Değerlendir:
  • 56 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7. Ev ve Gezegenler
Yazar Mesaj
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: 7. Ev ve Gezegenler
(11-01-2010 04:10 PM)Kıvılcım Yazılan:  arakdaşlar benim 7.evim sadece 2 derece oğlak geri kalan 28 derece kova öyle ise nasıl bir eşim olacak ? haritamı ekleyemedim avatar olarak ekleyebildim sadece

Gördüğüm kadarıyla 7. evinde gezegen yok.Evi kesen burçta oğlak.Dolayısıyla 7. evin için oğlak diyebiliriz.Kişisel gezegenlerinden biri bu konumda kovada yerleşmiş olsaydı 7. evin için kova derdik.Eşinle ilgili oğlak ve yöneticisi Satürn'ün açılarına ve yerleşimine bakmalısın ;)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
11-01-2010 10:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

meraba ni.me.sar.na
benim 7.evimde pluton akrepte ve pluton güneşle zıt açı yapıyor..bu da evliliğimin boşanmayla sonuçlanmasını mı gösteriyo??acaba
11-10-2010 05:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-10-2010 05:06 PM)feynmann_m Yazılan:  meraba ni.me.sar.na
benim 7.evimde pluton akrepte ve pluton güneşle zıt açı yapıyor..bu da evliliğimin boşanmayla sonuçlanmasını mı gösteriyo??acaba
öncelikle haritanı eklemen faydalı olur.

7.evdeki pluto köşe noktadadır ve güçlü çalışır ve güneşine zıt açı yapmış.

pluto bulunduğu evle ilgili krizler yaratan bir gezegendir.

7.evde pluto terk edilme , aldatılma , boşanma eşin ölümü gibi konuları içerir.evet biraz zor bir konumldur.özellikle boğa olduğunu düşünürsek , kişinin köklerini sarsan deneyimlere de gebe olabilir.
kişi, en travmatik olayları ve dönüşümleri ilişkiler vasıtasıyla yaşar; en derinlerdeki benliğiyle ilişkileri vasıtasıyla karşılaşır.hayataına tahakküm edici ve cinselliğe düşkün, kendi ortak kaynaklarını saklayıp seninkileri kullanmak isteyen bir eş (erkek -güneş ) verebilir.
7.ev , elmanın bizde olmayan diğer yarısıdır.bu evi ilişkiler , ortaklıklar ve açık düşmanlıklar yoluyla deneyimlersin.tabi işin içinde pluto olunca, göreceğin düşmanlıklar biraz güçlü olur.

tahminim yükselenin boğa.boğanın stabilite arayışını pluto sarsar.ancak , senin buna ihtiyacın vardır.hayatın sabit huzurlu olmadığını öğrenmeye ihtiyacın vcardır.

bu olumsuzluklardan sonra şunları da ilave edeyim.

plutonik krizleri atlatan kişi çok güçlenir.plutonk güç , açıkçası yenilen kazıklar ve krizlerden sonra oturur ve 7.ev plutosu bunu daha net deneyimler.

zaman geçtikçe ilişki anlayışın tutkulu bir yapı kazanır.ortaklıklarını derin ve köklü kurmak istersin.7.ev plutonun parolası , ölümüne ortaklıktır.
hayatına giren kuzu gibi insanları bile kurt olarak görebilirsin.

boğanın huzurunu bozmayan yapısının ve sonsuza dek yaşamın devam edeceği anlaşıyı gider ve herşeyin bir gün ölebileceğini anlarsın.

bence haritanda akrebin klasik yöneticisi marsa da bakmalısın.verygood
hangi eve düştüğü önemlidir.

şunu da unutma , bir evin çeşitli olasılıkları vardır ve bunlar değişik şiddette hissedilir.
a kişisi b olasılığını 100 üzerinden 50 hissederken , c kişisi d olayını 100 üzerinden 70 hisseder.
11-10-2010 05:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-10-2010 05:06 PM)feynmann_m Yazılan:  meraba ni.me.sar.na

yukarıdaki iletiyi olumsuz gelebilir ama , 7.evdeki pluto kişisellere sert açı yaparsa, sert denetim yaşatır.yumuşak açı yumuşak deneyim ; sert açı sert deneyimdir .uranüs gibi oldum :D

şu linki okumanda fayda var.7.ev plutou iyi anlatmış.
sen yine de marsının açılarına da bak.verygood

http://www.astrozenith.com/astrolojiyazi....php?id=88

oradan bir parça yazı;

Alıntı:Eğer 7.evdeki Plüton, Güneş veya Ay gibi kişisel gezegenlerle kötü açılar içindeyse, o zaman kişinin kendine güvensizliği ve korkuları ilişki vasıtasıyla tamamen ortaya çıkacaktır ve yaşanan ilişki kişiyi tamamen değiştirecektir. Eğer kişi farkındalığı yüksek biriyse ilişkisi sayesinde kendi içsel karanlığını görebilir ve bu noktadan sonra bir çıkış bulabilir. Fakat kişi bilinçsiz ve inkar eden durumdaysa olaylardan dolayı hep karşı tarafı ve içinde bulunduğu, kontrol edemediği şartları suçluyorsa, bu tarz ilişkileri sürekli olarak yaşayacaktır. Ta ki kendi içindeki korkuları ve güvensizliği bulup kabul edene kadar.

son olarak , terk edilme korkun olabilir.bunu yenmelisin.
11-10-2010 05:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

sevgili aeon verdiğin linkten 7. ev uranüsü okudum. eşimin jüpiteri uranüsümle kavuşumda.. uranüsün zararlı yönlerini yumuşatmış olmalı..
7. evimle ilgili yorum alabilirmiyim?

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-11-2010 03:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-27-2010 01:31 PM)gezegenjupiter Yazılan:  annemin haritasında uranüs 7.evde, aslanda açıları;
uranüs -venüs üçgen
uranüs -merkür zıt
uranüs-şiron-zıt

uranüs açıları mı enden oldu bilmiyorum ama; babam başak burcu. fikirsel olarak pek anlaşamazlar -babam duygusuzdur annem aşırı duygusaldır, babam umursamaz annem her durumu büyütür, babam klasik iktisatçıdır,annem parar harcamaya bayılır..-
ama genel olarak bakınca uyumlu ve mutlu bir evliliklerinin olduğunu söyleyebilirim. boşanma gibi bir durum da söz konusu değil ya da aynı evin içinde küs kalma vs. yok

gezegen, sanırım annen balık, başka bi başlıkda gözüme çarptı doğum tarihi.. balık ve başak her ne kadar zıt burçlar olsalarda, yoğun aşk hiç bitmiyor gülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-27-2010 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jadesu2007 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

benim yedinci evimde jüpiter var ama neptündende olumsuz açı almışş ee hala evlenemedim de ne olaki bu çiçek

[Resim: jadesu.th.gif]
11-30-2010 01:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-30-2010 12:19 PM)yeppe Yazılan:  benimde 7. evimde gezegen yok galiba,acaba aldığı olumlu yada olumsuz açılar varmıdır??

evet 7. evinde gezegen yok.. 7. evin koçla başlıyor, koçun yöneticisi mars, başakda venüsle kavuşum halinde, bu güzel bi açı..
ayrıca marsının satürnle 60lığı var, buda uyumlu bir açı...
marsın, jüpiter ve uranüsle karesi var, zor açı.. çiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-30-2010 12:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-26-2010 03:57 AM)yasemen88 Yazılan:  Benim 7.evimin korkunçluğuna bakar mısınız? Hem plüto var hem de akrepte.Üstelik açılar da en kötü durumda. :(:( Bu evlilik olmayacak ya da çok kötü olacak anlamına geliyor herhalde.

Plütonun aynı zamanda Uçurtma açı kalıbının aktörlerinden biri olduğunu düşünürsek çokta kötümser olma bence.

Sert açılar her şeyin kötü sonuçlanacağını göstermez.

12-26-2010 11:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

7. evimde Mars-Neptün kavuşumum var.Bu kavuşuma pluto sekstil yapıyor.Pallas üçgen açı yapıyor.Zahmet olmazsa aranızdan biri bu açıları kendince yorumlayabilir mi?Pallas'la üçgen açı zeki kocaya mı zengin kocaya mı işaret eder?Pallas zeka gezegeni miydi?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
12-26-2010 08:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir