Değerlendir:
  • 49 Oy - 2.61 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası
Yazar Mesaj
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası
Başarılı eğitim ve astroloji

--------------------------------------------------------------------------------

Bir yıldız haritasında en olumlu etkiler veren evler üçgen evlerdir. Üçgen evler, 1. ev yani yükselen burç , 5. ve 9. evlerden oluşur. 5. ev hayatımızda genel bilgiyi ve daha çok orta öğrenimi gösterir. Ortaokul ve lise dönemleri bu evde yer alan gezegenler ve bu evin yönetici gezegeninin durumundan incelenmelidir. 9. ev ise daha çok ileri düzey eğitim kademelerini ifade eder. Üniversite öğrenimi de 9. evden incelenmelidir. Üniversiteden sonra yapılan master ya da doktora konuları yine 9. evden anlaşılmaktadır.

Hayatımızda bazı öğrencilere rastlarız. Orta öğrenimi sırasında dersleri pek parlak değilken , üniversite sırasında değişirler ve üstün başarılara imza atabilirler. Bu öğrencilerin 5. evleri vasatken , 9. evleri genellikle çok iyidir. Bunun tersinin de yaşanabileceğini düşünebiliriz. Bazen orta öğrenimi sırasında başarılı bir öğrenci ya üniversiteye devam edemiyor ya da arzu edilen başarıyı yakalayamıyor. Bu durumda 9. evin bu öğrencilerde pek parlak olmadığını tahmin edebiliriz. Bir yıldız haritasında 5.ev, 9. evden itibaren sayıldığında 9. ev , 9. ev ise 5. evden itibaren sayıldığında 5. ev olarak yerleştiği için , üçgen evler arasında özel bir simetri vardır. Bu yüzden bu evlerin analizi yapılırken yorumun dengesi çok hassas ayarlanmalıdır.

Benim daha ilginç bulduğum durum, bazı kişilerin yıldız haritasında meslek eviyle eğitim ve bilgi evleri arasındaki etkilerin birbirine benzememesidir. Bu kişiler eğitimlerini bitirdikten sonra meslek hayatlarında üniversitede öğrenim gördükleri branşların dışındaki konularda çalışmakta ve kariyer yapmaktadırlar. Yükselen burcun yöneticisinin 5. ya da 9.evlerden birinde yerleşmesi o kişinin hayatında bilgiye çok önem verdiğini ve kendini eğitimine vereceğini gösterir. Girişimler evi dediğimiz 3. ya da çalışma evi dediğimiz 6. evlerin yöneticilerinin 5. ya da 9. evde yerleşmiş olması ise öğrencinin öğrenim hayatında çok yoğun çalışacağını ifade eder. Tabii burda verdiğim yerleşim örneklerinin tersi de geçerlidir. Nasıl 6. evin yöneticisinin 9. evde yerleşmesi çok çalışma verecekse , aynı etki 9. evin yöneticisinin 6. evde yerleşmesi durumunda da geçerli olacaktır. 11. evin yöneticisi eğitim evlerine başarı getirirken, 12. evin yöneticisi yurt dışında eğitim imkanları sağlayabilir.

Akademik kariyer yapan kişilerin yıldız haritalarında çok güçlü bir 9.ev görülüyor. Bu evde yer alan raja yoga ya da olumsuz görünüm almayan bir gaja kesari yoga kişiyi üniversitede öğretim görevlisi olarak yükseltebiliyor. 9. ev ve 5. evin karaka gezegeni Jupiter’dir. Evleri inceledikten sonra yıldız haritasındaki Jupiter’in durumunu incelemek ilginç olabilir. Güçlü bir Jupiter kişiyi hayatı boyunca eğitim konusunda destekleyecektir.

Venüs Jupiter’le beraber en olumlu gezegenden birisi olduğu için eğitimle ilgili evlerde yaptığı yerleşim kişiye eğitimde başarı verecektir. Venüs bolluğu temsil ettiği için , kişiye birden fazla konuda öğrenim de verebilir. Saturn eğitim süresine biraz yavaşlık verebilir , ancak öğrenilen bilgi kalıcı olacaktır. Merkür ve Güneş kavuşumunun eğitim evleriyle olan ilişkisinde öğrencilerin genellikle işletme , yöneticilik , finasman gibi konularda öğrenim yaptıklarını görüyoruz. Mars daha çok kişilere teknik konularda eğitim verirken , Ketu elektronik ya da tıp eğitimi verebilmekte. Rahu ise Ketu gibi engeller çıkartsa bile kişiye bilgi yönünde hırs ve tutku da verecektir.

Metin ÖZENBAŞ

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
05-25-2007 04:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Başarılı eğitim ve doğum haritası
peki eğitim le ilgili olarak yorumladığımız 5. ve 9. evlerde hiç gezegen yoksa bunun anlamı nedir?

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
05-26-2007 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: Başarılı eğitim ve doğum haritası
Evlerde gezegen olmaması o alanlarda etkin olmayacağımız anlamına gelmiyor bildiğim kadarıyla. Aslında çok basit bir yoldan çıkarım yapabiliriz ; haritada her evin bi etki alanı var , ve her evde bi burç konumlanmış; gezegen yoksa bile bi etki var ayrıca burcun davranışlarımıza olan etkisi de var, burdaki burç mesela 9. evimizde kova olsun kovanın yöneticisi olan gezegen hangi burçtaysa o konuma göre yani burç ve o evin açılarına göre değerlendirme yapılabilir. Sadece gezegen olmaması daha ii ya da daha kötü değildir , bu önemli.

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
05-26-2007 02:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

oğlumun doğum haritasını incelediğimde 5. evine jüpiter in geldiğini gördüm ama 9. evi boş. anlamadığım buna göre 5. ev ilköğretimi temsil ediyor kabul ediliyor ve oğlum ilköğretimde gerçekten başarılı bir öğrenciydi ve önümüzdeki yıl ortaöğretime başlayacak (lise).9. evinin boş olması ortaöğretimde yeteri kadar başarılı olmayacağının bir göstergesi olabilirmi yani? doğum bilgileri.30 mart 1993 salı günü sabah 09.00 ile 10.00 arası KARABÜK te dünyaya geldi. koç burcu yükseleni ikizler bakarmısınız sizlerde? tşkler

05-26-2007 02:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

bu evlere düşen gezegenler,bu evlerin yöneticileri yani haritanın her bir noktası işler haldedir yaren.5. evinde 9. evinde gezegen yoksa o alanlarda başarılı olamayacak yada o alanlara fazla ilgisiz diyemeyiz.)

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
05-26-2007 02:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

ya bu konu benim çok ilgimi çekti mavi cim şimdide kızımın haritasına baktım ve çok şaşırdım. çünkü kızımın 5. evide 9. evide boş yani gezegeni yok bu evlerde. ve işin ilginci kızım oğlumun tersine okulda vasat bir öğrenci sayılır. o da bu yıl lise eğitimine başladı ne iyi ne kötü derler ya öyle işte okulunda..ama hırslı.. bu konuyu araştıralım bence

05-26-2007 03:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

Mavi Yazılan:Evlerde gezegen olmaması o alanlarda etkin olmayacağımız anlamına gelmiyor bildiğim kadarıyla. Aslında çok basit bir yoldan çıkarım yapabiliriz ; haritada her evin bi etki alanı var , ve her evde bi burç konumlanmış; gezegen yoksa bile bi etki var ayrıca burcun davranışlarımıza olan etkisi de var, burdaki burç mesela 9. evimizde kova olsun kovanın yöneticisi olan gezegen hangi burçtaysa o konuma göre yani burç ve o evin açılarına göre değerlendirme yapılabilir. Sadece gezegen olmaması daha ii ya da daha kötü değildir , bu önemli.

Evet Mavi isabet olmuş çünkü evlerde gezegen olmaması o alanda etkin olmayacağımız anlamaına gelmez... Sadece savruluruz biraz konulara -gezegensiz ev konularına- pek de önem vermeyebiliriz, gezegenler öğretmenlerdir o ev konularında bizi eğitirler. Ama gezegeni olmayan bir ev öğretmensiz bir ev demektir, bu da bizim kafamıza göre takılacağımız, bağımsız olacağımız anlamına gelir. Haritanın bütünü bu durumda önemli bir rol oynar, kişilik nasılsa o gezegensiz ev de de ona göre bağımsız olacaktır... Örneğin benim 5. evimde Oğlak burcu var ve hiç gezegen yok. Ne anlıyoruz bundan? Ben aşk ve eğlence anlayışı, ahlak konularında ciddi bir tavır sergilerim, düşüncelerim bu yöndedir beni etkileyen herhangi bir gezegen de yoktur. Bir de şu var evde gezegen yoksa evdeki burcun yönetici gezegenine bakılır, ona göre de yorum yapılabilir... 5.evimi Satürn denetliyor denebilir o zaman...
06-11-2007 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

benim kızımda atlattı ama şok edici bir netle arkadaşlar. öyle çok iyi hazırlanmış ve öyle şeyler beklenen bir öğrenciydiki.kendisi,öğretmenleri ve herkes şokta.

özetle haritasındaki konumları.
transit neptün natal satürnle birleşmekte hayal kırıklığı (satürn kaderi belirlermi)
transit satürn natal satürne karşıt üstelik transit 9. evinden geçmekte.
merkür geri gitmek için durdu ve kızımın natal güneşiyle kavuştu.
ay çok vahim bir şekilde natal merkürüne kare açı yaptı.
transit kuzey ay düğümüde 3. evinde eğitim evinde

bunlar olumsuz herşeyi açıklıyordu.bilgi olsun diyede buraya ekledim:(

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-11-2007 08:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Benim 9. evimde merkür(başak) , venüs(aslan) ve jüpiter(başak) var. İlk öğretimde derslerim çok iyi değildi. Lise de düzeldi ve takdir aldım. Hiç böyle bir gelişme katedeceğimi sanmazdım ama oldu. Bunun nedeni 9. evdeki gezegenlermi . Bence 9. evim aslan olduğu için satürn ordaydı ve beni eğitim konusunda sıktı ve başarıya ulaştırdı.
07-10-2007 03:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Son bir kezde 6. evim boğa yöneticisi venüs 9. evde , yükselenim yay yöneticisi jüpiter 9. evde .
07-10-2007 03:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İyi ve Kötü Doğum Haritaları astrosohbet 29 37,291 05-30-2012 02:24 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Doğum Haritası Yorumlarken "YARIMKÜRE VURGUSU" Angel 6 18,280 10-30-2011 06:08 PM
Son Mesaj: vatansever
  Doğum Zamanı Kişiliği Etkiliyor yükselenbaşak 0 3,313 06-13-2007 03:02 AM
Son Mesaj: yükselenbaşak

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir