Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.35 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Kova
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: AY KOVA
LUNA Yazılan:Yükselen burcumu bilemiyorum ama ay burcum hiç değişmiyor nedense gülücük Evet sanırım Kova burcunun duygularını anlamak gerçekten kolay değil. Ben de kendimi bazen anlayamıyorum. Ay burcu Kova olanlar kendini hem özgür, bireysel bir yaşam içine hem de bir nevi fanus içine sıkıştırarak yaşamayı seçiyorlar. Bu onların savunma mekanizması bence.Kendimden biliyorum çünkü hayatımı hem mantığım hem de duygularım yönetiyor. Nasıl oluyor diyeceksiniz olmuyor ki olabilmeye çalışıyor sadece gülücük

avatarın tam ay kovasına göre diyebilirim. karizmatik bir havası var ;)

ay burcu kova olanların başkalarını gerektiğinde umursamama , kafaya herşeyi takmama gibi özellikleri vardır ki bu özellikler onlara hoş bir çekicilik katar diyebiliriz.

07-31-2008 03:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: AY KOVA
Ayı Kovada olan erkeklerde dikkat etiğim birşey var o da kadınlarda güzelliğe pek takılmıyorlar.Kafa yapılarının uyumu ve birlikte vakit geçirmekten keyif alıp almamak çok daha önemli onlar için.Örnek olarak Tarkan ve David Beckham'ı verebilirim mesela.Tarkan ki uzun bir zamandır Türkiye'nin en beğenilen erkeklerinden biridir gerçekten güzelmiş diyebileceğim hiçbir sevgilisini hatırlamıyorum.Ya da David Beckham mesela dünyanın en beğenilen erkeklerinden biri ama bazı dergilerin en sexy olmayan insanlardan biri seçtiği Victoria Adamsla evli.

Nin.Me.Sar.Ra
08-04-2008 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
perilice58 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Benimde ay burcum kova ve erkekler için söylenen güzellik kavramı bayanlar içinde var ben ay burcu kova olan biri olarak yakışıklı olmasından ziyade gözlerinde bakışındaki sıcaklık konuşması yaklaşımı benim için çok önemlidir utandım

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış , sana her sesleneşimde ya acım dinmiyor ya sevgim coşuyor....

Bahar gözli anacığım
08-20-2008 10:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Kovadaki Ay ve sağlık;Kova burcunun sinir sitemiyle yakından ilgisi bulunmaktadır.Çünkü bu burç beyni temsil etmektedir.Bu yüzde bu kişilerin kendilerine dinlenecek,eğlenecek zaman ayırmaları gerekebilir.Fazla çalışma,hızlı yaşam temposu strese neden olabilir.Bu durumda da sinir sitemiyle ilgili rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.Kova kan dolaşımını temsil eden burçtur.Ayları kovada bulunanlar, daima temiz havadan yararlanmalı,egzersiz yapmalı ve şişmanlıktan kaçınmalıdırlar.Hareketli olmak ve ideal kiloda kalmak dolaşım bozuklukları vb.yi önler.Bu arada kova bacaklarda ayak bileğiyle diz arasında kalan kısmı(baldırlar) etkiler.Bu durumda sık sık burkulma vb. olabilir.Hareketsiz bir yaşam varise de yol açabilir.Şişmanladıklarında bile bu kısım ince kalabilir Son olarak da akciğerlere biraz özen göstermek,soğuktan korumak şarttır.
11-14-2008 05:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: AY KOVA
Ay Kova Burcunda

Bir Çocuk Olarak : Küçük prens veya prenses. Erken yaşta yuvadan uçar ve kendi yolunu çizer. Bu dünyada bir yabancı, ama aynı zamanda çok özel olduğunu hisseder. Bir başkasıyla karşılaştırılmaya tahammülü yoktur. Genellikle ailesine (veya bu dünyaya) ait olmadığını hisseder. Ayrılmakla ilgili problemi yoktur.

İçsel Anne İmajı : (Fazlasıyla) bağımsız, güvenilmez anne.

Öğrenmesi zor dersler : Normal olmak, uyum sağlamak,duygusal anamda bağlanmak.

Bir Anne Olarak : Özgürlük aşığı. Annelik görevleri ile kendi özgürlüğü ve gelişmesi arasında sürekli bir çelişki yaşar. Çocuğuna (fazla) özgürlük tanır. Onu iyi bir sohbet ve tartışma ortağı olarak görür. Çocuğunu çok erken yaşlarda bağımsız olarak yetiştirir.

Kadın İmajı : Serinkanlı kadın. Daima temas kurmaya, ilham almaya ve aktif olmaya ihtiyaç duyar. Havalı bir şekilde özgür olmak, bağımsızlığını göstere göstere yaşamak ister. Sevgili olmaktan ziyade iyi bir arkadaştır. Neticede uzak, mesafeli ve ruhsal anlamda erişilmezdir. Kolay ayrılır.

Gölgesi : Yalnızlık meraklısı.

Güçlü Yönleri : Bağımsız insan. Orijinal, yaratıcı ve kendine yeterlidir. Gerçekten kimseye ihtiyacı olmadığı duygusunu verir. Fazla yakınlık ona boğucu gelir. Tüm kapıların ve pencerelerin açık olduğu yerde rahat eder. Sadece kendi özgür iradesiyle hareket eder. İlgi odağı olduğu veya baskı altında kaldığı zaman isyan eder. Yüksek düzlemlerde uçmak ister ve bu dünya ile haşır neşir olmayı küçümser. Deneyimlemeyi sever.

Problemli Alanı : Anlaşma bozucu. huzursuz, dönek ve taşkın ruhludur. Her zaman bir antlaşmayı tek taraflı iptal etme serbestliğini gösterebilir. Yüzeyseldir, yalnızdır ve sıcak, koruyu,duygusal bağlantılardan mahrumdur.Hiçbir yere ait olduğunu hissetmez, daima yollardadır. Kendi saplantılı özgürlük tutkusunun kurbanıdır.

Temel Prensibi : Gitmeliyim.

Yaşam Tarzı : Çatı katı ; ütopik, bulutlar arasında bir yer.

Çok dengeli ve mantıklı bir kişiliğiniz var. Bir arkadaş olarak çok tatlı, cana yakın ve huzur vericisiniz. Tek bir eş ya da sevgiliyle uzun bir süre birlikte olmanız çok zor. Gelenek ve göreneklere uymazsınız. Bağımsızlık kişiliğinizin en belirgin özelliğidir. Mantıklısınız. Düşünceleriniz değişik, heyecan verici ve canlandırıcıdır. Herhangi bir yeniliği kafanızda canlandırmak ve topluma anlatabilmek iyi başardığınız bir konudur. Toplumu etkileyen güncel düşünceler sizin kafanızdan çıkar. Böyle bir yeteneğe sahip olmanın bazı riskleri de olacaktır kuşkusuz. Örneğin anlaşılmaz bir kişi olarak nitelendirilebilirsiniz. Siz bunu anlar fakat üstünde durmazsınız.

Duygusal olarak çözümsel ve tarafsız davranırsınız. Duygusal olmadan hoşgörülü olabilirsiniz. Nadiren huysuzlaşırsınız. İdealistliğinizle övünürsünüz. İyimsersiniz. Sosyal bir yapınız vardır. Birçok arkadaşınız ve tanıdığınız vardır. İyi bir yönetici, vakıf kurucusu ve fon toplayıcısı olabilirsiniz. Krizleri ve zihinsel özürü olanları yatıştırmaya yönelik özel bir kabiliyetiniz vardır. Kuvvetli bir kişiliğiniz var. Dışa dönüksünüz. Toplumun radikal fikirlerinden ziyade geleneksel yapısına yakın olmanız dahi bağımsızlığınızı hiç bir şekilde engellemez. Bazen biraz kıskanç olabilirsiniz. Tekdüze işlerden çabuk sıkılırsınız. Bireylerle çalışmaktan çok gruplarla çalışmayı yeğ tutarsınız. Kendinizi ana-baba ya da ailenize değil tüm insanlığa adamak eğilimindesiniz. Sizi kısıtlayan ve yaratıcı düşüncelerinizi anlamayan eşler size sinir bozucu gelir.

Olağanüstü olaylarla çok ilgilenirsiniz. Sezgileriniz çok güçlüdür. Siz bu gücü saklıyor olabilirsiniz ama tüm dünyanın bunları görmesinin zamanıdır artık. Çağımız bir yandan teknolojik yeniliklerin diğer yandan gizli kalmış ruhsal gerçeklerin ortaya çıktığı ışıklı bir çağdır.

Politikaya, sosyal ve bilimsel çalışmalara, yüksek öğrenime olağanüstü ruhsal olaylara karşı eğiliminiz açıkça görülür. Birçoğunuz astroloji konusunda bilgilisiniz. Bu bilgilerinizi gelecekten haber vermeye dek iletebilirsiniz. Toplumu etkileyecek, onlarda şok etkisi yaratacak olaylar ve araçlar üzerinde durursunuz.

Ay kötü etkiler almışsa daldan dala atlayan aylak bir kişisiniz. Hiç olmayacak işler peşinde koşarsınız. Arkadaşlarınız büyük bir olasılıkla okuldan ayrılmış, işsiz-güçsüz serserilerdir. Anarşik görüşleriniz ve düzensiz yaşamınız, yasalarla başınızın derde girmesine neden olabilir.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 06:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Ay Kovanın insana verdikleri gözkýrpma

*Aslında çok incilmeniz rağmen ;

Yiğitliye, toz deydirmeme adına duygusuz hata ruhsuz davrama....

*İlginç rüyalar, ileri zamanlara ait....'An' Rüyaları =zamansız olan cinsinden...

*Ev konumu ve açı kombinasyonları ile değişim göstersede garip bir hal...tarifsiz...

*İkili kontaklarda karşı taraf yaysa özellikle malüm yay-kova fikirsel fırtına gözkýrpma

*Toplumda delice insan sevgisi toplu kalkınma...Humanistlikten mütevellit...utandım

*Dünyayı değiştirme sevdasıgülücük

*Uygun veri tabanı varsa çılgın buluşlar....
05-29-2009 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

almiracım deneyinde sabitlik konusunda bir destek de benden demek için bişiler karalıcam bu konudagülücük

"Aslında çok incilmeniz rağmen ;

Yiğitliye, toz deydirmeme adına duygusuz hata ruhsuz davrama"

bazen öyle alınır incinirim ki asla kimse anlayamaz, önce bi yutkunurum gözyaşlarım içime akar, mars zaten boğada bunu destekliyor, içime patlar dışarı hiç birşey hissettirmem hatta duygusuz biri olabilirim bir anda sonra ne olur benim o alındığım kırıldığım zaaatı muhterem basit bişeyden bana alınır sana çok kırıldım ben seni hiç kırıyor muyum der ... o kadar belli etmem yani ay kovası olarak

garip bir hal tarifsizgülücük) en çok bunu sevdim aynen katılıyorum

fikirsel fırtına... kendimi her konuşmamda eğitimde sanıyorum bazen bütün bildiklerimi -fikri anlamda- ortaya dökerim, kimini toplarım kimi de dağınık kalırgülücük

delice insan sevgisi mi artık bilmem herkesin eli ayağı olasım gelir bazen yorulurum ama bana ruhuma iyi gelir bu hümanist tutumum
dünyayı değiştirme sevdamı zaten az çok beni tanıyan bilir, tarifsiz hal durumuma paralel durumum budur, devamlı yenilik içinde olduğum için yakınlarımdakiler beni izlemekten yorulur.

basit çılgın buluşlarım var yaşamda kolaylık adına fakat daha proje kapsamında çalışmadım bu konu üzerindegülücük

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
05-29-2009 09:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

harpy Yazılan:Mahşer-i Cümbüş'ten Özlem Türay'ın da ay'ı kovada cam üfleme,ebru sanatları hobileri arasında.Değişik hobileri olur diye okumuştum.

evet ayrıca Özlem'de Terazi burcu vurgusuda vardı diye hatırlıyorum. estetik konulara ve Tiyatroya yönelmesi şaşırtıcı değil.

06-02-2009 04:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

[Resim: prisonbreakfif095.jpg]

o bir Ay Kovası.. ( W.Miller )

Prison Break isimli çok popüler dizinin baş aktörü bence çok karizmatik ve başarılı bir performans sergilemiş.

daha ilerde haritasını detaylıca inceleyebilirmiyiz bilmiyorum ama şimdilik Uranüsün ve Kovanın elektrikli bakışlarına iyi bir örnek olarak resmini eklemek istedim.

hep dediğim gibi bu aktörde , yıldız haritasıyla çok paralel bir rolde görünüyor.

haksız yere idam cezasına çarptırılan abisini korumak ve kurtarmak için ( Yengeç vurgusu ) müthiş bir plan yaparak ( Güneş-Satürn-Merkür stelyum ) bu müthiş planı müthiş bir zekayla ve soğukkanlılıkla ( Ay Kova + Uranüsyen büyük şans üçgeni ) uyguluyor..
yükselen burcu belli değil ancak yükseleni terazi olursa ve Uranüs-asc kavuşumu varsa şaşırmazdım ;)

biraz sert ve çarpıcı bakıyor derseniz , Mars & Uranüs Karesi olduğunuda ilave edeyim.. o bir Uranyen kişilik..

[Resim: prisonbreaksubdivisions.jpg]

ve haritasını da ekleyim , bayanlar merak edebilir gülücük

[Resim: wentworthmiller.png]

07-07-2009 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ben analiz yapamam da şunu söyleyim;
sanırım merkürün ifade ettiği zeka ile uranüsün temsil ettiği zekanının farkının en canlı örneği bu adam.(tabi rol olarak).
merkür pratik zeka ve elbecerisi .ama bu hapishaneden kaçmak için bunun fazlası gerek.aklın sınırları zorlanmalı.uranüs roketlerine ihtiyaç var...
cüretkar-sıradışı planlamaları,farklı olanaı bulması.(tıpkı joker gibi) :D
herkesin kaçmaya aklına bile getiremeyeceği yerden; ''ben kaçarım abi'' tripleri... kemikleşmiş olanı değiştirme içgüdüsü.
başına bela olan hümanistliği ki diziyi izlerken yeter artık öldür şunu da plan bozulmasın diyoruz.ama o planını değiştirmek pahasına cana kıymaz. :D
vucudundaki dövmelerle de uranyenliğini tamamlamış.
07-07-2009 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir