Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.56 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.ev
Yazar Mesaj
ginka
Kayıtsız

Cvp: RE: 12.ev
Almira Yazılan:
ginka Yazılan:ayım da 12. evde aðla... off çok stresliyim ben simdi-kızdım 12. evimi sevmiyorum

Güneş yükselen ve bunları tetikleyen ay balık karesini söylemiyorum bile gamlı baykuş olma hadi....

içimde hep bi sıkıntı var nasıl atlatabilirim ben bunu bilemiyorum aðla... iç konuşma etkili olur inşallah telkinler falan... hay ben bu 12. evimin:D tam bunalım yapıyo yautandım
11-26-2009 12:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: 12.ev
Alıntı:Güneş ise 8. evde Akrep etkisi altında bir enerji veriyor. 8. ev temalı olaylar yaşarsınız. Sizi Kovaya Akrep gibi düşünebiliriz.
Yukarıdaki alıntı, Astrolog Oğuzhan Ceyhan'ın Ayşenur Yazıcı ile yapmış olduğu röportajdan alıntıdır.

Natal Güneş'in yerleşim aldığı yaşam sahnesinden etkilenmesi oldukça doğal bi'astrolojik fonksiyonel. Fakat bi'kişinin astrolojik potansiyellerini sadece tek bi'cümlede özetlemek istediğimizde; bu formül oldukça sempatik ve ilginç geldi açıkçası. İlk adres için kendi natal haritama uğradığımda, ilahi malzemelerimi tek cümlede özetlemek istersem; ''Boğaya Balık'' ifadesini kullanmam gerekecek hımm su evleri aktif olmasına karşın, hiçbir kişisel gezegeni su elementinde yerleşmemiş birisi olarak; oldukça açık bi'ifadede Balık potansiyeli taşıdığım fikrine ulaşmak, keyifli doğrusu... Bu keyfin sebebi, yukarıdaki ''az ve öz'' tanımlamanın, natal potansiyellerim hakkında yeni bi'şey keşfetmiş olduğum hissiyatına kapılmamı sağlaması sanırımhim

01-03-2010 10:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Aprilios Yazılan:
Alıntı:Güneş ise 8. evde Akrep etkisi altında bir enerji veriyor. 8. ev temalı olaylar yaşarsınız. Sizi Kovaya Akrep gibi düşünebiliriz.
Yukarıdaki alıntı, Astrolog Oğuzhan Ceyhan'ın Ayşenur Yazıcı ile yapmış olduğu röportajdan alıntıdır.

Natal Güneş'in yerleşim aldığı yaşam sahnesinden etkilenmesi oldukça doğal bi'astrolojik fonksiyonel. Fakat bi'kişinin astrolojik potansiyellerini sadece tek bi'cümlede özetlemek istediğimizde; bu formül oldukça sempatik ve ilginç geldi açıkçası. İlk adres için kendi natal haritama uğradığımda, ilahi malzemelerimi tek cümlede özetlemek istersem; ''Boğaya Balık'' ifadesini kullanmam gerekecek hımm su evleri aktif olmasına karşın, hiçbir kişisel gezegeni su elementinde yerleşmemiş birisi olarak; oldukça açık bi'ifadede Balık potansiyeli taşıdığım fikrine ulaşmak, keyifli doğrusu... Bu keyfin sebebi, yukarıdaki ''az ve öz'' tanımlamanın, natal potansiyellerim hakkında yeni bi'şey keşfetmiş olduğum hissiyatına kapılmamı sağlaması sanırımhim

gezegenler ,bulunduğu evin burcuna has etkiler alıyor mu ?
yoksa bu sadece güneş için mi geçerli ?
yoksa bunların ikisi de geçersiz ve ege göl değel mi gülücük)

ben ,bugüne kadar etki vermez diye biliyordum.sadece ,o yaşam alanıyla ilgili konular , insanın hayatında daha etken oluyor diye biliyordum.
ama güneş dendiği için bir durdum.

bilen biri daha iyi cevap verir.
01-03-2010 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: 12.ev
Bu konuda benim de bilgim şu şekilde: eğer bir gezegen yöneticisi olduğu evdeyken yöneticisi olduğu burçta da kişisel gezegenler varsa birbirlerini destekleyip o burcu güçlü hale getirebilirler.Diğer bir örnekte şöyle:Mesela Satürn Kovada ise hem kişisel bir gezegen olmadığından hemde Kovanın ikinci yöneticisi olduğundan kişinin haritasında çok önemli bir konum sayılmaz bu.Ama Satürn Kovadayken Uranüs 11. evdeyse haritada Kova burcunun etkili olduğu söylenilebilir.

Nin.Me.Sar.Ra
01-03-2010 10:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

aeon Yazılan:
Aprilios Yazılan:

Natal Güneş'in yerleşim aldığı yaşam sahnesinden etkilenmesi oldukça doğal bi'astrolojik fonksiyonel.
Yaşam sahnelerimiz olarak simgelenebilecek ev kavramının anlamsal eşleşiminde Koç, Balık gibi doğal burç yöneticilikleri bazında paralel konular ile karşılaşıyoruz zaten.

Onikinci ev örneğinde mesela; Balık burcu prensiplerine has işlevsellik mevcut. Hayaller, rüyalar, maneviyat, mistisizm... gibi. Bu bağlamda gezegen yerleşimleri -ister istemez- soluk alıp verdiği evin havasından -dolayısıyla içinde bulunulan atmosferin özelliklerini ifade eden doğal yönetici burç teması ile- etkileşim halinde oluyor bence.

Güneş ve Ay gezegenlerinin etkilenebilirliğe en açık kişiseller olması da önemli bi'ayrıntı elbette ki. Ceyhan, özellikle bu ayrıntının üzerinde durarak mı söz konusu özet tanımlamaya ulaştı; orası benim için de muamma soru

Bu arada; ''bilen'' sıfatını üstlenerek yazmadım. Sadece, ''bildiğim kadarıyla'' sorunuza cevap olabilecek kapsamda fikir yürütmeye çalıştım. Sizin deyiminizle ''Nusret Baba''dan ;) gelebilecek en sağlıklı cevabı, ben de tıpkı sizin gibi beklemedeyim.

01-04-2010 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Aprilios Yazılan:
aeon Yazılan:
Aprilios Yazılan:

Natal Güneş'in yerleşim aldığı yaşam sahnesinden etkilenmesi oldukça doğal bi'astrolojik fonksiyonel.
Yaşam sahnelerimiz olarak simgelenebilecek ev kavramının anlamsal eşleşiminde Koç, Balık gibi doğal burç yöneticilikleri bazında paralel konular ile karşılaşıyoruz zaten.

Onikinci ev örneğinde mesela; Balık burcu prensiplerine has işlevsellik mevcut. Hayaller, rüyalar, maneviyat, mistisizm... gibi. Bu bağlamda gezegen yerleşimleri -ister istemez- soluk alıp verdiği evin havasından -dolayısıyla içinde bulunulan atmosferin özelliklerini ifade eden doğal yönetici burç teması ile- etkileşim halinde oluyor bence.

Güneş ve Ay gezegenlerinin etkilenebilirliğe en açık kişiseller olması da önemli bi'ayrıntı elbette ki. Ceyhan, özellikle bu ayrıntının üzerinde durarak mı söz konusu özet tanımlamaya ulaştı; orası benim için de muamma soru

Bu arada; ''bilen'' sıfatını üstlenerek yazmadım. Sadece, ''bildiğim kadarıyla'' sorunuza cevap olabilecek kapsamda fikir yürütmeye çalıştım. Sizin deyiminizle ''Nusret Baba''dan ;) gelebilecek en sağlıklı cevabı, ben de tıpkı sizin gibi beklemedeyim.

seninle benzer düşünüyorum ben de .ama bir soralım nusret babaya gülücük)

bakalım ,
ege ,türk gölü mü? yunan gölü mü ? gülücük)
01-04-2010 12:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

aeon Yazılan:
Aprilios Yazılan:

yoksa bu sadece güneş için mi geçerli ?
yoksa bunların ikisi de geçersiz ve ege göl değel mi gülücük)

ben ,bugüne kadar etki vermez diye biliyordum.sadece ,o yaşam alanıyla ilgili konular , insanın hayatında daha etken oluyor diye biliyordum.
ama güneş dendiği için bir durdum.

bilen biri daha iyi cevap verir.

evler ve o evlerle bağlantılı olan burçlar arasında zaten önemli paralellikler vardır.

örneğin 12.ev ile 12.burç ( Balık ) arasındaki paralelikler ;

- dünyevi değerlerin aşılması , psikolojik - manevi ( maddi olmayan ) ağırlıklı özellikler yada deneyimler

- hayaller , rüyalar , sezgiler ( Beynin mantık fonksiyonlarından çok daha farklı bir bölgesi )

vs..

evler ve burçlarla ilgili şu TEMEL BİLGİYİ daima aklınızda bulundurunuz ,

* burçlar potansiyellerdir , NE , NASIL , NİÇİN gibi soruların cevaplarını taşırlar

* evler ise o potansiyelleri daha sıklıkla deneyimlediğimiz alanlardır , NEREDE , HAYATIN HANGİ ALANINDA sorularının cevaplarını taşırlar

bir örnekle sanırım daha netleşecektir ;

astrolog Oğuzhan Ceyhan'ın söylediği örneği alalım.

Güneş fonksiyonlarından birini ele alalım , örneğin geliştirmemiz gereken kimlik..

Güneş Akrep burcunda olduğunda , Akrep burcu POTANSİYELİNİ içimizde hissederiz

Güneş 8.evde olduğunda ise Akrep burcuyla paralel DENEYİMLERE çekiliriz

yani Akrep kişisi örneğin Ölüm kavramını içsel olarak bilecek yada sorgulayarak , odaklanarak , korkarak , korkularıyla yüzleşerek ve akrep yönünü ortaya koyarak yada bazen gizleyerek değerlendirecektir bu potansiyelini.

oysa 8.ev Güneş kişisi belki Akrep kişisi kadar gizemli olmayacaktır kişilik olarak ama en az akrep kişisi kadar DENEYİM SAHİBİ olacaktır ölüm konusunda yada diğer Akrep-8.ev ortak konularında..
örneğin Akrep kişisi ölümü sorgulayarak ve yüzleşerek bilinçlenecekken , 8.ev kişisi belki yakınlarından birinin ölümüyle yada kendiyle ilgili ölüm deneyimleriyle ( evlerde sihirli kelime = deneyim ) bilinçlenecektir

öyleyse şunu diyebiliriz , evet evler ve burçları arasında paralellikler varsa

gerek Güneş , gerekse diğer KİŞİSEL GEZEGENLER , bulunduğu eve has burçların DENEYİMLERİNE açıktırlar.

örneğin Mars 5.evdeyken sanki Mars Aslan gibi popülerlik ve aşk oyunlarına yatkınlık gibi deneyimlere işaret edebilir vs..

Güneş Aslan ama 12.evdeyse , Aslan-Balık karışımından söz etmek PRATİKLİK AÇISINDAN faydalı olabilir evet katılıyorum.
( NE ? )Güneşe has özellikleri => ( NASIL ? )Aslan burcu gibi => ( NEREDE ? )Balık arenasında
yada Mars terazide ama 9.evdeyse , Mars-Terazi-Yay kombinasyonundan çokta yanlış olmayacaktır ve yorumlarken pratiklik kazandırabilir evet.
( NE ? )Mars özelliklerini => ( NASIL ? )Terazi gibi => ( NEREDE ? )Yay alanında

01-04-2010 12:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldırım Yazılan:Güneş Aslan ama 12.evdeyse , Aslan-Balık karışımından söz etmek PRATİKLİK AÇISINDAN faydalı olabilir evet katılıyorum.
( NE ? )Güneşe has özellikleri => ( NASIL ? )Aslan burcu gibi => ( NEREDE ? )Balık arenasında
yada Mars terazide ama 9.evdeyse , Mars-Terazi-Yay kombinasyonundan çokta yanlış olmayacaktır ve yorumlarken pratiklik kazandırabilir evet.
( NE ? )Mars özelliklerini => ( NASIL ? )Terazi gibi => ( NEREDE ? )Yay alanında

Türkçe Dil bilgisi gibi bir açıklama olduğundan :(

Tükçe gramer ayrımını hiç hiç yapamadığımdan bu ne nasıl sorularını o çözdüğüm karmaşık denklemlerden daha karışık bulduğumdan ....

Bu cevabı anlayamıyorum....
01-04-2010 12:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

sağol yıldırım.
şimdi o zaman atıyyorum kendimden yola çıkarak.kendimden yola çıkınca bazı şeyler daha iyi oluypr.
haritamda kovada gezegenler ve uranüs açıları var.
bunları saklı tutuyorum.güneşim 11.evde
genellikle grup arkadaşlıkları benim için ideal alanlardır.birebir dert tasa arkadaşlığını sevmem.sıkılırım insanların sorunlarından.insanların da üstünde olan bir konu ve bir ideal gibi konuların olduğu arkadşlıkları severim.

ama güneşim , kovaya has özellikler kazanmadı .aksine , çok aykırı bir kişilik yapım yoktur ve günlük hayatımda dikkat çekmeyi sevmem.
bu mantıkla gidersem ; nasıl ? balık gibi ,nerede ,11.evde .
kısaca evin kalıbına biraz giriyoruz herhalde.

özetle ;
ege ,türk gölü değildir;ege, yunan gölü de değildir.
ege, göl değildir hehee
01-04-2010 12:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
roky1978 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: 12.ev
benim jüpiterim yengeçte 12. evde sadece ay yayda 5. evde 150 lik açı yapıyo ve ay yayda jüpiter yengeçte birbirlerini ağırlıyorlar.jüpiter yücelmiş konumda ondan iyicil özellikleri var bence.genelde kendimle yüzleşmekten hiç korkmadım.yalnızlığın tadını çıkarmayı seven biriyim .bu arada 12 yaşımdan beri astrolojiye meraklıyım.20 sene olmuş nerdeyse.bu merakımda jüpiterin konumundan bilinçaltına ilgimden kaynaklanıyo. bi de 5. ev özelliği hobi aracılığıyla başladı bu merakım.güneşim aslan 1. evde yükselen aslan ayım yayda 5. ev merkür aslan 2. ev venüs mars terazi de 3. evde kavuşum yapıolar jüpiter yengeç 12. evde satürn başak 2. ev uranüs akrep 4. ev neptün yay 5. ev pluto terazi 3. ev.merkür satürnbaşak 2. evde kavuşum yapıo .bir de ay neptün yayda 5. evde kavuşum yapıo.kendimi tanımlamam gerekirse manevi şeylerden çok mutlu olan biriyim.sanatsal yönüm baskın ve analizci tarafımda baya gelişkin.keskin gözlemlerim ve gizlilikleri ortaya çıkarmakta ustayımdır.haritamın bana bahşettikleri bunlar olsa gerek.14.08 1978 zonguldak merkez saat sabah :04:55

aslan aslan
06-24-2010 07:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir