Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.08 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başak Kadını
Yazar Mesaj
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: Başak Kadını
Bütün burçlar içinde en pratik ve en romantik kadın başak kadınıdır. İkiyüzlülükten nefret eder. Kendisi kusursuz olmasa da kusursuzluk arar. Başkalarına güvenemediği için kendi işini kendi yapar, kimsenin işini kendisi düzgün ve iyi yapabileceğine inanmaz. Temiz, düzenli, disiplinli ve dakiktirler. Sakin bir yapısı vardır, öfkeli durumlar sergilemez, çok kızdığında ise tersleyerek ya da azarlayarak cevabını verir. Özür dilemekten hoşlanmaz, öyle üstü kapalı özür diler ki, fark edemezsiniz.Ayrıntılara dikkat eder, hiçbir şey gözünden kaçmaz. Özellikle mali konularda başak kızına sonsuz güvenebilirsiniz, çok dikkatli ve pratiktir. İçten pazarlıklı değildir. Her şeyde bir düzen aradığı gibi konuşmaların da gramere uygun olmasını ister. Sade ve derli toplu giyimi sever. Zekası ve zevki ona iyi bir sezgi gücü kazandırır. Sır küpüdür ve pek kıskanç değildir. Kültürel faaliyetler onun içindir. Tiyatro, konserler, kitaplar. Başkalarının kendisini eleştirmesine dayanamaz ama kendi kendini çok acımasız eleştirir. Aşırılıklara kaçmaz, tek başına ömrü boyunca yaşayabilir. Aradığı partneri bulduğunda ise karşısındaki kişinin bütün dertlerini yüklenir, çok sadıktır. Duygusal yapısı kontrol altındadır ama kalpsiz değildir, çok hoş, sevecen, cömert biridir. Sessiz cesareti ve sorumluluk duygusu ile iyi bir eştir. Çok güzel yemekler yapar, sağlıklı beslenme taraftarıdır; çikolataya karşı elma...

(alıntıdır)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-20-2008 09:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: Başak Kadını
Aşırı titiz ve temizlik meraklısı olurlar. Sürekli heryeri temizleme ihtiyacı duyarlar. Bu merakları bazen kötü sonuçlara yol açabilir. Sevgilisinin pantolonunun cebindeki tez disketini de bi güzel temizleyebilirler. Akıllı, mantıklı ve gerçekçidir. Analitik bilgiye önem verir. Başarılı olmak için her şeyini ortaya koyar. Ayrıca çok düzenli ve titizdir. Her şeyin mükemmel olmasını ister. Ne istediğini iyi bilir. Elde etmek istediği şeylerin üstüne kararlılıkla gider. İnatla kendi yöntemlerini savunur. Çok disiplinli olduğu için hata yapması, işini yarım bırakması söz konusu değildir. Öte yandan sadece elde edebileceğine inandığı şeyleri arzu eder. Kazanacağından emin olduğu zaman eyleme geçer. Pek cesur olduğu söylenemez, zaten riske girmekten ve en önemlisi maceraya atılmaktan hoşlanmaz. Genelde susarak sorumluluğu başkalarına yükler. Alaycı olsa da kötü niyetli olmayan, alıştığı şeylere bağlı, detaylarla hayatı kendinden başkalarına da zehir edebilecek potansiyelde, bacak kasları güçlü, bi görüşe göre fiziksel olarak olmasa da ruhen ebedi bakire olan kadın tipi..

Duyduguma gore, gordugun anda kacilasi mizmiz kaprisli hatun modeliymis. Gozlemledigime gore, zor begenen ama kaprisli olmayan iyi niyetli kendi halinde bi de guvenilir falan insanlarmis. Bunlarin cok cekici olmalarini beklemezmissin ya da pek duygusal degillermis abuk subuk ama ilginc dengesizlikleri de genelde yokmus ama kendi caplarinda hos insanlarmis onlar da tanimaya degermis her seyi incelerlermis ancak samimi olursaniz gorebileceginiz guzelikleri varmis.

Başak kadını, tertipli, iyi giyimli ve bir şekilde dizginlenmemiş şekilde seksidir. Bu topraksı niteliğini göstermekten korkmayan bir kadındır. Fakat onu nerede ve ne zaman ortaya koysa dikkatli olur. Onun için seks daha çok, devam edip giden uzun süreli bir ilişkinin bir parçası olmaya namzettir. Doğru bir eşle şaşırtıcı bir şekilde seks isteklidir fakat bir erkek onun biçtiği standartları enine boyuna ölçmek zorunda kalacaktır. Bu kadın erkeği için yüksek standartlar koyar ve onun kendi ideallerini yaşamasını bekler. Bu oldu mu başak kadını hayattan zevk alır der seks ve burçlar isimli kitap..

Seksüel uyum içinse şunlar yazmaktadır: "Başak kadınının onu tahrik edecek birine ihtiyacı vardır. Bir yengeç erkeği, hassasiyeti ile bu oyunu oynayabilir; bir oğlak erkeği de keza. Ve akrep’in ateşli şehveti onu çabucak nadir bir şehvet anına sürükleyebilir. Eğer birinin onu anlamasını istiyorsa balık en uygun erkektir.
Başak hizmet etmeye derin arzusu olan bir burçtur. En olmayacak birleşim aslan erkeği ile başak kadınıdır. Fakat bu aslan’ın mükemmel bir servis umduğu yerlerde işe yarayabilir ve başak kadını bu burcun azgınca fantezilerinden tahrik olabilir.
Bir boğa erkeği kesinlikle bir başak kadınının değerini bilecektir fakat başak yaratıcı özelliklerini ortaya koymadıkça onu biraz hımbıl bulabilir.
Genelde efendi takılır ama içten içe her türlü çılgınlığı yapmaya meyillidir. Sessizdir, kuruntuludur ve genelde dalgındır.
Sizinle konuşurken çoğunlukla kafasından başka şeyler geçer.
Fazla alaturkadır. Ayrıca saplantılı tipin tekidir. Şıpsevdiliğine rağmen birine kafayı taktığı zaman karşısındakini bayana kadar zorlar.
İlişkilerinde romantik olmaya çalışır ama bir süre sonra can sıkar.
İçmeyi pek bilmezler hele de moralleri bir şeye bozuksa, -ki genelde bir şeye bozuktur- en son içmeye gidilecek kişidir.
Hadi iyi niyetiniz size bir halt etti ve gittiniz, o zaman yanınızda onu bir nebze susturmak için bir bant bulundurun.
Bu şahıslar, içince yerdeki taşla bile konuşurlar.

(alıntıdır - kadinlarkulubu.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-20-2008 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

RE: Başak Kadını
İyiler hoşlar hatta alçakgönüllü halim selim insanlar ama aralarından aşırı kendini beğenmiş ukala ve kıskanç tiplerin çıktığını da biliyorum.Aslanların kendini beğenmişlik hallerini solda sıfır bırakacak kadar hatta.

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
05-03-2010 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
anaksunamu Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Yaren aslında ben bir başak kadını olarak yazdıklarının doğruluğunu teyid etmeden geçmek istemedim ama sormak istediğim bişey var bunlar senin başaklarla ilgili anlizlerinmi yoksa okuduğun yorumlardan yola çıkarakmı yazdın?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...opo=1&ast=
KONUŞSAM DİLİM YANAR,SUSSAM KALBİM
05-16-2010 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-03-2010 01:27 AM)misnur Yazılan:  İyiler hoşlar hatta alçakgönüllü halim selim insanlar ama aralarından aşırı kendini beğenmiş ukala ve kıskanç tiplerin çıktığını da biliyorum.Aslanların kendini beğenmişlik hallerini solda sıfır bırakacak kadar hatta.

Bu tarz başakların haritasını iyi incele..böylelerin genelde aslan burcunda kişisel gezegenleri oluyor...bu onun yansıması..
05-16-2010 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Başaklar kendini beğenmiş filan olmaz aslında. Hiç inanmam ha belki öyle görünür o da sadece içten içe kendilerini aşırı eleştirip küçük gördükleri içindir. Dışarıya kendini beğenmiş gibi yansıtır. Lisede hatırlıyorum ilk sınıftayiz tanımıyorum arkamda oturanları filan arkaya dönüyorum filan kendi aralarında konuşuyorlar benim zihnimde acaba beni kabul ederlermi eleştirirlermi tarzında düşünceler var hani çeekinme tarzında neyse tabi kaynaştık sonra bana dedilerki sen ilk gördüğümüzde çok havalı kendini beğenmiş gibi duruyordun. Aslında hiç alakası bile yok işte o güvensizlik anında savunma mekanızması oluyor sanırım.
08-17-2010 04:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(08-17-2010 04:14 PM)Messa Yazılan:  Başaklar kendini beğenmiş filan olmaz aslında. Hiç inanmam ha belki öyle görünür o da sadece içten içe kendilerini aşırı eleştirip küçük gördükleri içindir. Dışarıya kendini beğenmiş gibi yansıtır. Lisede hatırlıyorum ilk sınıftayiz tanımıyorum arkamda oturanları filan arkaya dönüyorum filan kendi aralarında konuşuyorlar benim zihnimde acaba beni kabul ederlermi eleştirirlermi tarzında düşünceler var hani çeekinme tarzında neyse tabi kaynaştık sonra bana dedilerki sen ilk gördüğümüzde çok havalı kendini beğenmiş gibi duruyordun. Aslında hiç alakası bile yok işte o güvensizlik anında savunma mekanızması oluyor sanırım.

Bu durumu sık sık yaşıyorum . Kendini gereksiz yere eleştirmek küçük görmek ve insanlarında öyle düşündüğünü sanmaya başlamak ve buna kendini inandırmak . Aslında istenmediği hissine kapılıp bu yüzdende insanlara yaklaşamayıp dışarıdanda bende sizi beğenmiyorum , istemiyorum havası yaratmak çok doğru tespit cnm gözkýrpma

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
08-17-2010 08:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
başak Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

başak kadınlarından nefret etmeyin sevin onları derim bir başak olarakgülücük
sivrı dilimiz de gerçekci ve müthiş analizlerimizden kaynaklı olmalı. ama çok insan kaybettirdiği de bir gerçek..
11-26-2010 03:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

Bütün burçlar içinde en pratik ve en romantik kadın başak kadınıdır.
bu cümle bi harika ya..gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-26-2010 03:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(05-16-2010 11:12 PM)Félicé Yazılan:  
(05-03-2010 01:27 AM)misnur Yazılan:  İyiler hoşlar hatta alçakgönüllü halim selim insanlar ama aralarından aşırı kendini beğenmiş ukala ve kıskanç tiplerin çıktığını da biliyorum.Aslanların kendini beğenmişlik hallerini solda sıfır bırakacak kadar hatta.

Bu tarz başakların haritasını iyi incele..böylelerin genelde aslan burcunda kişisel gezegenleri oluyor...bu onun yansıması..

Baktım evet,birinin venüsü aslandaymış :D
Oldum olası,şöyle çekiciyim ,böyle güzelim diye kurum kurum...

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
11-26-2010 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başak Burcu ve Özellikleri ay_se 65 121,012 05-31-2017 11:53 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Başak Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 11 15,987 04-12-2017 12:05 AM
Son Mesaj: vilma
  Başak Burcu ve Başakların Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 1 6,153 05-28-2015 09:09 PM