Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.35 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Kova
Yazar Mesaj
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: AY KOVA
demon_93_06 Yazılan:ay kova güneş kılpayı terazi uranüs 1. evde yükselen yay benden daha tuhafı var mıdır küçüklüğümden beri tuhaf olduğumun bir şekilde farkındaydım evet ben her kes pop dinlerken rock dinledim şimdi her kes rock çı klasik dinliyorum gibiii gibiiii

bu astrolojik özelliklerin hepsi bende de var ve hep değişik oldum küçüklüğümden beri. çok orjinalsın derlerdi =)
şikayetçi değilim, memnunum ama çok dikkat çekmek iyi bir şey değil!
insan bu şekilde negatif enerjileri toplayabiliyor malesef biraz karşıdakine ayna olmayı öğrenmek gerek

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
11-18-2009 08:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: AY KOVA
ay kovası olmak zor gibi . Kendimi heryerde yabancı gibi hissetmekten çok sıkıldım. Hiç bir yere ait göremiyorum kendimi, hep uzak olduğum kişileri özlüyorum, özlediğim ortama girdiğimde ise yine bir boşluk, yine bir farklı hissetme...Ama diğer taraftan da aralarında yabancı gibi kaldığım topluluktan biri olmaktansa böyle ruhsal açıdan yalnız kalırım daha iyi diyorum, yani hafiften bir narsistlik de var sanki. Evet insanların çoğunun ne boş şeylere kafa taktığını, ne kadar basit şeyler için saatlerce konuştuğunu düşünüyorum, çoğu zaman insanları sıkıcı buluyorum o nedenle, aşırı yüzeysel, hiç bir şeyi merak etmeden nasıl yaşarlar diyorum. Mesela benim aklımdan her an kırk türlü cevabını aradağım ilginç sorular geçiyor, yaşama, tarihe, ölüme , gizeme dair konularda.. insanlar ise küçücük bir çerçeveden bakıyorlar yaşama. En akademik başarı sahiplerinden en üst düzey yöneticilere kadar herkes sığ geliyor. Çoğu zaman otobüsteki görmüş geçirmiş yaşlı bir amcanın sohbeti ya da bir sokak satıcısının hayat öyküsünü dinlemekten zevk alırım.ama kendini statü sahibi olup da içi boş olan insanlarla bir kelime bile paylaşasım gelmez.bir de bazı şeyleri içsel olarak bilirim,mesela başkaları ( off öye sıkıldım ki insanlardan ay kovası kardeşlerim beni bir siz anlarsınız!) ay şunu yiyelim şuna şuna iyi geliyormuş şurada okudum diye uzun uzun konuşurken ben bunu bilmeyecek ne var ki neden bu kadar ilginç bir bilgiymiş gibi konuşuyolar ki diyerek deli oluyorum. Asla gaza gelmem, birisi şu faydalı dedi die bir şeye yumulmam, ya da çok satan bir kitabı inadına okumam...
zor, gerçekten çok zor...

zayi olmaz gül temennasiyle vermek hare su...
04-24-2010 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

' pid=' dateline= Yazılan:ay kovası olmak zor gibi . Kendimi heryerde yabancı gibi hissetmekten çok sıkıldım. Hiç bir yere ait göremiyorum kendimi, hep uzak olduğum kişileri özlüyorum, özlediğim ortama girdiğimde ise yine bir boşluk, yine bir farklı hissetme...Ama diğer taraftan da aralarında yabancı gibi kaldığım topluluktan biri olmaktansa böyle ruhsal açıdan yalnız kalırım daha iyi diyorum, yani hafiften bir narsistlik de var sanki. Evet insanların çoğunun ne boş şeylere kafa taktığını, ne kadar basit şeyler için saatlerce konuştuğunu düşünüyorum, çoğu zaman insanları sıkıcı buluyorum o nedenle, aşırı yüzeysel, hiç bir şeyi merak etmeden nasıl yaşarlar diyorum. Mesela benim aklımdan her an kırk türlü cevabını aradağım ilginç sorular geçiyor, yaşama, tarihe, ölüme , gizeme dair konularda.. insanlar ise küçücük bir çerçeveden bakıyorlar yaşama. En akademik başarı sahiplerinden en üst düzey yöneticilere kadar herkes sığ geliyor. Çoğu zaman otobüsteki görmüş geçirmiş yaşlı bir amcanın sohbeti ya da bir sokak satıcısının hayat öyküsünü dinlemekten zevk alırım.ama kendini statü sahibi olup da içi boş olan insanlarla bir kelime bile paylaşasım gelmez.bir de bazı şeyleri içsel olarak bilirim,mesela başkaları ( off öye sıkıldım ki insanlardan ay kovası kardeşlerim beni bir siz anlarsınız!) ay şunu yiyelim şuna şuna iyi geliyormuş şurada okudum diye uzun uzun konuşurken ben bunu bilmeyecek ne var ki neden bu kadar ilginç bir bilgiymiş gibi konuşuyolar ki diyerek deli oluyorum. Asla gaza gelmem, birisi şu faydalı dedi die bir şeye yumulmam, ya da çok satan bir kitabı inadına okumam...

hoş geldin , samimi şekilde yazmışsın.bunlar çok önemlidir.ancak , yazdıklarında sanki başka etkilerde hissediliyor.sana tavsiyem doğum haritanı imzana koyman.tabiki bu , zorunlu bir uygulama olmasa da hepimiz için faydalı oluyor .
04-24-2010 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

\'intrinsic\' pid=\'80516\' dateline=\'1272138352\ Yazılan:ay kovası olmak zor gibi . Kendimi heryerde yabancı gibi hissetmekten çok sıkıldım. Hiç bir yere ait göremiyorum kendimi, hep uzak olduğum kişileri özlüyorum, özlediğim ortama girdiğimde ise yine bir boşluk, yine bir farklı hissetme...Ama diğer taraftan da aralarında yabancı gibi kaldığım topluluktan biri olmaktansa böyle ruhsal açıdan yalnız kalırım daha iyi diyorum, yani hafiften bir narsistlik de var sanki. Evet insanların çoğunun ne boş şeylere kafa taktığını, ne kadar basit şeyler için saatlerce konuştuğunu düşünüyorum, çoğu zaman insanları sıkıcı buluyorum o nedenle, aşırı yüzeysel, hiç bir şeyi merak etmeden nasıl yaşarlar diyorum. Mesela benim aklımdan her an kırk türlü cevabını aradağım ilginç sorular geçiyor, yaşama, tarihe, ölüme , gizeme dair konularda.. insanlar ise küçücük bir çerçeveden bakıyorlar yaşama. En akademik başarı sahiplerinden en üst düzey yöneticilere kadar herkes sığ geliyor. Çoğu zaman otobüsteki görmüş geçirmiş yaşlı bir amcanın sohbeti ya da bir sokak satıcısının hayat öyküsünü dinlemekten zevk alırım.ama kendini statü sahibi olup da içi boş olan insanlarla bir kelime bile paylaşasım gelmez.bir de bazı şeyleri içsel olarak bilirim,mesela başkaları ( off öye sıkıldım ki insanlardan ay kovası kardeşlerim beni bir siz anlarsınız!) ay şunu yiyelim şuna şuna iyi geliyormuş şurada okudum diye uzun uzun konuşurken ben bunu bilmeyecek ne var ki neden bu kadar ilginç bir bilgiymiş gibi konuşuyolar ki diyerek deli oluyorum. Asla gaza gelmem, birisi şu faydalı dedi die bir şeye yumulmam, ya da çok satan bir kitabı inadına okumam...

evet 8.evdeki Ay Kova potansiyelini güzel tarif etmişsin.

04-24-2010 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

teşekkürler, hoşbuldum ben de o nedenle de isyanla başladım hemengülücük Mazur görünüz.
Ay 8. evde benim, yukselen yöneticisi olarak. 2. evdeki mars merkür konjuksiyonuna karşıt, 5. evdeki saturne ise kare yapıyor, aslında bir T-kare açısı bu. tek olumlu açısı şiron üçgeni ve uranus sexstili.

Bu yalnızlık duygusu içten narsistik bir duyguya yol açabiliyo, ama çoğu zaman çirkin ördek yavrusu psikolojisine de girebiliyorum. Normal değilim sanırım diye üzülüyorum...

04-25-2010 09:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

' pid=' dateline= Yazılan:teşekkürler, hoşbuldum ben de o nedenle de isyanla başladım hemengülücük Mazur görünüz.
Ay 8. evde benim, yukselen yöneticisi olarak. 2. evdeki mars merkür konjuksiyonuna karşıt, 5. evdeki saturne ise kare yapıyor, aslında bir T-kare açısı bu. tek olumlu açısı şiron üçgeni ve uranus sexstili.

Bu yalnızlık duygusu içten narsistik bir duyguya yol açabiliyo, ama çoğu zaman çirkin ördek yavrusu psikolojisine de girebiliyorum. Normal değilim sanırım diye üzülüyorum...

Kimileri zaten ve hep ve mutlak yanlız olduğunu kavrayabilecek şekilde doğar. Kendini avutmaya, kandırmaya çalışsada...kavrar...mecburen... ;)

Normal diye birşey yoktur zaten - ki eğer tanıdığın (tanıdığını sandığın) 50-100 kişiyi , tüm insanlık ; yaşadığın semti , bütün dünya ; bulunduğun yerküreyi tüm varlık ; tv de izlediklerini gerçek saymaktan vazgeçersen... gülücük

Narsizm e gelince...
O boş konuşuyor dediğin , bunlar nelerle uğraşıyor dediğin kişilerle ; \" olmayanlarla kendini kıyaslamayı... \"ni kıyaslamayı bırakırsan birgün o da geçer diye düşünüyorum...

Naçizane... Affola.
04-25-2010 10:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Duygularını paylaşıyorum sevgili intrinsic bir 9. ev ay kovası olarak, bulunduğu ortamda kendini yalnız hissetmek herkesin konuştuğu şeylerden sıkılmak hatta abartıyorum herkesin güldüğü şeylere gülmemek saçma bulmak ki gülmeyi seven bi insan olmama rağmen bazen alıp başımı gidesim çok gelir ve şu şarkıyı mırıldanırım çok kez...
Her duygu yıpranmış, her bakış anlamsız
Can bıkmış usanmış, can çökmüş zamansız
Ben bu dünyadan
Dosttan, düşmandan
Aldım payımı gidiyorum
Günahlarımla, sevaplarımla
Aldım başımı gidiyorum ...yonca lodi

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
04-26-2010 01:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

haklısın tiyatral gitarist... Sanırım normallik adı verilen kalıplara girebilmem ne kadar imkansız ise insanlar arasında aykırı olarak kalmaktan kurtulmak da o kadar imkansız. Tek yapmak gereken dunyaya inerken giyindiğimiz karekterin gereklerini kabullenmek...
Mavi arkadaşım yıllar önce çalıştığım firmada tüm çalışanlara bir isim takan bey bana \"uzak kız\" ismini takmıştı. Herkesin dilinde pelesenk olan ise çok uzak olduğum, iç dünyama ulaşamadıkları.Halbuki ben çok yakın olduğumu sanırken...
bir de beni en çok zorlayanı; gereksiz gelen şeyler o kadar çok ki.. iş yaşamında beni çok bunaltıyo, şu prosedürler, ast üst ilişkileri, dikkat ettim ki, ben üst olduğu için saygı bekleyenlere inadına sıradan insan muamelesi yapıyorum, onları ciddiye almadığı sanıyorlar, bu da problemlere neden oluyor.
Benzer durumu yaşayan var mı?

04-26-2010 11:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

AY KOVA
HERŞEYİn uçlarında yaşama isteyi yada böyle yaşıyormuş zan etmek ...

Bir ruhsal hastalık...

dip üzüntü dip sevinç ....Akrep ÖZELLİĞİ neredeyse....

Hayatın özü denge burda ay kovası radikalliğine bir dur demek gerekiyor...

İnsan yinede insan diyor ...O rakidal anarşit yanın karşı yakası verygood

İnat merkep özelliğidir...

Genel insan kanısı uzlaşmacıdır...

Ay kovası güneş kovası ...uzay kovası, bakır kovası olmak durumu kotarmıyor...

Varoluş sebebinden şaşmamak lazım...

Nihayetinde...yapılan inatların kendi kenDiNİ törpülemek, yormaktan başka etkisi yok ...

Kova olmak ne yazıkki bir bonus değil....

Ama yardımcı bu şeyleri akılla aşmada...

Resme daha bütün bakmak gerek!
04-27-2010 02:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 1

RE: AY KOVA
(04-27-2010 02:41 PM)BaLiM Yazılan:  HERŞEYİn uçlarında yaşama isteyi yada böyle yaşıyormuş zan etmek ...

Bir ruhsal hastalık...

dip üzüntü dip sevinç ....Akrep ÖZELLİĞİ neredeyse....

Hayatın özü denge burda ay kovası radikalliğine bir dur demek gerekiyor...

İnsan yinede insan diyor ...O rakidal anarşit yanın karşı yakası verygood

İnat merkep özelliğidir...

Genel insan kanısı uzlaşmacıdır...

Ay kovası güneş kovası ...uzay kovası, bakır kovası olmak durumu kotarmıyor...

Varoluş sebebinden şaşmamak lazım...

Nihayetinde...yapılan inatların kendi kenDiNİ törpülemek, yormaktan başka etkisi yok ...

Kova olmak ne yazıkki bir bonus değil....

Ama yardımcı bu şeyleri akılla aşmada...

Resme daha bütün bakmak gerek!

Diplerde, uçlarda yaşamak genelde sirati mustakiymden uzak olmakla alakalı. olgunlaşmamış akrep uçlarda yaşayabilir mesela. Olgunlaşmış akrebin de tadından yenmez heralde -bana göre- o da ayrı mesele gülücük

Kovadır, movadır... insana öyle değerli bir nimet verilmiş ki, isterse tüm burçların özelliğini eşit miktarda taşıyabilir kendisinde ama tabi öyle oturarak olmaz bu. Herşeyin bir bedeli var yani.

Doğuştan gelen özellikler en iyi şekilde doğru kanalda kullanılırsa o zaman güzeldir ama her şey madolyonun çift tarafı gibi. Sen hangi yüzü tercih edersen... Bir uranyen yüksek alıcılarıyla evrenselleşmeye açıktır mesela ama bu iyidir ya da kötüdür diyemeyiz gibi geliyor bana. Sen bu verileni en iyi şekilde nasıl değerlendirebilirsin? Bu soru önemli.

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
05-08-2010 07:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir