Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğum Haritası Yorumlarken "YARIMKÜRE VURGUSU"
Yazar Mesaj
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: Doğum Haritası Yorumlarken "YARIMKÜRE VURGUSU"
(10-30-2011 05:24 AM)Yldrm Yazılan:  Doğum haritasını insan beyni gibi düşünürsek

Haritayı MC - IC aksı gibi dikey olarak ikiye ayırdığımızda haritanın sol ve sağ tarafı için beynin sol ve sağ lobu ifadeleri kullanılabilir.

Sadece bir fikirdi , dursun kenarda..

O zaman bu fikirden yola çıkarsak;
Alıntı: SAĞ beyinli olma özellikleri; sanat ve sanatsal etkinlikler sevilir, sanatsal becerileri çoğu zaman şaşkınlık uyandırır. Estetizme bayılırlar, fiziki görünüşlerine önem verirler. Yazarlık yetenekleri gelişmiştir. İyi şiir ve roman yazabilirler. Müzik kulakları iyidir, müzisyenliğe yatkındırlar ve genellikle bir estrüman çalarlar koku ve tat gibi duyuları gelişmiştir. sezgileri ve iç güdüleri kuvvetlidir yeni şeyler üretmek hoşlarına gider subjektif davranırlar boyutları iyi algılarlar Parçaları değil, bütünü görürler, duygusaldırlar ve duygularına çok önem verirler

SOL beyinli olma özellikleri; mantık yürütmeyi severler, duyguları ile değil mantıkları ile hareket etmeye çalışırlar sınıflandırma ve tasnife önem verirler, titiz ve detaycıdırlar analitik düşünürler matematiksel işlemlerden sıkılmazlar dili iyi kullanırlar ve ikna kabiliyetleri iyidir bütünü değil parçayı görürler sistemli ve disiplinli çalışırlar, kuralcıdırlar objektif davranırlar, somut kavramlara önem verirler Kaynak: http://www.doktorsitesi.com/yazi/sag-bey...beyin/3326

Merkür bende 9.ev Boğa burcunda.Ticarete,matematiğe yatkınlik gibi bir takım özellikler.
Ve ben ticaretle ilgili bir bölüm okumama rağmen matematiğim hiç iyi değildir.
MC-IC aksının sağ tarafında kalıyor.
Bunun yanı sıra Merkür'ün Satürn'le karesi var.

Mühendis olan bir tandığığımın haritasına bakıyorum.Sağ-sol beyinle ilgili alıntı yaptığım kaynakta yine şöyle bir cümle geçiyor:

Alıntı:Ancak sağ beyin de mühendislik yeteneklerini ön plana çıkarır. Sağ beyin özellikle boyut ve hacim değerlendirmelerinde ön plana çıkar, bilgiyi şekil ve hayal gücü ile işleme de sağ beyin önemli görev üstlenir.

Bir yandan da bu meslek sayısal yetenek gerektiriyor.

Haritaya baktığımda şöyle bir durum var:Mc noktasının hemen solunda Güneş var.Boğa burcunda.
Güneş Satürn'le 135, Mc noktası 120 derecelik açı yapıyor.
Mc'nin sağ tarafında da Merkür Koç burcunda.
Bir nev'i hem sağ hem sol dengede.

İspanyol Dili ve Edebiyatı okuyan bir arkadaşımın haritasında durum şu;
Mc İkizler'de.Mc'nin hemen sağında Jüpiter.
1.Dil denince hemen 9.eve bakıyorum ama gezegen yok.Burç Boğa,yönetici Venüs 1.ev Başak'ta yani solda kalıyor.
2. 9.ev3.ev aksından yola çıkarak 3.eve bakıyorum.Akrep-Plüto yerleşimi var.Yine sol taraf.
3.Dil için Merkür'ün önemli olduğunu düşünerek onun yerleşimine bakıyorum;Terazi burcunda,yine sol.

Bölüm dil ve edebiyat.Alıntıladığım yerde,sol beyin dilde iyidir,edebiyat için sağ beyin iyidir gibi bir hüküm ortaya çıkıyor.
Burada bir denge var mı o konuda bir fikrim yok gerçi.
Ya da denge olması gerekri mi ?acaba
10-30-2011 02:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Doğum Haritası Yorumlarken "YARIMKÜRE VURGUSU" - Mahinur - 10-30-2011 02:04 PM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası Mavi 19 38,707 05-07-2016 08:03 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  İyi ve Kötü Doğum Haritaları astrosohbet 29 37,674 05-30-2012 02:24 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Doğum Zamanı Kişiliği Etkiliyor yükselenbaşak 0 3,340 06-13-2007 03:02 AM
Son Mesaj: yükselenbaşak

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir