Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Alıntı:Jupiter 4. evde ve koc burcunda ne yapar... sonra venus terazide ve 10. evde ne anlama gelir, sonra bunların zıt acı yapması ve ay a kare yaparak t- kareyi olusturmasının vivi icin ne anlamı olur? bunları yorumlayalım bakalım... bu sıraya göre... en sona da bu öglen sordugum soruyu yazmaya calışalım ne dersiniz? yani tr. jupiter duzelmeye baslayınca ve nataldaki Jupiter e 120 yapmaya baslayınca bu T- Kare nasıl calışmaya baslayacak ve vivi kendisini nasıl hissedecek? ama dediğim gibi sırayla gidelim lutfen... diger arkadaslara da vivinin yorumu bittikten sonra, sarı cimcime, hades ve diğerlerine de bu sekilde yardımcı olabiliriz, ilgilenen arkadaslara ...)
sevgiyle kalınız...

tamamdır uranus , zaten derinliğe inelim düşüncesindeyim ve sırayla tüm arkadaşlarla bu konuda diyalog kuralım istiyorum. T Kare açı kalıbında ''baskın'' olan bir gezegen varmıdır ? , T Kare açı kalıbının vereceği gerilimi çözmenin hafifletmenin yolları varmıdır bunlarıda konuşalım , paylaşalım istiyorum.
vee , astrosohbetin bu yeni sisteminde konuların özüne inmenin ve üyelere özel derin değerlendirmeler yapmaya çalışmanın hem faydalı hemde keyifli olacağını düşünüyorum. bugün aldığım olumlu tepkiler doğru bir adım attığımızı gösteriyor olsa gerek. hadi bakalım kolay gelsin , sabah kalkınca bişiler karalayacam ben.

08-02-2007 05:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
selam millet, kimse bişey yazmamış... aðla...

ben hafiften yazmaya basliyom, devamını bekliyoruz...
Jupiter koc ta ve 4. evde:
Jupiter : Büyüteç,bolluk, bereket, şans, büyük iyi,yargıç, felsefe,din i simgeler.
Bulunduğu evin özelliklerini büyütür. Felsefe yapabilme potansiyeli verir, nasıl verecek, kişi ister istemez detayları düşünür, detaycı olur, cunkü felsefe detaylarda saklıdır... Şans neden verir? çünkü iyimser bir tarz verir kişiye ve iyimserligin sonunda zaten şans vardır... felsefe yapabilen kişiler geniş açıyla bakarlar, görmek istediklerine, geniş açıyla bakabilen kişiler , madalyonun öbür tarafını da görebilen kişilerdir, ve tabii ki iyimser olurlar... iyimser tarzın sonunda da fırsatlar cıkar. yani esasında jupiterini iyi kullanan birisi "düşüncenin çekim yasası"ndan yola çıkarak fırsatını kendisi yaratıyor... o yüzden jupiter "fırsatlar" demektir aynı zamanda...
4. ev bilinçaltı yapımızı sembolize ediyor, aile, kökler, ev, yuva anlayışı, kişinin aile kültürünü ve tabii ki bunlara bağlı olarak evlilik anlayışını da sembolize eder.
Jupiter in bir başka sembolize ettiği şey ise yaşlı , soylu , asil aile buyukleridir, daha dogrusu iyi niyetli aile buyukleri... 4. evde Jupiter varsa, kişi genelde iyi aile buyukleri tarafından buyutülmüş olma potansiyeli vardır, işte vivide de bu var zaten, anneannesi, ya da babaannesi tarafından büyütülmüş... ve kişinin evlilik anlayışında da iyimser bir tavır vardır... detayları düşünür ve felsefik bir yaklaşım gösterir yuvasında, aile hayatında...

hadi bakalım venus terazide ve 10. evde yi de birileri yazsın, arkadaslar lutfen cekinmeyin, ve yazmaya baslayın yahu, burada güle oynaya vakit geciriyoz işte hem de bilgilerimizi paylaşıyoz...
körbiscim bekliyom, , vivi sen de bişiler karala bakalim, ama yazarken kendi haritan diye dusunme sakın, objektif olmaya calışırsan daha iyi cıkar sonuclar....gülücük) sevgiyle kalıııınnnnn...gülücük))

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-02-2007 01:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

Venüs, sevme şeklimiz, beğenilerimiz aynı zamanda karşımızdaki ile bütünleşme potansiyelimiz.Terazide yani kendi burcunda.gülücük)Terazi, denge tıpkı sembolündeki gibi.Venüs terazide ilişki ve sevme anlayışımızda dengeleri oturmak için çalışacağımızı gösteriyor.Kolay değil, ancak birilerini diğerinin üstüne çıkarmam çabası ile uğraşıyor kişi.Bunu deneyimlediği alan ise toplum içindeki konumu, çalışıyorsa kariyeri.
08-02-2007 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

bende jüpiter koç açısından bakayım ; jüpiter koç potansiyeline de bereket ve talih getirir. yani vivi koç konularında yeteneklidir , iştahlıdır. önderlik etme , öncülük etme , çocukla çocukluk etme vb. gülücük
venüs teraziye bakalım , 10.evde ise sosyal anlamda göz önünde olmak ister. çekici bir kişiliği vardır , venüs kendi arazisinde arkadaşlık ve ilişkilerinde ''saygıyı , inceliği , paylaşmayı vb.'' ön plana çıkarır.
şimdi koç jüpiteriyle , terazi venüsünün zıtlığına odaklanalım önce ;
koç yetenekleri , terazi venüsünün kullanmaktan pek hoşlandığı şeyler olmayabilir. mesela jüpiter koçu , öncülük et hareketli ol başkasını beklemene gerek yok içgüdüsünü verir. zaten 4.evde olduğundan , bilinçaltında koç dürtüsü hep vardır vivinin. peki bunu ilişkilerine ve sosyal arenaya nasıl yansıtır ? kolay yansıtamayabilir..
venüs terazisi olarak estetik kavramına önem verirken , bilinçaltında estetik ikinci planda olabilir. beğenilerinde kararsızlıklar yaşayabilir. bu hem ilişkilerinde , hem arkadaşlıklarında hemde tüketim gibi konularda kendini gösterebilir. kararsızlık ve iç çelişkiler yani..
mesela , maço tipli bi insanla tanıştığında , venüs terazisi ürkebilir , oysa bilinçaltında jüpiter maço bir savaşçıyla (koç ile ) nasıl iletişim kuracağını bilmektedir.
yani ya venüs terazisi gibi kibar ve mesafeli olacaktır yada maço tanıdığıyla onun dilinden muhabbet edecektir. hangisini seçerse seçsin , vivinin diğer tarafı hoşnut kalmayacaktır.
zaten T karenin ve diğer sert açıların ''bana göre'' en önemli sorunu budur. sürtüşen iki gezegen bizi kararsızlığa düşürebilir , birinin dediğini yapsak diğeri küser yada içimizde bi rahatsızlık hissetmemize sebep olabilir.
şükür ki , venüste jüpiterde anlayışlı gezegenlerdir gülücük kısa vadede onlardan birini ihmal etmemiz sorun çıkarmaz bence. sorunu çıkaracak olan , bu ikisine sert bakan AY olur genelde..
to be continued gülücük

08-02-2007 02:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Yazdıkların cok guzel, sevme duygumuzun nasıl ve hangi konularda oldugunu gösteriyor yani... 10. ev zirve evidir, yani, kişinin kendisini "en iyi" hissettiği yerdir.....kişi kendisini venus terazide ve 10 evde nasıl "en iyi" hissedecektir, zirve ye cıkmak için neler yapacak, nasıl davranacak yani?
kişi şayet calışıyorsa o iş yerine , işine duygusal yönden yaklaşır, yani işine duyguyla baglanmak ister.. para önemli degildir, işini sevmesi onun için çok önemlidir.... işinde duygusal tatmine ihtiyacı vardır önce, sonra "para, maddiyat" gibi degerler gelir... işinde ahenkli uyumlu bir ortama ihtiyacı vardır...milleti ezerek kariyer yapmaz asla, herkesle iyi gecinen uzlaştırıcı bir tarzı vardır... çalışmıyorsa da bunlar vardır ve kendi zirvesi yolunda karşılaşacagı kişileri sevmesi lazım, uyumsuzluktan rahatsız olur... sanatsal yonden de zirve yapma potansiyeli verir venus terazide ve 10. evde... aynı zamanda venüs finansı da sembolize ettiğinden kişide zirve yolunda finans işlerinde muhasebe, ekonomist gibi işlerle ugrasma potansiyeli de olur . o tür işlerle, ya da sanatla ugrasırsa daha kolay zirve yapabilir de diyebiliriz...

peki bunların birbirine zıt acı yapması nedemek oluyor... iki guzel konum birbiri ile zor acı yapmış ve bununla da yetinmemiş, ay ı ile de 90 dereceleri var... kişi bu sert acılarda nasıl zorlanır, hangi potansiyelleri uyanır, hangilerini uyandırmakta zorluk ceker, kişi için ne anlam tasır bunlar? o halde kişinin izlemesi gereken yol ne olmalıdır, astrolog hangi sıkıntısında ona nasıl yardım edebilir, astrologun neleri bilmesi gerekir daha bu haritada?...... sırayla gidelim isterseniz....

yahu vivi ne sanslısın haaaaa.... aylardır istedin benden yorumunu, bak simdi herkes seni yorumluyo, daha ne istersin.... artık bi yaprak sarma ve ince ıspanaklı börek yollarsın foruma..... ceylinden vakit bulursan....gülücük))))) yaaa ne bicim canım cekti simdik....gülücük))) size ögle tatilinde yazmaktan yemek de yiyemiyom....gülücük)))

08-02-2007 02:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

ben körbis e cevap yazmıstım, yildirim yazarken ben de yazdigim icin onun yazdiklarini simdi okudum.... her neyse harika yazmısın yıldırım sen de.... simdi cıkmam lazım, baska zaman ben de devam edecegim.... by...

08-02-2007 02:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
kurby uranus çok tatlı yazmışsınız,uranus ağlama :( 4. evdeki jüpiter koç koçun özelliklerine de büyüteç tutar öyle değil mi?acelecilik ,heves daldan dala atlama ama ufuğun altında olması gerçekten kişiye derinde bir yer veriyor ..ufuğun üzerinde normal hareketli bir jüpiter olsaydı kişinin liderlik vasıfları daha görünür olacaktı..kişi nerede lider olacak evinde yuvasında ;kalk zili, uyu zili ,yemek zili ,gidelim kalalım zili elinde olacak ..4. ev klasik astrolojide baba demek hem anne hem baba..
venüs terazide nasıl sevecek sev beni seveyim seni şeklinde mi?göstereceği alan toplum ya da diğer ifade zirve ..kişi ya zirvede sevecek bu sevgi kurbynin dediği gibi adaletli nazik,hırpalamadan aslında çok yanında pluto da var sahiplenme güdüsü fazla..venüs terazide kendi yerinde köşe evde yukarda ,kişi için yararlı bir pozisyon ..bu kişi zirveyi de sevecek ,zirvede de sevecek,toplumu da sevecek plutosu dibinde güçlü olmayı da sevecek ..10. evin konularını sevecek politika ,toplum ,kariyer ..yaaa yazamıyorum aklıma
kendim geliyorgülücük)
08-02-2007 02:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

AY nerede ; 8.evde ve yengeç burcunda. oldukça derin bir duygusallık var vivide , öyle böyle değil yani gülücük
yuvaya bağlılık , hassaslık , koruma ve korunma içgüdüsü yüksek olmalı. şimdi bu Ay , venüs ile sert açı yapınca ne oluyor ?
venüs terazisi diyorki ''şık'' olmalıyım. ay yengeçi diyor ki ''aman fazla dikkat çekme'' , şimdi buna jüpiteride katarsak onun yanıtı daha komik '' dikkat çekmek için şık olmak şart mı gülücük ''
diyelim ki vivinin eşi bi adamla tartışıyor. venüs terazisi diyorki ''umarım tartışma büyümez , eşimi kenarıya mı çeksem acaba yatışturmak için , zaten öbür adamında kendine göre haklılık payı vardır''
AY yengeçi ise şöyle mesaj veriyor olabilir derinlerden '' inşallah olay büyümez ama ne olursa olsun eşimi korumalıyım , şuralarda bi sopa olacaktı gülücük ''
4.ev koç jüpiteriyse baskı yapmaktadır ''o herif kim oluyorki eşime saygısızlık ediyor gülücük ''
bu gibi örneklerle içsel sürtüşmeyi görünür hale getirmeye çalıştım umarım başarılı olmuşumdur.

08-02-2007 02:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

peki vivi bu sürtüşmeleri hayatının hangi alanlarında daha gözle görünür şekilde deneyimleyebilir ?

10.evde yani iş hayatında , sosyal arenada diyebiliriz çünkü venüs orada. vivinin iş konusunda bişiler yapma isteği olduğunu biliyorum. ay ve jüpiter , belkide bi transitin etkisiyle başladığı işlerinde sonuca gitme konusunda sorunlar çıkarmış olabilir.
sonra 8.ev yani korkular bazen gereksiz endişelere sebep olabilir ve venüs terazinin kendini göstermesine engel olabilir.
devam edeceğim + diğer T Karelileride böyle inceleyeceğimizi söyleyim .)

08-02-2007 02:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

şöle bir bakış geliştirebilir miyiz:Vivimin 4.ev jüpiter koçu onun yuva ile ilgili içsel duygularını körüklerken, (zıtlar birbirini tamamlıyorlardı) 10.evdeki venüs terazinin sevme ve sevilme(finans-sanat) konularında toplumun önünde eşitlik ilkesi uyarınca kullanımını geliştiriyor olabilir mi?(Yani aile, yuva konularında kariyer(kariyer diyince illede iş olmalı mı?) yapma arzusunu arttırıyor)Keza uzaklaşan bir yengeç aydan da kare açı alıyor olmaları bunu temellerine ait bir korkuyla bastırması sebebiyle gerilim yaratıyor olabilir mi?

Amma zor yazdım haaa!Kafa bir tondu, beş ton oldu!

Not:Yuppppiii!Yıldırım!
08-02-2007 02:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir