Değerlendir:
  • 48 Oy - 2.85 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron’un Oluşturduğu Açılar
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Şiron’un Oluşturduğu Açılar
(03-11-2012 09:57 PM)hashikio Yazılan:  Bir erkeğin haritasındaki şiron ay kavuşumu bize onun ne tip kadınlardan hoşlandığı konusunda nasıl bir bilgi verebilir?Aynı şekilde şiron bir kadının haritasında güneşle açı yapıyorsa onun da hoşlandığı erkek tipleri konusunda bize bilgi verebilir mi?

Chiron ve Başak burcu arasında çok sıkı fıkı bir ilişki olduğunu düşündüğüm için

söylediğin her iki durumda da Başak burcu etkisi taşıyan kişilere çekim duyulabilir diyorum.

03-11-2012 10:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Güneş şiron kavuşumuna sahip biri olarak sorunlu tipleri mi seviyorum yoksa sorunlu tipleri mi cekiyorum hala bir karar veremedim ama hizmetkarlığımı şiron güneş kavuşumumdan aldığımı ve 7. eviminde başak olması sebebi ile bu hizmetkar ruhumun ikiye katlandığını ve bundan aslında hiiic mi hiiic memnun olmadığımı lakin eleimde olamadan dürtüsel ototmatik olarak böylke davrandığımı sanıyorum.. Kendi yarasına şifa oldugu felan da yok şiron yara tarafından bakıyorum ben olaya ve yaralı bir güneşim var koçta ve 2. evde maalesef.

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
03-11-2012 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

RE: Cvp: Şiron’un Oluşturduğu Açılar
(10-22-2008 01:57 PM)qulsah Yazılan:  Ana Açılar

Güneş ile Kavuşumu: Bu zamanda kişi kendi ‘hayat hikayesini yeniden yazar’

Uranüs ile Kavuşumu: Ani, şok edici bir değişiklik, bağımsızlık ifadesi.

Plüton ile Kavuşumu: Ani ve derin büyük bir içsel değişimi bir özgürlük hissi takip eder.

Doğum gezegenleriyle yaptığı her kavuşum bir tür şok içerir: Yeni bir anlayışın takip ettiği şok; şok ve ardından çözüm; şok ve ardından kararlılık. Transitteki Şiron doğum gezegeni üzerinde rotar sayısı yapar ise, çözüm son geçişe kadar gelmeyecektir.

Kaynak: Brandi Jasmine & Anne Beversdorf

Venüs ve jüpiterimle kavuşmasına 2 orb var bakalım ne tür bir şok ve çözüm gelecek burayı atlamışım önemliymiş meğer..

HARİTAM

03-11-2012 10:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

RE: Cvp: Şiron’un Oluşturduğu Açılar
(03-23-2012 01:45 AM)smoochy Yazılan:  
(11-13-2007 09:54 PM)Angel Yazılan:  ŞİRON’UN AÇILARI
Şiron-Uranüs: Önyargılı, enerjik ve dönüşüm saplantısı olan. Sanata uyumlu. Stres altında ümitsizliğe kapılır ve çatışmalar yaşar. Hayatın anlamı konusunda aklı karışmıştır.
Karşıt açı: Yanıp tüketen veya dönüşüme iten vahşi bir yoğunluk. Uyuşturucular, özellikle de kokain korkunç bir tehlikedir. AIDS’li bir çok insanda doğuştan bu açı vardır.

şiron - uranüs karşıt açım var, uyuşturcunun su niyetine kullandığı bir ortamdaydım tüm üniversite hayatım boyunca, öyle ot gibi basit şeyler değil. köpeğe bile hap verilirdi. lakin hiç bir zaman merakım olmadı, kullanmadımda. tek bir nefes bile. aids'te yok gülücük yine aynı şekilde açısı olan arkadaşımda sigara bile içmez, ne alkol ne uyuşturucu bağımlığı var.

şiron - güneş kavuşumum var ve evet hastalık derecesinde takıntılıyım, detaycıyım, hiç bir şeyi beğenmem, her şeyden tiksinirim :/ tam bir kaynana açısı gülücük

makara Başaklar takıntı ve detaycılık konusunda yanımda hiç kalır desem yeridir..

Uranüs zıt açısına gelince söylediklerine katılıyorumgülücük Alkol uyuştucu vs. tuhaf alkolun 1 kadehi sızdırır 3 senede 1 ağzımakoyarım 3 gün sürünürüm tiksinirim tiksintim gecip yeniden denemem ısrar üzerine kırmamak adına 3 yıl sürer makara ama stres altında oldugum ve ümitsizlik hissim yoğun bu doğru lakin bunun sebebini ben hep ay oğlak olmama bağlıyordum

HARİTAM

03-23-2012 12:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(04-22-2012 12:38 PM)karmen2 Yazılan:  benimde şiron-güneş 120 derecelik açım var bide merkür-şiron120(9-10 orbluk)

acaba birşeyi 10 kez kontrol etmem bu yüzdenmidir,mesala cebimden cüzdanımı çıkardım diyelim,cüzdanımı tekrar cebime koymadan önce içindekileri(para,kimlik)en az 2-3 kere kontrol ederim(birşeyler düşürmüşmüyüm diye) yinede rahat etmem yada evden çıkacağım zaman(evde annem,babam yokken)tüpleri,şohbenleri ve kapıların kiltli olup olmadığını 50 kere gözden geçiririm,ama yinede aklım evde kalır.(acaba açık bir şeyler unuttum mu diye)

daha buna benzer bir sürü takıntım var,hepsinden kurtulmak istiyorum

Başak burcunda herhangi bir gezegen yok ama Şiron açılarınızdan Başak burcu özelliklerini taşımanız muhtemel.Ancak Merkür-Şiron açısının orbu fazla.Güneş-Şiron açısı burada daha etkili.
04-22-2012 01:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
xclsx Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

benim şiron güneş kavuşumum var. daha önce bunun ne anlama geldiğini sormuştum ve ''sorunlu tipleri kendine çeker'' gibilerinden bi yanıt almıştım. dikkat ettim gerçekten de öyle. yani nerde garip insan varsa gelir beni bulur. daha iyi bi özelliğini göremedim şu kavuşumun..

http://b1201.hizliresim.com/t/4/1krtn.gif
04-27-2012 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sine qua non Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

merhaba arkadaşlar.. benim haritamda şiron sağ tarafta 8. evde boğada singleton ve hiçbir gezegenle açı yapmamış, tam bağımsız kendisi. bunun bir anlamı var mıdır, varsa nedir bilgi verirseniz 30 yıllık merakımı dindirmiş olacaksınız gülücük teşekkür ederim şimdiden...
07-09-2012 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Singleton hatırladığım kadarıyla bir elementi tek başına taşıyan gezegen oluyordu

Profilinizdeki tarih doğruysa Chiron Boğa burcunda , Güneşiniz de Başak yani Chiron singleton olduğuna emin misiniz ( yorumlarda bildiğim kullandığım bir kavram değil o nedenle emin olamadım)

Singleton olsa bile Chiron kişisel gezegen değil ve belirgin bir önemi olacağını sanmıyorum (özellikle kişisel gezegenlerle açı yapmadığı durumlarda)

07-09-2012 01:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sine qua non Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

teşekkür ederim neptunian.. yıllar evvel okumuştum singleton konulu bir yazı, demek ki doğru yorumlamamışım. şironun bende çok fazla etkisi yok sanki evet, hatta tek etkisinin yoğun bir kaybetme korkusu olduğunu söyleyebilirim. ama bu bile tek başına hayatıma damgasını vuruyor ve bilinçaltıma daha başka etkileri var mıdır şeklinde bir merak uyandırıyor bende gülücük
bu arada evet başak burcuyum ve birçok konuda olduğu gibi doğum haritamla ilgili olarak da merak ettiğim birtakım detaylar var. uygun konu başlıklarını bulabilirsem o soruları da yazıcam gülücük tekrar çok teşekkür ederim..
07-09-2012 02:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kerim1S Çevrimdışı
Yürüyen Neptün
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 11

(11-06-2012 08:16 PM)impromotive Yazılan:  zamanında Mahinur haritadaki en etkili gezegenleri puanlama sistemine göre belirliyordu.
bu puanlama yöntemine göre haritamdaki en güçlü gezegen plüto çıkmıştı. daha sonra ise satürn.
ama ben haritamda şiron'un da güçlü olduğunu düşünüyorum.
satürn ile karşıt açı oluşturması ayrıca haritadaki iki yod açı kalıbında da şiron'un etken olması bu yargıyı desteklememi sağlıyor.
ayrıca merkür-uranüs, şiron, MC ve IC arasında büyük kare oluşuyor.
aslında astro.com'un verdiği görüntüye göre t-kare oluşuyor ama MC t-kare'nin ayaklarından bir tanesiyse IC'de diğeri olmaz mı?

şiron'un haritamdaki etkisi konusunda benden farklı düşünen arkadaşların yorumlarını almak isterim.

Jüpiter şironuna dokunuyor tekrar şu sıralar.. Hissettiğin etkileri var mı dini manevi yada mistik konularda.. Forumda bir yorum görmüştüm bu transit esnasında kişi maneviyatı olan kişilerle görşebilir diye ve bu yorumu okuduktan sonra bir yakınımda bu etkiyi yakinen gözlemledim..

Yıldız Haritam
Kozmik tesirlerin beynindeki etkilerini farketmemişsen, kendinin farkında değilsin..

Kozmik ışınların, genetiğin ve biokimyanın tahakkümündeyken, hangi özgür iradeden sözedebiliyorsun?..

[Resim: 30vjq.jpg]
11-06-2012 09:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,937 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,811 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron Hakkında Bilgiler Mavi 81 109,817 11-17-2017 11:06 AM
Son Mesaj: shinigami