Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.7 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Açıları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Merkür Açıları
Uranos Yazılan:Benim haritamda en sevdiğim açılarım Merkür açılarımdır. Satürn lanetinin bulaşmadığı yegane gezegenlerden biri çünkügülücük)

Merkür trine Jüpiter
Merkür trine Mars
Merkür trine kuzey düğümü (Bu açı ne işe yarar ben de bilmiyorum) gülücük)

evet merkürünü 2.evde boğa burcunda görüyoruz. pratik zekanı oldukça pratik konularda beceriyle kullanabileceğini düşünüyorum. mesela çiçek bakımı , tamir işleri , temizlik işleri , parayı kullanma becerisi (paraları hızlı sayabilirsin mesela gülücük ) , ilk yardım becerisi gibi günlük işlerde pratiklik gerektiren konularda becerikli olup olmadığını merak ettim paylaşırsan sevinirim sevgili uranos.

mars ve jüpiter kavuşumu çok yüksek bir enerji üretir ve merkürün bu yüksek açıyla beslenmesi (120'lik açı) normalde ağır çalışabilecek merkür boğanı hızlandıracaktır , zihinsel aktiviteyi arttıracaktır diyebiliriz. ama boğa enerjisi , mars-jüpiter kavuşumunun hiperaktivitesinden hoşlanmaz bu da zihinsel yönden HIZ VE İSTİKRAR arasında gel-gitlere sebep olabilir ve tabii doğal olarak sinirsel gerilime sebep olabilir diyebiliriz.

kritiklerini bekliyorum ;)

09-06-2008 05:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Vulcan Yazılan:Güney ay düğümüyle ilgili o kadar yazı okudum hala nolduğunu anlamadım  gülücük

Yıldırım Yazılan:
Uranos Yazılan:Benim haritamda en sevdiğim açılarım Merkür açılarımdır. Satürn lanetinin bulaşmadığı yegane gezegenlerden biri çünkügülücük)

Merkür trine Jüpiter
Merkür trine Mars
Merkür trine kuzey düğümü (Bu açı ne işe yarar ben de bilmiyorum) gülücük)

evet merkürünü 2.evde boğa burcunda görüyoruz. pratik zekanı oldukça pratik konularda beceriyle kullanabileceğini düşünüyorum. mesela çiçek bakımı , tamir işleri , temizlik işleri , parayı kullanma becerisi (paraları hızlı sayabilirsin mesela gülücük ) , ilk yardım becerisi gibi günlük işlerde pratiklik gerektiren konularda becerikli olup olmadığını merak ettim paylaşırsan sevinirim sevgili uranos.

mars ve jüpiter kavuşumu çok yüksek bir enerji üretir ve merkürün bu yüksek açıyla beslenmesi (120'lik açı) normalde ağır çalışabilecek merkür boğanı hızlandıracaktır , zihinsel aktiviteyi arttıracaktır diyebiliriz. ama boğa enerjisi , mars-jüpiter kavuşumunun hiperaktivitesinden hoşlanmaz bu da zihinsel yönden HIZ VE İSTİKRAR arasında gel-gitlere sebep olabilir ve tabii doğal olarak sinirsel gerilime sebep olabilir diyebiliriz.

kritiklerini bekliyorum ;)

Teşekkür ederim Yıldırım. Şöyle söyleyeyim benim merkürüm 1 derece boğada ve sanırım bu yüzden, yahut pallasımın koçta ve 1. evde olması etkisiyle merkür koça daha çok benzetiyorum kendimi. Merkür boğa gibi yavaş değil çok hızlı öğrenir ve düşünürüm. Merkürümün jüpiter ve marsla hiç toleranssız olarak trine yapmasının de zihinsel işlevleri arttırdığını düşünüyorum. Zaten hayatım öğrenme, düşünme ve sorgulama üzerine kurulu. Yalnız bu bazen çok yorucu oluyor çünkü beynimin gerilimden yandığını hissediyorum. Baş ağrıları çekiyorum. Bir de merkürün 2. evdeki konumu nedeniyle ilerde maddi açıdan oldukça iyi olacağımı düşünüyorumgülücük)

Pratiklik konusuna gelince cidden bilemiyorum, çünkü herkes kendini çok pratik zekalı sanır, objektif olamayacağım ama bilgileri yüzeysel değil teorik olarak öğrenmeyi severim. Ardından teoriyi sorguyarak güçlü güçsüz yanlarını bulmaya çalışır, sorgular ve kendi sentezimi oluştururum. Sanırım bunu merkür jüpiter trine'ı veriyor.
09-06-2008 01:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Uranos Yazılan:Teşekkür ederim Yıldırım. Şöyle söyleyeyim benim merkürüm 1 derece boğada ve sanırım bu yüzden, yahut pallasımın koçta ve 1. evde olması etkisiyle merkür koça daha çok benzetiyorum kendimi. Merkür boğa gibi yavaş değil çok hızlı öğrenir ve düşünürüm. Merkürümün jüpiter ve marsla hiç toleranssız olarak trine yapmasının de zihinsel işlevleri arttırdığını düşünüyorum. Zaten hayatım öğrenme, düşünme ve sorgulama üzerine kurulu. Yalnız bu bazen çok yorucu oluyor çünkü beynimin gerilimden yandığını hissediyorum. Baş ağrıları çekiyorum. Bir de merkürün 2. evdeki konumu nedeniyle ilerde maddi açıdan oldukça iyi olacağımı düşünüyorumgülücük)

Pratiklik konusuna gelince cidden bilemiyorum, çünkü herkes kendini çok pratik zekalı sanır, objektif olamayacağım ama bilgileri yüzeysel değil teorik olarak öğrenmeyi severim. Ardından teoriyi sorguyarak güçlü güçsüz yanlarını bulmaya çalışır, sorgular ve kendi sentezimi oluştururum. Sanırım bunu merkür jüpiter trine'ı veriyor.

seninkine orjinal düşünme yöntemi diyebiliriz sanırım sevgili uranos. sorgulamak ve kendi sentezini oluşturmak herkesin yapamadığı şeyler.
kritiklerin için ben tşk ederim ;)

09-06-2008 02:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Merkür_ASC Açıları
Merkür_ASC Kavuşumu ( 0 )

Çok meraklı insanlardır. Ayrıca başarılı araştırmacı olurlar. İnsan ilişkileri son derece güçlüdür. Arkadaşları çoktur.Genelde iyi eğitimli olurlar. Zihinleri çok hızlı çalışır, bundan kaynaklanan huzursuzluklar yaşayabilirler. Çoğu zaman bıktırıncaya kadar susmazlar, çok konuşan kişilerdir.

Merkür_ASC Karesi ( 90 )

Merkürü Yükselen burcuna kare yapanlar dedikoducu olabilir, başkalarına karşı yaptıkları eleştirilerde aşırıya kaçabilirler. Kaba oldukları söylenebilir. Sinir sistemiyle ilgili sağlık sorunları olabilir. Pek sözlerinin eri olmayabilirler.

Merkür_ASC Trini ( 120 )

Bu insanlar çok konuşur, hatta geveze oldukları bile söylenebilir. Etkileyicidirler. Zekaları ticarete çok yatkındır. Neşeli, sevecen arkadaşlardır. Genellikle etraflarında faydalı işler yapmaları ile tanınan kişilerdir.

Merkür_ASC Opozisyonu ( 180 )

Bu konumda doğanlar çok sosyaldir. Çok sayıda ve uçuk kaçık arkadaşları vardır. 6. ev diliminde duran bir Merkür, sinir sisteminin rahatsızlığını belirleyecektir. Bu yüzden sinirsel rahtsızlıklar yaşayabilirler. 7. evde ters açılanmış bir Merkür ise eşle ilgili tartışmacı bir ortamı gösterir.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-07-2008 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Merkür ile Satürn Olumlu Görünümde

Bu insanın çok kuvvetli konsantrasyon gücü vardır ve herhangi bir konuda organizasyon kabiliyeti üst düzeydedir. Zihin düzeyi disiplinli ve yapıcıdır.

Bu nedenle zihinsel her konuda ele aldığını başarması mümkündür.Bu görünüm disiplinli ve mükemmel düzenleme yeteneğine sahip kafa yapısını gösterir. Aklını belirli bir hedefe doğru yönlendirir ve kararlı davranır. Ciddi ve pratik biridir.

Tertipli,özenli,dikkatli ve örgütleyicidir. Hedefine, bunu gerçekleştirene kadar bağlı kalır.Başka insanlara karşı ölçülü ve anlayışlı davranır. Güçlü belleği ile olayları ve insanları inceler ve tartar.

Açık konuşan,ağırbaşlı ve olgun bir karaktere sahiptir. Bu insanda saglığına karşı düşkünlük ve bilim sevgisi de dikkat çeker.

Merkür ile Satürn arasındaki olumlu görünüm gerçekçi düşünme simgesidir.

Net,açık,mantıklı ve akılcı düşünme yeteneğine sahip insanı gösterir. Tutarlı ve eleştirel düşünür. Mesafeli bir bakış açısı ile objektif algılama yeteneği vardır.Uzun ve zorlu beyin çalışması ile elde edilen çok sağlam ve net bir kavrayışa sahiptir.

Bazen yavaş ve temkinli ama, daima titiz ve çok yönlüdür.Taktikçidir ve zekice düşünür.Kanıtlanmış doğruların arayışı içindedir.Hiç yorulmadan gerçeği bulmaya çabalar.

Ruh yapısı sağlam olduğu kadar iyileştirici güçler de taşır.

kaynak : burçyorum.blogspot

09-10-2008 03:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Merkür Açıları
Sextil |60| Merkür - Mars:

Yaşam enerjinizle, zeka ve sinir sisteminiz birbirine destek verici unsurlar olarak kullanmakta son derece başarılısınızdır. İletişimde dürüstlük, açıklık ve cesaret temel karakteristikleriniz arasındadır. Zekayla birlikte, tüm duyu organlarınızda ve reflekslerinizde gelişkinlik ve serilik görülür. Genellikle yazı yazma yeteneğinizle birlikte sağduyunuz da gelişmiştir. Mental aktiviteniz, espri yeteneğinizin gelişmesine yardımcı olurken, çocuklarla çok iyi anlaşabilirsiniz.

yazan : Niobe.

11-15-2008 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Merkür kavuşum Venüs: İyi konuşan ve yazan tiplerdir. Genellikle konuşmaları melodik ve ahenklidir. Esleri ve beraber olduklarıyla estetik duygular amaçlarlar. Beraberlikleri kolaydır. Güzellikleri ve uyumlulukları başkalarını sağlıklı kılar. Anlayışları ve pratik zekaları mükemmeldir. Bu açı matematik ve doğa bilimleri kabiliyeti verir.

Merkür 60 Venüs: Tatlı konuşurlar. Şairane hitapları ve literatür bilgileri iyidir. Diplomat kişilerdir. Genellikle uysaldırlar. Sesleri çok

iyi tınlar ve melodiktir. Birçok kompozitörde bu açı vardır. Merkür Güneşten en fazla 28 derecelik bir açıyla uzak, Venüs de 48 derece uzaklaşabildiğinden her ikisi de birbirlerine 90, 120 ve 180 derecelik bakış açıları oluşturamazlar.

Merkür kavuşum Mars: Keskin bir anlayışları ve ruhsal enerjileri vardır. Araştırmacı ve yazarlar için açı olumludur. Ruhen saldırgan olan bu kişiler mücadeleleri kazanmayı çok severler. Doğru ve direkt konuşurlar.

Merkür 60 Mars: Derin bir entellektüeliteleri ve ruhsal enerjileri vardır. Düşüncelerini düşündükleri gibi söylerler. Bildikleri gibi planlar yapar ve uygularlar. Doğrucudurlar. Düşünce oyunlarında başarılıdırlar.

Merkür 90 Mars: Aktif ve enerjik bir anlayışları vardır. Sözleri kırıcı ve serttir. idareci ve diplomatlık kabiliyetleri yoktur. Tek yönlü düşünür ve düşüncelerini uygularlar. Açı bu kişilere despotluk eğilimleri verir. Bazen çeşitli sinirsel hastalıklarla sağlıkları etkilenir.

Merkür 120 Mars: Konsantrasyon kabiliyetleri çok iyi olduğu için bu kişiler iyi öğrenirler. Çoğunlukla mekanik ve teknik konulara eğilimlidirler. askerlik ve politikada başarılıdırlar. Yazıları ve konuşmaları dramatik olduğundan iyi röportajcı ve roman yazarı olurlar.

Merkür 180 Mars: Bu kişilerin konuşmaları kritikçi ve alaycıdır. Gereksiz detaylara önem verir, ani davranışlarda bulunurlar. İdealleri daima şahsidir. Aşırı hassas ve sinirli yapıları vardır. Arkadaşlık ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde olumlu kişiler değillerdir. Kavgacı olurlar.

da bulunurlar. idealleri daima şahsidir. Aşırı hassas ve sinirli yapıları vardır. Arkadaşlık ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde olumlu kişiler değildirler. Kavgacı olurlar.

Merkür kavuşum Jüpiter: Filozofi, din, hukuk ve yüksek felsefelerin geçerli olduğu konularla alakalıdırlar. Mesleklerinde rakiplerine karşı üstündürler. insancıl olan bu kişilerde uzun seyahatlere karşı tutku vardır. Kapasiteleri geniş, meslek hayatları basarilidir. Bu açı öğretmenler ve politikacılar için olumludur.

Merkür 60 Jüpiter: Felsefi ve entellektüel konulara meraklıdırlar. Yabancı kültür ve ülkeleri tanımak isterler. İyimser kişilerdir. Güzel şeyler düşünürler. Evleri onlar için entel aktivitelerle dolu olmalıdır.

Merkür 90 Jüpiter: İdealleri bölünen ve bir türlü gerçekleşemeyen tiplerdir. Acelecidirler. Kendi kapasitelerinin çok üstüne çıkarlar. Aşırı iyimserlikleri hiçte akılcı ve olumlu değildir. Büyük konuşurlar. Bazen ezoterik öğretilere merak sarıp gerçeklerden çok uzaklaşırlar.

Merkür 120 Jüpiter: Genellikle akademik kariyer yapabilirler.. Mekaniğe ve tekniğe kabiliyetlidirler. İletişimleri gayet güzeldir. Basın yayın vasıtaları ile etkin olmayı bilirler. Politikada basarili olabilmeleri olasıdır. Düşünce sistemleri ve antikaları sağlam tiplerdir. Ayrıca pratik yanları vardır.

Merkür 180 Jüpiter: Kendilerini tutamayıp fazla konuşurlar. Ezoterik bilgi ve öğretilere meyillidirler. Bunları yaşama uygulamaya çalışırlar. Entellektüel kimselerdir ama yapıları streslerle doludur. Gizlilikleri, aldıkları üzücü haberler onları olağanüstü sıkar. Büyük laflar ederler.

Merkür kavuşum Satürn: Merkür için iyi bir açıdır. Kişilere matematik ve bilim kabiliyeti verir. Sert ve istemli çalışırlar. Bu açı mimar ve mühendislerde vardır. Bu kavuşum kötü açılar almışsa kişiler aşırı detaylara önem vermekten rahatsız olurlar. Depresyonlara düşerler.

Merkür60 Satürn: Entellektüel eğitimler için olumludur. Din, hukuk, felsefe konularında kabiliyetlidirler. Yabancı ülkeleri gezme tutkuları vardır. Ölçülü olan bu kişilerin iyimserlikleri yapıcıdır.

Merkür 90 Satürn: Alakasız detaylarla uğraşırlar. Pekçok şeyi dert edinirler. Yasam görüşleri kötümserdir. Genellikle çabuk kıskanan kişilerdir. Yazılı teklifleri ve istekleri onlara çoğunlukla zarar getirir. Düşünce ve davranışlarında sistemsiz ve disiplinsizdirler.

Merkür 120 Satürn: Umumiyetle matematikçilerde rastlanan bir açıdır. Kişiler disiplinli olurlar. Sistematik zihin uğraşları vardır. Orijinal düşünceli bu kişiler iyi öğrencilerdir. Detaylarla fazla uğraşmazlar.

Merkür 180 Satürn: Hayatta her şeyi olumsuz yönleriyle görürler. Bazen tenkitçi ve kritikçidirler ve bu yüzden çok az arkadaşları vardır. Kıskançlıkları onları kendilerine düşman eder. Sinirsel hastalıklar ve nefesle ilgili rahatsızlıklar onları bekler.

Merkür kavuşum Uranüs: Orijinalite ve genetik olarak gelen ruhsal kabiliyetler verir. Zihinleri simsek gibi birdenbire çakar. Genellikle telepati ve gizli bilimlerle alakadar olurlar. Astrologlar için de iyi bir açıdır. Yeniliklere yatkındırlar. Kötü açılarla egzantrik ve çekilmezdirler.

Merkür 60 Uranüs: İyi hafıza sahibi sezgileri güçlü kişilerdir. Elektroniğe, fiziğe ve gizli bilimlere yeteneklidirler. Çeşitli problemlerini çözmede ani düşünceler onlara yardımcı olur. Dramatik ve orijinal görünürler.

Merkür 90 Uranüs: Orijinalite sahibi olmakla beraber bu şahıslar egzantirik ideallere sahiptirler. Sinirsel bir yapıları vardır. Başkalarından fikir almaktan hiç hoşlanmazlar. Alaycı kişilerdir. Anilikleri onlara zararlar getirir. Genellikle gerçeklerden uzak garip eğilimleri vardır.

Merkür 120 Uranüs: Entellektüel ve sezgisel kişilerdir. Yeni konularda ve düşünce sistemlerinde iyi araştırmacıdırlar. Ani düşünceleri onlara kazançlar sağlar. Geleneklere bağlı değildirler. Astrologlar için iyidir.

Merkür 180 Uranüs: Egzantrik kişilerdir. Garip düşünceleri vardır. Başkalarını değiştiremezler ama onların fikirleri her an değişir. Sıkı fıkı arkadaşları yoktur. Guruplarla geçinemez, herkesin şimşeklerini kendi üzerlerine çekiverirler. Satürn iyi açılar almamışsa bu kişiler sinir rahatsızlıkları, kramplar geçirir, istedikleri sonuçlara varamazlar.

Merkür kavuşum Neptün: Derin bir fantezi dünyaları vardır. Mistisizm, parapsikoloji ve psikoloji konularıyla alakadar olurlar. Telepatik kabiliyetleri ve duru görü yetenekleri vardır. Şayet kötü

açıları varsa bu kişiler tam bir rüya dünyasında yasarlar. Ruhsal hastalıkları olabilir.

Merkür 60 Neptün: Yaratıcı fantezileri ve duyguları vardır. Bilinçaltları ile bilinçleri uyumludur. Telepatik kabiliyetleri ve duru görü yetenekleri gelişmiştir. Yazarlar ve fotoğrafçılar için iyi bir açıdır. Genellikle islerini gizliden gizliye yapar ve düşüncelerini fazla açmazlar.

Merkür 90 Neptün: Bilinçaltlarıyla bilinçlerini birleştirmekte güçlük çekerler. Dengesiz tutumları onları çeşitli hatalara götürür. Genellikle mistik ve gizli bilimleri kapsayan konularla alakadar olurlar. Bazen de bunlara iyice kendilerini kaptırırlar. Dikkatsizdirler ve ilişkilerde zorlanırlar.

Merkür 120 Neptün: Bu kişiler başkalarının düşüncelerini çok iyi anlar, adeta onları okurlar. Müzik ve tiyatroya kabiliyetlidirler. Fantezileri onları tiyatrocu, şair ve mistik araştırmacı yapar. Psikolojiyle ilgilenirler.

Merkür 180 Neptün: Bilinçsiz telepati yetenekleri vardır. Başkalarının düşünce ve motivasyonlarına dikkat ederler. Kararsız kişilerdir. Bu şahısların yakınlarıyla ilişkileri daha güzeldir. Bilinçaltı düşünceler onları iyice zorlar. Sik sik aldatılabilirler.

Merkür kavuşum Plüto: Keskin anlayış sahibidirler. Onlar için gerçekler rahatlıktan çok daha önemlidir. Doğa bilimlerine, özellikle de atom fiziğine kabiliyetlidirler. İyi araştırmacılar, dedektifler ve metafizik araştırmacıları çıkar. Kötü açılarla başkalarının fikirlerini değiştirmek isterler.

Merkür 60 Plüto: Bu açı kişileri ruhsal güç verir. Gizli bilimlere yetenekleri vardır. Orijinal fikirli yaratıcı kimselerdir. Doğaüstü konularla uğraştıkları takdirde basari elde ederler.

Merkür 90 Plüto: İdealleri için yapmayacakları şey yoktur. Yaptıklarından hiç üzüntü duymaz, düşüncelerine mutlak gerçek gözüyle bakarlar. Başkalarını her ne pahasına olursa olsun değiştirmeye çalışırlar. Bazen bu konuda yıkıcı da olabilirler. Ağızlarını tutamayan kavgacılardır.

Merkür 120 Plüto: Konsantrasyonları iyidir. Bu kimseler doğa bilimleriyle ilgilenirler. Fizikçiler için iyidir. Yaratıcı kabiliyet sahibi yaptıkları islerde dengeli kişilerdir. Arastirmaci olurlar.

Merkür 180 Plüto: Gizli ve tehlikeli uğraşlara eğilimlidirler. Genellikle gizli islerle uğraşanlarda bu açı vardır. Bu konuda büyük zorluklar onları bekler. Bu kimseler başkalarına antipatik gelirler.

Merkür kavuşum Ay Düğümü: Popüler ve entellektüel kişilerdir. Yeni idealleri vardır. Bu idealleri başarılarında yardımcı olur.

Merkür 60 Ay Düğümü: Öncülükleri kültürel konularda açığa çıkar. ideallerine kavuşabilmeleri için iyi bir açıdır.

Merkür 90 Ay Düğümü: Sosyal hayatta uyumlu kişiler değildirler. Gerçek ideallerini dile getiremeyip gerçekleştiremezler.

Merkür 120 Ay Düğümü: Açık tutumları sayesinde insanlarla iyi kontaklar kurarlar. reklamcılar ve politikacılar için idealdir.

Merkür 180 Ay Düğümü: Orijinal tiplerdir. Popülariteleri onlara insanlarla iyi bağlantılar kurdurtur. İşlerinde sonuna kadar başarılıdırlar.

Merkür kavuşum Yükselen: Açıkça anlaşılan bir entellektüalizm vardır. Derin bilinçleri ve mantıklı düşünceleri olur. Bedensel yapıları hareketlidir. Yazıya ve yabancı dile yeteneklidirler. Kötü

açıları varsa bu kişilerde konuşma noksanlıkları görülür.

Merkür 60 Yükselen: Diğer insanlara kendilerini çok iyi anlatabilirler. Arkadaşlarıyla gayet uyumlu çalışabilirler.

Merkür 90 Yükselen: Bu kişiler eslerine ve beraber oldukları kişilere karşı açık değillerdir. Kendilerini tanıtmakta güçlük çekerler.

Merkür 120 Yükselen: Hafızaları keskindir. Anlayışlıdırlar. Diplomatik davranışları onları mutlu kılar. Es ve ask ilişkileri çok iyidir.

Merkür 180 Yükselen: Meslekte ticari hayatta başarılıdırlar. Bu kişiler gerek eslerinde gerekse arkadaşlarında entellektüel bağıntılar ararlar.

Merkür kavuşum MC: Olumlu ve mantıklıdırlar. Genellikle sinirli yapıları vardır. Çok hareketlidirler. Is ve çalışma hayatlarında başarılıdırlar.

Merkür 60 MC: Ev hayatlarıyla iş hayatlarının dengeleri uyumludur. Aile atmosferleri onları çok mutlu eder. İşverenlerle de iyi geçinirler.

Merkür 90 MC: Aile ve ebeveynlerle ilgili zorluklar verir. Mesleki hayatları da güçlüklerle doludur. iletişimleri iyi değildir.

Merkür 120 MC: Meslek ve aile hayatları şahanedir. Evleri tam bir entel merkez gibidir. Evleriyle mesleklerini bağdaştırmayı iyi bilirler.

Merkür 180 MC: Entellektüel ilişkileri vardır. Çoğunlukla bu kişiler kardeşleri veya komşularıyla ayni evi paylaşırlar. Genellikle evleri kitap açısından bir kütüphane görünümündedir.

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-30-2008 04:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Merkür_MC kAVUŞUMU (0 )

Öğrenme arzusu bir tutku halindedir. Çok zekidirler ve başkalarının da bunun farkında olmasını, taktdir edilmeyi beklerler. Kişisel ilişkileri güçlüdür ve iyi konumdaki insanlarla yaptıkları arkadaşlıklar mesleki kariyerlerine yardımcı olur.

Merkür_MC Karesi ( 90 )

Bu insanlar çok kararsızdır. Ne istediklerini bilmedikleri için daldan dala atlarlar. Pek çok iş değiştirebilirler.Toplumdan tepki alabilecek işlerde bulunabilirler.

Merkür_MC Trini ( 120 )

İnsanlarla iletişimleri çok rahattır. Çok düzenli ve programlıdırlar. Başarılı politikacıların, konuşmacıların açısı olarak bilinir.

Merkür_MC Opozisyonu ( 180 )

Zihinsel faaliyetleri biraz yavaşyıt. Güvensizdirler. Atılım yapmakta çekimser davranırlar. Ev yaşamları ayaklaına bağ olabilir. Aileleri için kariyerlerini feda edebilirler.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-30-2008 08:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Merkür kavuşum Venüs; Bu kişiler çok fazla konuşan kimseler değildir ama iyi bir yazar ortaya çıkartabilir. Venüs çocuğun annesinin sahip olduğu etkiyi gösterir. Bu kavuşum başka bir gezegen tarafından açı aldığında, o kişinin annesinin etkisiyle nasıl zorlaştırıldığı kararlaştırılabilir. Bu birey bazı sanat şeklerinde hislerini kullanmayı isteyecek..Sanatsal ilham verir, ve kişiyi akıllı ,marifetli yapar.Dünya yada bulunduğu yerde en iyidir.Sonraki alanda ,şiir,müzik,felsefe için ilham verir .Dostluk ve toplumsallıkta neşeli,mutludur.Sağlık kuruluşlarında yarlı olmak için çalışırlar. Müzikale, sanatsal faaliyetlere ilgi duyarlar, komik, toplumsal, diplomatik, yumuşak başlı kişilerdir, idralisttirler ve sağlıklı sinirlere sahiptirler. Sanatsal ve müzik için yetenlidirler,dehalık,genç insanlar için çekicilik .Cana yakınlık ve sosyallik,pek çok insanla anlaşmasını bilirler uzlaşmasını bildikleri için.Tartışmadan düşüncelerini aktarırlar,
Anahtar kelimeler;
—Güzeli ve düşünceleri sevmek
—Güzel ses
—Yumuşak başlı uygun biçimler
—Sanatsal akıl, cezbeme, neşeli mutlu bir yapı
—Hafif şakacılık, eğlendirmeyi sevme,
—Sağlıklı sinirler, ilham veren veya marifetli kişilikler
—Edebi yetenek, dostluk, sosyal faaliyetler
—iyi ruh, uyum, uyum ile aklı sakinleştirme
—Dilbilimsel yetenek, sevgi lisanı, matematiğe ait yetenek,
—Dengeli, Düşünceleri yerleştirmek için uygun zarafet.
12-03-2008 04:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: yanık merkür
Güneş Merkür kavuşumu konuşmayı ve entelektüelliği seven, zeki, pratik, çevik ve hareketli biri olduğunu anlatır. Yaşı ilerlese de kendini genç hisseder. Kişinin egosunu güçlü tutar ve konuşmalarında sadece kendisini öven bir insan olabilir. Kişi rasyonel aklı çok önemseyecek, kişiliğini düşünceleri üzerine kurmaya çalışacaktır.

Güçlü akılsal ve sinirsel aktivite, iyi kendini tanıtım, diğer faktörlerle destekleniyorsa akılsal kabiliyet yada yetenek ve koordinasyon kaybı, sinirsel oluşumlar, sık tedirginlik, kararsızlık, değişme isteği.

Güneş kavuşum Merkür: Haberleşme, yazışma konularında çok basarilidir. Entellektüel ve son derece akilli kimselerdir. Kendilerini objektif biçimde eleştirirler. Kendilerini başkalarının onları gördüğü gözle görmezler. Sürekli yeni idealler peşinde koşarlar. Yüksek enerji ve güçleri vardır. Kavuşumun üç dereceden az olması olumlu değildir. Bir sürü düşünce ve akıl problemi verir. Bu tür Merkür Güneş kavuşumundaki Merkür'e yanık Merkür denir. Merkür hiçbir zaman Güneşten 28 dereceden fazla uzaklaşamadığı için Güneşle başka açı yapmaz. 30° ve 45° lik açılarına bakılır.

( ordan burdan toplamadır gülücük )

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
12-22-2008 03:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür - Neptün Açıları astrosohbet 30 76,524 12-26-2020 03:41 PM
Son Mesaj: Rosa
  Merkür - Satürn Açıları astrosohbet 36 54,628 05-05-2020 02:00 PM
Son Mesaj: Artemisis
  Merkür - Uranüs Açıları astrosohbet 48 63,306 04-22-2020 03:25 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) astrosohbet 63 80,714 12-13-2018 06:47 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Merkür - Mars Açıları astrosohbet 58 69,535 12-16-2017 12:17 AM
Son Mesaj: Merau
  Merkür - Jüpiter Açıları astrosohbet 19 32,101 12-14-2017 03:59 AM
  Merkür - Plüto Açıları astrosohbet 82 101,218 11-27-2017 08:40 PM
  Pluto Merkür Karesi aeon 11 29,043 08-18-2010 02:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir