Anket: 7.evinizde kaç gezegen var ?
yok
1 tane
2 tane
3 tane
4 ya da daha fazla
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 51 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
cansin1970 Yazılan:Sevgili Yıldırım;
Kuzenimin doğum verileri;14 haziran 1972,Manisa,saat:19.00
Doğum haritasına göre 7. evdaki gezegenlerin çokluğu beni çok şaşırttı.Mümkünse kısa bir yorum alabilir miyim?
Şimdiden çok teşekkürler.

sevgili cansın ;

7.ev vurgusu ilişkiler-evlilik-ortaklık gibi konuların o kişinin hayatında önemli yer edeceğine işaret edecektir diyebiliriz.

kuzeninizin 7.evi ikizler burcunda ve yöneticisi merkür yine 7.evde , üstelik Jüpiterle zıt açı sözkonusu..
kuzeninizin ilişkilerinde-arkadaşlıklarında-belkide evliliğinde bir tür acelecilik , dikkatsizlik , hesapszılık ve bu gibi sebeplerden kaynaklanan yanlışlar sözkonusu olabilir. mesela kuzeniniz için birden fazla evlilik olasılığından söz edebiliriz ama buna kesin olacak demiyorum sadece böyle bir olasılık sözkonusu.

şu dönemde (geçen yıl sizin yaşamış olduğunuz) meşhur Transit Uranüs-Güneş karesini ilerleyen aylardan itibaren kuzeniniz de yaşayacak.

ve aynı zamanda transit plüto kuzeninizin plütosuyla kare + Venüsüyle Zıt açı yapıyor..

bu dönemde 7.evinin sallandığını söyleyebiliriz. mevcut ilişkisi - evliliği varsa bunu sorgulayabilir , beklenmedik gelişmeler sözkonusu olabilir ya da ilişkisi yoksa sürpriz - hesapsız başlangıçlar yapabilir.

10-09-2008 10:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
uranüsünün yerleşimi güzel olsada açıları pek güzel değil birde marsla kavuşum halinde :( eneji çok yoğun,ama mc.yöneticin olan jüpiterin çok güzel açıları var ve satürnde 7.inci evindeki gezegenlerine 60.lık açı yapıyor,uranüsün sert etkilerini yani,aykırılık,isyankarlık,aynı alanda uzun süre duramama,10.uncu evde oldugu için bu işinle ilgili olabilir,çabuk sıkılma,herşeye karşı çıkma gibi etkilerini kontrol altına alabilirsen,( ki alıyorsun bence çünki satürn plüto bu etkiyi kontrol altına alıyor diye düşünüyorum)iki ilişkilerinde bence sonderece kontrollü hayatına giren insanlar genelde mistik gücü yüksek,güçlü insanlar olucaktır diye düşünüyorum... Ama tekrar başa alıyorum uranüsün ve marsın haritanda çok önemli etken,enerjini kontrol ettigin sürece sorun olacagını düşünmüyorum... sevgiler..

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-13-2008 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
lilyum Yazılan:Merhaba gülücük sitenize yeni üye oldum çok gerçekten çok güzelmiş 7. evimle ilgili merak ettiğim konu boş olması ve 12. evimde satürnün olması yani. Ben yabancı biriyle mi evlenicem ya da farklı bi ülkeye mi yerleşicem acaba ? ya da evlenebilecekmiyim gülücük
haritam da şudur
Sevgili Lilyum,

Haritanızın tüm potansiyellerini değerlendirmemekle birlikte, sadece sorunuzun muhattabı olan 7. evinizi inceledim.

Bilgi dağarcığı itibariyle amatör sayılacak biri olmama karşın, bir şeyler karalamak isterim, en azından düşüncelerinizde birkaç kapı açmak için...

Haritanızın alçalan burçla tanımlanan ''sen'' ya da ''ikili ilişkiler'' bölümü Oğlak ve yanılmıyorsam bir parça da olsa Kova burcu ile kesik.

Bu demek oluyor ki, yedinci evinizin ipleri elinde tutan yönetici gezegeni öncelikle Satürn ve eğer yanılgı içinde değilsem ikincil olarak Uranüs (Kova burcunun kesmesi).

Bu gezegenlerin yedinci ev ile olan kalitesini değerlendirmek adına, açılarına bakıyoruz:

İlk dikkatimi çeken açı Satürn'ün, Jüpiter (şans ve bolluk gezegeni) ile yaptığı 90 derecelik zorlu açı.

Bayan haritalarında -ikili ilişkiler değerlendirilirken- Mars ve konumlandığı burç da ele alınır.

Sizin Mars'ınız ise Balık burcunda. Dolayısı ile çekim yaşadığınız Bay prototip'i Balık ya da haritasında su grubu baskın birisinin olma şansı yüksek.

Bu noktada, Satürn'ün (yedinci evinizin yönetici gezegeni) Mars ile yaptığı 120 derecelik çok iyicil açıdan bahsetmemiz mümkün.

Üstelik, ikincil önemi olan Kova yani Uranüs'ünüz ile yine Mars'ınızın yaptığı 120 derecelik akışkan açınız söz konusu.

Bunlar, sadece potansiyel malzemeleriniz... Transit etkilerin de, sorduğunuz soruya ilişkin daha net ihtimalleri oluşturacağı kanısındayım.

Son olarak eklemek istediğim gezegenlerinizin burç içindeki yerleşimleri,

örneğin Satürn; Yengeç burcunda ve Mars Balık.

Gezegenlerinizin bu burçlar içindeki yerleşimlerini ''özellikle'' araştırmanızı öneririm.

