Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.7 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Açıları
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Merkür Açıları
(09-09-2010 05:16 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  zaman gösterecek artık... güzel seneler geçirmem umuduyla gülücük

Fiziksel bir perhiz uygulamadan zihinsel dağınıklığın toparlanacağını sanmıyorum.... Neptünle baş etmenin tek yolu... dicem ... diyemicem gülücük çünkü onunla baş edemezsin.
Tek yol ön beyni aktif hale getirip (perhiz ve biraz daha disiplinli bir yaşam) neptüne (yanlış olan) bakış açısını değiştirmek diye düşünüyorum.
Okyanus içerisinde yüzüyor hissi yerine , "yüzen" kısmı çıkarıp atarak sadece okyanusun kalmasını sağlayarak. gülücük
Merkürünün kıymetini bil ;)
09-10-2010 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(09-10-2010 02:09 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(09-10-2010 01:16 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(09-09-2010 05:16 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  zaman gösterecek artık... güzel seneler geçirmem umuduyla gülücük

Fiziksel bir perhiz uygulamadan zihinsel dağınıklığın toparlanacağını sanmıyorum.... Neptünle baş etmenin tek yolu... dicem ... diyemicem gülücük çünkü onunla baş edemezsin.
Tek yol ön beyni aktif hale getirip (perhiz ve biraz daha disiplinli bir yaşam) neptüne (yanlış olan) bakış açısını değiştirmek diye düşünüyorum.
Okyanus içerisinde yüzüyor hissi yerine , "yüzen" kısmı çıkarıp atarak sadece okyanusun kalmasını sağlayarak. gülücük
Merkürünün kıymetini bil ;)

gülücük sözlerinden anladığım kadarıyla ben bir umutsuz vakayım gülücük
sahiden açılarım çok mu kötü?

bir de fiziksel perhizden bahsetmişsin. bunu gerçek mi yoksa mecazi anlamda mı kullandın?

Açıların kötü falan demedim ki. O kadar mı anlaşılmaz yazmışım gülücük Bilakis açıların güçlü açılar. 3 orbluk güçlü açılar.
Tabi orbun dar olması kavuşum halinde oluncada dezavantajı bunları (bu prensipleri- neptün,merkür vs vs) ayrı ayrı farketmek , tanımak çok zorlaşır diye biliyorum.

Fiziksel perhizi gerçek manasında kullandım. Yediklerine dikkat etmek , seçerek yemek...
09-10-2010 02:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Bildiğimiz gibi uzak gezegenleri kontrol etme gibi şansımız yoktur.
Onlardan gelen akıntıyı durdurmak imkansızdır. Bu akıntıya karşı koymaya çalışmak, önünde durmak bizi sadece ezer ve acı verir.
Ama hiç bir şey yapmazsakta nereden akacakları (uranus) yada nerede olacakları (neptün) belli olmadığı için bizi zor durumlarda bırakırlar daima... Kimi zaman ani hareketler yaptırırlar (ura) ,kimi zaman dağıtırlar (neptün)...

Peki yapabileceğimiz şey nedir ?

"Bu gelen akıntıya yaratılabilecek bir kanal olduğunun farkında olmak, her an..."
Yani FARKINDALIK ı arttırmak...
Daha bunu yazarak uzatmak istemiyorum... Beyin bakımından çalışma mekanizmasınıda yazmıyacağım konusunda özel msjlarda anlaşmıştık gülücük Sadece birkaç öneri yazıcam naçizane.

PErhiz derken sibel can diyeti tarzı bişi kastetmemiştim. gülücük

- ŞEker kullanımını mümkün olan en az seviyeye indirmek. Hatta mümkünse hiç kullanmayacak seviyede tutmak...

- Ceviz , balık yemek .. Mümkünse balık yağı hapı kullanmak. Marincap isimli hap çok ucuzdur.

- Spor yapmak. Yoga , plates tarzı sporlardan yapmak. Bedeni esnetmek ,kan dolaşımını arttırmak . Doğru nefes almak.

- Düzgün , dengeli beslenmek.

-Az uyumak

- Kitap okumak (bunu zaten bol miktarda yaptığını farz ediyorum)

- Spor neticesinde özellikle boyun açıklığını maximum seviyede tutmak ve bunu korumak..

VS vs vs.. Aklıma gelenler bunlar.

Bunları yapmak beyne giden oksijen ve kan seviyesini arttıracaktır.
Amaç ise ön beyini (yani alın çakrasını) çalışır vaziyette max süre tutmak...
Ancak bu şekilde neptünün sonsuzluğunda kaybolup boğulmadan bir yol bulunabilir diye düşünüyorum. Yada daha doğru bir ifadeyle YOL un kendisi olma şansı doğabilir...
YAda uranus bizi çarpar , neptün boğar... gülücük

Naçizane fikrim budur. Bİr dene derim. GErisi sana kalmış.

Selametle...
09-11-2010 10:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Uranus -merkür karesine sahip vatandaşlarımız... Refleksleriniz nasıldır ?
10-19-2010 04:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(10-19-2010 04:27 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Uranus -merkür karesine sahip vatandaşlarımız... Refleksleriniz nasıldır ?

Uranüs merkür sekstilim kare değil ama Merkür neptün karesi var elde. Yukardaki önerilerini dikkate alacağımgülücük)
10-19-2010 06:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-19-2010 06:33 PM)ayca571981 Yazılan:  
(10-19-2010 06:28 PM)Messa Yazılan:  
(10-19-2010 04:27 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Uranus -merkür karesine sahip vatandaşlarımız... Refleksleriniz nasıldır ?

Uranüs merkür sekstilim kare değil ama Merkür neptün karesi var elde. Yukardaki önerilerini dikkate alacağımgülücük)

evet merkür uranüs karesine sahibim reflekslerim iyidir benim ama bu durumu anlamadım merkür uranüs zaka ile ilgili değilmiydiacaba

Merkür her türlü rasyonel algımızı , iletişimimizi temsil eder. Uranus ise buna "ani"lik ve farkındalık katar. Aniden fark ederiz , zihnimize ani ve sıradışı , radikal düşünceler gelir vs...

Reflekslerim iyi derken , neyi kastediyorsun mesela. Örneğin görüş alanının neredeyse tamamen dışında kalan (kenardan gelen) bir nesneyi (örneğin bir fare , böcek vs) hemen farketmekten mi bahsediyorsun yoksa bunu farekettikten sonra ona vereceğin "fiziksel yada zihinsel" tepkinin (kaçmak yada saldırmak , öldürmek yada herhangi bir çare bulmak) çabukluğundan mı bahsediyorsun.
Yoksa her ikisi birden mi ?
10-19-2010 06:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(10-19-2010 06:53 PM)ayca571981 Yazılan:  evet en küçük ayrıntı bile gözümden kaçmaz 1 ci seçenek direk küçücük bişey bile olsa kaçırmam

Evet tahmin ettiğim gibi uranus-merkür açısı ani farkındalık yaratıyor ve bu tabi zihinsel refleks.
2. seçenekteki olaya sebep ise uranus-mars açısının bir sonucu olabilir. Yani fiziksel refleks.
Teşekkür ederim.
Bu açıya sahip başkası varsa onlarında görüşünü duymak isterdim gülücük
10-19-2010 09:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(10-19-2010 09:57 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  2. seçenekteki olaya sebep ise uranus-mars açısının bir sonucu olabilir. Yani fiziksel refleks.
Bu açıya sahip başkası varsa onlarında görüşünü duymak isterdim gülücük

Mars - Uranüs quintile açısına sahibim ve reflekslerim gerektiğinde gayet iyidir.

Merkür - Uranüs bağlantılarında , sinir sisteminin bolca elektrikle yüklendiği benzetmesini kullansak yanlış olmayacaktır.
Dolayısıyla Merkür-Uranüs bağlantılarında da özellikle fiziksel açıdan eller ile ilgili refleksler ( parmak uçlarının duyarlılığı ) iyi olacaktır.

10-20-2010 04:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

Merkür-Uranüse sahip değilim ama 2 satır karalıyayım

- Burç yerleşimlerine göre özellikle, ileri görüşlü, ilerde neler moda olacak, neler prim yapacak bunun öngörüsünü yapabilir
-Zihinsel olarak oldukça yaratıcı,aktif, isyankar asi olabilir
-Open Mind
-Bağımsız, sert açılarda patavatsız, aşırı spontane, sinirsel rahatsızlıklar
-Toplumun geneline uymayan, dikkat çeken düşünce sistemi
-Matematik, teknoloji gibi konulara yatkın
-Problemlere farklı bakış açısı ve çözüm yolları sunan
-Delilik

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
10-20-2010 04:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Mars ve uranüs arasıda karşıt açı var haritamda, fiziksel refleks lerim çok kuvvetli, özellikle sporun elle yapılanlarına çok yatkınım, masa tenisi ilk sırada. Merkür ve Uranüs arasında ise yarım sekstil açı var, çok etkili olmasa da diğer bağlantıları da göz önüne alınca etkili olduğunu düşünüyorum..
10-20-2010 10:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür - Neptün Açıları astrosohbet 30 76,968 12-26-2020 03:41 PM
Son Mesaj: Rosa
  Merkür - Satürn Açıları astrosohbet 36 54,958 05-05-2020 02:00 PM
Son Mesaj: Artemisis
  Merkür - Uranüs Açıları astrosohbet 48 63,718 04-22-2020 03:25 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) astrosohbet 63 81,277 12-13-2018 06:47 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Merkür - Mars Açıları astrosohbet 58 69,980 12-16-2017 12:17 AM
Son Mesaj: Merau
  Merkür - Jüpiter Açıları astrosohbet 19 32,273 12-14-2017 03:59 AM
  Merkür - Plüto Açıları astrosohbet 82 101,897 11-27-2017 08:40 PM
  Pluto Merkür Karesi aeon 11 29,136 08-18-2010 02:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir