluluğun duymak istediğini söyleyebilecek bir yapısı var

Ve 4.evindeki güneş, ay ve Merkür bilincinin derinliklerinde köklerini sevdiğini onlar adına bir şeyler yapması gerektiğini ve atalarının bu konuda yetersiz kaldığını hissettiği ve düşündüğü kanaatindeyim ve zihinsel olarak buraya fazla enerji harcamıştır bence ve ay Merkür birleşmesi onu iletişimde son derece etkili yapar ki koçtaki ay oldukça girişkendir kökleri hakkında

Yine haritasında mars Plüton birleşimi görüyoruz 7.evinde yengeçte yakın çevresi üzerinde oldukça etkili olmalı

Kironu koçta 3.evde zihinsel olarak bilincin derinliklerinde ve yakın çevresinde gördüğü hatta bizzat kendi kardeşleri vasıtasıyla onu rahatsız eden ve öfkelendiren yaraları vardır çok ilginçtir ki

Malcolm x in annesi tecavüz mağdurudur ve çocukları olabildiğince siyah olsun diye derisi en kara olan birisini kendisine eş seçmiştir ki malcolm x in ayı ve kironu kavuşumdur annesinin bilincinin derinliklerinden ona genetik olarak gelen çok büyük bir acısı vardır annesinin tecavüz acısı

Yöneticisi mars öncü grubunda ki yengeçte 7.evde hem burç hem ev olarak düşük ve zararlı konumda ve plütonla kavuşum bu durumu değiştirme isteği çok güçlü ama bilinçaltı oldukça yaralı ve gerçekçi ve duyguların hassas dengeli üzerinde bilincin derinliklerine inen manipülatif oyunlar oynayarak yapar bence mesela Amerikan halkına karşı vatansever oyunları gibi

Uranüs semi sextil kiron: insani haklarına kavuşurlarsa yaraları bir ölçüde iyileşebilir

Jüpiter kare kiron: sevgili ay-se nin dediği gibi kişiselleştirilmiş bir acı anne tarafından bilinçaltıyla ve genetikle gelen ve sonra jüpiterle büyüyen bir acı

Güneş semi sextil kiron:

Neptün üçgen kiron: yine sevgili ay-se nin dediği gibi acısını dindirme hayali ve insanları acı ve yaraları konusunda etkileyebilme hayali artı güneş Venüs kavuşumu kendi söylemek istedikleri sanki diğerlerinin söylemek istediğiymiş ve onlarında hayaliymiş gibi söyleme yetisi katmış yine ay Merkür kavuşumuda bu söylemek istediklerini ve hayallerini yazılı ve sözlü rahatça söyleme yeteneği katmış

Öyle çok güçlü bir marsı yok kendisinin zaten şiddetten ziyade halkın sevgi noktasından başlamıştır hareketine kendisinde öncü nitelik ve kişisel acısını ifade eden su ve rahatsızlığını dile getiren hava hayli fazla onu tam bir lider yapmış

Kendi evinde yerleşmiş olan Satürn ona sebat ve disiplin ve dayanıklılıkla beraber sosyal alanın her sahasında dışlanmışlık hisside vermiş olabilir bir noktada
Yine kendi evinde güçlü olan ay koçu ona kökleri ile bilincin derinliklerinde bağlamış ve hassas olan ayı hırçınlaştırmıştır

Yine güçlü olan merkürü ona kendini duygularını doğru ve düzgün ifade etme potansiyeli vermiş

Güçlü olan boğa onu kararlı ve sabit kılarken yengeç iyice hassaslaştırıp tetiklemiş koçlada tetiklenen enerji açığa çıkmış

Hayatında ailesi ve kökleri en etkili olan sebepler ve yine çocuklar ve onların gelecekteki yaşam şansları ve düzeyleri en nihayet eşi yakın çevresi vs diğer etmenler

Sanıyorum yola tamamen kişisel çıkılmış ama Satürn ve 10.ev bu konuyu sosyal platforma taşıyıp görünür hale getirmiş
08-27-2008 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

ROSA PARKS
[Resim: 180pxrosaparksle5.th.jpg]  

1955'te Rosa Parks ve Martin Luther King, Jr.
Rosa Parks, 1979Rosa Louise Parks (4 Şubat 1913 – 24 Ekim 2005) ABD vatandaşı insan hakları savunucusu.

Rosa Parks ABD'de Alabama eyaletinde doğdu. 1943'te Amerikan Yurttaş Hakları hareketine katıldı. 1955'te Alabama eyaletinde, zencilere uygulanan ayrımcılığa karşı tavır koyarak sonrasındaki hareketin başlangıcını yapan kişi oldu.

O yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'nin güney eyaletlerinde zencilerle beyazlar otobüslere ayrı kapıdan biniyor, kendilerine ayrılmış ayrı yerlere oturuyorlardı. Rosa Parks bir gün Montgomery’de otobüse bindi. O otobüste bir beyaz, beyazlara ayrılan yerde yer bulamayınca, zencilere ait bölümde oturmakta olan Rosa Parks' tan koltuğundan kalkıp kendisine yer vermesini istedi. Şoför de kalkması için uyardı ama Parks yerinden kalkmadı. (BU EKLENTİ BANA AİTTİR:o pis beyaz herif rosa ya tokat atar buna öfkelenen yaşlı bir zencide o beyazı yumruklar ve otobüs birbirine girer olayın aslı budur ve o zencilerin ellerine sağlık)Tutuklandı ve hapse girdi.

Olaydan sonraki bir yıldan daha uzun bir süre boyunca zenciler otobüslere binmediler, her yere yürüyerek gittiler. Protesto eylemleri bir yıl sonra meyvesini verdi. ABD Federal Mahkemesi, otobüslerdeki bu uygulamayı yasakladı. Ama Rosa Parks Alabama'da beyazlar tarafından taciz edildiği için kuzeye taşınmak zorunda kaldı. Aynı tarihlerde Alabama valisi, zencileri üniversitelere almama gayreti içindeydi. Büyük olaylar patlak verdi. Martin Luther King'in başını çektiği giderek büyüyen hareket 1964'de çıkarılan yasa ile başarıya ulaştı. Rosa Park bu direnişin sembolü haline geldi.

1999'da Time dergisince 20. yüzyılın insan hakları savunucusu seçildi. Parks 1996 yılında Başkanlık Hürriyet madalyasına lâyık görüldü. 1999 yılının başında da, Kongre'nin altın madalyasına hak kazandı ve bu ödülü Bill Clinton'un elinden aldı.

ROSA PARKS

[Resim: mkvsk7eld3d5bm0.th.png]

roza parks ın kuvvetli kiron açıları yok malesef

venüsle semisextil:sosyal alanda bir hareketin başlamasına vesile olmuş
jüpiterle sextil:yeni bir duruş sergilemiştir boyun eğmemek gibi
neptünle 135: idealizm.başkaldırı hayali ve hareket sağlamıştır bence

sevgili yıldırımın dediği gibi parks özgürlükçü biriydi

kendisini çok takdir etmişimdir ama yazacak kelam bulamıyorum
09-01-2008 07:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: İleri Seviye Şiron Çalışmaları
tşkler akasya , rosa parks'ın yıldız haritasında kova burcu vurgusu görünüyor zaten ve yaptığı başarının astrolojik göstergesi olarak güçlü kova + uranüs etkisini gösterebiliriz.
şiron ise balık burcunda görülüyor ve idealizmi beslediğini söyleyebiliriz.

09-01-2008 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: İleri Seviye Şiron Çalışmaları
Aprilios Yazılan:
Yıldırım Yazılan:şironuna gelince merkürle 60lık güzel açı yapıyor bunun dışında kuvvetli açı yaptığını söyleyemeyiz.
Bu 60'lık açı sizce nasıl değerlendirilmeli sevgili Yıldırım?

( Merkür'üm 12. evde ve Koç burcunda )

sevgili Aprilios ; şahsen ben 60 derecelik açıların yıldız haritası üzerinde vurgu yapacak enerjiler üretmeyeceğini düşündüğümden , dikkat ettiysen yorumlarımdada çok fazla kullanmıyorum.

yinede soruna cevap vermek için şunu diyebiliriz ; merkür-şiron rahat açıları iletişim konusunda iyi bir dinleyici olma özelliğini verebilirler çükü şiron şifacıdır , merkür iletişimdir ve sen dertleri olanları dinleyerek rahatlatma gibi bir özelliğe sahip olabilirsin.
ayrıca şiron Dini , felsefi , bilimsel araştırmalarada işaret ediyor bence ve merkürün hoş akıcı enejisi saydığım konularda algılama yeteneğini arttıracaktır , başkalarının kavramakta zorlandığını daha pratikçe kavrayabileceksindir diyebiliriz.

09-01-2008 07:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Alıntı:120 / Earth ve Vertex.

135 / Plüto (retro) ve Mars.

60 / Lilith.

180 / K. Ay ve G. Ay Düğümü, Satürn, Uranüs.(retro)
Gezegenlerin burç konumlarını da belirtmek, yorumlar açısından faydalı olacaktır sanırım...

Earth : Terazi / 6.ev
Vertex : Terazi / 6.ev

Plüto : Akrep / 6.ev
Mars : Kova / 10.ev

Lilith : Aslan / 4. ev

K. Ay Düğümü : Balık / 11. ev
G. Ay Düğümü : Başak / 5. ev

Satürn : Oğlak / 8.ev
Uranüs : Oğlak / 8. ev

09-06-2008 12:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Earth hakkında:

Dünya her zaman güneşin tam karşısındaki burçta,derecede ve evde yer alır.Dünyayı nasıl ve nerde karşılayacağınızı gösterir.Fiziksel haliniz ve günlük olaylarla ilgilenir.Hayattaki görevinizi temsil eder.Boğanın yöneticisi olarak kabul edilebilir. Ayakları yere basmayan çok az sayıda boğa vardır. Bilinçli bir şekilde dünyadan haberdardırlar. Sağlık durumlarıyla yakından ilgilidirler. Asla
çok heyecanlanmazlar. Fakat stresle ve engellemelerle karşılaştıkları zaman Dünyanın,ters atmosfer olaylarıyla karşılaşmasında olduğu kadar aksi ve inatçı olabilirler.

Dünya bize yaşamdaki rolümüzü,nerede ve nasıl hareket edeceğimizi gösterir.Dünyanın horoskoptaki konumu,en verimli olabileceğimiz alandır.Çünkü dünyanın boğayı yönetmesi demek 2.evi,dolayısıyla da doğuştan gelen yetenekleri yönetmesi demektir.

Fakat buradada, astrolojideki tüm teoriler gibi uzun yıllar boyunca denemeden,hiçbirşeyden emin olunmamalıdır.

kaynak: astrozoom.

İlgili konumunu araştırırken, edinebildiğim bu bilgiyi eklemek istedim.

09-06-2008 04:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Sevgili Akasya, ben de mümkünse Şiron açılarımla alakalı olarak; sizden bilgi alabilir miyim?

120 / Earth ve Vertex.

135 / Plüto (retro) ve Mars.

60 / Lilith.

180 / K. Ay ve G. Ay Düğümü, Satürn, Uranüs. (retro)

09-09-2008 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Alıntı:iletişim veya konuşmayla ilgili sıkıntılar verebilir ilk yıllarında dinlenilmemiş ve iletişimi kısıtlanmış olabilir bu yüzden sessizliği tercih eden biri olabilirsin bir ihtimal
şayet konuşmayı seçersen 2.ev dolayısıyla mal,mül,para kazanmanın yolları,finans vs gibi konularda etrafına sık sık akıl verebilirsin insan bu konularda size
danışabilirler ama tavsiyeleriniz çok pratik ve kazançlı olmayabilir
Birinci ihtimal çok muhtemel gibi gözükmüyor, benim açımdan...

Finansal açıdan bolca tavsiye verdiğim kısmı ise doğrudur, başlamak bitirmenin yarısıdır mantalitesiyle, çevremdeki insanlara ( yetenekleri ve yapabiliteleri doğrultusunda) seçenekler sunduğum ve motive ettiğim çok olur.

Alıntı:jüpiter 45:hayatın finans ve kaynaklarla ilgili bölümünde çözümlerinize çok fazla güveniyor olabilirsiniz ve kendinizi abartabilirsiniz

Abartmak bölümü tartışmaya açık olan bir durum tabii ki, fakat maddi anlamda ne kadar zorda kalırsam kalayım, bir çıkış yol'u yaratıp, bulacağıma inanırım her zaman, böyle bir güvenimin söz konusu olduğu doğrudur yani.

Alıntı:güneş sextil:içsel olarak ayrıcaklı biri olduğunuzu düşünebilirsiniz ama 12. evdeki güneş bunu dışarıya yansıtmayacaktır

İmzamda geçerli olan haritayı pek çözebildiğim söylenemez orada bu açı var mı bilemiyorum fakat, kullandığım Solar Fire Deluxe programına göre, bu açıya sahip değilim.

Alıntı:merkür sextil:aslında insanları teselli edici teskin edici bir hitap şekliniz olabilir ama boğada ve 12 evdeki merkür bunu belki sözle ifade edemez ama yazılı şekilde olabilir

Merkür'ümün 12. evde olduğu kısmı doğrudur fakat kendisi Boğa'da değil ( : Koç'ta.

Alıntı:uranüs karşıt:mali olarak verdiğiniz tavsiyeler dahiyane fikirler olabilir ama çok uçuk kaçık da olabilir

Olabilitesi mevcuttur tabii ( :

Alıntı:satürn karşıt:belki gizli bilinmeyen sıkıntılarınız vardır sizi bunların kısıtladığını düşünebilirsiniz disiplenden düzenden yoksun olabilirsiniz hamle yapmaktan ve kaybetmekten korken biri olabilirsin

Disiplin kelimesinin birebir anlamı beni her zaman ürkütmeye yetmiştir açıkçası. Kısıtlanmaya tahammül edememek gibi bir durumum söz konusu çünkü. Sorumluluk, sırtlanmaya değer bulduğumuz durumlar olmalı bence.

Genel anlamıyla temkinli bir yaradılışım olduğu söylenebilir... Bu da belirttiğiniz gibi kolay hamle yapmamı ve belki de düşünmeden hareket etmemi oldukça zorlaştırıyor.

Çok teşekkür ediyorum sevgili Akasya, bu kadar kısa sürede, bu kadar ayrıntılı bilgiyi paylaştığınız için.

09-09-2008 02:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,791 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,641 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron Hakkında Bilgiler Mavi 81 109,291 11-17-2017 11:06 AM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron ve Başak Burcu ?? astrosohbet 135 178,339 03-25-2017 11:23 PM