12-16-2008 02:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
nuray esen Yazılan:benım harıtamdada 7 evde ay aslan ve yarısı basakta ne soyleyebılırsınız

1.ben 7.sen bu senin aslan+başak özelliklerine sahip kişilere çekileceğin anlamına gelir..yani kendine güvenen sevdiğine değer veren koruyan titiz dikkatli düşünceli birine
01-24-2009 05:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
Benim 7ci ev boş ama neptun gezegeni var

Boş olan diyer evlerıim olan 11 12 6 ve 5 ama bu evlerde gezegen yok bile!!!
bom boşlar!!!!

neptun merkur yükselen ve güneş ile üçken
venus ve jupiter ve kuzey düyüm ile kare
Dc ile 60 açılı

yönetici gezegenim sanırım Merkür? yükselenim merkür çünki...
merkür ve güneş 9 cu evimde kavuşumdalar
neptunun bunlara olumlu açı yapması acaba farklı din ve ırktan olan insanlara daha çok çekildiyimi gösteriyor ola bilirmi? birde balık farklı tiplere gidermiş galiba?

şimdiye kadar karşıma çıkan ve yakınlık gördüyüm erkekler hem deyiik ülkedenlerdi ve ayrı dinden.......çoğu sevdalarımda platonik ve imkansız olmuştur genelde:(

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
06-03-2009 08:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

pinknilden Yazılan:benim 7.evimde sadece oğlak burcu var yöneticisi satürn 5.evimde bu aşık olduğum biriyle evlilik yapacağım anlamına geliyor?7.evimin güneşle üçgen açısı var ama satürnümün güneşle 180

sevgili pinknilden evet oğlağın yöneticisi satürn 5.evde ise dediğin şekilede yorumlanabilir benimde aynı şekile 7.evimin yöneticisi neptün 5.evde.7.evinin güneşle üçgen olması eşinin kimliğiyle iyi anlabileceğini gösteriyor..şu yorumda getirilebilir belki biraz senden daha baskın popüler eş..
06-03-2009 09:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

pinknilden Yazılan:benim 7.evimde sadece oğlak burcu var yöneticisi satürn 5.evimde bu aşık olduğum biriyle evlilik yapacağım anlamına geliyor?7.evimin güneşle üçgen açısı var ama satürnümün güneşle 180

yaş farkı olan ilişkilere çekilme olasılığınıda söyleyelim.

06-03-2009 09:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

pinknilden Yazılan:teşekkürler

sadece aşk anlamında değil , normalde de yaşça büyük ( olgun ) insanlarla aran nasıldır merak ettim ?

06-03-2009 09:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

pinknilden Yazılan:iyi değildir aslında kendimden yaşca büyük biriyle evlilik asla olmaz diye düşünüyorum

eğer doğum saatin tam doğru ise Transit Plüto 7.evine girmek üzere ve asla dediğin bu tür bazı düşüncelerinde Dönüşümler olabilir söyleyim ;)

06-03-2009 11:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

yansıma için
7.evin koçla başlamış

Koçtan dolayı güçlü Mars etkileri olan erkekler size cazip gelir siz eş, ortak, arkadaş her neyse koç marsı gibi atak, hareketli, sabırsız ve riske girmeyi seven erkeklerden hoşlanırsın yâda hayatına bu tür erkekler girer güneşi veya ayı veya Venüs’ü veya marsı koç burcunda erkekler cazip gelir

Koçun yöneticisi mars akrepte tam 2.ev de

Şimdi 2.ev maddi kaynak ve güvenlik evidir ilişkilerinde maddi ve manevi güvence arayabilirsin yani paralı bir erkek sana kendini güvende hissettirebilir veya senin özgüvenine destekte bulunana yâda sana manen arka çıkan bir erkeğin yanında kendini güvende hissedebilirsin kısaca hem maddi hem manevi güven senin için önemlidir

Ayrıca eşinle yâda ortak arkadaş her neyse birlikte çalışıp maddi kaynak elde edebilirsin
Para ile ilgili mesleği olan birisi ile evlenebilirsin bankacı olabilir yönetici borsacı hukukçu ve ruhsal biri vs.

7.ev Yöneticisi marsın satürnle 45 lik açısı var yani yarı kare ,belki eş bencil soğuk ve güvensiz hatta bazen sorumsuz olabilir yâda en azından sen bilinçaltında bu şekilde tasarlıyor olabilirsin.

Çok karmaşık bir haritan var

Bu evinde ay, palas ve şans noktası var bereketli görünüyor

Ay 7.evde duygusal olarak hislerini gizlemeyen açıkça ifade edebilen yani kem küm etmeden direkt konuya girenler ateşli fakat bir o kadar da duyarlı, sevecen olan erkekler dikkatini çeker

Şans noktası: 7.ev ve yöneticisi marsın bulunduğu ev Venüs’ün evidir. bu ev konularında aktif olur ancak hem kendinin hem yöneticisinin bulunduğu burçlar (koç-akrep) zor burçlar bir parça engellenecektir.

ilişkilerinde bir takım Pürüzler olması muhtemel şans nok.açıların olumlu sadece Plüton karşıt davranışlarındaki,duygu ve düşüncelerindeki baskıcı,otoriter ve dominant olma tutumların ilişkilerinde sıkıntı yaratabilir

Palas pratik zekâsını pervasızca kullanılması seni cezp edebilir

Toparlarsak

Enişte adayımız yâda ortak arkadaş vs. ateşli hareketli sabırsız, direkt aynı zamanda zeki ve maddi –manevi yönden güçlü bir o kadar da şefkatli ve ince ruhlu olmalı

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
07-04-2009 03:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir