Değerlendir:
  • 44 Oy - 2.59 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

UÇURTMA AÇI KALIBI
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: UÇURTMA AÇI KALIBI
aeon Yazılan:
pares Yazılan:Aeon burada mc büyük üçgenin bir köşesi sayıldığına göre büyük ihtimal ascde büyük üçgenin sayılır gibi geliyor.-)pek anlamadım

zaten iletiye bildiğim kadarıyla diye başlamıştım.doğrudur.
kaynakla aeonun çelişmesi durumunda , astrolojik kaynağı tercih edebiliriz

aslında admin nazırlığı son noktayı koyar. o zaman daha iyi olur gülücük)

Asc , MC gibi noktaları bu tür özel açı kalıplarına şu şartla dahil edebiliriz sanırım ;

mesela uçurtma açı kalıbında , 4 noktanın sadece 1 tanesi Asc yada MC olmalıdır.

4 noktanın biri Asc , diğeri Dsc gibi durumları şahsen kabul etmiyorum.

10-31-2009 11:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

evet bu durumda haritanda ki Jüpiterin önemi artmış görünüyor , uçurtmanın kilit gezegeni konumunda görünüyor çünkü.

3.evdeki Jüpiter deneyimlerini ne düzeyde yaşadığını sorgulayabilirsin istersen ,

merak alanların mesela ( 3.ev ) genişmidir ( jüpiter ) ?

kardeşlerin yada komşuların vb. yakın çevrenle ilgili ( 3.ev ) bir tür kalabalıktan ( jüpiter ) söz edebilirmisin ?

çook uzun seyahatler olmasada , gezgin bir tarafın olduğunu ( jüpiter 3.ev ) söyleyebilirmisin ?

eğitim ve öğrenim konusuyla ilgili deneyimlerin ? ( jüpiter - 3.ev )

inançlar ve hayatın anlamı üzerine konuşmak , tartışmak vb. deneyimlerin ?

10-31-2009 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

pares Yazılan:
Bilgi için teşekkür ederim Yıldırım

Evet birçok şeyi merak ederim,ilgi alanım geniştir.Buda yüzelsellik veriyor

Akraba çevrem geniştir anne tarafı baba tarafı görmediğim tanışmadığım çok akrabam var.Tanıdığım akrabalarımın ise ailenin içine etkisi ve karışması hiç hoşlanmadığım birşeydir.bundan muzdaribim.Kardeşlerim benim içn çok önemlidir en küçük kardeşimi çocuğum gibi görürüm korurum sahip çıkarım diğerlerinin fikir ve görüşleri kendileri üzüntüleri sevinçleri benim için çok önemlidir.Gezmeyi çok severim.Gezerken mutlu olurum yeni yerler görmek tarihi yada ilginç yerlere gitmek hoşuma gider gittiğim yerler bana bilgi anlamında birşeyler katarsa çok mutlu olurum.
İlkeğitimim iyi geçti.ilkokulda sessizdim orta okulda hocaların gözünde popüler bir öğrenciydim lisede de aynı şekilde derslerdeki başarımdan dolayı popülerdim lise diploma notum 5lik sistemde 4.17 idi.Lisede sayısal bölümündeydim genelde felsefe ve psikoloji sayısal öğrencilerin pek sevmediği dersttir ben çok severdim derse katılırdım.
Üniversitedeki diploma notum 4 lük sistemde 2.76 idi fena değildi.Bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum.

İnançlar konusuna gelecek olursak inancım kuvvetlidir.İlkokul 2. sınıfta oruç tutmaya başladım 5 yaşında cennet cehennemin ne olduğunu idrak ettim ilkokuldayken öğretmenimiz çok inançlıydı cuma günleri sıraların üzerine çıkar namaz kılardık.Şimdi namaz kılamıyorum çok istiyorum kaç kere başlamayı düşündüm planlarla düşünceler bazen birbirini tutmuyor.Onun dışında inancımdan dolayı bilerek kimseye kötülük yapmamaya dikkat ederim büyük günahlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırım.Günah işlemekten korkarım.
Seminer,kurs ve bilgi anlamında birşeyler katan şeylere ilgiliyim.
Birde bende merhamet duygusu çok fazladır.

ama jüpiter 3. evde düşüyor eksisi bana olabilirmi acaba cevaplarsan sevinirim

son cümlendeki sorunun cevabını uzun uzun kendin anlatmışsın zaten.

Jüpiter 3.eve dair değerlendirmenin hemen hepsi oldukça uyumlu iken ,

ne ben ne de başka bir kaynak '' jüpiter 3.evde düşüyor '' deyip problem aranırsa , buna inanma derim.

11-01-2009 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

tiyatral_gitarist için
Ay 6.evinde Boğa burcunda , Uçurtmanın aktörlerinden biri konumunda..

Uçurtmanın gövdesinin oldukça sağlam olduğunu söyleyerek başlayabilirim çünkü Plütoyla bağlantı yapmış olan Ay Boğa kombinasyonu oldukça kararlı , sabit , inatçı , iradeli özelliklere işaret edecektir.
Örneğin Ay duygusal tepkileri ifade eder ve Plütonik bir Ay Boğasının son derece kontrollü bir yapısı olabileceğini söyleyebiliriz.
Bu sağlam gövdenin birazda ağırlığı olabileceğini , kolay harekete geçmeyebileceğini , bir kez harekete geçtiğinde ise kolay yön değiştirmeyeceğini söyleyebiliriz.

Senin bu sağlam ama pek esnek olmayan uçurtmanın kanatlarını Merkür & Jüpiter ikilisi oluşturuyor..
Merkür ve Jüpiter ikilisinin kanat olduğunu düşündüğümüzde , bu ikilinin ortak vurgularına bakarak seni uçmaya ( harekete ) yöneltebilecek konuları tespit edebiliriz.
Öğrenmek , keşfetmek , zihinsel-ruhsal yada fiziksel yolculuklar yapmak gibi BİLGİ VE MERAK odaklı deneyimlerin senin için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Uçurtmanın roketi konumundaki gezegen Plüto olarak görünüyor ve plütoyu 12.evinde görmekteyiz. ( whole signe göre )

Plütonun 12.evdeki yakıtı , daha ziyade soyut olan , karanlıkta kalan yada bir gizemi olan , 5 duyuya değilde bilinçaltına ve sezgisel algılamaya hitap eden konular olacaktır.
12.evde korkular , saklandığımız şeyler , manevi arayışlar gibi soyut temalardan bahsedebiliriz.
Uçurtmanın burnu yani hedef noktasında Ay Boğasını görüyoruz.
Ay Boğasının temel hedeflerini düşündüğümüzde , huzur , istikrar ve güvence ihtiyacından sözedebiliriz.
6.evdeki Ay Boğasının çalışma hayatıyla ilgili huzur , istikrar ve güvence ihtiyacı olması doğaldır.
6.ev - 12.ev aksının ifadelerine baktığımızda , fedakarlık , tevâzu gibi kavramlarla karşılaşırız. Maddi konularda azıyla yetinen biri olman muhtemeldir.
Hayatının bazı dönemlerinde senden fedakarlık yapman istenebilir özellikle ebeveynlerinle ilgili fedakarlıklar.
Gerek 6.ev konumu gerek 10.ev Başak kombinasyonu , sağlık konusunu akla getiriyor.
Belkide sağlıkla bağlantılı bir Kariyer olasılığı ( danışmanlık ve psikolojiyi de dâhil edebiliriz )

Merkür-Jüpiter ikilisinin BEN & SEN aksını yönettiğini ( 1.ev ve 7.evi yönetiyorlar ) düşünürsek , ilişkiler konusu senin açından kadersel bir anlam taşıyacaktır. Belkide yaptığın iş , ister istemez sana halkla ilişkiler vb. alanlarda kapılar açabilir.

Ay burcunun uçurtmayla birlikte , Satürnden zıt açı aldığını görüyoruz..
buradaki Satürnün , uçurtmanın havalanmasını geciktiren bir unsura işaret etmesi olasıdır. Bu unsur disiplin eksikliği olabilir mesela yada özgüven problemi vs.
Hayatının bazı dönemlerinde bu Satürn etkisiyle , kendini feda edercesine çalışmak ve birşeylere katlanmak gibi deneyimlere dikkat çekelim.
Olumlu anlamda Satürnün olgunluk verebileceğini , duygularını kontrol etme potansiyelin olabileceğini söyleyebiliriz lâkin gerek satürn , gerekse plüto etkisi AY\\\'ını yani duygularını hissetmemek şeklinde bir özelliğide vurgulayabilir.
Mesela özellikle yardıma ihtiyacı olanlar konusunda oldukça duyarlı olabiliyorken , romantik duygular konusunda sınıfta kalma ihtimalinden sözedebiliriz.

Ay burcunu beslemek adına önerebileceğim stratejilerden biri , bir hedef doğrultusunda istikrarlı biçimde ustalaşmak olacaktır.
Merkür ve Jüpiter kanatlarının seni doğru bilgiye ulaştırabileceğini yada doğru insanları karşına çıkararak hedefine katkı sağlayabileceklerini ekleyebilirim.

Duygusal açıdan yaraları olan biriysen , 7.evindeki Şironun işaret ettiği yaralı başka ilişkileride hayatına çekebileceğini ve hatta belkide onların yaralarını iyileştirerek kendini daha iyi hissedeceğinide söyleyebilirim.
Ay burcunun ifadelerinden biride Anne - Yuva gibi konulardır , bu konularda zorlanmalar yaşadınmı merak ettim ?

04-13-2010 08:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: UÇURTMA AÇI KALIBI
Değerli yorumların için çok teşekkürler sevgili Yıldırım.
Değerlendirmelerin ve tavsiyelerin içinde... Derinleşmek (ustalaşmak) için dikkat olayını halletmem lazım. Şu sıralar olumlu gelişmeler var sanki gülücük

Yorumlarına yapacak daha yorumum olabilse dahi şu anda bunu yazabilecek durumda değilim sanki sevgili yıldırım. Dediğim gibi dağınığım biraz.
Sonra birşeyler yazsam devam ederiz değil mi gülücük

\" konusuna gelecek olursak , ondan pek bahsedemeyiz heralde gülücük ... diyebiliriz.

\" yide pek göremedim. Çalışmak zorundaydı. Bayaa bi.. gülücük

Yanlız büyüdüm diyebiliriz...
04-14-2010 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Acaba benim haritadaki uçurtma kalıbının bir ayağı jüpi- neptün kavusumudur deriz yoksa 2 tane uçurtma kalıbımı var deriz ?
Biri neptünden oluşan biri jüpiden ... ?
05-22-2010 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(05-22-2010 10:17 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Acaba benim haritadaki uçurtma kalıbının bir ayağı jüpi- neptün kavusumudur deriz yoksa 2 tane uçurtma kalıbımı var deriz ?
Biri neptünden oluşan biri jüpiden ... ?

yok , bir tane değerlendirilir.

bir koyundan iki post çıkmaz :D
05-22-2010 10:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(07-11-2010 12:43 AM)rakka Yazılan:  uçurtma açı kalıbı şans mı veriyor? ben biraz şanssız biriyim bunu hangi açı kalıbı sağlıyor işlerim hep ters gider genelde

aslında ben bu işlerin ters gitmesi durumunun, tamamen beynimizle ve düşünce gücümüzle yaydıgımız enerjilerin bir geri dönüşümü oldugunu düşünüyorum.
gezegensel etkiler ilk olarak beyinde, fikirlerde kendini gösterir. oluşturdugumuz inanç kalıpları ve davranışlarımız da bunları gerçek kılar.

mesela rakka, sen yoğun bir satürn etkisi altındasın. kovada yığılan kişisel gezegenlerinin klasik yöneticisi satürn.
yükselenin de oğlak. işlerinin hep ters gitmesi durumunu ve karamsarlığı ilk olarak beyninde, düşüncelerinde yaşıyorsun.
sonrasında ise, tavırlarına yansıyor. tavırlar, hareketleri, hareketler sonuçları doğuruyor. belki daha pozitif olursan, satürn karamsarlığını, kuşatılmışlık hissini aşarsan daha olumlu sonuçlara ulaşabilirsin. verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-11-2010 01:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

bende de venüs satürn ve jüpiter arasında bir uçurtma var sanırım değil mi doğru mu anlamışım gülücük

vurgulanan gezegen jüpiter.. bu üçlü için ne dersiniz?

02-19-2011 03:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-19-2011 03:31 AM)penelope Yazılan:  bende de venüs satürn ve jüpiter arasında bir uçurtma var sanırım değil mi doğru mu anlamışım gülücük

vurgulanan gezegen jüpiter.. bu üçlü için ne dersiniz?

Jüpiter , uçurtmanın burnu yani yöneldiği alanı ifade ediyor.

Jüpiter + Yengeç = senin rotan gibi görünüyor ;)

02-19-2011 03:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  YOD Açı Kalıbı Angel 90 131,204 04-08-2019 06:28 PM
Son Mesaj: Rosa
  Boomerang açı kalıbı Félicé 20 32,275 11-08-2012 06:50 PM
Son Mesaj: deniz kaya

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir