Değerlendir:
  • 55 Oy - 2.62 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ceres Evlerde
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Ceres Evlerde
Diğer astroidlerinde çevirilerini yapacağım kaynak açısından bana yardım ettiği için Hadesciğime çok teşekkür ederim.

1. Evde:
Bakıcılık senin kimliğinin kuvvetli bir parçasıdır, sempatik ve çevrende ilgi duyulan birisin.. Derin ebeveyn olarak rolünle tanırsın. Tamamen doğal birisin.

2. Evde:
Senin meselen temel maddi ihtiyaçları sağlamaktır; Para, yiyecek ve sığınak. Sen, muhtemelen mükemmel bir sağlayıcısın, ama iyelik gösteren olmak için bir eğilimi izlemeye ihtiyaç duyarsın. Senin kendine bakma tarzın lüks yaşam şeklindedir.

3. Evde:
Senin ilgi odağın, aklı beslemektedir, türlü tecrübelere bir eğitim ve maruz kalmayı sağlamak, iletişim becerilerini öğretmek, ve arkadaşlarından bir destek şebekesini yaratmak.

4. Evde:
Sen, evde kalmayı tercih eden ebeveynin tipisin. Muhtemelen yemek pişirmeyi beğenirsin. Sen, duygusal güvenliği verirsin, ve teselli edersin. Orijinal ebeveyn olabilir.

5. Evde:
Sen, yaratıcılık ve kendinden-ifadeyi beslersin, oyun oynamayı seversin. Sen, çocuklarla muhtemelen çok iyisin, onlar için eğlence ve heyecanlandırmayı öğrenmeyi yapması için yetenek var. Çocukları parlaması için onları cesaretlendirirsin, onların özgünlüğünü ifade edersin.

6. Evde:
Sen, sağlık ve beslenmeyle ilgili ihtiyaçlara çok dikkatlisin, ve alışılagelmiş temizliği öğretirsin, emredersin, ve günlük rutinlerde organizasyonlar gerçekleştirebilirsin.. Sen, çoğunlukla annelik yapan rolde senin işyerinde olabilirsin.

7. Evde:
Senin idealin, koşulsuz sevgidir, birlikte dengeyi ararsın, senin ebeveyn rolünde bulmak, ilişki için, ve dengeli etkileşimin bir atmosferini sağlıyor. Çoğunlukla ebeveynlere kuvvetli bağların vardır, muhtemelen ortak-bağlı bir eğilim.

8. Evde
Sen, desteklersin ve derine bakarsın, şiddetli samimiyet ve maneviyat çok önemlidir. Sen ideal olarak, kendinden-yetki verme, beceriklilik ve kendini yönetmeyi becerirsin.

9. Evde:
Sen, kendine bakarsın, uzatılan eğitim desteklemek, yolculuk yapar, gerçek ve anlam için inanç yapıları ve arama. Din veya tapınmanın kadınsı bir formuna çekilebilir, değişik dinlere hitap edebilirsin

10. Evde:
Senin, büyüttüğün kaliteler, başarı ve sosyal mevkiden kaynaklanır. meslekte çocukların ihtiyaçları için, veya yiyecek-ilgili bir kariyer yapabilirsin. Sen, performans ve başarı için tanınmayı istersin ama koşulsuz olarak sevmek için onu zor bulabilirsin.

11. Evde:
Arkadaşlığı beslersin, senin için çok önemlidir. Sen, idealizm ve insanlıkçı değerleri büyütürsün.

12. Evde
Önceliği, evrensel güven ve derin, manevi bağlantıya bakmak ve geliştirmekdir. merhameti öğretir, ve empati kurar, kayıp veya kargaşaya karşısında sevgiyle yardım etmeye çalışırlar.

Çeviri

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-24-2008 04:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Ceres Evlerde
C E R E S - Bulunduğu Ev ve Burçlar

Ceres (Demeter) çocuğunu kaybedip sonra onu geri kazanan bir anne modelini bize anlatıyor. Gerçekten de çocuğumuz büyüyüp evden gittiğinde O’nu bir anlamda kaybederiz. Bu ayrılığın acısını içimizde hissederiz. Haritada Ceres’in konumu annelik modelinize dair bilgi verebilir, hatta Yengeç burcunda Ceres’in yüceldiğini söylemek yanlış olmaz. Bu arketip bir anlamda Toprak Ana figürünü çağrıştırıyor. Çocuğuna sevgi şevkatle yaklaşan, O’nu kollayan, okuması için ilk kitabını veren, ayakkabılarını bağlamayı öğreten, hayatta gidebileceği yolu inşa edebilmesi için O’na örnek olan ve cesaret veren bir anne. İşte Ceres haritada bunları yönetecektir. Ceres’i kuvvetli bir konumda olan kişi kendisini Toprak Ana gibi hissedebilir. Bir erkeğin haritasınd aise Ceres, o erkeğin annelik rolünü benimseme kapasitesini gösterebilir. Belki de Ay ile yakın ilişkide olan Ceres o kişinin çocuğuyla arasında Kore ve Demeter misali bir bağımlılık potansiyeline işaret edebilir. Persephone (Kore) annesi Demeter (Ceres) için her şey demekti. Çocuğundan ayrılan anne fiziksel olarak da hiç bir işlev göremez hale geldi. Kendi yaşamsal fonksiyonunu kaybetmişti.

Kaynak: http://www.astrolojidergisi.com/mitoloji21.htm

Ceres 1.evde: Ebeveyn, bakıcı ve besleyici rolünü üstlenir. Başkalarıyla
ilgilenir, sempati duyar. Bunları da oldukça doğal bulur.

Ceres 2.evde: Hayat amacı, temel maddi ihtiyaçları sağlamaktır; para,
yiyecek ve sığınak gibi. Mükemmel bir sağlayıcıdır ancak sebep arar
bunları sağlarken. Lüxe yatkınlığı da buradan geliyor olabilir.

Ceres 3.evde: Hayat amacı, aklı beslemektir, türlü tecrübelerle
becerilerini aktarmak ve arkadaşlarına bir destek şebekesi yaratmaktır.

Ceres 4.evde: Evde kalmayı tercih eden ebeveyn tipidir. Evişi-yemek
yapmak ile ilgilenir. Kişilerde duygusal güvenliği verip teselli eder.
Örnek ebeveyn tiplemesini oluşturabilir.

Ceres 5.evde: Yaratıcılık ve kendinden ifadeyi drama tarzında temsil
eder. Çocuklarla arası iyidir, eğlendirmeye ve yetenekleri keşfetmeye
yatkındır. Kendilerini ortaya koymalarında cesaretlendirir çocukları.

Ceres 6.evde: Kişileri organize eder temizlik ve beslenmeye dayalı olarak.
Annelik rolü ona biçilen kaftandır. Hizmet alanı onundur.

Ceres 7.evde: Hayali koşulsuz sevgidir. Çocukları için dengeli etkileşim
atmosferi sağlar ve birliktelikte dengeyi arar. Aile içi kuvvetli bağları
simgeler.

Ceres 8.evde: Samimiyet, manevi değerler ve psişik konuları destekler.
Hedefi amirlik ve yönetme güdüleri. Bu tarz deneyimler yaşayanlara
yol gösterir.

Ceres 9.evde: Yolculuklar, inanç yapıları ile ilgilenir. Din ve tapınmanın
kadınsı formuna çekilebilir özellikle Meryem Ana tarzları onu çok
ilgilendirir.

Ceres 10.evde: Başarı ve sosyal mevki önem kazanır. Çocuk bakım ya da
onların ihtiyaçlarıyla ilgili bir meslek edinebilir. Başarı adına kendinden
çok şey verebilir ancak koşulsuz sevgiyi bulmada zorlanabilir.

Ceres 11.evde: Dostluğa çok önem verir, ailede sevgi ortamlarını
yaratır. Belki destek grupları, çocuklarla çalışma onun alanı olabilir.
İdealizm ve ruhaniyat değerlerine sarılır.

Ceres 12.evde: Hayat amacı, evrensel güven, derinlik ve maneviyatı
geliştirmekte yatar. Merhameti, empatiyi, karşılıksız yardımı öğretir
ve kayıp ve kargaşayı sevgiye dönüştürür.

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-16-2008 04:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Ceres Evlerde
5. Evde:
Sen, yaratıcılık ve kendinden-ifadeyi beslersin, oyun oynamayı seversin. Sen, çocuklarla muhtemelen çok iyisin, onlar için eğlence ve heyecanlandırmayı öğrenmeyi yapması için yetenek var. Çocukları parlaması için onları cesaretlendirirsin, onların özgünlüğünü ifade edersin.
Yaratıcılık ve kendinden ifadeyi drama tarzında temsil
eder. Çocuklarla arası iyidir, eğlendirmeye ve yetenekleri keşfetmeye
yatkındır. Kendilerini ortaya koymalarında cesaretlendirir çocukları

anasınıfı ögretmeni olacagım cerez bu konuda bana baya yardımcı olacak sanırım cocukları seviyorum ve onlara bişey ögretmek gelişmelerini görmek beni dünyada en mutlu eden şey bu arda dramayı yogun kullanırım bu benim okuldaki en büyük farkımdı ben saçımın fönü makyajım bozulacak diye ölece oturan ögretmenlerden olamadım bir gün palyaço bir gün sindirella bir gün keloglan olup karsılarına çıkmak o gözlerdeki ışıgı mutlulugu görmek onların dramaya ve tiyatroya ilğilerinin gün ve gün artması ne güzel onları izlemek canımsın cerezim koçta beyhan ve nev_bahar emeklerinize saglıkask

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
11-11-2008 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Ceres 4.evde: Evde kalmayı tercih eden ebeveyn tipidir. Evişi-yemek
yapmak ile ilgilenir. Kişilerde duygusal güvenliği verip teselli eder.
Örnek ebeveyn tiplemesini oluşturabilir.

aslında çokta doğru değil ama ev'de vakit geçirmeyi seviyorum sanırım uranüs-ceres kavuşu bu geneli bozdu bendegülücük
05-24-2009 05:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MoRKedi Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Ceres 8.evde ve kovada

8. Evde
Sen, desteklersin ve derine bakarsın, şiddetli samimiyet ve maneviyat çok önemlidir. Sen ideal olarak, kendinden-yetki verme, beceriklilik ve kendini yönetmeyi becerirsin.

Ceres 8.evde: Samimiyet, manevi değerler ve psişik konuları destekler.
Hedefi amirlik ve yönetme güdüleri. Bu tarz deneyimler yaşayanlara
yol gösterir.

yorumlar için teşekkürler
gerçekten bu yorumlar bana uyuyor gülücük

[Resim: astro2at01morkedi395012.th.gif]
09-28-2009 04:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

3. Evde:
Senin ilgi odağın, aklı beslemektedir, türlü tecrübelere bir eğitim ve maruz kalmayı sağlamak, iletişim becerilerini öğretmek, ve arkadaşlarından bir destek şebekesini yaratmak.

doğru olabilir.. tam olarak bilemiyorum çok kapsamlı bir yorum... ama akla ve düşünüş tarzına önem veririm... ayrıca başak burcunda...

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
02-26-2010 08:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

5. Evde:

Bu çok iyi mesleğim açısından öğretmen olduğum için. Onlara destek olmak cesaretlendirmek en çok istediğim şeylerden birisi.
07-02-2010 11:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Ceres için aynı zamanda kişinin beslenme ve iştah eğilimlerini gösterdiğini öğrenmiştim.
benim ceres im 1. evde ve aslan burcunda, kovadaki jüpiter ile karşıt yine aslan burcundaki venus ile kavuşumda.

Başak burcu olmama rağmen inanılmaz bir et oburum. ceres aslan etkisi olarak düşünüyorum.

zayi olmaz gül temennasiyle vermek hare su...
07-25-2010 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(07-25-2010 01:21 PM)intrinsic Yazılan:  Ceres için aynı zamanda kişinin beslenme ve iştah eğilimlerini gösterdiğini öğrenmiştim.
benim ceres im 1. evde ve aslan burcunda, kovadaki jüpiter ile karşıt yine aslan burcundaki venus ile kavuşumda.

Başak burcu olmama rağmen inanılmaz bir et oburum. ceres aslan etkisi olarak düşünüyorum.

Evet ceres in etkisi var tabii, ancak aslan zaten etoburdur.. Ciddi anlamda aslan etkisi olanlarda etcil beslenme oldukça yoğundur..gülücük
07-26-2010 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Ceres Jüpiter Juno Kavuşum sanırım 9.evimde doğru mu bakyorum arkadaşlar ve sizce anlamı nedir bu kavuşumun ?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
04-07-2011 01:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ceres burçlarda smoochy 4 15,475 07-13-2018 03:54 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Ceres açıları Yakamoz 1 63,954 02-21-2017 06:18 AM
Son Mesaj: BayanKararsız