Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım
geçmişte yaşadığınız önemli -ama çok önemli- olayların tarihlerini , biliyorsanız saatleriyle verirseniz , müsait oldukça buradan o tarihte ki transitlerinizi ve yaşadığınız olayı irdelemeye çalışalım arkadaşlar..

09-16-2007 03:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Astro Log Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım
Öncelikle Allah rahmet eylesin diyorum halan için memati.. Bu konuda senin haritan üzerinden elbette yola çıkılabilir.. Hala'da olsa senin bağlı bulunduğun soyda olduğu için yine seninle ilgilidir.. Bunu senin haritan ve transitlerin üzerinden bir şekilde anlayabiliriz.. Çünkü sen halanı eğer bir şekilde algılıyorsan haritanda algılıyor demektir gülücük

Şimdi bununla ilgili aşağıya harita ekledim, verdiğin tarihin transitleri ile natal konumlarının bileşim haritası var..

Normal olarak hala babanın kardeşi olduğu için bununla ilgili araştırma yapmak gerekiyor.. Haritada Güneş özbenliği sembolize ettiği gibi aynı zamanda babayıda temsil eder..

Güneşin 9.evde bulunuyor.. 9. evi 1. ev olarak kabul edersek (buna astrolojide "türetme" denir.) 1. evden saymaya başladığımızda 3. ev bakıyoruz buda 11. ev oluyor.. yani Güneş babanın bulunduğu evi temsil ediyor burası 1. ev oluyor.. 3. ev kardeşleri temsil ettiği için 9. evi 1. ev olarak kabul edip 3 sayıyoruz yani buda 11. eve denk geliyor..
Türetme yapıyoruz yani.. Yani senin haritanda Babanın kardeşi = 9'un 11'i oluyor..
Daha açık bir biçimde Güneş 9. evi yönettiği için babanın 1. evi oluyor babanın 2. evi 10. ev, 3. evi ise 11. ev oluyor..
Şimdi senin 11. evinde Uranüs (yani babanın kardeşini yöneten planet oluyor buda) bulunuyor ve bu planete baktığımızda o günün transitlerinde görebileceğiniz gibi çok önemli açılar almış..
Ölümle ilgili en önemli sayılabilecek olan iki planet Mars ve Pluto...

Şimdi o günkü ve daha geniş olarak o dönemdeki transitlere baktığımızda;

1. Transit Mars 8. eve girmiş ve 11. evde bulunan Uranüs'üne tam açı kare yapıyor.. Mars'ın Solar Returnde olsun Transitlerde olsun 8. evde bulunması ölümle ilişkilendirilir.. Bu ölümü en güzel açıklayan açı budur..
2. Transit Pluto yine 11. evindeki Uranüse tam açı kavuşum yapıyor.. Bu transit daha genel anlamlar yansıtsada o gün transitin tam açı yapması ölümle ilişkilendirilen bi deneyimi anlatabilir.. Çünkü 11. evde bulunan Uranüs türetmeye göre aynı zamanda babanın kardeşiyle ilişkili olmuş oluyor..
3. Yine Uranüsüne transit Jüpiterde o sırada zıt açı yapmış..

Şimdi bu olayla ilgili bu açılar kesin olarak düşünülebilir.. Fakat belki diyeceksinki Uranüs'ü babanın kardeşiyle ilişkilendirdiğine göre benim babamın başka kardeşleri var onlar niye ölmedide sadece halam öldü türünde bir soru sorarsan genelleme yapmış olursun.. Astroloji çok kompleks bir konu olduğu için bu tip bir genellemede bulunmak yanlış olabilir..
09-16-2007 07:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Dursun Zaman - Geçmişe Bir Bakış Atalım
bende bu türetme konusunu duydum ve bana mantıklı gelmiyor. mesela Astro Logun son cümlesinde dediği gibi , babasının başka kardeşleri varsa onlar da ölebilirdi mantığını biraz genişletelim , bana niye mantıksız geldiğini de daha net açıklamış olacağım.

şimdi mematinin 11.evi babasının kardeşlerini işaret ediyorsa ; ve burada uranüs bulunuyorsa , yapacağımız yorum şu olacaktır. memati halasını ve babasının başka kardeşleri varsa onları URANÜSYEN biri şeklinde algılayacaktır.

memati lütfen kardeşin varsa onun 11.evinin ne olduğunu ve varsa 11.evinde hangi gezegen olduğunu söylermisin..
mesela mematinin kardeşinin 11.evinde neptün varsa , bu kez babasının kardeşlerini NEPTÜNYEN olarak algılaması sözkonusu olacaktır mematinin kardeşinin..

hayalimizde canlandıralım ; bir kişi uranüsyen yapıya sahipse bunu mematiye ayrı kardeşine ayrımı yansıtacaktır. kardeşine karşı daha mı neptünyen olacaktır ?

umarım anlatabilmişimdir , Astro Log'un dediği gibi astroloji kompleks bir uğraşı olsada , benim fikrim şudur ; insanlar yenilik olsun diye ev sistemleri türetmeye çalışarak , evler arasında akraba konu komşu bağlantıları kurarak mevcut sistemden daha kompleks bir hale getiriyorlar Astrolojiyi , böyle düşünüyorum..

benim 3.evim balık ise , eşim olacak kişinin 3.evi koç olacaksa ikimizin komşuları aynı olacağına göre balıkla - koç temaları aralarında da çoook farklar olduğuna göre , ben 3.evin komşularla ilgili olduğuna inanmıyorum. bugüne kadar beni ikna edecek bir analize bir açıkamaya rastlamadım. klasik astrolojide buna benzer pek çok kalıplaşmış YANLIŞ bilgi olduğunu düşünüyorum..

tabii bunlar benim fikirlerim , yanılma payımı her zaman kabul ederim.. yinede az bişi dikkafalı biri olarak ikna edilmem zor olabilir gülücük

09-17-2007 02:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pandora Çevrimdışı
Üye
**

sevgili yıldırım.. benim için çok önemli bi tarihi senle paylaşmak istiyorum: 11.05.1993 saat:12:00 güsel bi ilşkinin başladığı ama bi insanın hayatını mahveden olaylar silsilesinin gerçekleştiği bir tarih. eminim döktürceksin yine üstadgülücük sana güveniyorumgülücükgülücük
09-19-2007 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp:Geçmişe Bir Bakış Atalım - memati için..
memati için ;

Alıntı:Şimdi o günkü ve daha geniş olarak o dönemdeki transitlere baktığımızda;

1. Transit Mars 8. eve girmiş ve 11. evde bulunan Uranüs'üne tam açı kare yapıyor.. Mars'ın Solar Returnde olsun Transitlerde olsun 8. evde bulunması ölümle ilişkilendirilir.. Bu ölümü en güzel açıklayan açı budur..
2. Transit Pluto yine 11. evindeki Uranüse tam açı kavuşum yapıyor.. Bu transit daha genel anlamlar yansıtsada o gün transitin tam açı yapması ölümle ilişkilendirilen bi deneyimi anlatabilir.. Çünkü 11. evde bulunan Uranüs türetmeye göre aynı zamanda babanın kardeşiyle ilişkili olmuş oluyor..
3. Yine Uranüsüne transit Jüpiterde o sırada zıt açı yapmış..

selam memati ; halanın doğum bilgilerini bilmediğimiz için ben AstroLog arkadaşım gibi net bir yorum yapamasamda , o günün transitlerine baktığımda gördüğüm iki inceliği paylaşmak istiyorum..

o anda gökyüzünde mars - jüpiter ve plüto arasında T Kare dediğimiz gerilimli bir açı var ve buradaki marsın halanın haritasında ki önemli bir noktaya dokunması söz konusu olabilir yorumunu yapayım.

ikincisi senin açından ilginç ; o an AstroLog arkadaşımın dediği gibi mars 8.evde ve o dönemde transit mars aynı zamanda senin 8.evinde gezinmekte.
8.evin ölüm temasını anlattığını ( ancak şunu unutmayalım , her 8.ev transitinde birileri ölecek diye bi kural yok ) düşünürsek , senin ölüm ve yaşamla ilgili önemli dersler çıkarman olası şeklinde yorumlayabiliyorum.

09-23-2007 07:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
memati Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Cvp: Geçmişe Bir Bakış Atalım - memati için..
[quote=Yıldırım]
memati için ;

Alıntı:o anda gökyüzünde mars - jüpiter ve plüto arasında T Kare dediğimiz gerilimli bir açı var ve buradaki marsın halanın haritasında ki önemli bir noktaya dokunması söz konusu olabilir yorumunu yapayım.

öncelikle harcadığın emek için çok teşekkürler üstad...buradaki önemli noktalar halamın haritasında güneş veya 8. ev ya da 8. evin yöneticisi olan gezegen olması ihtimali yüksektir herhalde diye düşünüyorum...

Sen yıldız ol,ben yumruk, Fatsa'da buluşalım...
09-23-2007 10:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Araba kazası geçirdim. Olan hakkında aklımda hiç bir şey kalmadı.Olaydan sonra her hangi bir kalıcı hasar yok. Ciddi bişey . Daha öncede vermiştim ama cevap alamadım. Resmi şimdilik avatara koydum rapide atamadım.

Raporda yazanlar aynen şöyle ...
YAKINMASI : Bilincinin uykuya meyilli olması , sağ tarafındaki şişlik , baş ağrısı.
ÖYKÜSÜ : 23.05.1997 tarihinde saat 22:00 sularında yaya halde ilen trafik kazası geçirmesi sonucunda acil servisimize getirilen hastanın ajitasyonlarının olduğu , bilinçinin hafif derecede uykuya meyilli olduğu belirlendi. Bunun üzerine çektirilen grafikler sonucunda sağ temporoparietal minimal çökme frakürü belirlenmesi üzerine ileti tetkik , takip ve tedavi amacıyla servisimize yatırıldı.........

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
09-23-2007 03:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Geçmişe Bir Bakış Atalım - Hades için..
Hades için ;

verdiğin tarihle ilgili gezegen konumlarının , senin haritanla etkileşimlerine bakalım ;

** en önemli etki olarak , transit plütonun o tarihlerde yükselen burcunun üzerinden geçiyor olmasını söyleyebiliriz. plütonun , yükselene dokunduğu transitler kişilik açısından , zihinsel açıdan , duygusal açıdan derinleşme ve dönüşüm katacaktır..
mars , uranüs gibi haşarı gezegenlerinde etkisi varsa plütonun dönüşümü daha yıkıcı ya da çarpıcı olabilir diyebiliriz..

** ve hades'in tepedeki güneşine , transit marsın dokunduğunu görüyoruz. tepede ki transit mars oldukça güçlü gösterir etkisini. ve hadesin güneşini sarsıyor..

** o anda gökyüzü gündeminde oldukça sert açılar söz konusu. tam o saatte , transit mars gökyüzünün tepesinde , tıpkı hadesin haritasının tepesinde olduğu gibi.. tr. mars , venüse ve AY'a sert bakıyor. yani T kare sert gerilimi sözkonusu ve bu gerilim hadesin en önemli evlerinde görülüyor. AY 1.evinde , mars 10.evinde ve venüs 7.evinde.. yine o anda , güneş - plüto zıtlığını , merkür-plüto karesini gözlemliyoruz.
nacizane görüşüm , atmosferde elektrik yükü fazla ve bundan sadece Hades etkilenmemiştir o tarihte.. inanmayan gazete arşivine baksın gülücük

** yine o dönemde transit uranüsün , hadesin marsına üçgen açı yaptığını görüyoruz. hadesin güneşi , marsı ve yükseleni dalton kardeşler (mars-uranüs ve plüto) tarafından geriliyor.

mars-uranüs ve plüto transitleri bir arada etkisini gösterdiğinde çıkabilecek sorunların psikolojik yada zihinsel ve duygusal yaraları aşıp fiziksel bir kazaya , saldırıya , mücadeleye sebep olması yorumunu yapmamız yanlış olmaz diye düşünüyorum.

** hadesin o an ki ruh halini , transit AY'ın 1.evinde olmasından ve venüsten zıt açı almasından dolayı duygusal , heyecanlı ve rehavet içinde şeklinde yorumlayabilirim. venüs sert açıları rehavete sebep olabiliyor.

şimdilik bu kadar hades ; büyük geçmiş olsun diyorum..

09-26-2007 07:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Teşekkür ederim yıldırım gülücük
Bide benim aklıma satürn takıldı. Kuzey ay düğümüne kare yapmışsa güney ay düğümünede yapmıştır ve güney ay düğümü 8. evde .. Bu nasıl yorumların ?
Bir kaç sene sonra satürn 10. evimde ve terazideyken (kesinlikle aşırı derece güçlü bir konumda ) ee tekrar kuzey ve güneye kare bakış atıcak. Kaza haritasında satürn 4. evde ve koçta zaten koçta rahatsız bi konumda. Terazideyken güçlü ve 10. evdeyken çok güçlü. Bu tarih benim için önemlimidir acep ?

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
09-26-2007 06:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

bende bir yakınımın trafik kazası geçirdiği anın haritasını eklemek istiyorum. kırıklarla atlattı allaha şükürd.haritası kaza anı

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
10-01-2007 05:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sigarayı bırakmak için uygun zaman zorlamak 0 4,442 01-20-2015 11:22 PM
Son Mesaj: zorlamak
  12 Eylül Referandumuna Astrolojik Bakış Tuğçe 6 8,868 10-23-2010 11:16 AM
Son Mesaj: Daily

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir