Anket: 7.evinizde kaç gezegen var ?
yok
1 tane
2 tane
3 tane
4 ya da daha fazla
[Show Results]
Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.

Değerlendir:
  • 51 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - emel için
emel Yazılan:
Yıldırım Yazılan:emelin 7.evinde yengeç burcunu görüyoruz. yengeç burcu potansiyeli taşıyan insanlara doğru çekilebileceğinin göstergesidir diyebiliriz.
duygusal , duyarlı , koruyucu , şevkatli insanlar..

bu özellikler bir taraftan senin eksik yönünü ifade ederler diyebiliriz. bir oğlak + yükselen oğlak olarak duygularını ifade etme konusunda çekimser bir kişisel imajın olabilir.
yengeç tarafın , geliştirmen gereken tarafındır diyebiliriz.

7.evinin yöneticisi AY ve Ay'ını yay burcunda jüpiter + uranüsle kavuşum yaparken görüyoruz.
yay - jüpiter ve uranüs kombinasyonu , 7.ev yöneticine ÖZGÜRLÜK vurgusu kazandıracaktır. bu duygusal insanla uzaklarda bir yerlerde tanışma olasılığın vardır.
ya da farklı ortamlarda yetişmiş farklı bir kişiliği olabilir diyebiliriz.

zaten bir ilişkin var bunu biliyoruz , talip bu özelliğe uyuyormu bilmiyorum ama hayat ortağında duygusallık ile özgürlük içgüdüleri arasında gel-gitler sözkonusu olabilir diyebiliriz.

Öncelikle teşekkür ediyorum Yıldırım. Talip bu özelliğe uyuyormu dersek eğer şöyle diyebilirim; Talip ve ben çok ayrı dünyaların insanıyız ve evet çok daha farklı bir kültürde ve yaşantıda büyümüş bir insangülücük Farklı bir kişiliği olabilir yorumun tam isabet olmuşgülücük

Fakat benim asıl değinmek istediğim nokta şudur, sen şimdi haritama bakarak yorum yapıyorsun ama sende çıkan harita ile bende çıkan harita ciddi farklılıklar göstermeye başladı, yani benim yükselenim bende yay mesela, 7. evimde yengeç ve aslan bulunuyor. Daha öncede bu konuyu konuşmuştuk ama ciddi farklar çıkmaya başladı ortaya. Bende öğrenme kısmını atlatamadığım için sürekli yaptığın yorumlarla haritamı karşılaştırıp çıkarmaya çalıştığımda sıkıntı doğuyor. Bunu nasıl halledicez?

evet haritalar farklı , çünkü ben farklı bir ev sistemi kullanıyorum.

şöyle açıklamaya çalışayım ; bende de yükselen burcun yay görünüyor ancak yay burcunun son derecesi yani 1.evini oğlak burcu kaplıyor ve tabii 7.evinide zıt burcu olan yengeç kaplayacaktır.
placidusta yani senin haritanda aslan burcunun bir kısmını da 7.evde görüyoruz ama 7.evinin asıl yöneticisi Ay oluyor ve AY'ın jüpiter + uranüsle kavuşum yaptıklarını her ikimizin haritasında da görüyoruz.
anormal değişen birşey yok yorumlamada , kafanın karışmasını anlıyorum ama bunu normal olarak kabul et ok.
çünkü astroloji gerçekten yüzlerce kombinasyondan oluşan bir uğraşı ve sen yolun başındasın ama sabırla ilerlersen taşlar zamanla yerine oturacaktır gözkýrpma

talip'in 7.evine gelince ; aslan - başak - venüs kombinasyonu özellikleri taşıyan kişilere çekilme hissedecektir.
venüs güzelliğin , bakımlı olmanın gezegenidir ve başak burcuda temizlik ve düzenlilik etkilerini ifade eder.
kişisel bakımına , giyimine , düzenli olmaya özen göstermeni öneririm.
talip'in venüsü mars ve uranüsten sert açılar alıyor ki ilişki analizinizi yaparken seni uyarmıştım sanırım , ilişkinin uzun vadeli olması için en önemli sorunlardan biri onun venüs-mars ile venüs-uranüs kombinasyonlarıdır diyebiliriz.
evlilik konusunda farklı düşünceleri olabilir..

07-11-2008 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - aytaşı için
aytaşım Yazılan:benim 7. evim 17derece yengeçle başlıyor 29derece aslanla bitiyor.
şimdi
yengeç-yönetici-ay (7.evde aslanda)
güneş-ay 90derece
satürn-ay 45 derece

aslan-yönetici-güneş (4.evde bogada)
ay-güneş 90derece
satürn-güneş 135derece

bana da bir yorum yapar mısınız...

7.evinde yengeç ve aslan olduğundan dolayı , yengeç ve aslan potansiyeli olan kişilere çekileceğini söyleyebiliriz.
ya da Ay ile Güneşi kuvvetli olan kişiler seni çekebilirler.

yükselen burcun oğlak olduğundan , elmanın yarısını yani ruhunu tamamlayacağını düşündüğün hayat ortaklarını (eş , çok yakın arkadaşlar , iş ortakları , hatta seni çeken düşmanlar) yengeç ve aslan burcu potansiyeli taşıyanlardan bulabilirsin.

yaklaşık 15-25 derece aslan burcunda kişisel gezegeni olanlar senin ilişkiler evini etkileyecek ancak senin oradaki AY'ın da o kişinin gezegenine dokunacağı için , duygusal anlamda senden etkilenecektir.
yalnız böyle aslan potansiyelli kişilerle kurabileceğin ilişkilerde karşılıklı tutkunun yanında gerilimde sözkonusu olacaktır çünkü senin Güneşin , AY'ına kare bakıyor yani o kişininde gezegenine kare bakacaktır.
mesela o bir ay aslanıysa ilişki duygular üzerine olacaktır ve kırılganlıklar sık sık yaşanabilecektir.
ya da o bir mars aslanıysa , ilişki çok tutkulu ve cinsel elektrik yüksek olmakla birlikte tartışmalar ve gerilimde yüksek olabilecektir.

7.evinin diğer yöneticisinin Güneş olması , aradığın kişide yengeç gibi duyarlı olmakla birlikte , canlılık , sosyallik ve özgüvenli olması gibi özellikler ön plana çıkacaktır diyebiliriz.

07-14-2008 04:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
benim haritamda, 7. eviminde hiç gezegen yok.7. evimin büyük bi bölümünü tarazi kaplıyo bir kısmınıda başak almış durumdagülücük ds ise 7. evde ve başakta

acaba diğer yarım beni tamamlayan insan nasıl biri olcak başak ve terazi özelliklerine mi sahip biri? yada bu 7. ev sadece eş olarak değilde bu etkilere sahip olan kişiler bizi tamamlıyacak arkadaş dost anlamınada geliyo mu acaba?
yardımcı olursanız çok sevinirim ;)
07-17-2008 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
çilekli süt Yazılan:DS zaten 7.ev başlangıç çizgisidir dolayısıyla herkesin DS si 7.evin başındadır sevgili ginka. Sorunun cevabına gelince bir başakla anlaşabileceğini düşünmüyorum bence sen Koç veya Terazi potansiyeli olan insanlarla uyumlu olabilirsin. Asla özgürlüğüne müdahale etmeyecek (Yay'da stelyum, Kova'da 2 gezegenin var) birlikte çok çok eğleneceğin ve aynı zamanda tutku dolu anlar (Mars-Pluto kavuşumun var) yaşayabileceğin biri olmalı derim gülücük 7.ev başındaki Başak burcu'da partnerinin, temiz ve düzenli biri olması gerektiğini ve/veya zeki olması gerektiğini gösteriyordur bana kalırsa. Sevgiler..

kesinlikle haklısın çilekli süt.tam idealimdeki kişiyi söyledin bana gözkýrpma
çook teşekkür ederim bana vakit ayırıpta yorum yaptığın için.umarım böle biri vardır evrende ve karşıma çıkargülücük)
07-17-2008 07:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mislina Yazılan:slm benim 7 evim boş
dsc noktam balık 2.decanı 7 evimin sonu koç ile devam ediyor
neptün 4 evimde oğlakta marsım 11 evimde güneşle kavuşumda
dsc nin açıları
dsc 135 güneş
90 venüs
135 mars
90 uranüs
60 k.ay d.
bunu nasıl yorumlayabiliriz

öncelikle şunu söyleyim ; 7.evin yöneticisi , 4.evinize düşüyorsa ve sert etkiler almıyorsa ailevi açıdan olumlu bir göstergedir diyebiliriz.
sert açılar var ise ailevi açıdan sorunların göstergesidir diyebiliriz.
öyleyse burada kilit nokta ; neptünün açılarıdır diyebiliriz.

07-19-2008 05:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mislina Yazılan:ilginiz için teşekkürler
neptun 120 ay merkürle kavuşmuş aslan 12 ev 3.dekanı
60 pluto akrep 2ev de evin başlangıcı terazi
burdan yola çıkarak ne diyebiliriz ?

yani 7.ev yöneticin neptün sert açılar almıyor , güzel açılarla besleniyor diyebiliriz.
ailevi konularda olumlu sonuçların göstergesidir diyebiliriz.

07-19-2008 03:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
melikenin kardeşinin yıldız haritası ;

[Resim: melikeninkardeibk5.th.gif]

kardeşinin 7.evini oldukça kalabalık görüyoruz. ilişki gezegenleri olan venüs ile mars başak burcunda ve 7.evindeler.
hem venüs hemde mars başak burcunda verimsizdirler diyebiliriz.
zaten başak burcunun bekaretin simgesi olmasının sebepleri olarak iffet duygusunun kuvvetli olmasını + mükemmeliyetçiliğini + çekingen kişiliğini gösterebiliriz.
başak vurgusu olanlar ne kadar çekici olursa olsun ''çok sayıda'' ilişkiye girdiklerini söyleyemeyiz aksine onlar için sayıdan ziyade kalite önemlidir..

venüs ile marsın verimsiz başak burcunda oluşu ilişkilerde verimsizliğin işareti olabilir diyebiliriz.
ayrıca venüs-neptün karesi ilişkiler konusunda hayal kırıklığına işaret eder diyebiliriz.

kardeşinin sinirli oluşu , başak burcundaki mars-merkür kavuşumundan kaynaklanıyor bence. ve tabii Ay-plüto karesini de ilave edebiliriz.

oldukça zor bir haritası var gibi görünüyor.

transit satürn şu dönemde tamda onun DSC'si üzerinde görünüyor ve 2008-2009 yıllarında evlilik evinde hareketini sürdürecek.
klasik yorumlarda transit satürnün zahmetli bir döneme işaret ettiği ifade edilir ve bu tür yorumlarda haklılık payı vardır.
yeni astroloji anlayışına göre ve bana göre transit satürn bulunduğu bölgeyi yapılandırır. sonuçlandırır.
kardeşiniz satürn transitlerini , etkilerini , satürn mesajlarını iyice araştırsın bence. zahmetli bir süreç olsa bile transit satürnün enerjisini doğru kullanarak istenen hedeflere ulaşılabilir.
transit satürn 7.evde , sonra venüse dokunacak , sonra marsa dokunacak yani bu etkilerin anlamlarını ve olumlu satürn stratejilerini güzelce irdelemenizi öneririm.

07-20-2008 01:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Melike Yazılan:Cok cok tesekkurler Yildirim. Dedigin konulara ben de bakayim. herhalde butun saturn transiti boyunca etkilenmez 7.evi. Yani basakta 2 yil kalacak ya saturn. Bir guzel aci yakalayabilir bir ara umarim. Hayat boyu bir transitler yasayip duracaz galiba,rahat yok. Ben ona "artik rahatla aslan lar saturn transiti yasamis gececek "diyordum.
Bir de konuyla alakali degil ama herkes 28-30 yas arasi saturn transiti yasiyor ya bazilarinin burclarina denk geliyor. ama benim 28-30 yas arasi saturn boga burcundaydi, ben yay burcuyum.Nasil oluyor? Tesekkurler .

28-30 yaşlarında herkesin yaşamış olduğu SATÜRN DÖNGÜSÜNÜ soruyorsun..

satürn döngüsünde , transit satürn doğum haritamızdaki satürnümüzün olduğu noktaya gelir , yani kendi burcumuzla alakalı bişey değil , satürnün bulunduğu burçla alakalı birşeydir.
mesela bir kişinin haritasında satürn 5 derece akrepse , transit satürn tüm burçları dolaşarak tekrar 5 derece akrepe geldiğinde yaklaşık 28-30 yaşlarında oluyoruz.
aynı şekilde yaklaşık 60 yaşlarında 2.satürn döngüsü yaşanır ki ölüm korkusuyla - gerçeğiyle yüzleşme zamanına işaret eder diyebiliriz.

07-20-2008 03:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz
benim satürnüm şu anda 4.evimde..satürn ün ayrıca bir diğer özelliği saklı süreç te denilen bir olaydır..Satürn transiti 1,2 ve 3.evden geçerken kişinin yaşantısında hayal kırıklıkları ve düşüşlere neden olur..zamanımızın iyi ve kötü yanlarını bu gezegen belirler..SAKLI SÜREÇ denilen periyot,satürn ün yükselen burç ile kavuşum yapması anından başlayarak 4.ev çizgisini geçmesine kadar devam eder..bu döngüyü ilk defa 14 yaşımızda hissederiz..çünkü natal konumun tam karşıt açısına gelmiştir..olumlu olumsuz etkiler verecektir..yüceldiği burç önemlidir..ayrıca 4.eve geçtiğinden itibaren YENİ BAŞLANGIÇLAR dönemine girilir ve eski dönem ve eski yaşantınız geride kalır..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
07-21-2008 02:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 7.Evi (Dsc) İrdeliyoruz - Beyhan için
burası yarın belki yarından da yakın dolacak ;)

08-03-2008 05:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir