Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım
Efenim nasıl bir tarihtir bilmiyorum amma

5 12 2005 saat 16.00 afyon ...

radikal bir karardı
09-09-2010 02:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

ece, haritanda 12 ve 8. ev arasında mars ve plüto malefik enerjilerinin döndügünü görüyoruz.
12. ev, modern astrolojide bilinçaltını, ruhsal dünyayı temsil etse de klasik anlamıyla aniden ortaya çıkan şanssızlıkların, engellemelerin, karmik borçların evidir.
ben yorumlamalarımda 12. evin bu yönüne pek değinmem. daha ziyade ruhsal yönleriyle değerlendirmeye çalışırım ancak, sürekli başına kazalar geldiginden bahsettigin için burada 12. ev faktörü devreye giriyor olabilir.

malefik bir alan olan 12. evde mars ve plüto gibi malefik gezegenler yer aldıgında , marsın hareketli enerjisi negatif yönde çalışabilir.
8. ev ölüm ve ölüme yakın deneyimleri tecrübe ettigimiz bir alandır. bu alan da klasik astrolojiye göre malefiktir.

8. evde yer alan ay'ın ile 12. evde yer alan mars-plüto kavuşumunun üçgen bakış açısı 8 ve 12. ev enerjilerinin marsiyen biçimlerde ortaya çıkması bakımından kolaylaştırıcı bir etkiye neden olur.

yani, ölüme yakın deneyimlerin aniden ortaya çıkması, şanssız kazalar ve bahsettigin yaralanmalar bu iki ev arasındaki marsiyen üçgen geçişle açıklanabilir.

12. evde mars plüto kavuşumuyla aniden ortaya çıkabilecek ani değişimler ve kazaları, 8. ev ay bağlantısıyla bunları ölüme yakın deneyimler silsilesi şeklinde yaşamana neden oluyor olabilir.

ancak mars ve plüto malefik bir alanda olmalarına rağmen akrep burcunda ve asil durumda, keza ay da aynı şekilde yengeç burcuna yerleşerek asil durumda bulunuyor. bu etki, gezegenlerin durumunu iyiye taşıyan bir etkendir.

tabii bir tek açıyla da bu tür yorumları yapmak zor olur. kazaları geçirdign dönem transitleri daha önemli..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-09-2010 02:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(09-09-2010 03:29 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  gülücük teşekkürler. valla senden de bir ara yazarlık için bir yorum isteyeceğim. kaçışın yok gülücük çok başarılı bulmuştum yorumlarını, tamamiyle beni anlatmıştın. ama açılarımı eksik yazmıştım. sadece merkür açılarımı yazmıştım.

yazarlığa ilk adımlarımı attım gülücük şu an ünlü bir senaristle çalışıyoruz. gülücük
vaziyet, hal nedir, yıldızlar ne söylüyor çok merak ediyorum gülücük

çok sevindim ececiğim, hayırlı olsun gülücük
bugün ve ya yarın mesleğe dair transitlerinle ilgili bir şeyler karalarım verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-09-2010 03:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

ece için;
sevgili ece üzücü bir olay geçirmişsin umraım iyisindir çünkü baya yakın bir tarihte geçirmişsin;

kadınlarda sağlık söz konusu olduğunda ay'a bakıyorum.senin ay'ın 7.evinde ikili ilişkiler evinde,kazanın türüde baş yaralanması olduğu için koçun yöneticisi marsa baktım.O dönemde transit mars natal ay'ına kare yapmış,sağlığınla ilgili marsiyen bir gelişmeyi tetiklemiş gibi transit ve bunu 10.evde yapmış yani toplum önünde,sende herkesin içinde geçirmiştin bu kazayı

natal merkürün 1.evinde ve neptününle kavuşmuş.1.ev sen demektir,senin dış görünüşün demektir,merkür-neptün kavuşumu sana uçsuz bucaksız bir zihin verebileceği gibi dikkat dağınıklığıda verebilir ve bu dikkat dağınıklığı kendinle ilgili olabilir(1ev dış görünüş) yine sahnede transit marsı görüyoruz ki merkür-neptün ikilisine kare yapmış yani senin belki o an ki dikkat eksikliğini mars kare açıyla kazaya dönüştürmüş

natal haritanla-o an ki transitleri birleştirdiğimdede merkür-ay-mars-uranüs büyük haçı meydana gelmiş,uranüs koçta(koç başı temsil eder) ani olaylar,mars 10.evinde toplumun gözü önünde,merkürün 1.evinde senin fiziksel görüntünle ilgili,Ay'da(SAğlık)dersek eğer bu kare gerilimleri olası bir kazayı tetiklemiş resmen.

ve sormussun hangi açıları takip etmeliyim diye şu an tr uranüs merkürüne(1.ev) ve ay'ına(7ev) kare zaten,özellikle transit marsın bunları tetiklediği kavuşum kare,ve 150 derecelik açı yaptığı zamanlara bence dikkat etmelisin o zamnlar ne zmnlar ağustos,nisan sanırım transit takviminden 2011 mars transitlerini bularak zamanıda saptayabiliriz tam olarak
verygood
09-10-2010 01:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(09-10-2010 01:32 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  canımsın eline, emeğine sağlık... pis mars... hep onun yüzünden gülücük o transitleri takip edeceğim. tekrardan teşekkürler...

transit uranüs'ün koç burcunda olduğu ve natal gezegenlerine yakın derecede açı yaptığı yaklaşık 3-4 yıl kadar dikkat etmelisin marsta burda tetikleyici görevi yapar,ayrıca bu dönem,ev ile ilgili gelişmeler olabilir ayrı eve çıkmak istemek gibi..vs
rica ederim verygood
09-10-2010 01:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(12-16-2010 09:29 PM)feynmann_m Yazılan:  keşke zaman dursaydı evet!!bende bi tarih paylaşmak istiyorum 26.07.2008 sabah 11:15..gerçekten merak ediyorum beni iki yıldır bu kadar süründüren aşkı neden vazgeçilmez bi türlü kopamadık

başlangıç tarihi mi?

natal bilgilerinide(ikinizinde)eklersen yardımcı olmaya çalışırım
12-16-2010 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

25.02.2009 ilişkimizin başlangıç tarihiydi.
07.11.2009 ve 14.11.2009 tarihleri ise bitiş.

aldığımız transitleri çok merak ediyorum. bir de alacağımız olumlu transitler olacak mı?

benim haritam ekli, onun kini kopyalayabilicem sdc, umarım olur. yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=u...dd=14&ast=

haritam
12-17-2010 07:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(12-17-2010 07:31 PM)yeppe Yazılan:  25.02.2009 ilişkimizin başlangıç tarihiydi.
07.11.2009 ve 14.11.2009 tarihleri ise bitiş.

aldığımız transitleri çok merak ediyorum. bir de alacağımız olumlu transitler olacak mı?

benim haritam ekli, onun kini kopyalayabilicem sdc, umarım olur. yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=u...dd=14&ast=

sevgili yeppe ilgilenmeye çalışıcam feymanın ki bittikten sonra..
12-17-2010 07:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

tamam tuğçecim, teşekkür ederim, bekliyorum..

haritam
12-17-2010 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

feynmann_m için
Verdiğin tarihteki transitleri yorumlarsak;erkek arkadaşının haritasına baktığımda 9.evi Venüs yani aşık olacağı,seveceği kadın üniversiteden yada uzaklardan olabilir(9.ev uzaklık,seyahat aynı zamanda)o dönem onun haritasında tam verdiğin tarihte venüsüyle-transit jüpiteri bağlantı kurmuş,yani sanki Jüpiter karşına çıkarması gerekeni çıkarmış bu yolla ve yine o tarihlerde transit Jüpiter,tr ay ve tr marsta üçgen durumdayken natal venüsünü etkilemiş,transit gezegenler venüsü tetiklemiş ve tanışmıssız.yine o dönem transit uranüsü(11.evden) venüsüne sextile yapmış,bu da ani tanışmalar olarak yorumlanabilir 11.ev ve 9.ev bağlantısı olduğu için kalabalık bir yerde mi tanıştınız ya da arkadaş ortamında mı aklıma bunlar geldi.

Senin transitlerine baktığımda:transit marsına baktım(kadınlarda erkeği sembolize ettiğinden)tr marsın venüsüne,ayına,merkürüne ,marsına jüpiterine bağlantılar yapmış,ay-mars bağlantısı bence daha dikkat çekici yine 11.ev bağlantısıyla(topluluk,kalabalık,arkadaşlar).

Onun transitlerinde çokta etkili açıları yokken sende transit Satürn yoğun bir şekilde etkili olmuş güneşine,venüsüne açıları var o dönem hayatında istikrar arayışıyla birlikte kendini iyiden iyiye tanımaya başladığın ve birazda olgunlaşmaya başladığını hissettiğin bir dönem olabilir ancak tr Satürn-venüs 135lik bağlantısı sevgi konusunda eksik hissetmene,sevdiğin şeyleri ve kişileri sorgulamaya itmiş olabilir seni,böyle bir dönemde tanışmışsınız

Bugünün transitlerine bakarsak onun natal venüsüne transit Satürn kare yapmış yani şu sıralar hayatta neyi neden sevdiğini,Venüs(erkekte aşık olacağı bayan profiliydi)bu profili sorgulama ve bununla birlikte bazı sıkıntı ve değişiklikler yapması gerekebilir.senin ise transit satürnün 7.evinden geçiyor,yine sende ikili ilişkiler konusunda sınanma dönemindesin,ancak ayın ile de üçgeni var duygusal anlamda tutarlılığında söz konusu

Genel olarak transitleriniz böyle ilişkinizi anlamak için sinastriye bakmak gerekiyor tabi onu da sinastri bölümüne ekleyeceğim
12-17-2010 08:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sigarayı bırakmak için uygun zaman zorlamak 0 4,445 01-20-2015 11:22 PM
Son Mesaj: zorlamak
  12 Eylül Referandumuna Astrolojik Bakış Tuğçe 6 8,888 10-23-2010 11:16 AM
Son Mesaj: Daily

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir