Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Darren Lynn Bousman - saw (Testere)
Yazar Mesaj
bilemezgil Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Darren Lynn Bousman - saw (Testere)
Merhaba Çiğdem,evet filmin son sahnesinde çok etkilenmiştim.Küçük kızın yaptığı resmi hatırlar mısın!!!!Ben hala filmin devamını bekliyorum.O resimden sonra bu film bitmez demiştimgülücük

Yıldırım teşekkkürler :)Aklınızda bulunsun bahsinden yazı uçmaz bilgisinden doğum datalarını veriyorumgülücük)koordinatlar , Georgia ,ABD,23.02.1994 doğumlu

Kendisine hayran olmakla birlikte Dakota 'nın gelceği umarım diğer minik oyuncular gibi olmaz.Amerikan mantığı böl parçala yoket;filmlerinde mantığı ortalığı karıştır savaş çıkar beyin yıka yeni senaryolar çıkart.
11-15-2007 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Darren Lynn Bousman - saw (Testere)
http://www.astrozoom.com/celebrities/Dak...nning.html

küçük dakota'ya bakalım şimdi ; doğru hatırlamışım balık burcu ve ay aslan.. çevrenizde balık - ay aslan ya da aslan - ay balık minikler varsa oyunculuğuna dikkat etmenizi öneririm. hemen balık-aslan karışımı olan herkesin usta oyuncular olduğu anlamını çıkarmayalım , haritanın diğer fonksiyonlarıda önemli.. yinede hem balık burcunun hemde aslan burcunun sahne konusunda , oyunculuk konusunda doğal becerileri olduğunu söyleyebiliriz..

detaylara bakalım şimdi ; küçük dakota'nın venüsü de balık burcunda ve güneşe yakın durmakta. güneş - venüs kavuşumunun hem güzellik , hemde estetiklik verdiğini söyleyebiliriz.
tabii balık burcunun doğal oyunculuk yeteneklerini sergileyebilmesi için UTANGAÇLIĞINI yenmek gibi bir duvarı aşması gerekir + oyunculuk yetenekle birlikte DİSİPLİNLİ ÇABA GEREKTİRİR ( biliyorum çünkü bir zamanlar tiyatro oyunculuğunu denemiştim amatörce )
işte burada dakota'nın güneş - venüs balık kavuşumunun hemen yanında SATÜRNÜ görüyoruz.. yani dakota'nın tipik balık kızkarına göre , daha olgun bi hali var ve balığın hayal gücüyle , satürnün DİSİPLİNİNİ birleştirebiliyor..

yukarıdaki linkte doğum saatini 12:00 almış ancak bilginiz olsun , analiz yaparken doğum saati bilinmiyorsa öğlen 12:00 alınır yani gün ortası..

şimdi dakotanın yükselen burcunu ve 10.evini bilmiyoruz. ben tahminde bulunmak istiyorum müsadenizle ; balık burcunda stelyum var -3 gezegen birbirine yakın- + akrep burcunda jüpiter ve plütoyu görüyoruz ( hem jüpiter hemde plüto , dakotanın akrep özelliklerini arttırıyor - belkide gerilim filmlerindeki doğal yeteneğinin göstergesidir )
ben diyorum ki şöyle bir mantık yürütebiliriz ; yükselen burcu akrep olursa , balıktaki stelyum 5.evine denk geliyor ( 5.ev oyunculuk , yaratıcılık evi ) ve AY 10.evine denk geliyor.. ( ay aslan burcunda ve 10.evde olursa harita üzerindeki etkisi güçlü olacaktır )

şimdi bu gibi tahminlerimizin doğru çıkıp çıkmamasından ziyade , sanki puzzle oyununda parçaları doğru yerlere yerleştirmek gibi bi tür astrolojik zihin jimnastiği yapmış olursunuz , tavsiye ederim..

son olarak bilemezgil'in amerikayla ilgili sözlerine ve dakotanın kalıcı bir oyuncu olarak kalması dileğine katıldığımı söyleyim..

11-15-2007 03:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bilemezgil Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Yıldırım teşekkürler.Analizin kendi haritamıda yorumlamakta faydalı olucak...
11-16-2007 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Darren Lynn Bousman- saw (Testere)
tobin bell'in analizi; Nafizin istemişti , astrotheme.com'dan çevirisini yaptım.

Senin haritanda üç en önemli gezegen, güneş, Satürn ve Plüton'dur.
Senin doğum haritanda baskın gezegenlerin biri temsil eden güneş, şeref ve saygınlıktan bahseder. Senin olduğun güneşle ilgili yaşamın, karizmatiktir, ve çoğunlukla liderlik kalitelerini gösterir. Etrafındakilere sıcaklık yayarsın, ve ikna edici bir güce sahip olursun. Sen, büyük düşünmeyi beğenirsin.

Senin güneşle ilgili zaafın bazen sana gurur yapıyor ve otoriteyi abartabiliyorsun. Gurur ve kibrin arasında sınır incedir: Onu geçmemek için dikkatli ol, Satürn, senin haritanda baskın gezegenlerin parçasını yapar: Senin karakterinde kendi keşfettiğin şeyler konusunda kendine has bir tarzın var.

Çoğunlukla bakışların çetindir , sadece bir görünüş, alçakgönüllülüğün bir türüdür; Sende dürüstlük ve açıklık, güvenilirlik, dikkatlilik, derinlik, çok popüleriten görünür olmamasına rağmen,Satürn bunu her zaman sonunda gösterir, ve takdir edilmeye değer olursun.

Satürn Jüpiter gibi, sosyal bütünleştirmeyi gösterir, Senin korunmasızlığın, bazen istenmeyen bir yalnızlık ve dokunaklı boşa uğraşa seni süren fazla ciddi ve çetin bir hal alabilir. Bu genellikle, devam etmez çünkü Satürn çoğunlukla, kendini göstermeye son veren bir hal verir sana ve bunu altın bir kalbin derinliğinde saklar...

Senin haritanda baskın bir gezegen olarak Plüton'la sen, manyetik ve güçlü bir yırtıcının bir türüsün. Her zaman kendini geliştirmek için hazırsın, tekrar inşa için yok olmayı tehlikeyi göze alabilirsin.

Sen, aşağılık, zalim veya fazla buyurgan görünebilirsin ama sen gerçekte sadece içgüdünü izlersin, dışarıda insanlar görürsün, basitçe senin egemenliğini sarfetmek isteyen çünkü senin hayati enerjin, içerde kalmak için fazla güçlüdür. Senin, saklanan motivasyonlarla tutkuyla meyilli bir yaşamın var.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-18-2007 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Darren Lynn Bousman - saw (Testere)
çeviri için teşekkürler şekerpare -ok

yukarıda ki yazıda güneş - satürn ve plüto ağırlıklı bir kişinin karizmatik ve güvenilir olduğu yazıyor ki buna katılıyorum.

şimdi müsait bir zamanda , benimle aynı gün doğan futbolcu michael owen'ın çevirisini yapmanı rica edeceğim senden. şimdiden teşekkürler

11-18-2007 06:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Ricanız ciddiyetle dikkate alınmıştırgülücük,michael owen'ın çevirisini en kısa zamanda yani bugüngülücük yapacağım.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-18-2007 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »