Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.88 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kötü gelin Ferhunde:Deniz Çakır
Yazar Mesaj
çilekli süt
Kayıtsız

RE: Kötü gelin Ferhunde:Deniz Çakır
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:İmageshackte bir sorun var galiba bugün.Farklı bir yerde host ettirdim haritayı şimdi.Yinede göremiyorsanız bunu mesajlarınızda belirtin lütfen.

Özellikle cinselliğini kullanarak erkekleri baştan çıkartan kötü gelin nitelemesine uygun bulduğum için Lilith'in konumunu gösterttim haritada.8. eve düşüyor benim kullandığım saate göre.Bu konuda yorumu olan var mı ?

Bana kalırsa çok güzel diye nitelendiremeyeceğim bir yüze sahip olmasına rağmen bu kadar beğenilmesi,çekici bulunması Venüs-Asc ,Venüs-MC üçgeniyle daha iyi açıklanır gibi geldi.

Bence çekici bulunması Venüs Akrepi ve Pluto-Mars kavuşumunun ASC'ye yaptığı kare ile daha iyi açıklanabilir. Venüs'ün ASC'ye yaptığı rahat açılar bana göre daha çok bakımı seven ve diplomatik yetenekleri olan kişiyi işaret eder. Çekiciliğe etki edeceğini düşünmüyorum.

Bu arada şuan haritası açık değil daha önce baktığımda benim de Lilith dikkatimi çekmişti. Özellikle zıt açı ve diğer sert açıları
06-24-2008 08:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

RE: Cvp: Kötü gelin Ferhunde:Deniz Çakır
cancimini Yazılan:Ben hep Akrep Burcu olduğunu düşünmüştüm,Bir Oğlak'tan çok Akrep gibi duruyor.

Akrep sanman çok normal çünkü Venüs Akrep ve Mars'ı da Akrep'in yönetici gezegeni Pluto ile kavuşumda ve yükselene sert ama karizmatik bir açı yapmış ;) Ben de hep yükselen Akrep diye bakıyordum şimdiye dek. Venüs'üm İkizler ve beni gören de genelde İkizler sanar ilk başta. Yengeç diyince çok şaşırıyorlar. Yani diyeceğim şu ki; Venüs kişinin ana burcunun önüne geçebiliyor bazen..
06-24-2008 08:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

benım venus oglakta ve mc oglakta venusle mc kavusumda oyle soguk gorunuslu cok cıddı bırısıde deyılım sempatık bulurlar genelde benıı o kadar cok etkılermı dısa yansımayıı
ama gercekten kendıne has bı cekıcılık var :)ferhundede

YILDIZ HARITAM
06-25-2008 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

çilekli süt Yazılan:Bence çekici bulunması Venüs Akrepi ve Pluto-Mars kavuşumunun ASC'ye yaptığı kare ile daha iyi açıklanabilir. Venüs'ün ASC'ye yaptığı rahat açılar bana göre daha çok bakımı seven ve diplomatik yetenekleri olan kişiyi işaret eder. Çekiciliğe etki edeceğini düşünmüyorum.

Bu arada şuan haritası açık değil daha önce baktığımda benim de Lilith dikkatimi çekmişti. Özellikle zıt açı ve diğer sert açıları

Haritayı ben görebiliyorum.Sen neden göremiyorsun acaba ?

Bende senin söylediklerinin tersini düşünüyorum Venüs konusunda.Yükselene açı yaptığında ancak çekicilik (ve d egüzellik)verebilir.Diplomatik kişilik Venüsün hangi burçta olduğu ve açılarıyla ilgili olmalı bana kalırsa.

Birde Marsın Terazide Venüsün Akrepte olmasını karşılıklı etki gibi düşünebiliriz sanırım.Aşkta cinsel çekimler önemli rol oyanayacaktır onun açısından.

Nin.Me.Sar.Ra
06-25-2008 10:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Haritayı ben de görüyorum ama farklı şeyler bildiğimiz için farklı yorumlar getiriyoruz Nin.Me.Sar.Ra bu sorun pek şık durmadı açıkçası. Bizim durumumuza yorum farkı deniyor, körlük değil.

"Diplomatik kişilik Venüsün hangi burçta olduğu ve açılarıyla ilgili olmalı bana kalırsa" demişsin. Bana göre de Venüs'ün bulunduğu ev daha önemli diplomatik kişiliği açıklamak için. Ayrıca Venüs'ün ASC'ye yaptığı rahat açıların güzellik değil; kişiye bakımlılık, sosyal anlamda uyumluluk hissi ve diplomatik yetenekler verdiğini düşünüyorum. Ve bu konuda iddialıyım.
06-26-2008 12:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

çilekli süt Yazılan:Haritayı ben de görüyorum ama farklı şeyler bildiğimiz için farklı yorumlar getiriyoruz Nin.Me.Sar.Ra bu sorun pek şık durmadı açıkçası. Bizim durumumuza yorum farkı deniyor, körlük değil.

Haritası açık değil derken teknik bir sorundan bahsetmiyor muydun sen ? Hemen savunmaya geçmene bir anlam veremedim doğrusu.dil çýkarma Dün imageshackte zaten bir sorun vardı harita açılmıyordu acaba resmi host ettirdiğim yeni sitede sorunlu mu diye düşündüm bir an sen böyle deyince.
çilekli süt Yazılan:"Diplomatik kişilik Venüsün hangi burçta olduğu ve açılarıyla ilgili olmalı bana kalırsa" demişsin. Bana göre de Venüs'ün bulunduğu ev daha önemli diplomatik kişiliği açıklamak için. Ayrıca Venüs'ün ASC'ye yaptığı rahat açıların güzellik değil; kişiye bakımlılık, sosyal anlamda uyumluluk hissi ve diplomatik yetenekler verdiğini düşünüyorum. Ve bu konuda iddialıyım.

Venüs'ün bulunduğu evin önemli olduğuna katılıyorum.Venüs'ün Asc'ye yapacağı açılar güzellik ve çekiciliğin yanısıra sosyal anlamda uyum hissi verebilir ama diplomatik yetenek
vermesi konusu biraz abartı olur bana kalırsa.Venüsün ev ve özellikle burç yerleşimleri çok daha etkilidir bu konuda ,buda benim iddiam olsun.gülücük

Nin.Me.Sar.Ra
06-26-2008 01:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Cvp: Kötü gelin Ferhunde:Deniz Çakır
Afedersin Nin.Me.Sar.Ra yanlış anlamışım özür dilerim. Harita açılıyordu sadece acele ile girmiştim foruma o nedenle öyle dedim gayet şık bir şekilde açılıyor hemde gülücük

Bu arada Venüs'ün diplomasi gezegeni olduğunu bilmiyormuşsun gibi bir izlenime kapıldım şu cümlenden sonra:

...Venüs'ün Asc'ye yapacağı açılar güzellik ve çekiciliğin yanısıra sosyal anlamda uyum hissi verebilir ama diplomatik yetenek
vermesi konusu biraz abartı olur bana kalırsa.....

yanılıyor muyum gülücük

Venüs'ü sadece güzellik veren bir gezegen olarak algılamak çok düz mantık olur.
06-26-2008 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

çilekli süt Yazılan:Afedersin Nin.Me.Sar.Ra yanlış anlamışım özür dilerim. Harita açılıyordu sadece acele ile girmiştim foruma o nedenle öyle dedim gayet şık bir şekilde açılıyor hemde gülücük

Özürünüz kabul edilmiştir..-)Bazen yazılanları aceleyle okuduğun hissine kapılıyorum zaten arada sırada beni birileriyle karıştırmandan edindiğim bir izlenim buydu.
çilekli süt Yazılan:Bu arada Venüs'ün diplomasi gezegeni olduğunu bilmiyormuşsun gibi bir izlenime kapıldım şu cümlenden sonra:

...Venüs'ün Asc'ye yapacağı açılar güzellik ve çekiciliğin yanısıra sosyal anlamda uyum hissi verebilir ama diplomatik yetenek
vermesi konusu biraz abartı olur bana kalırsa.....

yanılıyor muyum gülücük

Venüs'ü sadece güzellik veren bir gezegen olarak algılamak çok düz mantık olur.

Bana sanki gereksiz,verimsiz bir tartışmayı uzatıyoruz gibi gelmeye başladı.dil çýkarma

Benim tam olarak anlatmak istediği şey sadece ASC'ye uyumlu açı yapıyor diye bir gezegen bizim becerilerimizi,yeteneklerimizi etkileyemez,bu açıdan fazlası lazımdır bunun için.Zaten ASC'nin açıları yeteneklerimiz konusunda çokta fazla etkili değildirler.Sen de bunların tam tersini mi söylüyorsun pek anlayamadım.

Nin.Me.Sar.Ra
06-26-2008 01:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
çilekli süt
Kayıtsız

Cvp: Kötü gelin Ferhunde:Deniz Çakır
Venüs'ün anlamları nedir Nin.me.Sar.Ra? Venüs neyi temsil ediyor ise ASC'ye yaptığı kolay açılar da onu kişiye empoze eder diyorum. Venüs'ü sadece güzellik veren bir gezegen olarak görmek çok ezbercilik olarak gördüğüm bir şey. Tıpkı Akrep burcunu seksi en çok seven burç olarak görmek gibi bir şey. Bunlar kalıplaşmış ve basit fikirler. Biz bunları aşalım istiyorum. Çünkü eksik bilgiler.

Bu arada yorum farkı demiştim hatırlarsan bu nedenle konuşmalarımızı tartışma olarak görmemeni rica edicem sonuçta burası bir forum ve böyle meseleleri ancak uzatarak bir sonuca bağlayabiliriz. Ya da herkes kendine hangisi uygunsa onu alır "konuşma" da biter gülücük
06-26-2008 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

çilekli süt Yazılan:Venüs'ün anlamları nedir Nin.me.Sar.Ra? Venüs neyi temsil ediyor ise ASC'ye yaptığı kolay açılar da onu kişiye empoze eder diyorum. Venüs'ü sadece güzellik veren bir gezegen olarak görmek çok ezbercilik olarak gördüğüm bir şey. Tıpkı Akrep burcunu seksi en çok seven burç olarak görmek gibi bir şey. Bunlar kalıplaşmış ve basit fikirler. Biz bunları aşalım istiyorum. Çünkü eksik bilgiler.

Venüs ASC'yle açı yaptığında olumlu anlamda insana çekicilik ,güzellik,sevilen bir çocuk olma ,büyüyünce de büyüdüğü ortamda gördüğü sevgiyi hep görmek için güzelliğine ,bakımına önem verme ,sosyal anlamda uyumlu davranışlar sergilemeye çalışma gibi özellikler verir.Ama bu gezegenin fiziksel özellikler ile ilgili vereceği olumlu özellikler herkeste etkili olabilecekken ,karakter özellikleriyle ilgili kısmı konusunda Venüsün bulunduğu burç çok daha etkili olacaktır.Hele hele Venüsün ASC'ye yaptığı açı birleşme dışında bir açıysa Venüsün karakterimize olan etkisi epey zayıflayacaktır.Unutmayalım ki ASC fiziksel özelliklerimizi ve sosyal maskemizi belirler.

Nin.Me.Sar.Ra
06-26-2008 06:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir