Anket: Şiron Hangi Burçlarda Güçlüdür?
Aslan, Kova, Yengeç
Balık, İkizler, Akrep
Başak, Yay, Terazi
Oğlak, Boğa, Koç
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 42 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron Çalışmaları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: İleri Seviye Şiron Çalışmaları
bir önceki şiron'un getirdiği yenilikler yazısıda çok güzeldi , Ahmed Hulusi yorumlarında oldukça güzel sevgili akasya -ok
1 saattir bu iki yazıyı keyifle okuyorum diyebilirim ;)

sadece 2 şey ilave edeceğim ; birincisi Ahmed Hulusi'de şironun dünyaya yakın geçtiği 1945 yılında doğmuş bunu farkettim ki A.H bence islam dini anlayışına yepyeni bir bakış açısı getirmiştir.
yanlış anlaşılmasın islam dini en başından beri orijinaldir , sorun insanların 1400 yıl öncesi gelenekleri sanki dinin parçasıymış gibi görmesi ve islamın asıl mesajının gözden kaçırılmasıydı diye düşünüyorum.
oysa A.Hulusi islam dinini bugünün modern bilimiyle batı dünyasının kuantum teknolojisini geliştirmesinden çok önce açıklamsıdır.
A.Hulusi , ölümü ve sonrasını , ruh kavramını , cenneti ve cehennemi günümüz bilimsel dünyasının da anlayabileceği şekilde -bence- çok güzel ve orijinal biçimde anlatmaktadır.

A. Hulusi'nin haritasıyla ilgili söyleyeceğim ikinci şey ; çok özel bir açı kalıbı olan (büyük şans üçgeni ve uçurtmaya göre daha nâdir görülen) YOD yada klasik astrologların deyimiyle Tanrının Parmağını onun haritasında görüyoruz.
merkür-mars kavuşumu + plüto + uranüs arasında oluşan YOD'un astrolojik anlamı YENİLENMEK..
A.Hulusi'nin yazılarına birkaç dakikalığına göz atarsanız , konu başlığı olarak bile YENİLENMEK kelimesini bulabilirsiniz ;)

08-01-2008 02:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

amine Yazılan:sironun guclu yada zayif oldugunu nasil anliycaz?
benim sironum 23 drc aslanda 9.evde
gunes,ay,merkur,pluto dortlusune kare aci yapmis
yumusak aci tek true nude'le asc'e ikisinede ucgen aci yapmis
jupiter,neptun,uranus'e siyah renkli zayif aci yapmis
neptun+uranus 135 drc aci
jupiter 45 drc aci
felsefeci olarak kalcam galiba :(:(:(:(
zaten fikir&idrak 12.evimde saklanmis
--------------------------
bu arada ahmed hulusi astroloji sohbetlerinden birinde yukseleninin yay oldugunu,
pc haritalarinda yanlislar oldugunu belirtmisdi
ve kisinin yukselenini belirten faydali ipuclari vermisti
video.google 'deydi galiba ordan dinleyebilirsiniz

teşekkürler

bir gezegen yada astroid ne kadar çok açı yapıyorsa etkisi yani gücü o kadar artacaktır öyleyse sevgili amine , senin şiron oldukça güçlüdür.
felsefeci olmak olasılığı dışında , akasya'nın ŞİRONUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER yazısına dikkat edersen başka alternatiflerde bulabilirsin.
şöyle atom mühendisi gibi şeyler mesela gülücük

08-01-2008 03:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: İleri Seviye Şiron Çalışmaları
evet akasya , çeşitli meslek gruplarına göre kategorilere ayırarak inceleme yapabiliriz.
bu araştırma sürecinde muhalefet yapmak ve mevcut bilgiye ters giden şeyleri de bulmak çok önemli. yani bilimsel mantıkla yani biraz şüpheyle bakmak gerekiyor.

mesela Nin.me.sar.ra'nın eklemiş olduğu susan atkins örneğinde şiron oldukça baskındı ama susan atkins ne yapmıştı ?
sapkın bir tarikata , saçma bir inanışa yönelmişti..
zaten atom bombası örneğinde bir yıkımdan söz edebiliriz.
öyleyse şironu güçlü olan herkesin doğru inançlara sahip olacak ruhani kişiler olduğunu şimdilik söyleyemeyiz. bunun için yüzlerce örneğe daha ihtiyacımız olacak ok
çok iyi gidiyorsun akasya , müsait oldukça devamını bekliyorum ;)

08-01-2008 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Uranos Yazılan:Benim şironum güneşimle kavuşum yapıyor. Yıllar önce astrolojiyle ilgilenen bir teyze bu etkinin kişiyi sorumluluktan kaçan biri yaptığını söylemişti. Aynı kavuşum Mesut Yılmaz'da da varmışdil çýkarma Hep içimde ukte kaldı. Birileri çıkıp böyle bir şey olmadığını söylesin lütfen. Gerçi ben biliyorum ama insan başkasından da duymak istiyorgülücük

böyle birşey yok uranos gülücük
için rahat olsun , şiron keşfedildiğinde o yaşlı teyze ilk emeklilik ikramiyesini alıyordu herhalde yani o kadar yeni keşfedilen gökcismi bu şiron.

bizde burada şiron yorumlarına yeni bişeyler bulabilirmiyiz diye çeşitli incelemeler yapıyoruz. ayrıca astroid pallas üzerine de incelemeler yapıyoruz. eğer bi aksilik olmazsa Ay düğümlerini de Beyhan yönetiminde incelemeye başlayacağız.

sende bilgilerini ve düşüncelerini paylaşabilirsin ok.

08-02-2008 01:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yardımcı olmana sevinirim uranos. şimdi şiron konusunu akasya aldı ve incelemelerini bu başlık altında yazıyor.
sende şiron üzerine benzer bir çalışmaya olumlu bakarsan özel mesajla akasya ile paslaşmanızı öneririm. görev dağılımı gibi şeyler yapabilirsiniz.

yol haritanıza dair şunu söyleyim ; yüzlerce ünlünün haritalarında şiron konumlarına bakacağız.
özellikle şiron-Asc kavuşumu , şiron-MC kavuşumu , şiron-güneş kavuşumu , şiron-Ay kavuşumu vs. diğer gezegenlerle olan kavuşum açıları olan ünlüleri inceleyelim istiyorum.
tam kare yada tam zıt açıyıda dahil edebiliriz yada büyük şans üçgeni , uçurtma gibi özel açı kalıplarının aktörlerinden biriyse yine şironu dahil edebiliriz inceleme alanına.

yüzlerce haritada şiron incelendikten sonra şirona olan transit ve progresleri inceleyeceğiz.
ilgilenirsen akasya sana anlatacaktır , olası soru işaretlerinde çekinmeden banada söyleyebilirsiniz , yardımcı olmaya çalışırım.

08-03-2008 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

orhan pamuk'un haritasıda bu yıldız haritası

doğum saatini bilmediğim için sadece açılarına dikkat çekmek istedim.özellikle en dikkat çekici açısı uranus ile olan karşıt açısı.insan hakları,düşünce özgürlüğü hakkında yazdığı yazılarla türkiye yi sarsan makaleleri sanırım bu uranüs açısıyla alakalıydı.tüm insanları soyut anlamda sevmek eğilimi.yengeçteki uranus akıcı bir dili olduğunun kanıtı.üstelik mimarlık okumuş ama tamamlayamamış.aile kalabalık ama ailede sorunlar vardır.satürnün chironla kare açısı bunu gösteriyor.uranüsün yengeçte olmasıda bunu destekliyor.jüpiter açısı kendisini karamsar yapabilir.ama başkalarına karşı oldukça iyimser.ve ilham verici.benden bu kadar şimdilik...hımm

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
08-05-2008 04:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
galaxia
Kayıtsız

MARTİN LUTHER KİNG
[Resim: 200pxmartinlutherking19yk2.th.jpg]

Dr. Martin Luther King, Jr. (d. 15 Ocak 1929 – ö. 4 Nisan 1968). ABD'li siyah Baptist rahip ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi.

Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır. Ayrıca, 1977 yılında, ölümünden 9 yıl sonra, eski ABD başkanı Jimmy Carter tarafından Başkanlık Özgürlük Ödülü'ne layık görülmüş ve onuruna Martin Luther King Günü kutlanmaya başlanmıştır. King'in en bilinen ve etkili konuşması "Bir Hayalim Var" dır.
HARİTASI

[Resim: c38qqpr2gvujgj5.th.png]

kiron 12.evde boğada

boğada ve 12.evde ki kironun bence kronikleşmiş rahatsızlıkları vardır ve kendini güvende hissetmez ve hakettiği maddi ve manevi değerlerin elinden alındığını düşünür ve hakettiğini almak noktasında kararlıdır ve bu konuda içsel ve gizli planlı değişime hazırlayan ama insanlığın hayrına olabilecek çalışmalar yapar bence ve madde ötesini de algılayarak planlarına bu bu sezgi ve hisleride dahil eder ve derinden çalışır

jüpiter kiron kavuşum başladığı işe olan tam inancı yepyeni bir tarz ve sistem getirmeye heves

uranüs kiron semi sextil mevcut bağımsızlığın ve hürriyetin insani boyutta yeterli olmadığı düşüncesidir bence

ay kiron 45 ırkçılık yüzünden duygusal ve manevi yaralar ve çekilen manevi acılar ve bilinçaltında vatanlarından koparılmışlık hissi

venüs kiron sextil öfkesine ve yaşadıklarına rağmen bu işi diplomatik bir şekilde başlatıp sürdürmesi bence

merkür kare kiron her ne kadar diplomatik ve stratejikte olması beyaz ırkın yüzüne çekilen tüm acıların vurulması ve can yakacak ifadelerle dile getirilmesi diyorum

plüton kiron 72 ve bu yaraların sarılmasında adeta sanatçının eserini oluşturması edasıyla derin bir değişim ve dönüşüm eskiyi akilane bir şekilde yıkıp yerine yenisini koyması kanaatim buyönde

mars kiron 45 ve ezilmişliğin ve itilmişliğin verdiği öfke ve harekete geçme dürtüsü

haritada merkür (düşünceler)satürn(disiplinve sebat) uranüs(tam özgürlük ve haklar)bu noktada güçlü görünüyor
yine ikizler kova ve balık ve 9,10,11 ev öne çıkmış martin lutherin hayatındadiyalog,iletişim özgürlükve bütünlük duygusuyla beraber inançlar ,bulunan sosyal konum ve insani cemiyetler ön planda

yanlışlarımı bildirin arkadaşlar
08-25-2008 02:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

güzel örnekti akasya -ok

hafifte olsa şiron-jüpiter kavuşumunun , idealizm ruhu veren neptüne 120lik üçgen açı yaptığını görüyorum. hem şiron hem jüpiter hemde neptünün maneviyatla ilgili olduğunu düşünüyorum , bir tür hayat felsefesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum ve luther king'in hayatında önemli bir vurgusu olduğunu düşünüyorum bu üçlü arasındaki etkileşimin.
özellikle etkileşimin toprak burçlarında olması dünyevi amaçlara ve pratiğe dökme açısından avantaj getireceğini söyleyebiliriz. su hava yada ateş elementindeki jüpiter-şiron-neptün bağlantılarını kontrol etmek daha zordur bence.

08-25-2008 02:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

[attachment=468]Nelson Mandela 18.TEMMUZ 1918 yılında doğmuştur.dünyanın en ünlü mahkumu olarak anılır. Güney Afrika'da 27 yıl hapiste kaldıktan sonra 1980'li yıllarda, ırkçılığa karşı mücadelenin bütün dünyada yoğunlaşması üzerine adı duyuldu. 1990 yılında devlet başkanı De Klerk tarafından şartsız olarak serbest bırakıldı. Serbest bırakıldığı zaman 71 yaşındaydı. Serbest bırakılmasına Güney Afrika siyahlarının yanında birçok beyaz da sevindi. Mandela'nın; "Mücadele benim hayatımdır. Hayatımın sonuna kadar siyahların bağımsızlığı için mücadele edeceğim." demesi, halk arasında onu bayraklaştırdı.

nelsonun tam doğum saatini bilmiyorum.

Nelsonun chironu koç burcunda. Ve bulunduğu burcun yönetici gezegeni savaşcı mars terazi burcunda.saldırganlığını diplomatik ve barışçı yollarla çözmeye çalışan.ikna etme kabiliyetini kulanan uzlaşmacı tavrıyla mandelanın seçtiği yolu gösteriyor bizlere.adaletsizliğe ve haksızlığa son derece duyarlı ve hassas.

savaşın efendisi marsın .burcu olan koç ta şiron nasıl çalışmış olabilir.koçun doğasıyla burada nasıl bütünleşir.nelsonun yengeç güneşi oldukça vatansever.ırkına,soyuna güçlü bağları olan bir karekter.buna akrep ayınıda katarsak geçmişine oldukça derin duygularla bağlı.nelsonun ben kimim sorusuna siron sayesinde aldığı yanıt şu olmuştur muhtamelen.” Ben ırkıma karşı mücadele eden biri olmalıyım.çünkü ben cesurum” ve burada şironun savaşçı doğası koç burcunda gün ışıgına çıkıvermiş.peki şiron savaşta güçlümüdür. Hayır bu alanda güçsüzdür şiron.ama bu kişilerin en belirgin yönüde şudur.bu enerjiyi disipline etme, bu yönlerini güçlendirebilme,onarabilme yeteneği.nelson bu yönünü disipline edip,güçlendiren omuştur.

Şironun pluto ve jüpiterle karesi mevcut.

Nelsonun genç yaşlarda gelişmeye başlayan olagan dışı kaderi,asla değişmesi engelenemz olaylar pluto ile oluşan bu karesinde saklıydı sanırım.ırk ayrımına karşı mücadelesi ve bunun sonucunu alması olagan üstü bir şey.ama bu büyük dönüşüme imza atmak tabiî ki kolay olmadı Nelson için.pluton karesi hafife alınmamalı diye düşünüyorum.

Jüpiter karesi ise.kendi içinde kişisel hissettiği bir yarayı acıyı büyütüp önce propaganda mayetinde başladı hissi uyandırdı bende.çünkü Jüpiter şiron sert açılarında biraz kendi yaraları yüzünden yaygara koparmak vardır.ama sonuç itibarı ile Nelson iç muhasebesinde ırkına ve geçmişine ne kadar bağlı olduğunu fark edip başkalarına ilham verdiğini fark edip savaşından dönmemiştir...

Neptün şiron 120 açısı mevcut nelsonun..büyük ihtimal hayellerinde olan hep buydu.ve bunu bu açısı sayesinde insanlara, gerçekten kendi gibi düşünen büyük bir topluluga enpoze edebilme,aşılayabilme onları bir arada tutabilme yeteneği sağlamış.bu ideali gerçekleştirmek için kendini adamış.tüm yüreğiyle..

Nelsonun bir transiti dikkatimi çekti.27 yıllık hapsi istendiğinde.jüpiter şironuyla kavuşum yapmış..?????????? bu konuda yorum yaparsanız sevinirim.

Benim gördüğüm kısaca şu.nelsonun şironu koç burcunda.koç şiron ve mars terazi yerleşimi bile kısaca bakıldığında hayat felsefesini anlamaya yetiyor nelsonun..

Yukarıda Martin Luther King in haritasında gördüğümüz 120 lik şiron Neptün açısı aynen burada var dikkat ettiyseniz. sevgiler...gözkýrpma

not: resim ekleyemedim malesef. ve haritayıda resim olarak ekleyemedim.bir yerde hata yaptım ama nerede hımm

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
08-26-2008 04:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

resim yok ama oldukça güzel değerlendirmeler var , emeğinize sağlık abla -ok

jüpiterin şirona dokunduğu transitte hapis cezası aldığıyla ilgili şu yorum geldi aklıma ; jüpiter hukukla ve adalet sistemiyle de ilgilidir. eğer başka bir sert açı da varsa ve 9.ev yada 12.ev sözkonusuysa mevcut duruma uygun bir yerleşim olacağını düşünüyorum.

birde astrolojik işaretleri daha geniş bir bakışaçısıyla irdelemeyi denemeliyiz zaman zaman..

mesela jüpiterin şirona dokunduğu o dönemde nelson hapis cezası almış ve ciddi bir sorunla karşı karşıya kalmış olabilir ama ''uzun vadede düşünürsek'' belkide bu hapis cezası hem nelson'u hemde onun misyonunu dünya çapında haklı çıkaracak bir sonuca vesile olmuş yani dinimiz açısından düşünürsek belkide HAYIRLISI OLMUŞTUR..

08-26-2008 04:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,780 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,634 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron Hakkında Bilgiler Mavi 81 109,287 11-17-2017 11:06 AM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron ve Başak Burcu ?? astrosohbet 135 178,318 03-25-2017 11:23 PM