Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.evi irdeliyoruz..
Yazar Mesaj
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Cvp: 12.evi irdeliyoruz..
12. evde mars ve merkür kavuşumu varsa ve aslan burcunda ise nasıl etkiler verir. asc de aslan ve merkürün asc kavuşumuda var. mars ve merkür şans noktasınada kavuşum yapmakta vede. bana göre sanki sakinmiş gibi bir dış imaj altında aşırı sinirli bir hal ve ani patlamalarla şiddet eğilimi veriyor mars 12. evde.
ve merkür aslanda ikna yereneği çok güçlü bir anlatımla sivri bir dil veriyor marsla kavuşum yapınca hani yılan dilli derler ya işte öyle .ve aslanda merkür abartılı bir anlatımda veriyor inşallah doğru bir yorumdur tam alamıyla daha bilemiyorum ama......
06-11-2008 05:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

RE: Cvp: 12.evi irdeliyoruz..
çilekli süt Yazılan:Merkür-Mars kavuşumu yılan dil değil olsa olsa fazlaca dobra ve dürüst bir dil verir sevgili Gizem gülücük Bence yılan dilli olmak yalan, gıybet ve dedikodu ile açıklanabilir. İçi dışı farklı yüze gülüp arkadan iş çeviren gibi.. Bu kavuşumu olan kişi dedikodu etmez direkt yüze söyler hiç çekinmeden ve korkmadan. Tartışmalara her an hazırdır ve canlı bir zekası vardır. Bu kavuşumun Aslan burcunda olması müthiş bir organizasyon ve olayları lehine çevirip dramatize etme yeteneği -ya da rol yapma yeteneği diyelim- olarak yorumlanabilir. Ayrıca ses tonu etkileyicidir muhtemelen. Ancak Mars'ın 12.evde olması duruma göre davranan, daha duyarlı bir stili vurguluyor olabilir. Ayrıca çok güçlü olmayı sağlar motivasyon açısından -kendi kendini motive edebilme yeteneği- içsel anlamda güç
ben daha yorum yapacak kadar bilgili sayılmam yorumdn ziyade haritası böyle konumlanmış tanıdığım birinin haritasını baz alarak söyledim yanlızca bana böyle bir izlenim bıraktı ama demekki aldığı diğer açılar bu etkileri değiştirebiliyor .
açıklamam ve düzeltmen için teşekkür ederim çilekli süt
06-11-2008 06:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz..
Mimoza Yazılan:
Alya Yazılan:Astrolog bir arkadaşım bana bu kadar 12 ev ve ikizler burcu seni belli bir zaman sonra zorlar. Pluto ve Uranüs 5.evde yaratıcılık yoğun. Bir yere kapanıp mutlaka bişeyler yazıp bu enerjiyi seni kötü etkilemeden aktarman lazım demişti. Şiir yazıyorum ara sıra ama öyle ciddi bir eğilimim olmadı daha. Beklemdeyim. 60.şına gelince yazarım o zaman kadar tırlatmazsam gülücük
-bende alya gibi siir yazarim ama ciddi anlamda bir ilerleme, kendimi ispat etme diye bir deneyimim olmadi, ben ne kadar beklemeliyim dersiniz... hımm
-12. evimde merkür ve venüs bulunuyor ve bogada ama acilari henüz cözemiyorum... simdiden teşekkürler...

haritanı bu şekilde tam anlayamıyorum ama sanırım kovadaki satürnün boğadı 12.inci evdeki venüsüne yaptığı 90.lık açı bu konuda gelişmeni ve kendini ifadeni zorlaştırıyor... 3.üncü ev ilk öğretimken 9.uncu ev yüksek öğretim anlamına geliyor, tabi birde merkür ve venüsün 12.inci evdeler,merkürde boğada düşer kendisini ifade etmekte zorlanır,yöneticiside kötü açılar almış,içine kapanıktır,duygularını anlatmaktan çekinir,kırılmaktan incinmekten korkar.... Neptün ilham kaynagımızdır,ben venüs neptün olumlu açılarında güzel şairler yazarlar bilirim,serdar ortaçında haritasında neptünün baskın olduğunu gördüm,yoksa şeytanla anlaşma yaparcasına harika albümlere imza atmazdıgülücük sende neptün 6.ıncı evde akrepte açılarıda pek iyi sayılmaz... sanırım bundan kaynaklı...

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
06-11-2008 06:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Mimoza Yazılan:benim merkür ve venüs 12. evde bogada... cevabi sabirla bekliyorum teşekkürler
selam ve dua ile kalin...

sevgili mimoza merkür bogada düşük olduğu kadar 12. evdede düşer.maalesef fonksiyonlarını bu alanda iyi kullanamaz.seni hayal aleminden çıkarmayabilir bu merkürünhımm 12. evdeki gezegenler zamanla enerjilerini yitirirler.ben 12. evde satürnü daha sağlam buluyorum.merkür burada oldukça zihnini dağınık yapabilir.zor açın varsa hafıza problemlerin olabilir.merkür burada bilinçaltına iner.sürekli aklına takılan bir takım düşünceler meydana getirir.bu evdeki gezegenlerin bir sınırı yoktur.merküründe öyle.bazen düşüncelerin hangisi sana hangileri başkalarına aitti karıştırıyor olabilirsin.zihin bulanıktır anlayacağın.kararlarını mantık muhakemesinden çok duygularınla verirsin.duygularını,düşüncelerini çok açığa vuramıyor içinde, seninle yaşamasına izin veriyor olmalısın.bu ev yapamadığımız yapmaktan korktuğumuz bir alan.merkür bogada maddesel kayıplardan korku verebilir sana.ama işte bunları net söylemek için açıların çok önemli. venüste burada yalnızlığı ve içe çekilmeyi sever.sebepsiz sıkıntılar verir.bogadaki venüs daha çok maddeseldir.daha çok birikim yapma eğilimin olabilir.venüs,sabit bir toprak burcu olan bu burçta yöneticidir.enerjisini oldukça güçlü verecektir.ama bu evde diğer evlere göre etkisi azalacaktır.geniş bir çevren olsada yalnız kalmayı daha çok seversin mesela.bir kadın fiziksel özelliklerinden rahatsızlık duymaz.ama 12. ev deki venüs bir kadını rahatsız eder.yanlış anlaşılma duygusu verebilir. dostça kalmanız dileğiyle..melek

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-12-2008 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
se-si-re Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Selam arkadaşlar;
Dün açılar ve asteroidler konusunda araştırdım. Bunları buldum.Belki sizinde işinize yarayabilir..
ASTEROİDLER:
JUNO:Nasıl birpartnere sahip olunacağı konusunda bilgi verir.Hem iş hem eş alanında ortaklıklarla ilgili olabilir...
VESTA:Günlük yaşamla ilgilidir.Günlük hayatın alanları içerisindeki sorunlara dem vurur.
CERES:Kişinin kendisini ve başkalarını besleyebilme yeteneğini gösterir.Ölümle ilgili konularda da bilgi verir.Aile çocuk arasındaki sorunlar ile ilgili bilgi vericidir..
PALLAS:Yaratıcı zekayı temsil eder.Kurban etme veya edilme,kendi yaratıcılığını tanıtma yolundaki engeller,beyin ve kalbi eşit koşullarda kullanma zorluğu...
Açılar konusuna gelince:
Kavuşum:Planetlerin birbirine 0 derecede olma durumu.Açı denemez aslında.Çünkü kavuşumda olan planetler açı yapmazlar.Fiziksel bir gerçeklik olarak biraradadırlar.
Karşıt açı:Planetlerin birbirlerine 180 derecede olma durumudur.En olumsuz açıdır.Zıtlaşma,kutuplaşma vardır.
Üçgen açı:Planetlerin birbirlerine 120 derecedeki durumudur.En olumlu açıdır.Kendiliğinden olan zorlanmadan akan enerjiyi gösterir.
Kare açı:Planetlerin birbirlerine 90 derece olma durumudur.Efor,çatışma,ispat çabası,test söz konusudur.Olumsuz açılardandır.
Altmışlık açı:Planetlerin birbirine 60 derecelik açı ile mesafeli olma durumudur.Üçgen açıdan daha fazla efor gerektirir.Açı yapan planetler arasında rahat bir akış ve yardımlaşma sözkonusudur....
Bu arada Lilith' in ne anlama geldiğini de araştırdım..
Tanrı insanı başlangıçta çift yarattı.Çiftin erkeği Adem kadını ise Lilith di.Bu ilk insan çift cennet bahçesinde yaşıyorlardı ama mutlu değillerdi.Ademin sürekli kadına olan üstünlük taslaması,ona hükmetmeye çalışmasına karşılık Lilith aynı topraktan yaratıldıklarını eşit olmaları gerektiğini savunur.Adem ise bun kabul etmez.Birlikte yaşayamaz hale geldiklerinde Tanrı'nın söylenmemesi gereken ismini söyleyerek cennetten atılmayı sağlar ve Kızıl deniz yakınlarında bir mağaraya sığınır.Ancak kendisine verilen sıcak yuvayı terkettiği için cennetten dışlanmışlar arasında olacaktır artık.Şeytanla evlenir ve ilişkiye girer.Her gün 100 çocukları olur.İnanışa göre dünyada kötülüklerin bu kadar yayılmasına sebep budur.Adem çok yalvarır Tanrı'ya Lilith 'i ona geri versin diye.Ona 3 meleğini yollar geri dönmesi için ama o dönmez..ve hergün bu 100 çocuğu ölmeye başlar..Lilith 'de intikam için yeni doğan bebekleri öldürür.Daha sonra Tanrı Adem'e Havva'yı verir.Onu Adem'in kaburgasından yaratır eşitlik istemesin diye..
mitolojide böyle geçiyor dişli ve fena halde dişi..
06-12-2008 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

öncelikle bu konu başlığı almış başını yürümüş , buna sevindim ;)

ben pc'de ki sorun sebebiyle biraz geride kalmış olabilirim ama söz yetişeceğim gülücük

bu arada not ; ay-se ve çilekli sütün dediği gibi mekür boğada pek hızlı çalışmaz. aslında klasik anlayışı bi kenarıya bırakıp merkür boğada düşer desek pekte yanlış yapmayız sanırım.
ve tabii merkürü boğa olanlar açısından üzülecek bişey yok. merkür boğaları belki hızlı matematik hesapları yapmakta güçlük çekebilirler ama tane tane konuşmaları ve hoş bir ses tonuna sahip olmaları gibi avantajları olduğunu söyleyebiliriz.

06-12-2008 08:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

12.eve dair bilinmesi gerekenler ;

* 12.ev , bastırdığımız duygulara ve tutkulara işaret eder. bastırılan herşey , gün gelir gün yüzüne çıkar..

* 12.ev , yalnızlığa ihtiyaç duymayı ifade eder. inzivaya çekilmeye işaret eder.

* 12.ev , yüzleşilmesi gereken korku , suçluluk duygusu gibi ''hayaletlere'' işaret eder.

* 12.ev sınırlanma evidir. kapalı alanlara işaret eder. (hastane,hapishane vb.)

* 12.ev insanlara hizmet etme isteğiyle ilgilidir. sanki günahlarının bir bedeli olarak bu dürtüyü içeride hisseder. bu günahlar sunî şeylerde olabilir. kendini suçlama gibi..

* 12.ev sahne arkasında kalma isteğini ifade eder. toplumun dikkatini sessizce çekme dürtüsü sözkonusudur.

* 12.ev içe dönük bir kişiliği ifade eder. iç sesiyle kendi kendine konuşmalar , öfkenin içe atılması gibi durumlar sözkonusudur.

* 12.ev genlerimizden gelen , çocukluğumuzdan yetişkinliğe taşınan sorunlara işaret edebilir. ailenin , çocuklukta neleri kısıtladığına işaret eder.

* 12.evi kullanamama durumunda , duygular ve dürtüler tarafından sürüklenmeyi ifade eder..

* 12.ev enerjileri , bilinçaltından bilincin üstüne çıktıklarında kaçmak yada ertelemek yerine onlarla yüzleşmek gerekir. yoksa tutarsızlığa ve karmaşaya sebep olurlar.

* 12.ev gizli zayıflıklara , aynı zamanda gizli güçlere işaret eder.

* 12.ev aynı zamanda gizli düşmanlara işaret eder..

* hassaiyet , hizmet ve hayalgücü ; 12.evin olumlu ifadelerine dönüştürülebilir.

* 12.ev merhametle de ilgilidir , empati kurma becerimizin kaynağıdır.

* 12.ev , rüyalarla da ilgilidir..

* 12.ev , maneviyatımızla yani inançlarla da ilgilidir.

06-13-2008 12:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 12.evi irdeliyoruz - Alya için
Alya'nın 5 gezegeni 12.evinde yer alıyor. güneş-ay-merkür-venüs-satürn..

bir önceki mesajımda 12.eve ait bilinmesi gerekenleri anlatmaya çalıştım. Alya'nın 5 gezegeni bu evdeyse , hayatının neredeyse tüm fonksiyonları 12.ev enerjilerinden etkileniyor anlamını çıkarabiliriz.

tek tek incelersek..

güneş 12.evde ; içe dönük bir kimlik.. yalnız kaldığında özgüven duygusunu daha güçlü hisseder.. tevâzuya işaret eder..
12.ev gizli gururu ifade eder.. sahne arkasından yönetme potansiyeli sözkonusudur..

Ay 12. evde ; duygularını ifade etme konusunda çekingen.. biriken bastırılmış duygusallığın bir sonucu olarak patlama şeklinde görülen çocuksu ağlamalar.. ebeveynlerin , çocuklukta duyguları anlamaması..

merkür 12. evde ; derin düşüncelere sahip olma.. zihnin endişelere odaklanması olasılığı.. zihinsel gerilim , sinirlilik halleri..
gizlenmiş yazma yeteneği..

venüs 12. evde ; kendi güzelliğine önem verme , bakımlılık..
içten içe beğenilme isteği.. maddi durum iyiyse alışverişte lükse kaçma.. sanat ve müzik konusunda gizli yetenek.. sevgiyi gösterme konusunda çekingenlik..

satürn 12. evde ; daha düzenli ve istikrarlı bir bilinçaltı.. yalnızlık.. gerçekçilik ile hayaler arasında denge kurmakta bocalama..
korkular.. kolay güvenememe durumları.. babayla yada otoriter bir erkek(ler)le ilgili sorunlar..

şimdi bu gezegenlerin 12.evde ki fonksiyonlarını harmanlamak ve bunlara kare açı yapan mars balığını da yoruma katarak sonuca bağlayalım..

tabii şimdi uyku zamanı , yarın sabahçıyım ve akşam daha erken gelip buna devam edeyim..

sonrada aslann , emel , mimoza , dubletoprak , artemis , akasya , okyanusya... ve diğer arkadaşların 12.evlerini sırayla yorumlayalım..

devam edecek.. ;)

06-13-2008 01:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Yıldırım Yazılan:Alya'nın 5 gezegeni 12.evinde yer alıyor. güneş-ay-merkür-venüs-satürn..

bir önceki mesajımda 12.eve ait bilinmesi gerekenleri anlatmaya çalıştım. Alya'nın 5 gezegeni bu evdeyse , hayatının neredeyse tüm fonksiyonları 12.ev enerjilerinden etkileniyor anlamını çıkarabiliriz.

tek tek incelersek..

güneş 12.evde ; içe dönük bir kimlik.. yalnız kaldığında özgüven duygusunu daha güçlü hisseder.. tevâzuya işaret eder..
12.ev gizli gururu ifade eder.. sahne arkasından yönetme potansiyeli sözkonusudur..

Ay 12. evde ; duygularını ifade etme konusunda çekingen.. biriken bastırılmış duygusallığın bir sonucu olarak patlama şeklinde görülen çocuksu ağlamalar.. ebeveynlerin , çocuklukta duyguları anlamaması..

merkür 12. evde ; derin düşüncelere sahip olma.. zihnin endişelere odaklanması olasılığı.. zihinsel gerilim , sinirlilik halleri..

içten içe beğenilme isteği.. maddi durum iyiyse alışverişte lükse kaçma.. sanat ve müzik konusunda gizli yetenek.. sevgiyi gösterme konusunda çekingenlik..

satürn 12. evde ; daha düzenli ve istikrarlı bir bilinçaltı.. yalnızlık.. gerçekçilik ile hayaler arasında denge kurmakta bocalama..
korkular.. kolay güvenememe durumları.. babayla yada otoriter bir erkek(ler)le ilgili sorunlar..

şimdi bu gezegenlerin 12.evde ki fonksiyonlarını harmanlamak ve bunlara kare açı yapan mars balığını da yoruma katarak sonuca bağlayalım..

tabii şimdi uyku zamanı , yarın sabahçıyım ve akşam daha erken gelip buna devam edeyim..

sonrada aslann , emel , mimoza , dubletoprak , artemis , akasya , okyanusya... ve diğer arkadaşların 12.evlerini sırayla yorumlayalım..

devam edecek.. ;)

Çok teşekkürler Yıldırım. Emeğine sağlık. Bir şey soracaktım. Satürn, Merkür, Venüs 12.evin sonu 1.evin başlangıcı ve ASC le kavuşum yaptıkları için acaba diyorum gizli kalmış yetenekler şu yüzüne çıkabilirmi? Özellikle Satürn 1.evde olduğunda 29 yaşından sonra hayatın daha güzel olabileceği yönünde yazılar okumuştum. Yaş 35 oldu hala tık yok ama. Yani hala ümidim var yoksa boşamı kürek çekiyorum gülücük

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
06-13-2008 12:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Alya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:Alya'nın 5 gezegeni 12.evinde yer alıyor. güneş-ay-merkür-venüs-satürn..

tek tek incelersek..

devam edecek.. ;)

Çok teşekkürler Yıldırım. Emeğine sağlık. Bir şey soracaktım. Satürn, Merkür, Venüs 12.evin sonu 1.evin başlangıcı ve ASC le kavuşum yaptıkları için acaba diyorum gizli kalmış yetenekler şu yüzüne çıkabilirmi? Özellikle Satürn 1.evde olduğunda 29 yaşından sonra hayatın daha güzel olabileceği yönünde yazılar okumuştum. Yaş 35 oldu hala tık yok ama. Yani hala ümidim var yoksa boşamı kürek çekiyorum gülücük

şimdi Alya senin yükselenine dokunan 3 gezegenden biri biliyorsun ki satürn.
merkürü ve venüsü de satürnleştiriyor , bunu senin analizinde anlatmaya çalışmıştım. hem merkürün , hem venüsün hatta yükselenin satürnleşiyor yani oğlak burcu özellikleri kazanıyor..

gizli yetenekleri kullanmak meselesine gelince , satürn bulunduğu burcu ve evi düzenler , orayı yapılandırır..
bu yapılandırma konusu zahmetlidir çünkü satürn emek ister , çaba ister , disiplinli bir çalışma ister.

ve Alya senin bu 12.ev enerjilerine kare açı yapan marsını yoruma katmamız gerekiyor çünkü enerjiler (gezegenler açı yaptığında) birbiriyle bağlanırlar ve ortaya yeni enerjiler çıkar..

genel anlamda 5 gezegeninin 12.evde olmasının seni içe dönük , yalnızlıktan hoşlanan ya da sık sık yalnız kalıp kafa dinlemeye ihtiyaç duyan , zengin bir hayal dünyasına sahip , kendini ortaya koyma konusunda çekingen , suçluluk ya da kendini küçümseme gibi eğliimleri olan biri yaptığını ifade ettik üstteki yorumlarda.

şimdi marsın karesini yoruma dahil edelim..

öncelikle senin marsının balık olduğunu hatırlayalım. ve balık burcunun 12.ev burcu olduğunuda hatırlayalım.
yani 12.ev enerjilerin ; marsının balık burcundan fırlattığı yüksek enerjiyi tanıyorlar..
öyleyse kare açının gerilimi ''bakırköyün yolları taştan dedirtecek düzeyde sert değil içiniz rahat olsun.

ama bu kare açının geriliminin daha hafif olmasının olumsuz yönü yokmu ?

yıldırım diyor ki ; var gülücük mars hırrslı ve mücadeleci bir gezegendir. marsın gerilimi bizlere hırs verir , yüksek saatler çalışma azmi verir.
mars balık burcunda zaten pek dünyevi konularda hırslı değilken , yaptığı geriliminde hafif olması mücadeleci ve hırslı yönünüzü hafifletecektir bence.
bu sebeple gizli kalmış yetenekleriniz -belkide üşengeçlik gibi olumsuz özellikleriniz sebebiyle maden yatağında keşfedilmeyi bekliyordur.

lütfen hatırlatın sevgili Alya ; sizin bu marsınızı uyaracak transitlere bakayım bi ara ;)

06-14-2008 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir