Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.evi irdeliyoruz..
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 12.evi irdeliyoruz..
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Yıldırım bey benimkini de bir zahmet yorumlar mısınız ?

tabii ki yorumlarım Nin.Me.Sar.Ra hanımefendi ;)

burası az sonra dolacak gülücük

06-20-2008 02:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz - Nin.me.sar.ra için
Nin.me.sar.ra 12.evi yengeç burcunda ve yöneticisi Ay 4.evde.

12.ev yengeç burcu olursa ;

* duyguların saklanması sözkonusu olacaktır. belkide incinmekten korktuğunuz için duygularınızın vanasını kapalı tutma durumları sözkonusu olacaktır.

* çocuk olmanıza , çocukluğunuzu huzurla ve sevgi içinde yaşamanıza izin verilmemiş olabilir.
12.evinizin esas yöneticis olan AY 4.evinizde ve güneşten kare açı alıyor. aynı zamanda merkür ve satürnden kare açı alıyor.

tipik bir Ay Yay'ı değilsiniz..

anne ve babayla ilgili sorunlar olma ihtimali görünüyor ya da onların eksikliği duygusunun vermiş olabileceği hüznü içine atmanız ihtimali..

* 12.ev yöneticisinin Ay olması , AY'a has korkulara sebep olabilir mesela annelik bunlardan biri ya da sevginin karşılığını alamama korkusu ya da sevdiğini kaybetme korkusu vs..

* tipik bir Ay yayı olmadığınızı söylemiştim çünkü Ay'ınız çok hassas bir konumda. 12.ev enerjilerinden etkilenmiş biçimde 4.evde ve dahası çok sert açılar altında.
mesela bir Ay yayı olarak açıksözlü ve şakacı bir potansiyeliniz vardır ancak evinizin dışına çıktığınızda (4.ev) , bu yay dürtülerinizi bastırabilirsiniz. mesela çokta samimi olmayan ama tanıdığınız birini gördüğünüzde selam verip vermemekte tereddüt edebilirsiniz , selam verdiniz diyelim o kişiye güleryüzle ve sıcakkanlılıkla yanıtlar vermekten çekinebilirsiniz. tipik Ay yayının saf kalpliliği , belkide kırıla kırıla yerini şüphelere bırakmış olabilir ve artık siz evinizin dışında gireceğiniz ilişkilerinizde kendinizi pek güvenli hissetmeyebilirsiniz..

12.ev aslan burcu ve yöneticisi güneş 7.evde ;

* 12.evinizin bir diğer burcu olan aslanın burada saklanıyor olması , içe dönük bir kimliğe işaret eder. egonun beslenme ihtiyacı olacağını söyleyebiliriz. bazen tevâzuyu bırakıp kendinizi şımartmanızı , kendinizi ödüllendirmenizi önerebilirim diğer 12.evi aslan olan arkadaşlarıma önerdiğim gibi.

* 12.evinizin ikincil yöneticisi olan güneşi 7.evde görüyoruz. 12.ev enerjilerini 7.evinizde deneyimlediğinizi söyleyebilirim. yani ilişkilere bakış açınız bazen fazlaca idealist olabilir. masallarda ki beyaz atlı prense benzer birinin arayışında olabilirsiniz ve bu yaklaşımın seçici olmanıza ve çok sayıda ilişkiye girememenize sebep olmuş olabilir.

diğer bir seçenekte hayatınızda ki , çevrenizde ki bir yada birkaç erkek (babanız da olabilir) sizi fazlaca hayalkırıklığına uğratmış olabilir ve erkekler konusunda GÜVEN konusu sorun oluyor olabilir.

jüpiter 12.evde geri gidiyor ;

* içeride gizli bir kaşif yatıyor olabilir. kendini geliştirme isteği üst düzeyde..

* hayal dünyanızın geniş ve zengin olabilir. ancak yüksek beklentiler ile umut etmeyi red eden iki karşıt tarafınız arasında içsel olarak gel-gitler yaşayabilirsiniz.

* küçükken jüpitere özgü büyüüük kocamannnnn hayalleriniz , umutlarınız olsa da zamanla haritanızda ki kuvvetli satürnün de etkisiyle aradığınız şeyleri dışarıda bulamayacağınızı hissetmiş ve içsel zenginliğe , içsel genişlemeye yönelmiş olabilirsiniz.

* 12.evde saklanan jüpiter , hedefe giden yolda olası aksilikler karşısında iyimser yaklaşım geliştirip umudu korumak yerine çabuk karamsarlığa kapılıp ''bak gördünmü , aklıma gelen başıma geldi , başaramayacağım'' gibi düşüncelere kendinizi teslim edebilirsiniz ki buna dikkat edin derim ;)

* 12.ev jüpiterinin yalnızlığı pek çok konuda pozitif özelliğe de sahiptir.
mesela yalnızlık saatlerinde kitaplar okuyarak , geleceğe dair planlar yaparak , çalışmalarınıza odaklanarak verimli olabilirsiniz.
tabii 12.ev jüpiteri size yardımseverlik potansiyeli kazandırır. ama yardımlarınızı gizlice yürütmeyi , reklamınızın yapılmamasını tercih edebilirsiniz ;)

* 12.ev jüpiteri eğitim konusunda içsel yönden kendinizi yetiştirmenin yeterli olabileceği düşüncesine işaret ediyor olabilir. eğitim için diplomanın şart olmadığına inanıyor olabilirsiniz.

* 12.ev jüpiteri içsel yolculuklarda hevesli ama dünyaya ait yolculuklarda , seyehatlerde çekimserlik verebilir..

şimdilik bu kadar efendim ;)

06-20-2008 03:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Buket Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

12. Evlerinde jüpiteri olan kişilerin gizli bir koruyucusu vardır.kendi fikirlerini abartır ve gerçekmiş gibi inanır.Jüpiter 12. evde iç alemi zengin kılar.Uranüs varsa kişi aşırı özgürlüğüne düşkündür,dost zannettiği insanlar hep düşman çıkar.Ay bu evde kişiyi duygusal ve hassas yapar,karamsarlık,endişe,kendine acıma ve korkuları hep onunladır.
06-20-2008 06:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz - başak 69 için
başak69 Yazılan:12. Evlerinde jüpiteri olan kişilerin gizli bir koruyucusu vardır.kendi fikirlerini abartır ve gerçekmiş gibi inanır.Jüpiter 12. evde iç alemi zengin kılar.Uranüs varsa kişi aşırı özgürlüğüne düşkündür,dost zannettiği insanlar hep düşman çıkar.Ay bu evde kişiyi duygusal ve hassas yapar,karamsarlık,endişe,kendine acıma ve korkuları hep onunladır.

burası ha doldu ha dolacak gülücük

06-20-2008 12:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

çilekli süt Yazılan:
Alıntı:12.evinizin bir diğer burcu olan aslanın burada saklanıyor olması , içe dönük bir kimliğe işaret eder. egonun beslenme ihtiyacı olacağını söyleyebiliriz. bazen tevâzuyu bırakıp kendinizi şımartmanızı , kendinizi ödüllendirmenizi önerebilirim diğer 12.evi aslan olan arkadaşlarıma önerdiğim gibi.

Yıldırım, 12.Ev Aslan için hep bunları söylüyorsun ya merak ettiğim bir konu var ama o konuya hiç değinmedin bekliyorum bekliyorum belki çıkar da sormama gerek kalmaz belki diye ama çıkmadı gülücük)

Şimdi benim sorum şu; 12.ev bir de gizli düşmanlıklar diyoruz ya hani..

Benim 12.evim Aslan burcu ve bir kritik olacak şimdi, benim karşıma çıkan düşmanlar diyeyim (ya da gizliden gizliye nefretlerini sezdiklerim demek daha doğru olur) genelde hep egomanyak, inanılmaz egosuna ve övülmeye düşkün, burnu havada, en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemeyen, insanlara diş geçirebilen ve güçlü görünen ama içlerinde kişilik problemleri yaşayan, başkalarını ezmeye çalışmak onlar için sadistçe aldıkları zevk olmuş güçlü görünen ama içsel (manevi) olarak zayıf, zavallı olarak nitelendirdiğim tipler oldu.

Zaten birçok Aslan burcu için de böyle düşünürüm ki en hoşlanmadığım insan tipi de bunlarınkidir. -kötü (gölge) özellikleri iyi özelliklerini geçenlerden bahsediyorum yanlış anlaşılmasın benim sözlümde Aslan burcu ve onu çok seviyorum gülücük) Sevdiğim Aslanlar da var kısacası-

Hoşlanmadığım şey ısrarla karşıma mı çıkıyor dersin?

Bu soruma sezgilerim evet diyor ama bakalım kitabın ne diyecek gülücük Eğer elinde böyle bir bilgi varsa ve paylaşırsan sevinirim.

Sevgiler..

sezgilerin haklı olabilir çilekli süt ; çünkü içimize attığımız , bastırdığımız şeyler bir şekilde karşımıza çıkar. 12.evin mantığı bu zaten , içimizde bastırdıklarımız , gün gelir taşar ve soruna sebep olur ya da bastırdığımız şeyler kişiler ve olaylar şeklinde karşımıza çıkar.

06-20-2008 04:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: 12.evi irdeliyoruz..
ay_se Yazılan:bundan epeyce bir süre önce buna benzer bir tezim olmuştu.12 ev gizli düşmanlarıda temsil ediyorsa diye başlamıştım sanırım yazıma.12. ev burcu kişinin en çok zarar gördüğü ve bu burç özelliklerine sahip olan kişiler olabilir mi? bu özelliğe sahip kişilerden korkuyor olabilir mi? bende bunu merak ediyorum.

kişinin en çok zarar gördüğü kişiler , 12.ev burcu potansiyeli taşıyanlar demek biraz iddialı olabilir.
ben şöyle düşünüyorum ; 12.ev yüzleşmeye çekindiğimiz , içimize attığımız , bastırdığımız yönlerimizi ifade ediyor.
oysa bastırılmış ve hapsedilmiş olan herşey , özgürlük için çıkış kapısı arayacaktır. bu bazen hapsedilen öfkenin volkanik bir patlama şeklinde ortaya çıkmasıdır (12.ev mars) , bazen de korktuğumuz şeylerin başımıza gelmesidir (12.ev satürn)..
12.ev hayaletleriyle eğer bizler bilinçli bir şekilde yüzleşmezsek , 12.evin karanlıklarından gelen sesleri duyarlı biçimde dinlemezsek , o konuları gerçek hayatta yüzümüze vuracak insanları kendimize çekeriz.. ( çekim yasası)

06-20-2008 04:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Sevgili yıldırım; gelelim senin 12. evine. 11 evde öğrendiğin hayatın yalnızca çevrenle alakalı olmadığı ve tüm insanlıkla bağlantılı olduğu gerçeğini buldun.ve geldin 12. evine.burada kendinden daha büyük kocaman bir bütünü görmeye başladın.derinlerdeki yıldırımı sezdin ve bunu deneyimlemeye başladın.12. ev balık burcunun alanı.buradaki yay güneşin seni balıkvari bir yay olmana sebebiyet veriyor. Çok fazla dışarıya dönük bir yay olamdığını düşünüyorum.geçtiğimiz yıl jüpiterin bu alandan geçtiğini düşünürsek bu transitle içsel bir yenilenme yaşadığını,araştırmalarında derinleştiğini,hayatını uzunca sorguladığını söyleyebiliriz.12. ev güneş:yalnızlığı daha çok seven,içine kapanık bir kişilik veriyor.ama kendine güvenen,sağlam karakterli,kendisiyle barışık yenilikci bir kişilik diye düşünüyorum.ama bu birazda bencillik katmışmıdır sana bilmiyorum.güneşin etkisiyle aslan burcundanda bir takım etkiler aldığın için biraz gurur ve bencillik söz konusu olabilir.ama 12. ev sende bunu dışarıya fazla gösteremediğini,içinde yaşadığını düşündürüyor.neptünle kavuşumun ise mistik bilinmeyene karşı araştırmacı ve merak uyandırdığı kesin.başlı başına Neptün 12. evde bu tür etkileri veriyor zaten.ama senin hem güneşine hem yükselenine kavuşumu seni daha derinden etkiliyor.astrolojiye merakın ve meraktan öte bu konuda araştırmalarının tek sebebi bu alan.bilinmeyene meraklı olduğun kadar bilinmeyenden korkunda var.neptün bu alanda sezgilerini,6. hissini çok kuvvetli.ön görüde bulunma adına çok ama çok kuvvetli bir etki bu..yay ve Neptün dini inaçlarının güçlü olduğunu gösteriyor.ve bunların savunucusu.son derece iyimser ve fedakar bir yapı veriyor bu etkiler sana.merkür yay burcunda ve 12. evde düşer.sanırım şiir bu yüzden yazamıyorsun gülücükiç dünyan hareketli olmasına rağrmen bunu sözlü ifadede zorlanma verir.aslında yazsan daha iyi.bence sen duygularını yazarak dile getir:)gerçek düşüncelerini söylemekten tereddüt ettiğin gibi aynı zamanda utanıyor ve içinde saklıyor olabilrsin.aslında Neptün,güneş ve Merkür senin bu siteyi kurmanda en büyük etken.iyiki bu konum var ve iyiki bizi buraya toplamışsın.bilgiyi yayma be parçaları bütünleştirme eğilimini bu alanda çok kuvvetli etkilerle yaşıyorsun.benden 12. evine yorum bu kadar

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-20-2008 04:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ay_se Yazılan:Sevgili yıldırım; gelelim senin 12. evine. 11 evde öğrendiğin hayatın yalnızca çevrenle alakalı olmadığı ve tüm insanlıkla bağlantılı olduğu gerçeğini buldun.ve geldin 12. evine.burada kendinden daha büyük kocaman bir bütünü görmeye başladın.derinlerdeki yıldırımı sezdin ve bunu deneyimlemeye başladın.12. ev balık burcunun alanı.buradaki yay güneşin seni balıkvari bir yay olmana sebebiyet veriyor. Çok fazla dışarıya dönük bir yay olamdığını düşünüyorum.geçtiğimiz yıl jüpiterin bu alandan geçtiğini düşünürsek bu transitle içsel bir yenilenme yaşadığını,araştırmalarında derinleştiğini,hayatını uzunca sorguladığını söyleyebiliriz.12. ev güneş:yalnızlığı daha çok seven,içine kapanık bir kişilik veriyor.ama kendine güvenen,sağlam karakterli,kendisiyle barışık yenilikci bir kişilik diye düşünüyorum.ama bu birazda bencillik katmışmıdır sana bilmiyorum.güneşin etkisiyle aslan burcundanda bir takım etkiler aldığın için biraz gurur ve bencillik söz konusu olabilir.ama 12. ev sende bunu dışarıya fazla gösteremediğini,içinde yaşadığını düşündürüyor.neptünle kavuşumun ise mistik bilinmeyene karşı araştırmacı ve merak uyandırdığı kesin.başlı başına Neptün 12. evde bu tür etkileri veriyor zaten.ama senin hem güneşine hem yükselenine kavuşumu seni daha derinden etkiliyor.astrolojiye merakın ve meraktan öte bu konuda araştırmalarının tek sebebi bu alan.bilinmeyene meraklı olduğun kadar bilinmeyenden korkunda var.neptün bu alanda sezgilerini,6. hissini çok kuvvetli.ön görüde bulunma adına çok ama çok kuvvetli bir etki bu..yay ve Neptün dini inaçlarının güçlü olduğunu gösteriyor.ve bunların savunucusu.son derece iyimser ve fedakar bir yapı veriyor bu etkiler sana.merkür yay burcunda ve 12. evde düşer.sanırım şiir bu yüzden yazamıyorsun  iç dünyan hareketli olmasına rağrmen bunu sözlü ifadede zorlanma verir.aslında yazsan daha iyi.bence sen duygularını yazarak dile getirgerçek düşüncelerini söylemekten tereddüt ettiğin gibi aynı zamanda utanıyor ve içinde saklıyor olabilrsin.aslında Neptün,güneş ve Merkür senin bu siteyi kurmanda en büyük etken.iyiki bu konum var ve iyiki bizi buraya toplamışsın.bilgiyi yayma be parçaları bütünleştirme eğilimini bu alanda çok kuvvetli etkilerle yaşıyorsun.benden 12. evine yorum bu kadar

-alkış -alkış -alkış

çok tşk ederim ay-se , çok güzel ve isabetli şeyler yazmışsın -ok

şiir yazma konusunda pek hevesli değilim ama dediğin gibi yazma yeteneğime az bişi güvenirim gülücük , aklım eserse bişeyler karalayabilirim bazen. daha çok senaryolar üretmekten hoşlanırım diyebilirim.

06-20-2008 04:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

eee seneryo normaldir yıldırım.neptün ve jüpiter hayal aleminde kimbilir sana ne seneryolar yazdırırmelek bilimkurgu olsun bayılırım-ok

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-20-2008 05:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: 12.evi irdeliyoruz - Nin.me.sar.ra için
Yıldırım Yazılan:Nin.me.sar.ra 12.evi yengeç burcunda ve yöneticisi Ay 4.evde.

12.ev yengeç burcu olursa ;

* duyguların saklanması sözkonusu olacaktır. belkide incinmekten korktuğunuz için duygularınızın vanasını kapalı tutma durumları sözkonusu olacaktır.

* çocuk olmanıza , çocukluğunuzu huzurla ve sevgi içinde yaşamanıza izin verilmemiş olabilir.
12.evinizin esas yöneticis olan AY 4.evinizde ve güneşten kare açı alıyor. aynı zamanda merkür ve satürnden kare açı alıyor.

tipik bir Ay Yay'ı değilsiniz..

anne ve babayla ilgili sorunlar olma ihtimali görünüyor ya da onların eksikliği duygusunun vermiş olabileceği hüznü içine atmanız ihtimali..

* 12.ev yöneticisinin Ay olması , AY'a has korkulara sebep olabilir mesela annelik bunlardan biri ya da sevginin karşılığını alamama korkusu ya da sevdiğini kaybetme korkusu vs..

* tipik bir Ay yayı olmadığınızı söylemiştim çünkü Ay'ınız çok hassas bir konumda. 12.ev enerjilerinden etkilenmiş biçimde 4.evde ve dahası çok sert açılar altında.
mesela bir Ay yayı olarak açıksözlü ve şakacı bir potansiyeliniz vardır ancak evinizin dışına çıktığınızda (4.ev) , bu yay dürtülerinizi bastırabilirsiniz. mesela çokta samimi olmayan ama tanıdığınız birini gördüğünüzde selam verip vermemekte tereddüt edebilirsiniz , selam verdiniz diyelim o kişiye güleryüzle ve sıcakkanlılıkla yanıtlar vermekten çekinebilirsiniz. tipik Ay yayının saf kalpliliği , belkide kırıla kırıla yerini şüphelere bırakmış olabilir ve artık siz evinizin dışında gireceğiniz ilişkilerinizde kendinizi pek güvenli hissetmeyebilirsiniz..

12.ev aslan burcu ve yöneticisi güneş 7.evde ;

* 12.evinizin bir diğer burcu olan aslanın burada saklanıyor olması , içe dönük bir kimliğe işaret eder. egonun beslenme ihtiyacı olacağını söyleyebiliriz. bazen tevâzuyu bırakıp kendinizi şımartmanızı , kendinizi ödüllendirmenizi önerebilirim diğer 12.evi aslan olan arkadaşlarıma önerdiğim gibi.

* 12.evinizin ikincil yöneticisi olan güneşi 7.evde görüyoruz. 12.ev enerjilerini 7.evinizde deneyimlediğinizi söyleyebilirim. yani ilişkilere bakış açınız bazen fazlaca idealist olabilir. masallarda ki beyaz atlı prense benzer birinin arayışında olabilirsiniz ve bu yaklaşımın seçici olmanıza ve çok sayıda ilişkiye girememenize sebep olmuş olabilir.

diğer bir seçenekte hayatınızda ki , çevrenizde ki bir yada birkaç erkek (babanız da olabilir) sizi fazlaca hayalkırıklığına uğratmış olabilir ve erkekler konusunda GÜVEN konusu sorun oluyor olabilir.

jüpiter 12.evde geri gidiyor ;

* içeride gizli bir kaşif yatıyor olabilir. kendini geliştirme isteği üst düzeyde..

* hayal dünyanızın geniş ve zengin olabilir. ancak yüksek beklentiler ile umut etmeyi red eden iki karşıt tarafınız arasında içsel olarak gel-gitler yaşayabilirsiniz.

* küçükken jüpitere özgü büyüüük kocamannnnn hayalleriniz , umutlarınız olsa da zamanla haritanızda ki kuvvetli satürnün de etkisiyle aradığınız şeyleri dışarıda bulamayacağınızı hissetmiş ve içsel zenginliğe , içsel genişlemeye yönelmiş olabilirsiniz.

* 12.evde saklanan jüpiter , hedefe giden yolda olası aksilikler karşısında iyimser yaklaşım geliştirip umudu korumak yerine çabuk karamsarlığa kapılıp ''bak gördünmü , aklıma gelen başıma geldi , başaramayacağım'' gibi düşüncelere kendinizi teslim edebilirsiniz ki buna dikkat edin derim ;)

* 12.ev jüpiterinin yalnızlığı pek çok konuda pozitif özelliğe de sahiptir.
mesela yalnızlık saatlerinde kitaplar okuyarak , geleceğe dair planlar yaparak , çalışmalarınıza odaklanarak verimli olabilirsiniz.
tabii 12.ev jüpiteri size yardımseverlik potansiyeli kazandırır. ama yardımlarınızı gizlice yürütmeyi , reklamınızın yapılmamasını tercih edebilirsiniz ;)

* 12.ev jüpiteri eğitim konusunda içsel yönden kendinizi yetiştirmenin yeterli olabileceği düşüncesine işaret ediyor olabilir. eğitim için diplomanın şart olmadığına inanıyor olabilirsiniz.

* 12.ev jüpiteri içsel yolculuklarda hevesli ama dünyaya ait yolculuklarda , seyehatlerde çekimserlik verebilir..

şimdilik bu kadar efendim ;)

Az önce daha ayrıntılı yazmıştım ama ÖM'ye tıklayınca hepsi gitti.Neyse toparlayayım biraz bu sefer.

Ben çocukluğumdan bahsedeyim biraz en iyisi.5 yaşıma kadar Anne babamla küçük bir kasabada mutlu bir çocuk olarak büyüdüm .Ailenin ilk çocuğu sülalenin ilk torunuyum ben.5.5-6 yaşımdan sonra kendi isteğim dışında İstanbulda bir türlü sevemediğim dedemlerle yaşamak zorunda kaldım.Çok otoriter disiplinli ve baskıcı bir dedem vardı.Duygularınızın belli edilmesinin alay konusu olduğu bir ortam olduğu için ister istemez sizde zamanla duygularınızı bastırmayı ve belli etmemeyi öğreniyorsunuz.Ailemden kendi, isteğim dışında ayrıldığım için ,benim neyi sevdiğimin neyi sevmediğimin pek bir öneminin olmadığı bir ortam olduğu için sevdiğim insanlardan kopartılacağım duygusu yüzünden insanlara bağlanamama sorunum var.

9-10 yaşlarımdayken annem 9-10 ay yatağa bağımlı olmasını gerektiren bir hamilelik dönemi geçirdi ve bu dönem sonrasında biz ailece beraber yaşamaya başladık.Yalnız annemin toparlanma süreci bizim ailece aramızdaki iletişim kopuklukları epey sorunlu bir dönem geçirmemize neden oldu.Annem gençliğinde (birazda kendi isteğiyle) gereğinden fazla sorumluluk alan bir kadın olduğu için bana adeta şimdi sıra sende der gibi davrandı ve beni kaldırabileceğimin üstünde sorumluluk almaya zorladı.

Çocukluk yıllarımda fiziksel ergenlik-ilk gençlik yıllarımda ise manevi olarak yokluklarını çektim anne babamın.

Annelik korkusu şöyle açıklanabilir.İyi bir anne olabileceğime inanmıyorum şu an itibariyle.Bu birazda beğenmediğim ebeveynlerimin durumuna düşmek istememekten kaynaklanıyor.Anaç biri olduğumu söyleyebilirim.Zor durumdakileri zayıfları güçsüzleri ,çocukları kanatlarımın altına alma,koruma isteği duyarım.Ama sonradan sorumluluk almak beni çok fazla yorup yıprattığı için pişman olurum genelde.Çocuklarla aram her zaman iyi olmuştur.

Aile ortamında kendimi Mars-Satürn-Uranüs etkileri güçlü diye tanımlayabilirim.Yay özelliklerini en iyi gösterdiğim yer sosyal hayatım.Beni dışarda tanıyan insanlar ailede olduğundan çok farklı bir portre çizerler.Aile ortamında Balık-Yay tarafımı gösteremiyorum.Sokakta gördüğüm bir tanıdığıma ya da ilk kez gördüğüm bir insana nasıl davranacağım o gün kendimi nasıl hissettiğime ve karşımdaki insanın bana nasıl bir elektrik verdiğine göre değişir.Son derece samimi,sıcak,içten ve dürüstte davranabilirim,temkinli soğuk ve bir parça gizemli de.

Ben Ayın Yayda ,Jüpiterinde 12. evde olmasını ve üçgen yapmalarını en derinlerde bir yerlerde bilinçaltımda bir Yay karakteri yattığı şeklinde yorumluyorum.En umutsuz olduğum ,dibe vurduğum,ağlama krizleri geçirdiğim zamanlarda garip bir iyimserlik gelmeye başlar bana.Ve evet hakikaten gizli bir elin yardımını aldığımı ,hayatım boyuncada hep korunduğumu düşünmüşümdür.

Nin.Me.Sar.Ra
06-20-2008 06:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir