Anket: 7.evinizde kaç gezegen var ?
yok
1 tane
2 tane
3 tane
4 ya da daha fazla
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 51 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
Beatricé Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:7.evim yengeç bu yengeç birini mi ifade eder yoksa benle mi alaka?

bi de yakın bir arkadaşımın 7.evinde mars var(yengeç) güneşle kare yapan bunu nasıl yorumlarsınız?

7.evde bulunan burç nasıl bir eş istediğimizi gösterir en genel anlamda.
Marsın bulunduğu yerle ilgili anlamı bana göre bir anlamda kişinin öfkeyi nereden çıkaracağını gösterir, 7.evde olunca da evlilik,ortaklıklar vs.

Arkadaşın biraz agresif biri olabilir tabii tüm harita önemli sadece bir açı ve bir konuma göre bu belirlenemez ama kuzu gibi olma ihtimali de az olmalı. Öfkesinin istediği gibi çıkaramıyor olabilir, Mars yengeçte çünkü. Dolayısıyla aşk ilişkilerinde içten içe sözü geçen kişi olmak isteyip olamıyor olabilir, 7.ev Mars hareketli, tartışmalı ilişkiler ve evlilik verir iyi yanı da sıkıcı olmaması herhalde gülücük Aynı zamanda çok ciddi ilişki yaşadığı biri ya da evleneceği/evli olduğu kişi haritasında Mars etkisi olan biri olabilir.

teşekkürler beatrice...
emek vermişsin baya
aslında agresif değildir çok ama harita bütündür.-ok

09-05-2008 08:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
artemis Yazılan:
esraa Yazılan:artemis esmer erkeklerdenmi hoslanırsın?benim dikkatimi ceken koc burcu ve 7.evinde yine koc burcu olanlar genelde esmer takıntılı oluyor niyeyse ben cözemedim bunu sendede böyle bir durum varmı?

Evet esraa esmer erkeklerden hoşlanıyorum sarışınlar kesinlikle hoşuma gitmiyor.Kumral da evet ama koyu kumral tabir ettikleri.
Ben de esmerim zaten.Erkekte renkli gözden de nefret ederim.
Kapkara olsun gülücük
Benim sadece 7. evim koç ben başak burcuyum.

Yıldırım şaka yapıyorum yav gülücük 11. ev bana göre = arkadaş ve sosyal çevrem. Evet "adayları" hep burada buluyorum gülücük)
Herşeyin hayırlısını diliyorum Allah'tan ve gönlüme göre vermesini...
(amin) gülücük

Ben de aksine esmer erkeklerden nefret ederim. Kesinlikle ilgimi çekmez. Sarışın ya da kumral, beyaz tenli, avrupai yüz hatlarına sahip erkeklerden hoşlanırımgülücük) Yedinci evimde rötarda pluto (terazi), rötarda satürn (başak) ve lilith (terazi) var.

Pluto'nun 7. evdeki etkisi bende oldukça belirgin. Bildiğiniz gibi pluto yıkım ve ölüm gezegenidir. Var olanı yıkmak onun için zor değildir. Bende arkadaş çevremi, etrafımdaki insanları yaptıkları olumsuzluklar karşısında hayatımdan bir anda çıkarabilen biriyim. 10 senelik arkadaşım bile olsa. Asla da geriye dönüp bakmam. Kimsenin varlığına bağımlı hissetmiyorum kendimi.
09-14-2008 01:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - Aprilios için
Aprilios'un 7.evinde akrep ve yay burçlarını görüyoruz. yani en kaba yorum olarak , senin elmanın diğer yarısını bulacağın kişiler akrep ve yay potansiyelleri taşıyacaklardır diyebiliriz.
neşeyle karışık biraz gizem , tutkuyla karışık biraz zeka ve kendini eğitmiş olması önceliklerin olabilir.

akrep burcunun yöneticisi plütoyu 6.evde , yay burcunun yöneticisi jüpiteri 12.evde birbirlerine zıt açı yaparlarken görüyoruz. ve bu ikisine kare açı yaparak T-Kare gerilimi oluşturan Mars var.. (Mars , bayanların haritasında erkekleri ifade eder güneşle birlikte)

şimdi 6.ve 12.evler pek iç açıcı evler olarak kabul edilmiyorlar çünkü balık ve başak burçlarını ifade ediyorlar ve balık-başak ekseni bizlere (en azından bana) Hz. İsa'nın fedakarlığını , bişeylerden vazgeçmişliğini hatırlatır..

balık-başak bağlantısı yada 6.ve 12.ev bağlantısı olupta fedakarlıkta bulunmayan , dünyevi bazı hırslardan kendini soyutlamayan kimse görmedim diyebilirim.
ayrıca bu eksen yani balık-başak ve 6.ev-12.ev ekseni için söylenebilecek diğer sihirli kelime yardımseverlik ve hizmet etmektir.

bu açıklamaları yaptıktan sonra Aprilios'un 7.evine dair bir iki yorum yaparak bitireyim istiyorum ;

erkekler konusunda şanssız olabilirsin gülücük

tamam tamam bu biraz yüzeysel bir yorum oldu.. erkekler konusunda yada ilişki kurmak , hayat ortağını seçmek konusunda pek hırslı ve arzulu olduğunu söyleyemeyiz diyelim.. sebebini söyledim , 6.-12. ev eksenin..
hatta eğer geçmişe dair bir-iki olumsuz referansın olmuşsa (ki senin başından geçmesi şart değildir , şahit olduğun erkeğin kadını üzmesi vb. olaylardan etkilenmiş olabilirsin) kendini evlilik-ortaklık gibi yakın ilişkiler konusunda geri planda tutuyor olabilirsin..
dikkat etmeni önereceğim bir konu daha var ki balık-başak ile 6.-12.ev ekseniyle yaşayan herkese bu öneri yapılabilir , kendinizi kurban psikolojisinde hissedecek tarzda ilişkiler yaşamayın yada ilişki kurduğunuzda kendinizi kurban pozisyonuna getirecek durumlara dikkat edin..
bahsettiğim bu eksen , kendine acıma , kendini kurban etme (mesela hiç evlemeyeceğim lanet olsun !! tarzında durumlara dikkat) sorununu hortlatabilir.
fedakarlık iyi bir erdemdir ancak ilişki içinde kendi kimliğini eritip yok sayacak konuma getirmek çok ciddi bir hata olacaktır , dengeyi kaybetmemek lazım ;)

sanki çok olumsuz bir yorum gibi oldu ama bence karamsarlık etmek yerine bu söylediğim olasılıkları hayatında gözlemliyorsan , dengeleme konusuna bilinçli eğilmen senin için faydalı olacaktır ve astrolojinin faydasını da görmüş olacaksındır en azından bilinçlenme adına.

olumlu olarak şunu söyleyim , akrep-yay-kova (mars kovasından dolayı) karışımı bir erkek iyidir iyi gülücük

09-15-2008 11:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

esraa1 Yazılan:benim 7.evimde ikizler burcu var bu cift evliliğe mi delalet eder bu arada esim boga burcu ve ne hikmetse hep boga burcu erkekleri sansıma karsıma cıkmıstır..

esra benimde 7.evimde ikizler burcu var ama değil çift evlilik , bir tane bulamadım evde kaldım dermişim gülücük

kısmen yanlış yada eksik bir bilgi diyebiliriz 7.ev ikizlerinin çift evlilik verdiği bilgisini.

önemli olan haritadır ve kişinin bunu nasıl kullandığıdır ok

09-15-2008 12:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

esraa1 Yazılan:ama yıldırım dikkatını cektiyse 7.evde ikizler ve balık gibi burcları olanların birden fazla evlilik yapacaklarını söyleyen yazıları mutlaka okumussundur. bu arada dıkkatımı ceken biseyi daha belirteyim 2 arkadasım ve ben dahil 3 kiside bu böyle oldu mesela benim 7.ev ikizler evlilik tarihim 15 haziran kız arkadasımın 7. evi koc nisanda evlendi enteresan belki ama tesadüfmüdür 7.ev evlilik zamanını mı belirliyor anlayamadım evli olan arkadaslar  armızda bi yapsınlar bakalım 7.ev kontrollerını onlarında tutacakmı acaba?

evet esra yazılanları biliyorum ve üstüne basa basa söylüyorum her yazılana hemen inanmayın , sorgulayın , kendinizde ve çevrenizde deneyin , inceleyin..

7.evi ikizler olanların birden fazla evlilik yapacağı net bir gerçek olsaydı , yükselen yay ve yükselenbaşakların vay haline gülücük ki bunlardan milyonlarca var sadece bu ülkede..

09-15-2008 05:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - Aprilios için
Aprilios Yazılan:
Alıntı:erkekler konusunda şanssız olabilirsin gülücük

Yaptığınız yorumun ana fikri konusunda pek yanılmış sayılmazsınız ((( ; sevgili Yıldırım.

Çok teşekkür ediyorum.

Fakat katılmadığım bir unsur var ki; o da bahsettiğiniz şu kendini kurban etme pozisyonundaki fedakarlık durumu.

Asla yaşamadığım ve yaşama ihtimali bulunan herkesin bu durumdan ( örnek bir açılım olarak, kişinin ilişki içerisinde kendi kimliğinden vazgeçmesi, dolayısıyla kendine duyduğu saygıdan vazgeçmesi ) bir an önce kurtulmasını sonuna dek destekleyeceğim bir şeyin muhtemel olma ihtimali beni çok şaşırttı açıkçası.

Ki bunun, biraz da (tabiri caizse) ''kör aşık''lık durumundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Benim ise, yine şimdiye dek yaşamadığım ve yaşamamın ( mutasyona tabii tutulmazsam şayet ( ; ) ihtimal dahilinde bile olmadığı bir durum.

Çünkü bu tip konularda duygusallığım kadar mantıksal değerlerim de çalışır ve bu değerlerde mantıksal nedenlerim ağır basarsa, değil fedakarlık yapmak, tüm duygusal öğeleri tek bir kalemde silip, yol'a devam edeceğim tecrübe ile sabittir (( :

Sonuna dek katıldığım bir cümleniz var ki kesinlikle bu yorumun son derece olumsuz hatta umutsuz ((( ; olduğu.

Jüpiter ve Plüto'yu baz aldığınıza göre, bu mevzuu içinde, olumlu açılarının da, olumsuz açılara ne yönde katkısı olabilir acaba?

''Hiç mi umut yok Doktor Bey?'' gülücük) yaklaşımında oldu bu soru ama, aklıma takıldığı için, sormadan da edemedim.

(Mesela, Jüpiter'in 120 derecelik Satürn ve Neptün ile,
Plüto'nun ise yine Neptün ile 60 derecelik iyicil açıları mevcut
.)

umut bir görevdir , lüks değil yazıyor , Napolyon Hill'in pek çok insanı değiştiren Düşün Ve Zengin Ol kitabında..

şöyle cevap vereyim soruna ;

nasıl ki yükselen burcu terazi olan bir boğa olarak küçüklüğünde resim sanatına ve tiyatroya , operaya meraklı olan Hitler belki şartlar gereği belkide kadersel unsurlarla tüm zamanların ''en gaddar'' adamlarından birine dönüşmüşse ,

nasıl ki haritasında aslan-mars-plüto kombinasyonlarıyla gençliğinde emniyet müdürüne kafa atarak kabadayılık yapan Fatih Terim bu yüksek hiddetli enerjisini spora ve saha içi YÖNETİCİLİĞE yönlendirerek bir Türk takımıyla Avrupa Kupası kazanmışsa ,

sizlerde arkadaşlar , olumlu astrolojik potansiyellerinizi değerlendiremeyip gaddarlığa , başarısızlığa , yalnızlığa sürüklenebilir ve ya olumsuz görünen hiddetli enerjilerinizi bile (fatih terim gibi) bir hedefe odaklayarak kendi hayatınızın şampiyonu olabilirsiniz , seçim size aittir yada kadersel unusurlar ne getirir bunu bilemeyiz diyelim..

yani sevgili Aprilios , öncelikle kurban psikolojisiyle ilgili bilinçli tavrından dolayı avantajlısın bunu söyleyim..
sonra ise tekrarlayım , her zaman umut vardır tabii o doğrultuda bişeyler yaparsan gözkýrpma

09-17-2008 02:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - Nihan için
JoMaJa Yazılan:Şans noktasının diğer arap noktalarına göre daha fazla ön plana çıkmasının sebebi üç temel unsurdan(yükselen-ay-güneş) yola çıkılarak bulunması.Bir de adı sanırımgülücük

bence de kesinlikle adı , oradan kazanıyor gülücük

arap noktalarının ratinglerine dikkat ederseniz şans noktası - aşk noktası ve evlilik noktası başı çekiyordur , neden acaba hehee

09-22-2008 02:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
wigo Yazılan:[color=#000000]merhaba ben siteye yeni üye oldum.benimde sorum 7.evle ilgiligülücük 7. Evimde gezegen yok.Boğa burcu bulunuyor.Yöneticisi Venüs 4. Evde Balık’ta.Kendimi bildim bileli ikili ilişkilerimde hep bir tıkanıklık var.Halk arasında aşk konusunda kısmetsiz denilen tiplerdenim yani.Gerçi buna artık inanmak istemiyorum.Tam biri benden hoşlanır bişey olcak olur aniden kendini çeker,ya bir hareket yapar ben soğurum derken ilk ciddi ilişkimi 27 yaşında yaşadım.biraz geç değil mi?oda büyük hayal kırıklığı oldu benim için.Aynı yıl işten çıkartıldım 2006 yılında. Hayatımda hep bir oyalanma ertelenme hissettim ilişkiler ve iş konusunda.Derken aklıma astroloji geldi ve araştırmaya başladım bir baktım natal haritamda venüs satürn karşıt açısı var.satürn 10.evde başak burcundan venüs 4.evde balığıma ters açı oluşturuyor.

Şu an 29 yaşındayım ve sağlam bir satürn döngüsü yaşadım .Geçen sene bu zamanlar berbattım yine bu halime çok şükür. İnşallah iyiye gider.Aslında kalabalığı severim ama çok arkadaşım yok.Haritada boş gezegen bulunan yerlerde hayatınızda çok önemli yeri yoktur diyorlar.Benim kadar evlenip aile kurmak isteyen kendi kariyerini oluşturmak isteyen az insan vardır heralde.Bu kadar aşk,ilişki,kariyer odaklı bir ruhum var neden o evler boş:( 10. kariyer evimdede satürn var:(çok soru sordum ama yardımcı olursanız ÇOK sevinirim.Şu son 2 senedir baya zorlanıyorum psikolojik olarak.Açıkçası evlilik ne zaman ve kariyer nasıl görünüyor arkadaşlar onu sormak istiyorum.
[size=medium]

Merhaba Wigo,kendinde zaten farketmişsin,satürn180venüs,en basit tabiriyle,venüs ilişki ve evlilik,satürn engellenme,gecikme ve soğukluğu ifade ediyorsa,evliliğindeki gecikmeyi ve ilşkilerindeki soğumayı açıklayabilir.7.ev yöneticiside venüs,kendi evini yöneten venüs,bu konulara neden bu kadar önem verdiğini ifade edebilir.Boş evler kesinlikle hayatınında önemli yeri yoktur diye açıklanamaz.Astroloji bu kadar sığ değil.

Mc burcun aslan. Aslan sahnede olmayı,kendini göstermeyi,kendini gerçekleştirmeyi,dikkat çekmeyi sever.Mcde kariyer olduğuna göre,kariyer anlamında hırslı, başarılı ve dikkat çekici bir sosyal imaj istemen de gayet doğal.Mc yöneticinde 5.evde koçta,oda yücelmiş,kendi evinde olduğu için kariyerini sahne önünde gibi gerçekleştirmek istersin.
Hangi sektördesin,yöneticilik,organizatörlük,çocuklarla ilgili bir meslek mi?Ya da insanlara hizmet eden bir sektörmü?Kariyer evindeki satürn bu evin sahibi biliyorsun.Yani rahat,ve geçte olsa kariyer konudundaki hırslarını gerçekleştirebilme potansiyeline sahipsin gibi gözüküyor.

Satürn döngüsü yaşayıpta, psikolojik olarak bu dönemi rahat geçiren yoktur heralde. Yalnız değilsin.

Venüs balıkta yücelir,satürn 10.evde yücelir,venüs zaten doğal çarkta 7.evden sorumlu.Satürn bunların hepsine bir şekilde dokunmuş,hem gecikmeye hemde sende takıntıya yol açmış.4.(yuva) 7.(evlilik) VE 10.(kariyer) evin gezegenlerle birbirine bağıntılı.

Bu arada ay'ın yengeç,jüpiterin yengeç.Yani güdümsel olarak,yuva kurma,aile sevgisi,besleme büyütme heveslisi,anaç(ay) bir modelsin.Sanırım jüpiterin genişletme özelliğiylede bu duygular çifte kavrulmuş bir hal alıyor.

İki ışığında güneş ve ay,plutondan sert açı alıyor.Buda senin koç(hırs)ve yengeç(yuva) konularında bu kadar takılmana ,hırslı olmana sebep oluyor.

Bu konulara vakıf arkadaşlar,daha iyi yardımcı olacaktır.
09-27-2008 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Teşekkür ederim Nihan ağzına sağlık.Ben Amerikan Edebiyatı mezunuyum ama mesleğimi yapmadım yani genelde hep öğretmen olur bizim bölümden çıkanlar.Ben kurumsal pazarlama da çalıştım.Yaratıcı işlere ilgim var, sanırım buda haritamda ki yoğun su grubu etkisinden.Yengeç ve Koç yorumununa oldukça katılıyorum.Hem sevgiye önem veren aile kurmaya odaklı , hem kariyere odaklı biriyim.Genelde bayanlar ikisinden birini seçer.Satürn etkilerinin otuz yaşından sonra daha azaldığını söylüyorlar sizce doğru mu arkadaşlar?Yaşayanlar var mı acaba?Yada haritasında benim gibi Venüs-Satürn karşıtı olanlarınız bulunuyor mu?
09-27-2008 05:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
wigo Yazılan:[color=#000000]merhaba ben siteye yeni üye oldum.benimde sorum 7.evle ilgiligülücük 7. Evimde gezegen yok.Boğa burcu bulunuyor.Yöneticisi Venüs 4. Evde Balık’ta.Kendimi bildim bileli ikili ilişkilerimde hep bir tıkanıklık var.Halk arasında aşk konusunda kısmetsiz denilen tiplerdenim yani.Gerçi buna artık inanmak istemiyorum.Tam biri benden hoşlanır bişey olcak olur aniden kendini çeker,ya bir hareket yapar ben soğurum derken ilk ciddi ilişkimi 27 yaşında yaşadım.biraz geç değil mi?oda büyük hayal kırıklığı oldu benim için.Aynı yıl işten çıkartıldım 2006 yılında. Hayatımda hep bir oyalanma ertelenme hissettim ilişkiler ve iş konusunda.Derken aklıma astroloji geldi ve araştırmaya başladım bir baktım natal haritamda venüs satürn karşıt açısı var.satürn 10.evde başak burcundan venüs 4.evde balığıma ters açı oluşturuyor.

Şu an 29 yaşındayım ve sağlam bir satürn döngüsü yaşadım .Geçen sene bu zamanlar berbattım yine bu halime çok şükür. İnşallah iyiye gider.Aslında kalabalığı severim ama çok arkadaşım yok.Haritada boş gezegen bulunan yerlerde hayatınızda çok önemli yeri yoktur diyorlar.Benim kadar evlenip aile kurmak isteyen kendi kariyerini oluşturmak isteyen az insan vardır heralde.Bu kadar aşk,ilişki,kariyer odaklı bir ruhum var neden o evler boş:( 10. kariyer evimdede satürn var:(çok soru sordum ama yardımcı olursanız ÇOK sevinirim.Şu son 2 senedir baya zorlanıyorum psikolojik olarak.Açıkçası evlilik ne zaman ve kariyer nasıl görünüyor arkadaşlar onu sormak istiyorum.
[size=medium]

Nihan arkadaşımız güzel açıklamalarda bulunmuş sevgili wigo , bende küçük bir transit yorumu ilave edeyim.

transit uranüs önümüzdeki aylarda senin merkür-mars kavuşumuna dokunacak , sosyallik-erkekler-iletişim-kendini ortaya koymak gibi konularda beklenmedik gelişmeler sözkonusu olabilir..

ayrıca transit jüpiter önümüzdeki sene senin 4.evine dokunacak. 2010 civarında da venüsüne dokunacak..

aynı dönem içinde hem transit uranüs hemde transit jüpiter güçlü etkiler yapıyorsa sürpriz gelişmelere açık olacaksınız diyebiliriz bu yorum herkes için geçerli..

not ; bu tür transit yorumlarında olumlu gelişme diyorsam olumlu gelişme demektir arkadaşlar , evleneceksin-zengin olacaksın vb. kesin ifadeler kullanmıyorum buna dikkat edin ve büyük beklentiler içine girmeden sadece o olumlu zamanı nasıl değerlendirebileceğinize odaklanın derim.

yani 2009 ile 2010 inşallah beklediğini sana getirir sevgili wigo ;)

10-09-2008 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir